Jak szybko poprawić pamięć: Nauka pamiętać

Zawartość:

  • Kilka przydatnych faktów o pamięci
  • Ćwiczenia poprawiają pamięć
  • Jeśli trzeba coś szybko do zapamiętania: trochę mnemotechniki

Życie we współczesnym społeczeństwie dyktuje coraz większe wymagania naszych umysłach. Musimy wymyślić, aby utrzymać dostrzec coś nowego na uwadze miliardy terabajtów danych każdego dnia. A jeśli przed zadaniem było poza zasięgiem przeciętnego człowieka, ale teraz nawet dziecko poradzi sobie z nim (zwłaszcza dzieci!). Aby jednak mieć przynajmniej coś, aby odnieść sukces, pamięć powinna szybko i działa dobrze. Spróbujmy ją poprawić?

load...

Kilka przydatnych faktów o pamięci

Dziś praktycznie każdy licealista wie, że pamięć ma wiele podgatunków: słuchowych, wzrokowych, słowne, logiczne, a nawet emocjonalne, jeśli mówimy o jakości zapamiętanego materiału. Jeśli stawiamy na okresy przechowywania informacji, pamięć można podzielić na krótko-, szybkim i długim okresie. Pierwszy materiał jest przechowywany w ciągu jednej sekundy, a następnie przechodzi do pracy (jeśli oczywiście duże znaczenie dla człowieka) i w długim okresie czasu. Wszystkie zbędne szybko odrzucone i usunięte z tych sklepów.

Ponadto, pamięć jest proces składa się z kilku etapów. To zapamiętywanie, przechowywanie i odtwarzanie. Razem tworzą to, co nazywamy dobrą pamięć. A jeśli poprawić pamięć i reprodukcji, zwykle uzyskuje się tylko wtedy, gdy wszelkie skutki na mózg, tym lepiej można dość pamiętając o specjalnych ćwiczeń.

Ćwiczenia poprawiają pamięć

Głównym sekret jak można szybko poprawić swoją pamięć – jest stałym treningu. Funkcja poznawcza czegoś podobnego mięśni mózgu: jeśli nie są one ładować, będą zanikać, i vice versa. Dlatego proponujemy serię prostych ćwiczeń, aby szybko i łatwo wystarczająco, aby poprawić pamięć pomóc:

load...
  1. Kilka razy dziennie, patrzeć na zegarek i pamiętać, co robiłeś wczoraj w tym samym czasie, a gdzie byłeś, które nosili, itp … To ćwiczenie można wykonać w dowolnym miejscu iw każdych warunkach, a trenuje pamięć jest całkiem dobra.
  2. Praktyka asocjacyjne myślenie. Nasz mózg jest tak skonstruowany, że pamięć w czystej postaci jest niemal nie występuje w naturze – to zawsze w połączeniu z coś: percepcji, uwagi, myślenia i wyobraźni. Więc można nauczyć się korzystać ze wszystkich ukrytych zasobów w celu poprawy wydajności pamięci. Na przykład, poprosić kogoś do czytania na głos powoli przez ciebie pary słów związanych asocjacyjne. Słuchaj uważnie i ucz się. Następnie poproś tę samą osobę czytać tylko pierwsze słowo, a drugi spróbuj zapamiętać siebie. Można użyć parę „krowa – cielę”, „Snow – Winter”, „kogut – Kruk”, „Samolot – latać” etc. …
  3. Unikaj używania sprzętu pomocniczego – wszelkiego rodzaju list „napominalok” i notatek. Zamiast za każdym razem, aby ją przeczytać kilka razy, trzeba pamiętać, że (na przykład, wykaz produktów, które muszą być zakupione), i śmiało iść do sklepu bez liści. To proste ćwiczenie pomoże Ci poprawić swoją pamięć tylko dzięki zakupy spożywcze bez podejmowania dodatkowych wysiłków.
  4. Czy ktoś was czytać głośno zbiór przypadkowych słów: dom, drzewo, komputer, rzeka, zima, światło, wiązka córkę. Słuchaj uważnie do niego, a następnie spróbuj powtórzyć je w tej samej kolejności. Również komplikuje zadanie może odegrać słowa w odwrotnej kolejności. Ale jeśli obok ciebie jest pusta, można po prostu wziąć książkę i przeczytaj na głos pierwsze słowo każdej linii.
  5. Zrób zdjęcie, które przedstawia różne tematy, ale cały pokój. W ciągu piętnastu sekund, dokładnie zbadać je w celu zapamiętania wszystkie szczegóły. Następnie zamknąć zdjęcie i zapisz na kartce papieru imieniu tych rzeczy, które były w stanie zapamiętać.
  6. Weź dziesięć kości o tej samej wielkości. Zacząć robić ćwiczenia, wykorzystując trzy z nich: uścisnąć rękę i nie patrząc, położyć na stole. Spójrz na nich przez kilka chwil i opisać głos i wypadł z przybliżonej lokalizacji kości. Regularne wykonywanie ćwiczeń, można stopniowo zwiększać liczbę bloków używanych, za przyniesienie ich w sumie do dziesięciu. Ale jeśli chcesz, aby kontynuować nadal szybko poprawić swoją pamięć, można dodać różnej wielkości i koloru kości jako powikłanie czynnik w procesie zapamiętywania.
  7. To pamięć, jeśli możliwe. Na przykład, spróbuj sobie przypomnieć, jak wiele imion, twarzy i charakterystyczne cechy nowych przyjaciół, jak to możliwe. Albo krzyżówki i sudoku, ponieważ im więcej w głowie kręci różnych liczb i słów, tym lepiej działa.

Jeśli trzeba coś szybko do zapamiętania: trochę mnemotechniki

Jednak regularne wykonywanie tych ćwiczeń nie zawsze mają czas, a przypadki są różne. Trzeba pamiętać o dużej ilości materiału może nagle przyjść do swojego życia, a potem przychodzi do mnemotechniki pomocy. Ten zestaw narzędzi i technik, które struktura materiału pamięci i pozwala zachować je w swojej głowie nienaruszone przez długi czas. Więc, co można poprawić zapamiętywanie?

Pierwszy – skupienie. Jeśli chcesz coś zapamiętać, to nie ma sensu, aby to zrobić, gdy twoje myśli krążą gdzieś w chmurach. Trzeba tylko, aby uciec od wszystkiego, co przeszkadza zdanie, i wysłać go do obiektu, który zamierza uchwycić pamięci. Oczywiście, trzeba zrobić sobie przerwę i przełączyć się na coś innego, ale to musi być regularna i krótkoterminowe – tylko na relaks mózgu.

Najbardziej skutecznym sposobem, który jest znany ludzkości od czasów starożytnych – to skojarzenie. Przyczyniają się one do łączenia nic do niczego – po prostu trzeba myśleć o słowa, obrazu, dźwięku lub zapachu, który przypomina Ci niezbędnych informacji. Ciekawostka: wykorzystanie szczęśliwy, pozytywne, kolorowe i przyjemne obrazu znacznie zwiększa wydajność pamięci.

Innym klasycznym sposobem – jest podzielony na części zapamiętanego materiału. Pamiętasz jak uczono poezji w szkole? Oni po prostu rozpadł się na odrębne czterowierszy, aby dowiedzieć się, że jest to o wiele łatwiejsze niż wiersz w całości. Lub numer telefonu, który jest zalecany do podziału na bloki. Nawiasem mówiąc, można połączyć ten i poprzednie metody, a następnie informacje zasyadet bardzo głęboko w świadomości.

Oczywiście, po raz pierwszy, aby pamiętać coś dobrze nie działa praktycznie w zdecydowanej większości ludzi, więc trzeba powtarzać – nie działa na ich pozbyć. Wystarczy przycisnąć kwoty do niezbędnego minimum – na przykład kilka razy – to nie będzie męczyć mózg, a Twoja praca będzie u szczytu swojej wydajności.

Na koniec, sposób nacisk. Trzeba sobie wyobrazić materiał pamięci w postaci elementów, które znajdują się wzdłuż trasy są dobrze znane. Na przykład, gdy zapamiętać listę zakupów, można umieścić jabłka w lewej kieszeni marynarki, śmietana po prawej stronie, kiełbasy w wewnętrznej lewej i jaj w wewnętrznej prawej – i można łatwo je zapamiętać. Albo można wziąć jako mapę bazową swojego apartamentu. Ale warto pamiętać, że ta metoda jest dobra, gdy mamy do czynienia z czymś konkretnym i dobrze reprezentowana w szczególności z obrazami rzeczy.

Każdy z nas wie, że jest to możliwe, w celu polepszenia fizycznej postaci stałej szkolenia. Tak więc, z poznawcze i psychologiczne strona to działa też! Mamy nadzieję, że będzie skutecznie przeprowadzać wszystkie te ćwiczenia, a pamięć można zawsze polegać.

load...