Jak szybko zmniejszyć podbite oko?

Zawartość:

Podbite oko – zjawisko to nie jest śmiertelna, ale nadal bardzo nieprzyjemne. I znane ogromnej większości ludzi – byłoby głupotą sądzić, że cienie pod oczami są dużo alkoholików i awanturników. Wokół nas istnieje wiele różnych mechanizmów, zderzenie z którą jest obarczona wyglądzie najbardziej siniaki, w tym pod oczami.

load...

I prawie każdy z nas byłby zachwycony pojawienie się takiego „zaskoczenia” na twarzy. Dlatego staramy się ich pozbyć jak najszybciej. A jeśli kupisz siniaka nie jest trudne, to nie jest tak łatwo się go pozbyć. Jednak nadal jest możliwe – i to jest to, co wam dziś.

Czym jest siniak wynikające z uderzenia lub upadku? To mechaniczne uszkodzenie tkanek miękkich, co prowadzi do krwotoku pod skórą. Dlatego nie jest siniak na skórze, która początkowo ma niebiesko-fioletowy kolor, który następnie przekształcił się w pierwszej zielono, a następnie żółtym.

Pierwsza pomoc po urazie

Więc problem nadal występowały i zostało rannych w oku. W żadnym wypadku nie może tracić czasu – od razu dołączyć do tkanki uszkodzić żadnego zimnego obiekt. Najlepiej, oczywiście, powinno to być lód. Ale zimno łyżka, i pakiet uszkami lub lodów, przypadkowo złowionych w zamrażarce, spadnie na odpowiedni moment.

A im szybciej zastosować lód, tym lepiej. Konieczne jest, aby zachować nie mniej niż 20 minut – w tym czasie naczynia krwionośne do uszkodzonego obszaru zostaną zwężone jak najwięcej. Co oznacza, że ​​ilość krwi do skóry, nie jest tak istotny. A zatem, obszar i intensywność stłuczenie będzie znacznie mniej. Ponadto, zimno bardzo skutecznie usuwa ból, a w momencie blokowania receptorów nerwowych.

load...

Cóż, w takim przypadku, jeśli masz pod ręką będzie moneta miedziana lub inny przedmiot, powinieneś być szczęśliwy. Oczywiście, natychmiast po urazie postawione posiniaczone tkanki każda zimno. Ale celem miedzi natychmiast umieścić w zamrażarce. Miedź stygnie bardzo szybko, więc tylko trzy – pięć minut miedzi obiektu będzie bardzo zimno. Stosuje się go w ciągu 10 minut do miejsca uderzenia – miedź jest bardzo dobra, aby zapobiec siniaki. To jej właściwość została postrzegane przez ludzi, setki lat temu.


Farmakoterapia krwiaków

Więc lód używany? Trzymaj go na dłużej niż 30 minut, nie ma sensu. Teraz nadszedł czas, aby udać się do apteki. Chociaż mało prawdopodobne w „prezencji” jak chcesz wychodzić z domu, dobrze jest poprosić kogoś z rodziny. Cóż, lub zamówić dostawę leków w domu, a przynajmniej …

Najczęściej stosowane do leczenia krwiaki starego dobrego znajomego „Troxevasin”, który ma silne działanie absorbujące. Zaleca się stosować na czystą, suchą skórę tak często, jak raz na godzinę. W takim przypadku, jeśli leczenie rozpoczyna się natychmiast, zasinienie znika w ciągu dwóch lub trzech dni. Dla porównania – siniak znika bez leczenia wynosi nie mniej niż tydzień. Zwykle, lek reakcje alergiczne Nie jest zatem możliwe stosowanie bez żadnych obaw.

W drugim dniu leczenia, można połączyć maści, które obejmują heparynę, ekstrakt z kasztanowca lub ślinie pijawki. Najprostszym sposobem, aby znaleźć na rynku heparyny maść lub żel „geparoid”. Przełączać go troksevazin – przez długi czas. Na dodatek do zasobów zewnętrznych powinny brać pigułki, które są oparte na rutyna i witamina P. Poprawiają krążenie krwi i mają rozstrzygające działania w krwiaka.

Nie zapomnij o homeopatii. W aptece można kupić dowolny produkt na bazie arniki. Leki te mają kilka pozytywnych działań – działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe. Ponadto – są czasami poprawy krążenia krwi, a tym samym przyczynić się do resorpcji najcięższych stłuczenia. Leki te można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie – do nacierania miejsce urazu.


Tradycyjne metody leczenia stłuczenia

Oprócz leczenia siniaków, można korzystać z receptur tradycyjnej medycyny. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają najkrótszy czas, aby pozbyć się najcięższych siniaki. Należy jednak pamiętać – należy dbać o to, że dana osoba nie miała reakcje alergiczne do jednego lub drugiego składnika. Oferujemy Ci najskuteczniejsze z nich:

  • Mikstury

Mikstury – roślin słodkowodnych, przypominające gąbkę. Jest to bardzo dawno temu ludzi wykorzystywanych do walki z wszelkiego rodzaju siniaki. Ułatwić – każdy kontener niemetalicznych, wymieszać dwie łyżeczki mikstury proszku i jedną łyżeczkę przegotowanej wody. Otrzymaną papkę stosować na obszarze siniak i pozostawić do czasu, aż mieszanina jest całkowicie sucha.

Następnie dokładnie spłukać dużą ilością wody. Należy być bardzo ostrożnym – hit mikstury na błonę śluzową oczu może spowodować poważne stany zapalne. Dzień należy zrobić co najmniej 4 z tych masek – w przeciwnym razie mało prawdopodobne, aby osiągnąć pożądany efekt. Co do zasady, kompletny zanik siniak, potrzebne będą 3 – 4 godzin.

  • Balsamy z matki i macochy

Nie mniej użyteczne gadżety wywaru matki i macochy i rozmaryn. Aby przygotować bulion zmielić jedną łyżkę rozmarynu i matka-i-macocha, umieścić w pojemniku szkliwa, zalać szklanką wody i zagotować na małym ogniu. Po 5 minutach, po bulion zacznie się gotować, wyłączyć grzanie i pozostawić do zaparzenia na dwie godziny.

Następnie przecedzić rosół szmatą gazę i przelać do szklanej miski. Wywar stosowany w następujący sposób – to obficie zwilżyć wacik lub szmatkę gazę, a następnie zastosować do miejsca uderzenia. Czas trwania płyny – 10 minut. W pierwszych dniach po urazie zalecany balsam co najmniej raz na dwa dni, podczas gdy drugi, a następnego dnia – raz na trzy godziny. Jako zasady, stłuczenie odbywa się na trzeci dzień.

  • Miód okład

W takim przypadku, jeśli siniak jest bardzo obszerna, można spróbować następujących sposobów. Aby zrobić to, trzeba będzie jedną łyżkę dowolnego oleju roślinnego i miodu, pół łyżeczki mąki i jednym żółtkiem. W szklanym pojemniku wymieszać wszystkie składniki, stosuje się na obszarze zagrożonym i przykryć folią. Zostaw kompresji co najmniej trzy godziny, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą. Kompresy takie powinny być wykonane dwa razy dziennie przez trzy dni.

  • Kapusta świeża

Sok z kapusty słodkiej promuje resorpcję krwiaków nie jest gorszy niż w przypadku wielu leków. Aby leczyć siniaki, trzeba będzie tylko jeden liść kapusty. Przekazać go przez maszynkę do mięsa i umieścić na obszarze krwiaka. Zostaw kapusty kleik przez około 20 minut, a następnie spłukać. Podobna procedura powinna być prowadzona w temperaturze co najmniej trzy razy dziennie. Siniak zniknie w ciągu około 3 – 4 dni.

  • Wchłanialny kompres

W celu przygotowania kolejnego narzędzia trzeba jedną łyżeczkę suchych ziół glistnika i łyżkę świeżego aloesu miazgę. Wymieszać je w szklanym pojemniku i dodać jedną łyżkę czystej przegotowanej wody. Ta mieszanina unikały przez godzinę. Następnie stosuje się go do powierzchni obicia i pozostawić na 30 minut, a następnie płukanie zimną wodą. Ten okład promuje resorpcję krwiaków i łagodzi stany zapalne.

  • Buraki kompres

W celu szybkiego zmniejszenia podbite oko, trzeć na małej tarce połowę średnich buraków, dodać jedną łyżkę miąższu aloesu i sok z glistnika. Pozostaw powstałą mieszaninę przez dwie godziny, po czym uzyskany Prasa sok z zastosowaniem tkaniny z gazy. Wlać do szklanego pojemnika i sprawiają, płyny – zwilżyć wacik i obowiązywać przez 20 minut co dwie godziny. Siniak zniknie w ciągu trzech dni.

  • Piołun

Innym dobrym sposobem, aby szybko usunąć podbite oko – świeże ziele piołunu. Umieścić 100 g piołunu w szklanym pojemniku i dokładnie rozłożone aż do momentu pojawienia się soku. Ten sok zwilżyć szmatkę gazę i dołączyć godzinę uszkodzonych tkanek. Powinno to odbywać się co najmniej trzy razy dziennie.

Jak widać, sposobów, aby szybko wyeliminować podbite oko, nie za mało. Ale lepiej jest nadal uważać!

load...