Jak trenować na zewnątrz w zimnie

6 sekretów wykonywać na zewnątrz w zimny

Ciepłe dni wiosny nie jest szybko, ale to nie powód, aby odmówić sobie przyjemności, aby wyjść i poćwiczyć na świeżym powietrzu. Fitness w zimnie jest nie tylko możliwe, ale także przydatne, jeśli wiesz prostych sekretów. O czytelnicy powiedział międzynarodowy prezenter fitness, trener i ekspert fitness firma Herbalife Paul Fatykhov.

load...

optymalna pogoda

Nie ma złej pogody … Ale, niestety, nie nadają się do sprawności. Pomimo faktu, że pociąg na ożywczy zimno miły i pomocny, czasami lepiej trzymać w domu lub pracy w siłowni, ponieważ ryzyko przeziębienia może być tak wysokie, jak to możliwe, aby skutecznie szkolić.

„Zazwyczaj nie jest konieczne, aby trenować w temperaturze poniżej -15 stopni – wyjaśnia Paweł Fatykhov – Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby kierować się osobistymi uczuciami :. Jeśli zimno (nawet w temperaturze -10), że niewygodne, aby przejść na zewnątrz, konieczne jest przełożenie szkolenia w . Pokój lub dom Innym przeciwwskazaniem do fitness na świeżym powietrzu. – silny zimny wiatr Ponadto na zimno, mróz i silny wiatr może powodować duszność i złe, i nie będą wykonywać najbardziej skuteczne”.

Optymalna pogoda Sport – bezwietrznej sucha, a korzystnie w temperaturze do -9 °.

przylegające ubrania

Na zimno jest konieczne, aby wybrać sprzęt wysokiej jakości, przydatności do przynieść maksymalne korzyści i przyjemności.

„Odzież dla szkolenia w zimnie powinny być multi – mówi firma ekspert fitness Herbalife Paul Fatykhov. – Spód konieczność noszenia bielizny na wierzchu – wiatroszczelna i, jeśli to możliwe, wodoodporne spodnie potu i kurtka nie zapomnij ogrzać uszy, czoło i ręce. Uniknąć nadmiernych strat ciepła. Szczególną uwagę na buty. To powinno być wygodne i odpowiednie do pogody, więc buty do biegania latem muszą zostać przełożone. „

load...

prawidłowe oddychanie

Trzeba prawidłowo oddychać podczas wszystkich ćwiczeń, i na zimno – szczególnie. Pamiętaj, że trzeba tylko wdychać przez nos (i ewentualnie wydech przez usta). Jeśli z tego powodu oddechu czujesz niedobór powietrza w płucach, po prostu zmniejszyć tempo.

energiczny trening

„W zimnie bardzo ważne jest dobra rozgrzewka, gdyż w niskich temperaturach, stawy, mięśnie i więzadła potrzebują więcej czasu, aby przygotować się do pracy i uniknąć urazów. Konieczne jest również, aby utrzymać ciało rozgrzane dla całego treningu, które starają się zmniejszyć przerwy pomiędzy zestawami . I aby uniknąć zbyt długi odpoczynek w tym samym czasie, na zimno nie jest konieczne, aby nadmiernie rozpraszać puls: w zimnym pociągu w trybie cichym, monotonnym „- sugeruje Paweł Fatykhov.

zrównoważona dieta

Odżywianie – integralną częścią aktywnego trybu życia. Na niej zależy 80% skuteczność w osiąganiu harmonii! Nawet najbardziej intensywne i częste ćwiczenia będą miały żadnego skutku, jeżeli moc jest niezrównoważona.

„Więc można dać wszystko do maksimum podczas treningu, trzeba zaopatrzyć się w energię z góry, a następnie moc będzie wystarczająca do końca klasy – wyjaśnia Paweł Fatykhov. – 1,5 godziny przed wysiłkiem będzie droga żywności w węglowodany złożone – ziarna, warzywa, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste produkty Jeśli czas jest krótki, przez pół godziny co najmniej zapasy węglowodanów prostych – .. Musli, owoce suszone, owoce, jogurt w ciągu 10 minut po treningu zaleca się pić białko białka wstrząsnąć następnie szybko przejść do ożywienia i wzrostu mięśni i całego ciała. – w przypadku braku ue łatwo dostępnym źródłem energii w postaci węglowodanów (jak białko trzęsie są nieliczne) – uruchomić proces spalania tłuszczu”.

Część białka o wzorze 1 koktajl Herbalife, na przykład 17 g białek, witamin i minerałów, 20, cenne włókien, a łącznie 200 kcal na 250 ml preparatu z mleka 1,5% tłuszczu. Ten optymalny skład na jedzenie po intensywnym wysiłku.

bilans wodny

„Podczas treningu możemy stracić 700-800 ml, lub nawet litra płynu. Jeśli nie uzupełnienia bilansu wodnego, kapilary są zwężone, a obciążenie wzrasta serca. Praca w takim stanie jest nie tylko nieskuteczne, ale też niebezpieczne. Więc nie zapomnij . Pić co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie, równomiernie rozprowadzenie numer do dnia nie czekaj na pragnienie. – jeśli chodzi organizm jest już odwodniony o 1-2% ”

Jednakże w temperaturach poniżej zera to lepiej nie nosić butelkę wody, termos z magazynu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kilka prostych wskazówek, ćwiczeń na zewnątrz zachwyci o każdej porze roku – a zatem będzie czuć się na szczycie!

load...