Jak to jest wirus brodawczaka ludzkiego i jak chronić się przed nią?

Zawartość:

Niestety, ale człowiek współczesny ciągle czai ogromną liczbę różnych chorób – zarówno niebezpieczne i nie. I jeden z tych chorób jest brodawczaka, który stymuluje rozwój brodawczaka HPV -virus ludzkiego. Nawiasem mówiąc, ten wirus jest bardzo powszechne, więc choroba może być prawie każdy. I bardzo często osoba zakażona przez bardzo długi czas nie wiedziałem nawet, że jest nosicielem wirusa brodawczaka ludzkiego.

load...

Po pierwsze, pozwala zrozumieć, co jest brodawczaka. Prawdopodobnie fakt, że choroba ta należy do grupy chorób, chorób przenoszonych drogą płciową, nie jest zaskoczeniem. Ale każdy wie, jak rozpoznać choroby, wpływa zarówno na skórę i błony śluzowe? Oczywiście, w fazie bezobjawowej choroby jest trudne do rozpoznania – to jedyny sposób, aby stać się badanie laboratoryjne krwi.

Objawy choroby

Prędzej czy później Infiltrator w organizmie wirus daje o sobie znać. Okres inkubacji jest różny – od kilku dni do kilku miesięcy, a czasem nawet lat po kontakcie z zakażonym partnerem. Wszystko zależy wyłącznie od stanu odporności osoby zakażonej. Co do zasady, istnieją indywidualne lub grupowe narośle na skórze i błonach śluzowych. Mogą być płaskie, jak połowa z grochu i wypukłych, jak ziarenka ryżu. Wymiary mogą się znacznie różnić od małych do bardzo dużych. W ciężkich przypadkach brodawki są podobne do kalafiora.

Najczęstszymi brodawki są umieszczone wokół odbytu, sromu, wewnątrz i na zewnątrz pochwy na mosznie, penisa, a czasem od wewnętrznej strony ud. Aby przewidzieć, jak nowotwory zachowują się prawie niemożliwe – mogą pozostać niezmienione, zmniejszyć bez jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz i zaczynają szybko rosnąć w rozmiarze. Powszechne jest teoria, że ​​brodawki prędzej czy później przeradza się w nowotwór złośliwy. Jest to jednak – nic więcej niż zwykłe „horrorem”. Lekarze mówią, że nie dochodzi do konwersji.

Metody transmisji

Więc, co jest wirus brodawczaka ludzkiego, mniej lub bardziej wyraźne. Teraz musisz dowiedzieć się, w jaki sposób można zarazić wirusem:

load...
  • Zakażenie seksualne

Najczęstszym sposobem zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, oczywiście – sposób seksualnej. Jeśli jeden z partnerów jest zarażony, następnie kontaktów seksualnych – bez względu na to, dopochwowo, doustnie lub odbytu – wirus przechodzi błonę śluzową drugiego partnera. Tak, dosyć mikro pęknięcia lub inne, nawet najmniejsze, uszkodzenie błony śluzowej wirus przenika ciało i tam zamieszkał.

I zaskakująco – Lekarze mówią, że często wirus jest przenoszony od mężczyzn do kobiet. Chociaż, oczywiście, mężczyźni i kobiety są zakażone bardzo często. Oczywiście, ludzie są losowo seks, są zagrożone. Ponadto udowodniono, że palenie tytoniu i spożywanie alkoholu również znacznie zwiększa ryzyko infekcji, jak błony śluzowe pod wpływem alkoholu etylowego i nikotyny są znacznie bardziej wrażliwe.

  • Pionowa droga zakażenia

Pionowe sposobem transmisji – jest to przypadek, gdy wirus jest przenoszony podczas porodu z okruchów ciężarnej kobiety. Następuje to podczas przejścia kanału urodzenia dziecka. W przypadku, gdy w rzeczywistości, i wirus brodawczaka ludzkiego. Dlatego w przypadku bardzo działa od tej choroby, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa HPV, lekarz może zadecydować o konieczności cesarskiego cięcia. Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że jest to – najsurowszym środkiem.

  • Wewnętrzna droga zakażenia

Bardzo rzadko, ale czasami lekarze przypadki zakażenia rekord krajowy wirusem brodawczaka ludzkiego. Który, nawiasem mówiąc, nie jest zaskoczeniem – w końcu jeśli wirus jest przenoszony podczas normalnej pocałunku, to dlaczego nie powinny być przenoszone przez naczynia, ręczniki, narzuty i inne przedmioty gospodarstwa domowego? Chociaż biorąc pod uwagę, że okres inkubacji choroby jest bardzo, bardzo duże, aby ustalić dokładnie, w jaki sposób doszło do zakażenia, jest praktycznie niemożliwe. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o podstawowych zasad higieny osobistej, szczególnie w miejscach publicznych – łaźnie, sauny, prysznic, szatni.

Leczenie wirusa

Jeśli zauważysz, narośla, należy natychmiast udać się do lekarza. Pomimo faktu, że objawy są bardzo specyficzne i wymieszać je z niczego praktycznie niemożliwe do zastosowania lekarz stoi. Lekarz nie tylko potwierdzić diagnozę, ale także do przepisywania najlepsze leczenie w oparciu o ogólny stan zdrowia.

Proszę pamiętać – jeśli zakażenie nastąpiło poprzez kontakt seksualny i wiesz, od tego, co jest partnerem masz tę „nagrodę”, powiedz mu. Ponieważ leczenie jest konieczne, aby oba – zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nawiasem mówiąc, należy pamiętać, bardzo ważny punkt! Nie spiesz się wyrwać ze swoim partnerem, jeśli zdiagnozowano wirusa HPV. Jak wspomniano powyżej, niekiedy okres inkubacji może być bardzo długi. Tak więc, jest całkiem prawdopodobne, że nieścisłość nie nie. Choroba – tylko echem gwałtownego młodzieży. Więc bądź mądry, odstawić patelnię, rolling pin i innych ciężkich i narzędziami, spróbuj się uspokoić i iść do lekarza razem.

Należy również pamiętać, że czasami nawet pełny przebieg odpowiednie leczenie nie pomaga pozbyć się wirusa brodawczaka ludzkiego. Zewnętrzne objawy choroby ustępują całkowicie, ale wirus drzemie w organizmie – w każdej chwili i nie mogą być przekazywane tylko do kogoś innego od ludzi, ale także umocnić się specyficzna wysypka. Albo całe życie cicho „drzemka”, nie pojawia. W tym przypadku dana osoba jest nosicielem wirusa.

load...