Jak szybko wysuszyć grzyby

Zawartość:

Suszenie – jeden z niedrogich i najprostszych sposobów zbierania grzybów. W postaci suchej z grzybów są dobrze zachowana przez długi czas. Są lepsze od marynowanych i solonych grzybów na strawności i wartości odżywczej. Od zawartości suszonych owoców w puszkach lepsze białek. Podczas suszenia wszystkie godności żywności są zachowane i niektóre rodzaje smaku, nawet wzmocniony w tej metodzie formy wstępnej, na przykład, spośród białej grzyba.
Powrót do spisu treści

load...

Suszenie grzybów: Co trzeba wiedzieć o tej metodzie,

Ale nie wszyscy mogą być suszone grzyby jadalne. Wiele grzybów płyta zawierała gorycz, która nie znika w procesie suszenia. Nie nadają się do suszenia. Następujące rodzaje grzybów można suszyć w domu:

  • Od torbaczy – biały truflowe Morel, nasadki Smorchkova;
  • Rurowy – Osika brzozy grzyby, wszystkie rodzaje oleju, Mokhovikov, Dubovik, Kozlyakov, Polskie grzyby;
  • Od tinder – Polypore kolorowe i rozgałęzionych, grzyby-ram;
  • Z płytą – Honey muchomor latem i zimą, opieńka miodowa, grzyby, bruzdniczek największy, Grzyb parasol pstrokacizna, jelenie grzyby Pholiota rozmyta;
  • Z lisichkovyh – kurkami.

Suszenia zależy od regionu, konkretnego miejsca gromadzenia, transportu funkcji i możliwości technicznych. Każdy test ma kochankę i stosować własne sprawdzone przez lata metody suszenia.

Suche owoce mogą być na świeżym powietrzu (w słońcu), w piecu, w piecu, nad piecem elektrycznym lub gazowym, egzotycznych urządzeń grzewczych – primus lub nafty, w centralnej baterii grzewczych z wykorzystaniem nowoczesnych kuchenek mikrofalowych itp

Jeśli chcesz, aby uprościć i przyspieszyć suszenie, korzystanie z kuchenki mikrofalowej.

W skrócie, jeśli chcesz zaoszczędzić czas, kuchenka mikrofalowa jest dobrze do tego zadania, a grzyby prosushatsya sprawnie i szybko.

Powrót do spisu treści

Technologia suszenia mikrofal

Przed suszeniem grzybów w kuchence mikrofalowej, przeprowadzić ich dokładną analizę. Zaznaczyć całą firmę i świeżych owoców, bez zgnilizny, pęknięć i robaków, pasożytów, odrzucić wszystkie inne bez żalu. Suchej szmatki ostrożnie usunąć igieł sosnowych, pozostałości gleby, mchów i innych „darów natury”. Spróbuj przetrzeć zabrudzenia tak dokładnie jak to możliwe, aby umyć grzyby nie są potrzebne. Wash komplikuje jej wysuszenie i sprzyja szybkiemu ciemnienie owocu.

load...

Gotowania, znajduje się wiele odmian grzybów zasada nadaje się do suszenia wszystkich rodzajów cylindrycznych torbaczy oraz grzybów jadalnych, natomiast płyta niepożądanego wysuszenia. Jest to spowodowane niedawnym zakupie nieruchomości podczas utratą wilgoci gorzkiego smaku. Wyjątki od tej reguły są grzyby i grzyby, które są przekazywane bez problemów suszenia i niechcianych „skutków ubocznych”.

Jeśli czas na to pozwala, zaraz przed suszeniem grzybów w kuchence mikrofalowej podvyalitsya niech się w słońcu. W tym celu powinny one być nawleczone na nitkę lub sznurka ciężkiego, pozostawiając lukę pomiędzy organami (nie dopuszczać do kontaktu z siebie) i zakładać na zewnątrz. Ze względu na wstępnym przygotowaniu suszenia owoców odbędzie się stopniowo, a w powstałym wpływu dobrze. Ten krok jest opcjonalny, ale pożądane. Można pominąć lub po wysuszeniu natychmiast przystąpić bezpośrednio do samego suszenia.

  1. Grzyby, czyste, świeże lub provyalennye, pokroić na kawałki o tym samym. Typowo, nasadka jest cięty na kawałki, a nogi są cięte na kołach o grubości około 2 cm. Takie krojenia korzystnie stosowane do Podberezovik, pieczarek i osiki. Jeśli przygotowanie suszonych grzybów, kurkami i borowikami, ma sens, aby pozostawić tylko korek. Cóż, smardze i linie lepiej jest nie do cięcia i do całkowitego wyschnięcia.
  2. Równomiernie rozłożone elementy przygotowane grzybów na tacy lub na płaskiej płycie szklanej w piecu mikrofalowym. Włącz go przez 20 minut przy mocy 100-180 watów.
  3. Po automatycznym piecu odcinającym, usuń dania z grzybami, wybierz ciekłego spustowy (inaczej owoce nie więdną, a gulasz), pozostawić drzwiczki otwarte, aby przewietrzyć minuty 5. Jednak proces suszenia nie zostanie zakończone, to jest w pełnym rozkwicie.
  4. Powtarzać kilka razy poprzedni 20 minut operacji w cyklu pieca mikrofalowego i wentylacji. Liczba powtórzeń zależy od wielkości, rodzaju i grubości kawałki.

Powrót do spisu treści

Określić gotowość grzybami

Gotowość grzyby określa się według następujących kryteriów: zdają się niby suche, ale jednocześnie zachować pewną elastyczność, ale nie zginać przerwać natychmiast, ale tylko z niewielkim wysiłkiem.  Po osiągnięciu takiego stanu można uznać, że grzyby jakości wyschnięcia.

Jeśli kawałki owoców nie zginać i zerwać z hukiem raz, lub nawet kruszyć, więc są zbyt suche. Wykorzystanie ich jako samodzielnych elementów potraw kulinarnych ledwo odniosły sukces, ale produkt może być nadal zapisywane przez przygotowanie z niego przyprawy grzybową. Z szlifierki szlifować w proszku, suszone. Otrzymaną mąkę grzyby można mieszać tylko z soli lub suchymi przypraw. Ona posiada wspaniały smak grzybów i przesyła go do potraw czy dodawane do żywności przez kilka minut, aż gotowane.

Suszone grzyby przez długi czas, czasami przez wiele lat zachowują swój naturalny smak, jeśli prawidłowo przestrzegać warunków przechowywania. Inaczej obrabiany przedmiot szybko absorbuje wilgoć z powietrza, tłumią i zepsuć. Dlatego przechowywanie suszonych grzybów najlepiej jest wybrać suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Opakowanie je pożądane w szklanych pojemnikach lub opakowaniach, które nie są przepuszczalne dla wody.

Oprócz wysokich właściwościach absorpcyjnych, suszone grzyby łatwo absorbuje zapachu. Upewnij się, że z nimi już dawno istnieją inne produkty z bogatym aromacie.

Powrót do spisu treści

Charakterystyka grzybów suszenie w mikrofali

Pomimo wszystkich niewątpliwych zalet mikrofalową ma swoje wady, jeśli chodzi o zastosowanie go do suchych grzybów. Dla wyrobu jakościową i neperesushennogo nesyrogo wymaga pewnej umiejętności. Jest to zazwyczaj tylko przychodzi z doświadczeniem, więc być przygotowany na to, że pierwsza strona może być uszkodzony.

Tutaj można również wziąć pod uwagę drugą funkcję suszenia grzybów w kuchence mikrofalowej: czas trwania tego procesu. Wiele mikrofalowa nie posiada dużą pojemność. Tak więc, obserwując rozkładanie grzybów technologia jedną warstwę na podstawie kilku powtarzanych cykli suszenia trzeba poświęcić wystarczająco dużo czasu od rozpoczęcia przygotowania owoców do uzyskania już wynik.

Ale korzyści z suszonych grzybów sami tego nie umniejsza. Po spędzeniu pewnego czasu i cierpliwości, dostaniesz pachnący, bogaty, pożywne przyprawa do różnych eksperymentów kulinarnych. Ponadto, suszone owoce zachowuje wszystkie dobroczynne właściwości świeżych grzybów, dzięki czemu zapach i smak wyrazisty. Ich ciężar jest zmniejszony o około 10 razy, i jak dużo czasu coraz bardziej stężonych właściwości odżywcze. Suszone grzyby białkowe przechowywane przed marynowane, solone i konserwowane w inny sposób. Przechowywane znacznie dłużej i łatwiej, zajmując bardzo mało miejsca. Reasumując, zalety stałego preparatu u grzybów metodą.

load...