Jak szybko zajść w ciążę? korzystniejsze dni

Prawie każda kobieta marzy o jej dziecka – ktoś wcześniej, ktoś później. I to jest zupełnie normalne – instynkt prokreacji przewidzianą w samej naturze człowieka, a także instynktu matki. Bardzo rzadko kobieta jest w stanie żyć w pełni, ciekawe i bogate życie bez pierwszego uśmiechu dzieci, pierwszy ząb, pierwsze gaworzenie i pierwsze kroki bez wielkich łuków pierwszego września i pierwszy bez miłości jej dziecka.

load...

A kiedy kobieta decyduje, że nadszedł czas, to jest, oczywiście, myślę o tym, jak zajść w ciążę szybko. Przecież wszyscy wiemy, w jaki sposób chcesz szybko osiągnąć pożądany rezultat, po dokonaniu chyba najważniejszą decyzję w swoim życiu. Bardzo często lekarze – ginekolodzy usłyszeć pytanie, jak zajść w ciążę za pierwszym razem. Po tym wszystkim, nie zawsze okazuje się, mimo wielkiego pragnienia rodziców.

Aby dowiedzieć się, w które dni można zajść w ciążę, kobieta powinna mieć dokładne wyobrażenie jak żeński układ rozrodczy funkcjonuje i jak sam proces zapłodnienia. To, co zostanie omówione w tym artykule – jak zajść w ciążę na pewno. Jednak oprócz tego, że zostaną poruszone niektóre z odchyleń od normalnego funkcjonowania układu rozrodczego kobiety, które mogą kolidować z zajściem w ciążę po raz pierwszy.

Co to jest poród?

Narządy rozrodcze kobiety są stale dostosowując się do nowych warunków, jak w czasie cyklu miesiączkowego. Wyściółka macicy zaczyna puchnąć, gotowy do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej. Szyjka rozrzedza i relaksuje, tak, że plemniki mogą przenikać swobodnie.

Aby rozpocząć, porozmawiajmy o tym, co jest bardzo poczęcie. Koncepcja – to bardzo skomplikowany proces, którego istotą można podzielić na trzy główne etapy:

load...
 • Jajeczkowanie

Po pewnym okresie czasu cyklu miesiączkowego oocytu osiąga pełny stopień dojrzałości. Po tej dojrzałej jaj jest w pełni gotowy do procesu zapłodnienia i opuszcza jajnik. Nazywa się to pierwszy etap poczęcia.

 • Nawożenie

Po dojrzewające jajo uwalnia się z jajnika, chodzi najbardziej korzystny czas na poczęcie. Jeśli genitalia spada realną spermy – przenika przez powłoki jaja wewnątrz niej. Podczas stosunku w żeńskich narządów płciowych dostaje około 50 milionów plemników. Niektóre z nich umiera pod wpływem kobiecych mikroflory pochwy. Inne będą przenikać do jajowodu – w przybliżeniu 2000 plemników.

Po zakończeniu „podróż” do komórki jajowej dostać tylko około dwustu najbardziej żywotnych plemników. Po tym czasie plemniki czekają aż jajo uwalnia się z pęcherzyka. I tylko jeden z milionów plemników będzie w stanie przeniknąć i zapłodnić jajo to, co do zasady, cel osiąga najbardziej zdrowe i żywotne.

 • Podział komórki jajowej

W tym przypadku, gdy nawożenie poszedł dobrze, ale jaja i spermy nie anomalię jaj rozpoczyna proces podziału i przepływu jajowodów do macicy.

Aby ten proces odbył się bez – żadnych komplikacji, warunki w organizmie kobiety powinny być korzystne. Szereg czynników muszą być spełnione w celu ustalenia takich warunków. Na przykład, podczas owulacji pęcherzyk (jaja, nie osiągnęła wymagany poziom dojrzałości) jest stymulowany przez specjalne hormonu odpowiedzialnego za tworzenie którego jest gruczoł przysadki. W celu zapobieżenia wystąpieniu naruszenia normalnego poziomu hormonów w organizmie, kobiety muszą być poddawane regularnym badaniom prewencyjnej przez lekarza – endokrynologa, szczególnie jeśli planuje zostać matką w przyszłości.

Ponadto hormon zdrowy układ hormonalny kobiet, położony w wieku rozrodczym, do tego stopnia, że ​​jak proces dojrzewania oocytów zaczyna intensywnie produkować specjalny hormon zwany luteinizującego. Hormon ten jest niezbędny dla normalnego procesu zapłodnienia – te pęknięcia pęcherzyka bez niego wypuścić dojrzałe jajo. Proces ten nazywany jest owulacja, która pojawia się w przybliżeniu w połowie cyklu miesiączkowego – należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, kiedy zajść w ciążę.

Po owulacji jaja przemieszcza się w kierunku jajowodu, przez którą i do jamy macicy. Ovum zachowuje swoją żywotność i płodność przez około jeden dzień, nie więcej. W przypadku, gdy w momencie zapłodnienia dochodzi, komórka jajowa zostaje zabity i usunięty z macicy podczas menstruacji, z złuszczony śluzówki.

Jednak, mówiąc, że w jakim okresie można zajść w ciążę, nie można zapomnieć o plemników. Raz w żeńskich narządów płciowych podczas stosunku seksualnego, plemniki nie umiera natychmiast. Zachowuje zdolność do zapłodnienia komórki jajowej w ciągu 72 godzin od chwili wytrysku. Za pomocą prostych obliczeń matematycznych możemy wyliczyć, że okres, w czasie których może zajść w ciążę, około 4 dni – rozważ to, jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób zajść w ciążę szybko.

Ta cecha kobiecego ciała powinny uwzględniać fakt, że kobieta, która szuka sposobów, aby zajść w ciążę szybko. Jednakże, jeśli szukasz na prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w środku cyklu, uwzględnia niektórych poprawek, które mogłyby znacząco wpływać na jakość kalendarz cyklu miesiączkowego i zdolność do poczęcia kobiety. Pamiętaj, aby mieć to na uwadze:

 • Ilość dojrzewa komórkowych

Kobieta, która naprawdę chce zostać matką tak szybko jak to możliwe, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że często podczas owulacji dojrzewa nie tylko jedną komórkę jajową i dwa lub więcej. I to nie zawsze jest ich dojrzewanie odbywa się w tym samym dniu – zwykle dzieje się przez 3 – 4 dni. Zatem liczba dni, w których największą szansę stania w ciąży wzrasta o 4 dni.

 • Czas owulacji

Pomijając fakt, że czasem dojrzewa nie jeden, ale kilka jaj, nie wspominając o tym, że bardzo często bardzo owulacja może wystąpić nie tylko w środku cyklu. Proces owulacji może być przemieszczany przez kilka dni, w jednym lub drugim kierunku. Dlatego zakres korzystnych dni poczęcia wzrasta nawet więcej – do 5 dni w obu kierunkach – przed i po owulacji.

Zdarza się, że pod wpływem różnych czynników u kobiet jest naruszeniem cyklu miesiączkowego, w której obliczyć czas owulacji jest bardzo trudne, ponieważ zdarza się, za każdym razem – na różne sposoby – czasami na początku cyklu miesiączkowego, a czasem na końcu. Bardzo często zjawisko to obserwuje się u młodych kobiet, wcześniej rodziły. Najczęściej naruszenia te są wynikiem niewydolności hormonalnej w organizmie kobiety, a u dorosłych kobiet zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane przez czynniki psychologiczne – nawet przewlekłego zmęczenia i silnego stresu.

 • Obecność kobiety jakichkolwiek chorób ginekologicznych

Niestety, istnieje ogromna liczba różnych chorób ginekologicznych. Wśród nich są różne nowotwory – zarówno łagodnych i złośliwych, a nawet choroby, choroby przenoszone drogą płciową. I nie wszystkie z nich pokazać się jak – tak czy inaczej, płynący całkowicie bezobjawowy. Kobiety nie mogą wystąpić żadne objawy choroby: nienormalny pochwy i ból w jamie brzusznej lub krwawienia, a nawet pozornych łamania cyklu miesiączkowego. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy kobieta ma problemy z funkcji rozrodczych, to badanie lekarz – ginekolog i niezbędne badania laboratoryjne.

Dlatego tak ważne jest, aby w czasie podjęcia badań profilaktycznych przez lekarza – ginekologa. Jeśli choroba zostanie wykryta w przypadku kobiety z lekarzem o tym, że ona nie może zajść w ciążę, choroba będzie w formie uruchomiony. I jego leczenie trwa znacznie więcej wysiłku, czasu i pieniędzy niż wtedy, gdy choroba została odkryta na samym początku. W takim przypadku, jeśli ona chce mieć dzieci w przyszłości, konieczne jest, aby odwiedzić lekarza – ginekologa. Zalecana częstotliwość wizyt u lekarza – ginekologa – co najmniej dwa razy w roku.

Czas od poczęcia

Jak wspomniano powyżej, na pytanie, jak szybko począć dziecko, martwi się o tak wielu kobiet. W celu poczęcia po raz pierwszy, najbardziej optymalny w użyciu kalendarz owulacji. Jednak po raz kolejny zwrócić uwagę – skuteczne tylko ta metoda, jeśli cykl miesiączkowy u kobiet stabilny i regularny.

Jak wspomniano powyżej, plemniki zachowują swoją aktywność i żywotność tylko dwa dni, a w takim przypadku, jeśli jajo w tym okresie nie mają czasu, aby dojrzeć, umierają. Dlatego, niezależnie od faktu, w niektóre dni są lepsze zajść w ciążę, lekarze nazywają dzień owulacji oraz pięć dni w obu kierunkach.

Męskie komórki rozrodcze są w stanie utrzymać swoją działalność na dwa dni. Jeśli jajko w tym okresie przeszedł owulacji, koncepcja się nie dzieje, i umrą. W związku z tym oczywiste jest, że najbardziej korzystny dzień dla poczęcia dzieci – to okres owulacji z niewielkimi odchyleniami w jedną i drugą stronę.

Jednakże, jak wspomniano powyżej, częściej u kobiet cykl menstruacyjny jest bardzo nieregularny. Co robiła w tym przypadku? Jak zajść w ciążę z nieregularne miesiączki? Najlepszym rozwiązaniem jest, aby obliczyć czas owulacji na podstawie wykresu podstawowej temperatury ciała.

Kobiety są proszeni zajść w ciążę po owulacji możliwe. Jak stało się jasne z powyższego, to zaraz po owulacji i może pojąć. W ciąży, stosunek płciowy para powinna być najbardziej korzystny dla tego dnia. Zapłodnienie jest możliwe tylko w obecności kobiece jajniki dojrzały jaj. Szansa zajścia w ciążę w trakcie owulacji, pod warunkiem, że obie strony są całkowicie zdrowe tak wysokie, jak 90%. W organizmie kobiety przeciętnie 5 dni w miesiącu są niezwykle korzystne dla zapłodnienia komórki jajowej. Najbardziej optymalne dzień poczęcia dziecka jest dokładnie dzień owulacji. Jednak prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po owulacji we wczesnych godzinach jest dość wysoka.

Temperatura podstawowa

Pomimo faktu, że, jak widać, w dzisiejszych czasach nie tak dużo, ale znając ich, łatwiej jest obliczyć ciążę nie jest trudne w niektóre dni. Aby to zrobić potrzebne są dwie rzeczy:

 • Notatnik i długopis.
 • Termometr, korzystnie elektroniczne, ale w przypadku braku odpowiedniej i wspólne termometr.

Udowodnić dni notatniku miesiąca. Uwaga pierwsze i ostatnie dni cyklu. Jeśli wziąć ścieżkę najmniejszego oporu, to można postępować w następujący sposób – dowiedzieć się co dzień upadku jest w środku cyklu. Tak więc, na przykład, jeśli kobieta ma cykl wynosi 28 dni, owulacja przypada 14 – 15 dni. Jednak należy pamiętać, że ta metoda jest odpowiednia tylko dla tych kobiet, które mają stabilną cyklu przez okres co najmniej sześciu miesięcy.

Jeśli cykl waha się nawet przez kilka dni, podobnie do obliczania dni owulacji nie przyniesie odpowiedniej sukces jako jajeczkowanie może wystąpić w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego. Ale w tym przypadku, to zawsze jeszcze jeden sposób fizjologiczny obliczyć który z dni będzie owulacji. To wszystko dla tej metody i trzeba będzie termometru, który pozwala określić podstawową temperaturę.

Temperatura podstawowa – jest to temperatura ciała w odbycie kobiet. Bardzo ważne jest, aby określić dzień owulacji nie mierzy temperaturę pod pachą, czyli podstawowej. Konieczne jest, aby jasno wiedzieć o zmianach, które zachodzą w żeński układ rozrodczy w danym okresie swojego cyklu miesiączkowego, pod wpływem na nim różnych hormonów. Jest to realizowane przez pomiar podstawowej temperatury ciała po prostu z dużą dokładnością dnia, w którym proces jajeczkowanie, w celu oceny, czy jajniki kobiety wytwarzają progesteronu, co jest konieczne, aby zapewnić, że organizm został przygotowany endometrium do ewentualnego implantacji komórki jajowej.

Ginekolodzy doradza kobiecie zmienić temperaturę podstawową w następujących przypadkach:

 • Jeśli kobieta chce zajść w ciążę jak najszybciej

Ze względu na fakt, że poprzez pomiar podstawowej temperatury kobietę z prawie absolutną dokładnością można ustawić dzień owulacji, możliwość zajścia w ciążę podczas stosunku płciowego w ciągu dnia tak wysokie, jak 98%, pod warunkiem, że obie strony nie mają żadnych poważnych problemów zdrowotnych. A jeśli para naprawdę chce jak najszybciej do poczęcia dziecka, to jest pomiar podstawowej temperatury ciała do identyfikacji dni owulacji.

 • Niezdolność do opracowania przez rok lub dłużej

W przypadku, gdy para nie ma żadnych odchyleń w stanie zdrowia, ale mimo to ciąża nie występuje, lekarz może zaproponować kilka miesięcy do pomiaru i starannie zapisywać wyniki w zeszycie. Na podstawie tych danych lekarz może analizować podczas cyklu miesiączkowego u kobiet i identyfikacji odchyleń od normy, jeżeli takie istnieją.

 • Podejrzenie o obecności zaburzeń hormonalnych u kobiet

Dokładny harmonogram podstawowej temperatury mogą znacznie wyjaśnić sytuację z obecnego stanu rzeczy są z hormonalnymi kobiet i powołać, leczenie naprawcze w razie potrzeby.

Wiele kobiet interesuje, w jaki sposób metody pracy do pomiaru podstawowej temperatury ciała. Jak już wiesz, cykl menstruacyjny jest podzielony na dwa cykle. W pierwszej fazie cyklu miesiączkowego, temperatura ciała jest mniejsza niż w drugim etapie. Powodem jest to, że w drugiej połowie fazy natychmiast po wystąpieniu owulacji, organizm kobiety zaczyna wytwarzać w trybie awaryjnym hormonu progesteronu. Że wytwarzanie hormonów i powoduje wzrost poziomu temperatury ciała średnio o pół stopnia Celsjusza.

Maksymalna temperatura ciała osiąga dokładnie dzień owulacji. Ale aby wiedzieć dokładnie, co jest temperatura maksymalna dla ciebie, musisz pierwszego miesiąca tylko do pomiaru podstawowej temperatury i wprowadzić go w notatniku. Pod koniec cyklu, połączyć wartości temperatury z liniami, i można łatwo określić maksymalną. I już będzie wiedział, w następnym miesiącu, co temperatura ciała oznacza, że ​​owulacja wystąpiła.

Pomiar temperatury właściwa

Proszę pamiętać – aby niezawodnie określić dzień owulacji, konieczne jest zmierzenie podstawowej temperatury ciała. Tylko w odbytnicy jest możliwy pomiar rzeczywistej temperatury ciała, bez – albo zewnętrzne – temperatura otoczenia, w obecności aktywności fizycznej i innymi. Podstawne temperaturę mierzy się w określonym czasie, kiedy kobieta jest w stanie spoczynku. Jest to temperatura i będzie prawdziwa i podstawa. Stąd nazwa – podstawne temperatury.

Podlega podstawowej temperatury ciała, w celu uzyskania dokładnych wyników, kobieta powinna wykonać kilka prostych, ale bardzo ważnych zasad. Przed pójściem do łóżka, przygotować termometr – rano trzeba je zdobyć, wyciągając ale nie wstawać z łóżka. Nie powinno się uczynić najmniejszego wysiłku fizycznego. Następnie dodać termometr do odbytu do głębokości około 5 cm i zmierzyć temperaturę w ciągu 10 minut, termometr i minutę – w formie elektronicznej.

Usuwanie termometru, należy uważać, aby nie dotknąć ręce rtęci nim. Ręce ciepła można zmienić termometr. Ale, jak pamiętacie? Różnica temperatur jest tylko – tylko zaledwie kilka dziesiątych jednego stopnia – Dlatego tak ważne dokładne pomiary. Nie należy polegać na swojej pamięci – koniecznie natychmiast, należy przechowywać dowody w notesie. Znając te wszystkie niuanse, każda kobieta wie, jak obliczyć, kiedy można zajść w ciążę.

W tej samej sprawie, jeśli cykl jest całkowicie nieregularny, a kobieta nie zajść w ciążę od razu, powinna szukać pomocy u lekarza – ginekologa. Nowoczesne techniki pozwalają nam ustalić proces owulacji do jednego dnia. Odbywa się to bez żadnych trudności, na podstawie zawartości badań laboratoryjnych pobranych z szyjki macicy – metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy są zaniepokojeni, jak zajść w ciążę z nieregularnym cyklu.

Ponadto, w ostatnich latach w aptekach w wolnym rynku, można kupić test w celu ustalenia owulacji. Skorzystaj z tego testu jest dość prosta – każda kobieta, aby wykonać zadanie. Zasada działania testu jest taka sama, jak test ciążowy. A minusy to dość wysoka cena i konieczność, aby je kupić codziennie.

Mówiąc o tym, co trzeba zrobić, aby zajść w ciążę, konieczne jest, aby przypomnieć kobietom o konieczności wcześniejszej konsultacji z lekarzem – ginekologiem. Aby ciąża przebiegła pomyślnie i dziecko i matka czują się dobrze, przyszła mama powinna być zdrowym. Proste badanie przeprowadzone w przeddzień planowanej ciąży, pomoże zidentyfikować ewentualne odchylenia w zdrowiu kobiet i wczesnego leczenia choroby, która może zapobiec wystąpieniu lub prawidłowy przebieg ciąży.

Istotnie, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po raz pierwszy dopiero w wysokiej idealnie zdrowych kobiet. Jeśli masz jakiekolwiek – żadnej choroby, powinni być traktowani. Oprócz wizyt u lekarza, jest coś – że konieczne jest, aby zrobić, aby zajść w ciążę. Istnieje kilka prostych zasad, które muszą być zgodne z każdej kobiety, która zamierza stać się matką:

 • Spróbuj jak najszybciej pozbyć się złych nawyków, takich jak palenie, picie, nawet napojów bezalkoholowych i napojów zawierających kofeinę.
 • Utrzymania zdrowego stylu życia, więcej spać, chodzić na świeżym powietrzu.

Ciążę podczas miesiączki

Jeśli mówić o funkcjach metody kalendarzowego poczęcia, to warto wspomnieć, że mogę zajść w ciążę podczas miesiączki jest możliwe. Zbyt wiele kobiet wierzy, że w ciągu miesiąca, aby zajść w ciążę po prostu niemożliwe. A jakiś czas później był zaskoczony odkryciem, że wszyscy długo oczekiwany cud, a ona czeka na dziecko. Wydawałoby się – to jest po prostu niemożliwe, ale aby zajść w ciążę podczas miesiączki jest absolutnie każda kobieta. Jednak to zależy od indywidualnych każdego szczególności wziąć kobietę, więc na pewno powiedzieć, jakie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po miesiącu, to jest po prostu niemożliwe.

Lekarze – ginekolodzy wyjaśnić prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas miesiączki dwa główne czynniki opisane bardziej szczegółowo nieco poniżej:

 • Naruszenie trwania cyklu miesiączkowego

Bardzo często możliwość zajścia w ciążę w czasie miesiączki jest wyjaśnione następująco: jajo pod wpływem jakiegokolwiek powodu dojrzewają wcześniej niż powinna mieć do tego terminu w normalnym cyklu. I plemniki są w stanie utrzymać ich zdolność do zapłodnienia, jak już wspomniano, w ciągu dwóch, a czasem trzech dni po uderzeniu w żeńskich narządów płciowych. W tym przypadku, jeśli stosunek płciowy miał miejsce w ciągu ostatnich dwóch dni, co miesiąc, pod warunkiem, że kobieta zakłócony cykl menstruacyjny, możliwe jest, że gdy poczęcie następuje przez dwa – trzy dni po seksie. A poza tym, szanse na zajście w ciążę w czasie miesiączki jest także – być może zajść w ciążę podczas miesiączki jest absolutnie każda kobieta, bo przynajmniej raz w życiu do czynienia z awarią wszystko cyklu miesiączkowego.

Szczególnie duża szansa na zajście w ciążę podczas seksu podczas menstruacji u kobiet, których miesiączka jest długi, przewlekłe – 7 – 10 dni. Ciąża nie może nastąpić tylko w ciągu pierwszych trzech dni, kiedy pochwy u kobiet i agresywny wybór mediów tak intensywne, że sperma po prostu – po prostu nie może dostać się do macicy kobiety. Tak, a szanse jaja dojrzewają w pierwszych trzech dniach miesiączki znikomym.

Jeśli należysz do grupy kobiet, których cykle menstruacyjne są albo zbyt krótki lub nieregularne, należy pamiętać, że szczęście można uśmiechnąć w dowolnym momencie. Ale pamiętać również, że cykl odbiega często zupełnie nieoczekiwanie – i odkrywa kobietę tylko wtedy, gdy dowiaduje się o ciąży.

Te same powody wyjaśnić aktualne lekarzom możliwość zajścia w ciążę po miesiącu.

 • Owulacja sobie spontaniczny

Znacznie rzadziej, ale zdarza się, że przyczyną ciąży podczas miesiączki staje dojrzewanie komórek jajowych dwa w jednym cyklu miesiączkowego, ale jego różne odstępy. Zjawisko to występuje najczęściej u młodych dziewcząt i kobiet, którzy mieli poważne przepięcia hormonalne, które wywołują dojrzewanie dwóch jaj. Ponadto, lekarze – ginekolodzy uważają, że skłonność do jednoczesnego dojrzewania dwa jajka są często przekazywane z matki na córkę.

Ciąża przed miesiączką

Ponadto, kobiety są bardzo często pytanie, czy można zajść w ciążę przed miesiączką? Wydawałoby się, że taka możliwość nie istnieje, jeśli zastosujesz wiedzę o przebiegu cyklu miesiączkowego. Jednak lekarze – ginekolodzy w odpowiedzi na pytanie, jakie są szanse na zajście w ciążę po miesiącu, odpowiedź brzmi, że szanse na zajście w ciążę kilka dni przed wystąpieniem miesiączki, choć nie jest wysoka, ale nadal istnieje.

Szansa zajścia w ciążę po okresie wynika z tych samych czynników, które ciążą iw trakcie menstruacji. Kobieta jest bardzo manowce cykl menstruacyjny i jajo dojrzewa z krótką przerwą. Jednocześnie, jeśli jeden z jaj razem z błony śluzowej macicy jest wypychany na zewnątrz z menstruacji, drugi jajko znajduje się w fazie pełnej dojrzałości. Zatem możliwość zajścia w ciążę przed miesiączką pozostaje w każdym przypadku.

Poczęcie i urodzenie dziecka – to bardzo ważne pytania, które należy podchodzić ze szczególną odpowiedzialnością i powagą. Ale, niestety, czasem nawet te pary, które rozpaczliwie chcą mieć dzieci i robią to wszystkie możliwe wysiłki, wciąż nie może zajść w ciążę dla jednej lub innego powodu, nie wspominając o możliwości zajść w ciążę za pierwszym razem. A lekarze często nie zwracają się do problemów takich par specjalnej uwagi, pozostawiając je sam ze swoim problemem.

W jednym artykule, dla wszystkich żarliwego pragnienia, nie może być w pełni do tej kwestii, więc proponujemy, aby uzyskać więcej informacji. Mamy nadzieję, że materiał ten oferuje najbardziej wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte jasne i dostępne dla zwykłego ludzkiego języka. Nasz zespół szczerze pragnie chcesz jak najszybciej, usłyszeć magiczne słowo „mama!”

load...