Jak stworzyć komfort w domu? Siedem Przykazań dobra gospodyni

Zawartość:

Komfort – pojęcie nieokreślone przeważnie niematerialne i nawet niezauważalne. Pierwsze w przytulnym domu, po prostu wiem, że tu wygodnie, i wyjaśnić, dlaczego – nie może. Jesteśmy po prostu dobre, wygodne, ciepłe i lekkie. I po tym wszystkim ciekawe. Wielu, nawet najbogatsze i najbardziej stylowe domy nie zawsze są wygodne, a czasem w małym i ciasnym mieszkaniu, wykonywane bez żadnych ozdobników, osoba czuje się bardzo komfortowo i zadowolony. Jaki jest sekret komfortu i jak stworzyć komfort w domu? Spróbujmy zrozumieć.

load...

W wyjaśniającym słowniku słowo „komfort” jest wyjaśnione przez jakość środowiska życia. Charakterystyczne dla tej jakości nazywane są komfort, wygoda, życzliwość i ciepło. Ale najważniejszą jakość w wygodnej obudowie jest uważany być dostosowany do konkretnej osoby, jego życia i myśli. Nawiasem mówiąc, komfortowe zakwaterowanie tak naturalne dla każdego człowieka, że ​​komfort wkrótce przestanie zwracać uwagę, postrzegając je jako coś oczywistego. A tu w domu, gdzie brak komfortu, ludzie czują się „swobodnie”, czuje niepokój i dyskomfort staje się nadmiernie drażliwe lub wpada w stan depresyjny. Tak przytulny dom decyduje o jakości życia, jak to jest w wielu aspektach. Proponujemy skorzystać z dobrej gospodyni siedem przykazań, które pomogą sprawić, że dom naprawdę wygodne.

Czysty i schludny

Nie przez przypadek czysty dom jest uważane za pierwsze przykazanie dobrej gospodyni. Brudny dom nie może być wygodne. Nie zachęcamy cię do fetysz czystości i osiągnąć w swoim domu sterylność sali operacyjnej (chociaż w niektórych miejscach, np bezpłodność nie byłoby zbędne). Mimo to, czystość jest konieczne nie tylko kierować się od czasu do czasu, ale staram się trzymać razem.

Tak, to jest tematem „chore” dla wielu kobiet: czas i nie mamy, i męczą przy pracy – wszystko to jest tak. Jednakże, jeśli mówimy o komfort w domu, bez czystości i porządku tutaj nie może zrobić. I nie chodzi tylko o czasie umyte naczynia, albo pośpiesznie wycierać podłogi. Czystość musi być obecny! Oznacza to, że żaluzje lub zasłony nie powinny ukrywać mroczne szklane okna i kurz należy przetrzeć, nie tylko w zasięgu oka, ale na szczycie półki i szafki. Nawiasem mówiąc, za zamkniętymi drzwiami, szafy i tam musi być porządek.

A teraz spójrz na drzwiach i ścianach: zabrudzonych ościeży, klamki wypaczone przez obcych wpływów, niezbyt czysty przełącznika na ścianie – to wszystko też nie dodaje komfort do domu, jak również odszedł gdzieś tapety lub podkreślony ulga tynk kurz. Przy okazji powinno być jasne i zasłony na oknach, a tkanina tapicerki mebli tapicerowanych. Na ogół każdy włókienniczych w domu powinny być zawsze czyste: tkanka łatwo pochłaniają zapachów i chociaż nie na zewnątrz wydaje się być zabrudzone, można dodać znaczną kroplę trucizny do swojego beczce miodu. Nawiasem mówiąc, zapach w domu – również ważnym elementem komfortu.

load...

Zapach

Zapach każdym domu składa się z różnych smakach, a także neutralne lub nawet niezbyt przyjemnym zapachu. Jeśli utrzymania czystości, nieprzyjemne zapachy (z kosza, toaleta, taca kota) w domu nie powinno być. Jednakże źródłem zapachu może się zestarzeć i ręcznik w łazience, a mokra szmata w kuchni i „uśmierca” parasol w korytarzu, i przez długi czas nie umyte zasłony i książki utknął w szafach. Mówiąc krótko, niemal każdy obiekt, znajduje się w domu, łatwo stać się źródłem zapachu. Więc – czystość i czystość ponownie.

Oprócz dobrej naturalnym zapachem domu, jego „zapachowa” obraz może być uzupełniony i inne smaki. Za pomocą zwykłych i odświeżacze powietrza oraz specjalnych urządzeń (saszetki, pachnące świece, olejki eteryczne, etc.). Najbardziej przytulne i ciepłe zapachy są uważane aromaty wanilii bergamotki, mięty, cytryny i grejpfruta, a także zapach cynamonu, werbeny, świeżego drewna i kawy. I, oczywiście, zapach pieczenia, które nie mogą konkurować wszelkie inne (nawet najbardziej wyrafinowane) smak. Ale to wszystkie inne zapachy kuchenne pożądane jest, aby zneutralizować. Nawiasem mówiąc, wykonuje świetną robotę z tym wyciągiem zadań i pomoże pozbyć się zapachu zjełczałego tłuszczu, jak również z tablicą tłuszczowej i brud na ścianach i meblach kuchennych.

Styl i Wnętrze

Projektowanie wnętrz w tym samym stylu – nie cechą mody. Należy zauważyć, że prawie wszystkie style wnętrz ewoluował przez wiele lat (lub nawet wieki!), Biorąc pod uwagę warunki życia ludzi w różnych regionach, w obszarach o różnych klimatach i ich tradycji kulturowych. Dlatego też, każdy styl – rodzaj kompletny i doskonały przykład harmonijnej aranżacji wnętrz.

Wybierz styl, oczywiście, biorąc pod uwagę konieczność ich osobistych gustów i własnych pojęć piękna i komfortu przestrzeni życiowej. Jednak przylegają do projektowania ich przepisów wewnętrznych pewien styl – połowa sukcesu w zadaniu stworzenia przytulne wnętrze.

I to prawda, że ​​można nazwać tylko przytulny dom, którego wnętrze jest zaprojektowane w niektórych bezpretensjonalny tamtejsze thingies na zasłony i poduszki na kanapie. Trendy w stylu loft high-tech, minimalizmu mogą również ubiegać się być wygodne, jeśli ludzie żyjący w tych wnętrzach są wygodne i szczęśliwe.

Światło i kolor

Przytulny dom powinien być jasny i ciepły. Light – w sensie dobre i właściwe oświetlenie i ciepły – w tym sensie, urządzone w ciepłych kolorach. Mówiąc o ciepłych kolorach. Co dziwne, ale tradycyjnie ciepłych odcieniach palety kolorów nie zawsze jest w stanie sprawić, że dom wygodne. Tu raczej, ważne jest, aby ich obecność w domu farby i harmonijnym połączeniu z innymi kolorami jest. I nawet całkiem nekrasochny czarno-białe wnętrze może wyglądać nie tylko stylowy, ale również bardzo wygodne.

Przytulne jest uznaje się takie kolory jak niebieski, czarny, zielony, piasek, terakoty, liliowy. Zbyt jaskrawe kolory, a także wiele kolorów sprawiają, że wnętrze Twojego domu niezapomniany i chwytliwe, ale mało wygodne. Mimo obecności jasne kolory jako oddzielne plamy akcentem powitani przez wielu projektantów wnętrz. Cóż, każdy ma swoją wizję estetycznej perfekcji artysty, a każdy host swój własny pomysł komfortu. Dlatego głównym zasada wyboru koloru bazowego wnętrza – do oka była miła, a serce z radości.

O świetle, jako ważny składnik przytulnym domu, nie trzeba wiele do powiedzenia. Wszystko jest jasne – przytulny dom powinien być lekki. Dlatego nie ciemny lub wypalony żarówki i klosze brudne. I pożądane jest, aby w każdym pomieszczeniu w domu nie było jeden żyrandol z sufitu, a co najmniej dwa źródła światła.

Rośliny domowe

Żywe rośliny zielone w domu – kolejny niezbędny element przytulnego wnętrza. Jak myślisz, dlaczego wszystkie renomowane biura starają się urządzić wnętrze roślin (choć częściej – sztuczne)? Tak, ponieważ tworzą one atmosferę komfortu, ludzie czują się dobrze w miejscu pracy, a zatem będzie działać lepiej.

Cóż więc mówić o salonie? Naturalnie, rośliny doniczkowe nie tylko zdobią wnętrza, ale również przynieść korzyści niewątpliwe. Po pierwsze, rośliny doniczkowe są w stanie oczyścić powietrze i dobroczynny wpływ na energię w domu. Po drugie, rośliny w domu może stać się uzdrowicielem dolegliwości fizycznych i psychicznych. I po trzecie, rośliny domowe mogą działać jako talizmany.

Tekstylny

Domu bez tekstyliów jest bardziej podobny biurze niż mieszkania. Tkanina – substancja „na żywo”, oddychający i stanie utrzymać swój dom pachnie (nie tylko dobry sposób). Dlatego naprawdę przytulnego domu wystarczy być zdobione elementy tekstylne. To wszelkiego rodzaju klocków i dumochki, zasłon, obrusów, serwetek i narzuty. A przy tym materiał może być używany do dekoracji ścian, tworząc panel lub inne elementy dekoracyjne wnętrza.

Naturalnie, tkaniny powinny być naturalne, a wszystkie dekoracje tekstylne czyste. Dotyczy to nie tylko elementów dekoracyjnych, lub tkaniny na meble, ale tapicerowanych rzeczy całkiem praktyczne zastosowania (ręczniki, pościel, koce kołdry).

Osobowość

Jeśli jesteś w domu, bezpiecznie, wygodnie i przyjemnie, a potem w domu śmiało nazwać wygodne, ponieważ spełnia jeden z głównych warunków wygodnej obudowie – dostosowanie do przyzwyczajeń, charakteru i stylu życia danej osoby. A każda konkretna osoba – osoba, więc przytulny dom musi być inna indywidualność. Co to znaczy? Tak to jest, że wnętrze Twojego domu, nie tylko nie powinna być kopią innego (aczkolwiek bardzo stylowym wnętrzu), ale mają własną „twarz” i „charakter”. W jaki sposób? To zależy od tego, kto mieszka w domu.

Komfort – to dobry nastrój, spokój i zadowolenie z życia. Ogólnie rzecz biorąc, komfort – to uczucie szczęścia, szczęście ich domu. Jest to główny sekret komfortu i jak stworzyć przytulności w domu, to pewnie już wiesz. Akt!

load...