Jak szybko wyleczyć opryszczkę na ustach? Bardzo proste!

Zawartość:

Pielęgnacja dla kobiet – najważniejszego bogactwa i broni. I nie chodzi tylko o to, co natura dała nam. Prawdziwe piękno kobieta kreujemy z rękami w całym swoim życiu. Płci muszą stale walczyć o idealny wygląd wielu czynników: pogody i trudnych warunków klimatycznych, wpływu porodu i nadwaga, problem ze zdrowiem. Pierwszym wrogiem bezbłędny wygląd – jest zimno na ustach, w sposób naukowy – opryszczka. Co ciekawe, prawie każdy z nas od czasu do czasu cierpi na tę chorobę. Wśród całej populacji naszej planety, są tylko pięć procent z tych szczęśliwców, nie podlegają plagi.

load...

Mieszczan jest opryszczka jako przeciwnik, czasowego defektu kosmetycznego, i wierzę, że to nie może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Lekarze są przeciwnego zdania. Główne niebezpieczeństwo tkwi właśnie w tym, że ludzie nie wierzą, że jest to niebezpieczna choroba, ale statystyki niestety rozczarowujące. Śmiertelność spowodowana przez wirus opryszczki, zajmuje trzecie miejsce po AIDS i grypy. Na szczęście, nie wszystko, co złe. Aby uniknąć najstraszniejsze konsekwencje może realizować realne zagrożenie jest na tyle, aby rozpocząć leczenie na czas. A w celu wybrania właściwych metod walki, „wróg” trzeba znać osobiście, więc będzie użyteczne znać fakty naukowe dotyczące zimna na ustach. Ponadto, powiemy Ci, jak szybko wyleczyć opryszczkę na ustach.

Czym jest opryszczka na ustach?

Gdy w organizmie, wirus „osadzone” w urządzeniu genetycznej komórek nerwowych. To zdarza się często we wczesnym dzieciństwie i przez całe życie, by w końcu pozbyć się go jest niemożliwe. Opryszczki stale w organizmie w stanie uśpienia. Aktywacja może być kilka czynników: przeziębienia, „krytyczne” Dni, ciąża, hipotermii lub hipertermii. Jest to stan, w których system immunologiczny jest w stanie oprzeć się rozwoju choroby, znacznie osłabione. A czasami paskudny wirus może zrobić sobie znać nawet bez wyraźnego powodu.

Opryszczki, występuje w czterech etapach. W pierwszym etapie czuć spalania i swędzenie w kącikach ust, na wewnętrznej powierzchni warg i innych części twarzy. Skóra to nie jest mała, ale dość bolesny pęcherzyk jest na etapie stanu zapalnego. Trzeci etap – najbardziej bolesne, bańka pęka, to idzie z cieczy, zawierająca wiele komórek wirusowych. Tworzy mały wrzód, co powoduje dyskomfort i ból, swędzenie i pieczenie. Na ostatnim etapie skorupy występuje. Ważne jest, aby jej nie uszkodzić, gdyż jest bardzo bolesne i może powodować blizny.

load...


Drogi przenoszenia choroby

Należy pamiętać, że ta choroba może być przenoszona przez kontakt. Wystarczy dotknąć człowieka z ręki, który dotknąłeś ranę, a wirus przejdzie do drugiego. W związku z tym, w przypadku choroby, należy przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Unikaj dotykania zmiany skórne, a jeśli nie jest to możliwe, umyć ręce ciepłą wodą z mydłem.

Nie dotykać, nie pocierać oczu, istnieje ryzyko wniesienia zakażenie błony śluzowej oraz otrzymać oprócz zimna na ustach jeszcze bardziej egzotyczne choroby.

Nie całuj, jest chory. Osoba, którą chce się przytulać, na pewno się wirusa. A nawet więcej, aby dać się tym razem z seksu oralnego. Opryszczka narządów płciowych jest bardziej nieprzyjemne niż przeziębienie na ustach.

Używaj tylko osobisty naczynia, sztućce i higienę osobistą. Jeśli zimno nie odbędzie się w ciągu 10 dni, należy skonsultować się ze specjalistą, opryszczka jest obarczona poważnymi konsekwencjami.

Powikłania opryszczki

Opryszczka jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Podobnie jak różyczka, może powodować poronienia w pierwszym trymestrze ciąży. Siedemdziesiąt sto zakażonych dzieci umiera z powodu takich chorób jak opryszczka mózgu. Ponadto, może przenosić infekcje dziecka w koncepcji, urodzeniu, a nawet do mleka.

Zimno ustach zwiększa ryzyko chorób serca. Naukowcy przeprowadzili badania na 600 osób. Stwierdzono, że uczestnicy w organizmie przeciwciał, które okazały się opryszczki cierpi na ataki serca są dwukrotnie częściej niż inne. Każdy wie, że najlepsze leczenie – jest zapobieganie. Aby zapobiec nawrotom zimna na ustach, trzeba wykonać kilka bardzo proste i dostępne dla każdej reguły. Nie zajmie zbyt wiele czasu i wysiłku, ale będzie to zaoszczędzić od dyskomfortu i możliwych konsekwencji.

Zadbaj o skórę warg ochrony przed narażeniem na słońce, mróz i wiatr. Użyj kremy, szminki i inne środki. W chwili rozpoczęcia leczenia przeziębienia. Staraj się nie supercool i nie przegrzewać. Pamiętaj, że regularne ćwiczenia i rozsądne dawkowanie wzmacnia system immunologiczny, a tym samym zapobiega rozwojowi chorób.


Leczenie opryszczki

W dawnych czasach, przykry zabieg wargi zimno obejmuje jeden: słaba idzie do babci, Sage. Czytała fabułę i mocno wierzył w jego sztuce uzdrawiania chorego wrócił do domu, podobno zdrowe. Dzisiaj, pozaziemskie siły trochę nadziei i babcie po południu z ogniem nie znajdziesz i leczeniu opryszczki obejmuje dwa rodzaje: tradycyjne metody medyczne i.

Lekarze powinni rozpocząć leczenie jak najszybciej pierwszych objawów choroby. To jest pierwszy etap, kiedy czują swędzenie i pieczenie. Główny składnik, który jest częścią maści opryszczki jest acyklowir. Substancja ta wchodzi w złożonych reakcji biochemicznych, które prowadzą do zapobiegania powstawaniu nowych komórek wirusa. Co ciekawe, nawet twórcy acyklowir otrzymali Nagrodę Nobla.

Bardzo skuteczne tradycyjne sposoby są dla leczenia przeziębienia na ustach. To naprawdę szybkie leczenie opryszczki na ustach. Wśród popularnych metod – wykorzystanie napary z ziół, olejków eterycznych – sosna lub melisy.

  • Mięta

Aby wyleczyć opryszczkę, często używać balsamu z mięty pieprzowej: jest to konieczne, aby napar, warzyć jedna łyżka liści mięty szklanką wrzątku. Gotowy filtr wlewu, a każda godzina zwilżyć je skażoną skórę.

  • Malina

Pomaga leczyć opryszczkę i malin. Wystarczające świeże gałązki posiekać stan bzdurny i nasmarować ciężar obszarze zagrożonym.

  • Napar z pączków brzozy

Jeśli są często narażone na opryszczkę, można wstępnie przygotować napar z brzozy pączków: w szklance alkoholu dodaje dwie łyżki nerki i pozostawić do zaparzenia na dwa tygodnie. Teraz można go stosować za pomocą wacika na bolesne miejsca. Zwykle oznacza to, że wirus opryszczki mogą być wyleczone tylko w ciągu jednego dnia.

  • Skorup

W walce ze złośliwym wirusem wszystko dobrze. Jeśli ręka nie było nic z powyższych, i czujesz, że nie jest jeszcze zimno na ustach, szybkie leczenie może być przeprowadzone przez najsłynniejszego ludowej: plenochkoj skorup jaj. Stosuje się go do zmienionej zapalnie skóry i pozostawiono do wyschnięcia. Takie środki mogą wyleczyć opryszczkę w ciągu jednego dnia.

  • Pasta do zębów

Fakt, że często w leczeniu dolegliwości najbardziej nieoczekiwanych sposobów, już dawno przestały dziwić. Dotyczy to i opryszczki. Gdy czujesz swędzenie i pieczenie, wskazujący na rychłe pojawienie się wysypki natychmiast smarować skórę na paście do zębów usta. Pozostawić na 20 minut, a następnie dokładnie przemyć gorącą wodą.

Nawet gdyby pojawiła się wysypka, leczenie pasta do zębów może również pomóc. Ale smarować pęcherzyki musi wynosić co najmniej trzy razy dziennie. Czas trwania leczenia – nie więcej niż jeden dzień. Uwaga – Jeśli czujesz silne uczucie pieczenia lub jeśli skóra zmienia kolor na czerwony, należy natychmiast spłukać pastę do zębów i więcej do tej metody leczenia nie jest uciekać.

  • Silna spawania

Jeśli nie boisz się małego bólu, można spróbować następującej metody w leczeniu opryszczki. W kubku umieścić 3-4 łyżeczki liści herbaty czarnej herbaty, zalać wrzącą wodą. Po kilku minutach, gdy herbata ma lekko chłodzi, zanurzyć łyżkę w nim i ogrzewać. Zastosuj się do wysypki na skórze i przytrzymaj go przez około minutę. Oczywiście, trzeba najpierw sprawdzić temperaturę, aby uniknąć poparzenia. Ta sama procedura powinna być przeprowadzona trzy – cztery razy dziennie. Czas trwania leczenia – trzy dni.

  • Valocordin

Stosunek lekarzy tej metody leczenia opryszczki na ustach niejednoznaczne. Jednak pozostaje faktem – to dobrze wyschnie wysypki. Leczenie jest bardzo prosta – namoczyć małą watę w valokordin i dołączyć do pęcherzyków w dwóch lub trzech minut. Zazwyczaj nie jest wystarczająco ból szybko mijają.

  • Maść z popiołów

Do przygotowania tego narzędzia, trzeba będzie 3 małe ząbki czosnku, czystą kartkę papieru formatu A4, łyżeczką wszystkich miodem naturalnym. Czosnek natrzeć na drobnej tarce, wymieszać z miodem. Papier został umieszczony w szklanym pojemniku i zapalić. Powstały popiół, dodać resztę składników i wymieszać – należy uzyskać jednorodną masę. Stosuje się go do ogniska choroby skóry przez około 10 minut, co 4 h. Następnie spłukać dużą ilością zimnej wody. Czas trwania leczenia – 5 dni.

  • Sól

Innym bardzo skutecznym sposobem leczenia opryszczki jest najczęstszą soli kuchennej. Trzy razy dziennie, stosuje się ziarna soli na dotknięte obszary skóry, w ciągu 10 minut. Po tym, umyć skórę chłodną wodą. A przed snem zrobić okład z roztworu soli fizjologicznej. Przygotowanie go jest bardzo proste – szklanka wody, rozpuścić łyżeczkę soli.

Przygotuj kilka małych chusteczki z gazy. Zwilżyć jednego z nich w roztworze i stosować do wysypki na około 20 minut. Jako ściereczki do suszenia może być zmieniana. Po obowiązkowym zmyć skórę zimną wodą, aby uniknąć podrażnienia. Czas trwania leczenia – 3 tygodnie.

Mamy wymienionych Ci najbardziej skutecznych sposobów leczenia opryszczki – wybór należy do Ciebie. Jeśli nie są w jedną stronę, spróbuj innej. Bardzo często to przepis, który jest idealny dla jednej osoby, nie pomaga drugiej. Bądź zdrowy i piękny!

load...