Jak szybko posprzątać mieszkanie na przybycie gości

Pryadok

To pytanie jest istotne nawet dla wielu kobiet, ale dla zdecydowanej większości. Po tym wszystkim, poparcie absolutnej czystości i porządku w mieszkaniu wymaga dużo czasu i wysiłku. Jeśli kobieta pracuje, mało ma czasu na sprzątanie w dni powszednie. To samo można powiedzieć o młodej matki. Całe jej życie koncentruje się na dziecko, za mało czasu nawet dla siebie, a tym bardziej do czyszczenia. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba myśleć o tym, jak szybko posprzątać mieszkanie. Na przykład, na godzinę przed przyjeździe goście. Umieścić rzeczy w porządku, można szybko, bez ponoszenia dodatkowych na ten czas procesu i energii.

load...

Ale najpierw trzeba określić, jak szybko trzeba procedurę. Jeśli goście będą godziny na wyciągnięcie ręki, trzeba czystość i porządek wizualny. Jeśli masz zamiar oczyścić mieszkanie i równolegle do ustalenia pomysłów, potrzebują więcej czasu, ale wynik będzie bardziej imponujące.

Zawartość:

Filmy o realnej stopy zbioru

Najważniejszym – emocjonalne

Rzeczywiście, jest to ważne, że w czasie żniw trzeba nie tylko dobre samopoczucie i pogodny. To pomaga przynieść proces był energicznym i produktywne. Daj sobie instalację: Teraz zabiorę się szybko, a dom jest czysty, ładny i dobry. Całkowicie błędne jest instalacja: sprzątanie raz, nienawidzę prace domowe, to nie jest koniec krawędzi.

load...

Jak dopingować siebie? energiczna muzyka poprawia nastrój. Zlokalizuj i włączyć napęd, należy upewnić się, że przemysł muzyczny jest dużo szybciej. Innym ważnym punktem: zabrać do czyszczenia określony czas, na przykład, przez godzinę i pół. I bardzo się starają, aby spotkać się w tym czasie. Można to zrobić!

Czyszczenie na godzinę przed przyjeździe goście

W kuchni. Podłącz zlewozmywak, naczynia moczyć w gorącej wodzie, dodając płynu do mycia naczyń. Podczas gdy talerze i kubki namoczone, czyste szafki, kuchenka, szafki i ściany roboczych. Usuń nadmiar w szafkach. Nie starają się przywrócić porządek w szafkach i na półkach – które wolą, kiedy masz czas. Pozostaje do płukania naczyń, wytrzeć podłogę – a kuchnia jest już świeci.

W łazience. Aby szybko posprzątać bałagan w łazience, wypuścić gorącą wodą, zamknięta, gdy drzwi do łazienki. Następnie pomieszczenie wypełnione parą, i wydostać się z niej będzie znacznie łatwiejsze. Spacer gąbkę nad wszystkimi powierzchniami, wszystkie zbędne (zakurzone butelki i rurki) w celu usunięcia szafek. Można wybrać dwa lub trzy butelki w jednym kolorze i umieścić je na półce, robiąc dobrą kompozycję. Zmiana ręczników i mydła. Będzie miło, jeśli kolor będzie komponować się z kolorem płytek lub akcesoria.

W pokojach. Weź pudełko lub torebkę zebrać wszystko, co nie jest na swoim miejscu. Rozmieszczanie miejsca później, gdy wolny czas. Próżnia, posypać narzędziem dla luster szklanych, okien i innych gładkich powierzchniach, spacer suchą szmatką. Pokoje są również w porządku.

Jak szybko i perfekcyjnie czyste mieszkanie

Zacznijmy pokoje

Usuń zasłony, moczyć je detergentem. Po pewnym czasie, zmienić wodę i wypłukać zasłony. Powiesić nad wanną do szkła wodnego. Syntetyczne zasłony i rolety mogą być zawieszone na szynach mokrych istnieją dosohnut i wygładzona. Jeśli masz ciężkie zasłony, to, oczywiście, należy oczyścić i oczyścić się przy użyciu specjalnych narzędzi. Ale to wymaga czasu. Niedawno myte zasłony i nie udało im się bardzo brudna? W tym przypadku wystarczy chodzić na nich za pomocą odkurzacza.

Drzwi pożądane przetrzeć gąbką nasączoną roztworem płynu do mycia naczyń. Rowki szafy i próg przy drzwiach łatwego do czyszczenia za pomocą śrubokręta, który jest nawinięty na tkaninie. Za pomocą tego urządzenia można łatwo dotrzeć do niedostępnych miejsc.

Umieść gazetę pod baterią, tak aby nie zabrudzić powłoki na podłodze, czyszczenia baterii ze starą szczoteczką do zębów, od czasu do czasu mycia kurz. Materac na przełomie łóżku, beat poduszki, zmiana pościeli. Na kanapach mają pokryw ani peleryny? Wstrząsnąć je lub umyć, aw mebli tapicerowanych odkurzyć spacer, kładąc mu specjalnie zaprojektowany do dyszy meblarskim. Może również chodzić przez okiennice i gzymsy, parapety, obrazy, regały, listwy sufitowe i rogach sufitu. Jeśli to konieczne, można przetrzeć ściany. Meble tapicerowane można przetrzeć wilgotną gąbką jeszcze, ona zbiera drobne włosy, sierść zwierząt i kurz. Jeśli salonie znajduje się stolik, to może mieć śladów mokrych filiżanek i spodków. Są one łatwo usuwane z solą. Posyp powierzchnię soli „ekstra”, pozostawić na godzinę przemyć wilgotną szmatką, a następnie wysuszyć.

Jak szybko oczyścić łazienka

Jeśli jest kurtyna do łazienki, moczyć w roztworze wody i bielenia (jedna część wybielacza cztery części wody). W dużej misce lub koszu umieścić wszystkie kosmetyki, wytrzeć półki, a stare rury suszonych fiolek wysłać do śmieci. Przemyć lustro za pomocą specjalnego narzędzia. Jest jeszcze jeden sekret defog lustro, weź zwykłego mydła, należy je kilka uderzeń na powierzchni lustra, rub czystą, suchą ściereczką.

Szybko umyć płytki ceramiczne również pomóc roztworem wybielacza. Konieczne jest podjęcie szklankę wybielacza na litr wody. Posypać skład płytek, po 15 minutach spłukać wodą. Szyby, lusterka i zasłony prysznicowe najlepiej jest czyścić Spray do gładkich powierzchni mebli lub sprayu do mycia okien i luster. Można użyć specjalnej gumowej skrobaczki.

Działania w kuchnia

Jeśli lodówka nie jest wyposażona w system No Frost, należy ją rozmrozić. Aby usunąć zamrożone lody w zamrażarce, umieścić go, miskę z ciepłą wodą przez 15 minut. Oczywiście, trzeba najpierw wyłączyć lodówkę. Po określonym czasie, gdy lód jest luźna i łatwo usuwane ze ścian. Półki chłodziarki, kąpiel w wannie, w gorącej wodzie z mydłem. Pozostawić na chwilę, wtedy będą wystarczy spłukać. Podobnie, można prać rolety z tworzyw sztucznych. Gdy są one usuwane z wody, będą dostatecznie suche tylko.

Zdecydowaliśmy się zaprowadzić porządek w szafkach kuchennych? Nie ma sensu, aby zwolnić wszystkie na raz, to lepiej zrobić to w jeden po drugim, a następnie ponownie napełnić szafki. Głębokie na miejsce rzeczy, które są potrzebne rzadko. Kobiałki, przetrzeć wilgotną szmatką nasączoną octem, aby zapobiec tworzeniu się pleśni. Dla lepszego wykorzystania przestrzeni szuflad, pakowane do skrzynek plastikowych lub zakupić specjalne ograniczniki. Ze względu na takie urządzenia nie tylko oszczędność miejsca, ale również w celu utrzymania porządku.

Good Housekeeping końcówka

W domu mieszka kota lub psa? Przykryć tapicerowane pokrowców meblowych lub peleryny, które mogą być często myte. Jeśli nie jest to możliwe, umieścić w miejscach, gdzie lubią odpoczywać swoje zwierzęta, dekoracyjne serwetki. Zgodnie z miski z jedzeniem put papierowych ręczników – to łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jeśli szczotki smaru czystszego glicerolu, wełna usunie z powierzchni dywanowych o wiele łatwiejsze.

Rozliczyć sofę piękny kosz, aby umieścić w nim wszystko, co wydaje się toczyć w dowolnym miejscu. Ten telefon, okulary, książki, czasopisma, rzemiosło. Zakup piękny koc na łóżku rano, aby mieć motywację do wypełnienia łóżko. Podziwiać piękne pościel i nigdy poszewki Stela i arkusze z różnych zestawów. Jeśli na kanapie lub pościel piękne, to nie tworzy poczucie dezorientacji, nawet jeśli nie masz czasu, aby wypełnić łóżko.

Nie bądź leniwy wieczór do mycia naczyń i zlewozmywaka, opuścić kuchnię w czystości. Po tym wszystkim, tutaj przyjść rano na śniadanie, dzień jest przyjemne, aby rozpocząć z pozytywnymi emocjami. Brudne naczynia i nierozliczonych tabeli, które nie przyczyniają.

Jak wyczyścić lustro?

Jeśli uważasz, że jak szybko posprzątać mieszkanie, lustro, nie można przegapić. Najlepiej jest trzymać je zawsze w porządku, to jest o wiele bardziej przyjemne patrzeć w lustro czystym. Lustrzane powierzchnie są dobrze oczyszczone watą nasączoną denaturatem (spirytus rektyfikowany). Następnie należy je wytrzeć miękką papieru. Jeśli lustro jest bardzo brudne, to dobrze zmyć następującym składzie: 2 szklanki ciepłej wody, 50 g kredy, 50 g octu. Budzić, niech to rozstrzygnąć. Broń płynu spustowy do innego pojemnika, wytrzyj lustro, a następnie przetrzeć ją miękką szmatką. Upewnij się, że płyn do płukania nie dostać się do tylnej stronie lustra lub na ramie.

Po zbiorze gąbki i ściereczki moczyć w detergentu i spłukać. Podczas następnych zbiorów chętnie przejmie.

W trosce o dywanach

Zazwyczaj ludzie myślą o tym, jak szybko posprzątać mieszkanie przed przybyciem gości. Ale czasami trzeba wyczyścić dywan natychmiast po ich wyjeździe, aby pozbyć się plam pojawiających się na dywany.

Plamy z wina, piwa, wódki, likieru łatwo wywnioskować, ciepłą wodą z detergentem. Jak najszybciej roztworem mokrą szmatką wytrzyj plamę przemyć roztworem ciepłej wody i proszku. Gdyby nie było plamy na kakao, kawy lub herbaty, są one łatwe do przynieść zimną wodę i glicerynę. Weź jedną łyżkę gliceryny łyżki na litr wody i wytrzeć plamę gąbką. Plamy z win i soków łatwo znikają pod wpływem zimnej wodzie, do której dodaje się kilka kropli amoniaku. Uważany najtrudniejsze plamy z wody kolońskiej i perfum. Mogą próbować usunąć specjalnym środkiem do usuwania plam z ubrań lub dywanów środków. Następnie powierzchnię wyciera się gąbką. Jeśli na powierzchni dywanie pojawiła tłuste miejscu, wnioski z benzyną.

load...