Jak suszyć grzyby i gotować

Zawartość:

Grzyby – produkt uniwersalny i popularny. Mogą gotować prawie wszystkie posiłki: doskonała przystawka, sałatka, w których grzyby są dobrze połączone z innymi produktami. Ciekłe mączki wywołanych przez grzyby pozyskać niepowtarzalny przyjemny zapach. Drugi kursy stają się smaczniejsze. Dobra gospodyni zawsze w zapasie kilka receptur potraw z grzybów, które będą ozdobą stołu na święta i będą bezcenne dla normalnego dnia tygodnia. W związku z naszych warunkach pogodowych, to produkt białkowy nie jest przez cały rok można znaleźć w lesie lub w ogrodzie, więc mistrzami w puszkach, suszone i marynowane grzyby. W celu zachowania ich smak i aromat, gotowanie fanów gotów zrobić wszystko.

load...

Głównym sposobem przechowywania ten cenny produkt – suszenie.

Powrót do spisu treści

Suszenie pieczarkami w piekarniku

Proces ten nie wymaga dużo czasu i wysiłku. Trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcjami.

  • Wybierz tylko czyste, całe grzyby. Nie powinny one mieć wady (zgniłe, zepsute robaki nie nadają).
  • Grzyby opłukać dobrze i wyraźnie ściółki leśnej (piasek, liście, gałązki). Ale w żadnym wypadku nie należy moczyć w wodzie.
  • Usunąć je z ręcznikiem grzyb okład i pat szmata kuchennym, dzięki czemu woda wyjdzie. Mokre suszone borowiki przez dłuższy czas.
  • Dno stóp do usunięcia.

Następne przejście do procesu suszenia. Home doskonale nadaje się piekarnik, t. To. Jest to w ogóle, i szybko wysycha.  Tak, pokroić pieczarki (jak pokazano na rysunku 1) i umieścić je na blasze. Umieścić w nagrzanym piecu (temperatura powinna wynosić 60-70 ° C). Piec powinien być lekko otwarte dla cyrkulacji powietrza. Podczas suszenia domu będzie pachnieć grzybami. Na tej smaku zdefiniować koniec czasu gotowania. Produkt będzie wyglądać suche.

load...

Ale jest jeden sposób. Oczyszczone grzyby nawleczone na długi ciąg i odłożył na ruszcie w piekarniku. Przykład tego pola jest pokazany na fig. 2. Ponadto, wszystko jak w poprzedniej wersji. Wstępnie ogrzany piec umieszcza się siatkę z otwartymi drzwiami, a produkt jest suszony.

Podczas suszenia zmiany masy produktu. Że zmniejszona (z 10 kg świeżych grzybów uzyskuje się 2,1 kg suchej), a gdy jest w kontakcie z wodą pęcznieje. Po wysuszeniu, grzyb będzie po giętkie kruszy lub rozkłada się – tak wysycha.


Powrót do spisu treści

Wybór grzyby do suszenia

Nadaje się do suszenia, nie wszystkie grzyby. W trakcie zbierania zwrócić uwagę tylko jadalne. Pamiętaj, że są fałszywe grzyby, białe i inne. Jeśli jesteś doświadczonym mistrzem w tym przypadku, suszenie, należy używać rurki. Jest biały, kurki, prawdziwki, osika, grzyby. Dają dobre wilgoć i absorbują go podczas gotowania potraw. Ponadto, inne grzyby podczas suszenia się gorzki posmak i nadają się tylko do przypraw.

Jest najlepiej nadaje się do tego zadania, pieczarkami. Mają mięsistą fakturę. Niektóre potrawy można łatwo zastąpić mięso. O przyjemnym smaku, nadaje się do różnych celów kulinarnych, od sałatki do oddzielnych naczyniach. Ponadto, są one łatwe do wyschnięcia, na to pójdzie i piekarnik, który znajduje się w każdym domu, a specjalny sprzęt (suszarki).

Powrót do spisu treści

Wytwarzanie suszonych grzybów

Z suszonych grzybów, istnieje wiele przepisów kulinarnych, można ich używać do zup i ciast jak farszu. Przed głównym gotowaniem namoczyć je do grzybów obrzęk i zwiększone do swojego pierwotnego rozmiaru. Używać gorącej wody do szybkiego otmokaniya. A następnie gotować je. Pożądane jest najpierw usunąć wodę i może być przygotowany z następującej bulionu zupy grzybowej. Podczas gotowania smak rozprzestrzenia się w całym domu i jak zapach lasu, gdzie zostały zgromadzone te grzyby.

Dla gotwuje przypraw i przypraw stosuje grzybów proszku i sprawiają, że z powodu suszy białego grzyba. W celu wytworzenia kawy szlifierka do szlifowania odpowiedniej liczby grzybów. Podczas szlifowania uszkodzony solidną skorupę, która może zepsuć danie i słabo wchłaniane przez organizm. Mieszankę proszkową z płytką soli (5-10% wagowych w stosunku do proszku), a także jako przyprawy do ich smaku (czarny, papryka, pietruszka, koper, i tak dalej. D). Wymagana jest sól. To zapobiega pojawieniu się szkodników i zapobiegania zbrylaniu.

Twój dom będzie wypełniony przyjemny zapach pysznego gotowanej żywności z dodatkiem naturalnych przypraw. Bon appetit!

load...