Jak stać się liderem w klasie: make głowy dziecka

Zawartość:

Istnieje błędne przekonanie, że przywódcy rodzą, a nie stworzony. A jeśli nie są podane, nie ma nic, aby spróbować wspiąć się na skórze, starają się wyróżniać i prowadzić grupę. Sama natura próbowała dzieląc społeczeństwo na panów i niewolników. W rzeczywistości istnieją zadatki na an_2a w każdym z nas. Tylko jeden rozwinął to sami, a inni niech sprawy przybierają ich przebieg, ulegli silniejszych jednostek. Dlaczego tak wielu zwykłych robotników i tak niewielu funkcjonariuszy, dyrektorów i przedsiębiorców.

load...

Oczywiście, każdy rodzic chce, aby jego dziecko ma odnieść sukces, szczęście, którego kochała i uwielbiała. Ale, niestety, mało kto zwracał uwagę na rozwój cech przywódczych. Mama i tata bardziej zaniepokojony oceny i zachowanie w szkole. A potem, 10 lat później, patrzą z zazdrością na przegrani Wasia, podżegacze i myśliwskich, mówiąc, że był po prostu szczęście, aby dostać się w życiu. W rzeczywistości, ten człowiek był w stanie zorganizować przyjazną firmę, aby zjednoczyć wszystkich pracowników i wykonane do pracy dla siebie. Pamiętaj: pięć – to nie jest najważniejszą rzeczą w życiu. Komunikatywność się przydać bardziej niż znajomości chemii do piątej klasy.

Jak rozpoznać an_2a grupy

Tak, jak zrozumieć to dziecko – urodzony an_2. Obserwować, jak zachowuje się z innymi. Można spędzić mały test: przy tym samym stole kilku studentów i poprosić ich, aby połączyć ze sobą dowolne zdjęcie. Jak będzie twój syn? On będzie nadzorować lub wykonywać instrukcje? Więc można zrozumieć jakiej kategorii dziecku.

Pierwszą rzeczą, jaką rodzice powinni poradzić sobie z tym, ile dziecko rozwinięte zdolności przywódcze. Po tym wszystkim, to zależy od tego, co taktyka wybrać wykształcenie. Jeśli, na przykład, dziecko z pierwszych minutach zyskuje uwagę nauczycieli i kolegów, w stanie pozyskać innych, trzeba tylko go poprowadzić. Z nieśmiały, studenci pasywne muszą pracować, a nie jeden rok. Ale twoja praca zostanie zwrócona wraz z odsetkami.

load...

Rozwijanie umiejętności przywódczych u dziecka

Jakoś nigdzie (albo w ogrodzie lub w szkole) nie uczy, jak stać się an_2em w klasie. Przeciwnie, zadaniem nauczycieli i wychowawców – aby utworzyć grupę studentów z praworządnych obywateli, którzy są pierwszy będzie studiować na uniwersytecie, a następnie będzie działać w każdej organizacji do starości. Dalej – emerytalnego i podniesienie wnuków. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko, aby stać się prezydentem (firmy lub państwa – to kwestia wtórna), zaczynają rozwijać cechy potrzebne jak najszybciej.

  • Ufności w siebie

Tylko siebie i swoje umiejętności człowiek może osiągnąć coś w życiu. On wie, co on może zrobić. On nie będzie się szary w okolicy i myślę, że nie jest godna wyższych płac, lepszych pozycjach itp Niekoniecznie osoba jest najbardziej inteligentny, piękny, silny. On po prostu musi pozytywnie ocenić swoje umiejętności i unself-zapraszamy.

Ale musimy rozróżnić dwie rzeczy: zaufanie i pewność siebie. W drugim przypadku, osoba nie może zobaczyć swoje wady i zalety. Uważa on, że całą winę za swoje błędy. Ci ludzie w przyszłości nie można osiągnąć coś w życiu, jak nigdy nie zgodzą się pracować, gdzie zdobyć doświadczenie. Co za odświeżające Oczywiście jeśli już wiedzą wszystko!

Jak można rozwijać zaufanie do dziecka? Aby zacząć uczyć go do chwały i wsparcie w najtrudniejszych momentach. Mówiąc, że uda mu się, bo wierzę w to. I nie krytykuj awarię. Jeśli tym razem nie zadziała, to jest w stanie zrobić w innym.

  • Talenty

Każdy człowiek powinien mieć „perła”, które będą przydatne w przyszłości. Może to być różne talenty: możliwość śpiewać, tańczyć, pisać piękne teksty, rysunek, fotografia, etc. Nie ma ludzi, którzy nie mogą nic zrobić. Jeśli Twoje dziecko nie wyróżniać się z tłumu, spróbuj nagrać go do różnych klubów. I gdzie lubi przede wszystkim, tam jest jego miejsce. Wszystko źle? Wtedy problem lenistwa, które muszą zostać wyeliminowane.

Nawiasem mówiąc, nie zapomnij, aby wytłumaczyć dziecku, że talent może być w odpowiednich momentach. Śpiewać potrzebę żyć, a nie w klasie, z systemem – w zajęciach wychowania fizycznego, a nie przez korytarze. I zawsze stymulować dziecko do podjęcia działań. Jeśli szkoła jest planowane na jakiegoś wydarzenia lub zawodów, które są bezpośrednio zaangażowane.

  • Odpowiedzialność

Lider – nie jest człowiekiem, który rozbawiony wszyscy w firmie oraz zachęcić pierwszą szkołę piękności. Lider – człowiek, który wie, jak być odpowiedzialny za błędy. Taka osoba nigdy nie będzie oskarżać towarzyszy, jeśli to on złamał szkła w klasie, a nie da sprawcę jeśli widział, kto to zrobił. Jest on odpowiedzialny, śmiałe, ale nie nieustraszony.

Rozwijać odpowiedzialność nie jest tak łatwo. Ale jeśli spróbujesz, będziesz w stanie podnieść przyzwoitą osobę. Aby rozpocząć, zawsze chwalić swoje dziecko, gdy były one wspomagane. Zachęcać do podejmowania inicjatywy! Dzieciak powinien bać się coś zrobić z tym, co nigdy przedtem nie spotkałem. Na przykład, nigdy nie mył naczynia, a następnie postanowił pomóc matce. Ale, niestety, złamał kielich. Uspokoić dziecko i powiedzieć mu podziękować mu za czystą płytkę. Wyjąć kawałki i nie wracać do tego tematu. A następnie będzie on wykonywać pracę w domu i na. I nigdy nie karać dziecko za wykroczenia lub pracę o błędzie.

Następnie, co należy nauczyć dziecko – wnieść sprawę do końca. Jednak dotyczy to zadań zarządzalne dla niego. Tak, dziecko powinno rozwiązać ćwiczenie, poproś go do szkoły, nawet jeśli był zmęczony. Jednakże, jeśli był chory i nieodebranych tygodniu szkolenia, pomaga mu zadania. Przysięgając, że przeciętność – to niemożliwe. W tym przypadku dziecko nie jest winne.

  • Umiejętności mówienia

Co sądzisz, komu tłum? Człowiek, który wie dużo i jest w stanie, ale nawet nie potrafi wyjaśnić podstawowe rzeczy? Lub szczególne, które jasno opisują, w jaki sposób obiekt zostanie wybudowany. Pamiętaj Mavrodi, który był w stanie dokonać miliony ludzi cierpi mu pieniądze. Jednakże, nie ma gwarancji, że inwestorzy otrzymają obiecane miliony, nie było. Cóż, po raz pierwszy, większość nie wie o tych oszustw. Że utalentowany mówca udało się to zrobić w czasie drugiego i trzeciego.

Nawiasem mówiąc, istnieje wiele zawodów, które wymagają zdolność mówienia. Prawnicy nie będzie w stanie udowodnić niewinność oskarżonego, zarządca nie zmusić klienta do zakupu niepotrzebnych rzeczy, nauczyciel nie uczy mózgi studentów. Uwaga: Jeżeli uczeń nie jest w stanie jasno wyrazić swoje myśli, nawet jeśli wie, to będzie źle się uczyć. Więc należy zanotować Twojego dziecka na specjalnych kursach. Od pierwszej klasy uczyć się wierszy z nim. A on nie przeczytał im monotonnie, tak aby pozbyć się szybko. Wszystko powinno być wypowiedziane jasno z wypowiedzi. Potem, kiedy on jest starszy, lepiej zapamiętywać duże ilości tekstu.

Każdego dnia uczy jeden tupot. Pokaż dziecku, jak wykonywać ćwiczenia powinno być opracowanie urządzenia głosowego. Wielu prezenterów przed każdym eterze robi pewien ruch żuchwy, języka, warg, robi kilka ćwiczeń.

Dobra wola, jeśli przynajmniej raz w tygodniu z dzieckiem zaczynają uczyć się nowych słów. Konglomerat, wulgaryzmów, prototyp – czasami ludzie wykorzystują je poprawnie w mowie. I, jak mówią doświadczony głośniki, jeśli nie zna znaczenia, nigdy wkładać podobne słowa. W przeciwnym razie może wydawać się śmieszne i głupie.

  • Odpowiednie postrzeganie krytyki

Jak zwykle czują się, kiedy są krytykowane? Wahamy, pudry, zachowują się tak, jakby do winy. Czasem niektórzy z nas zrezygnować, stracił humor i chęć do pracy. W rzeczywistości, konstruktywną krytykę należy traktować nieco inaczej – jako szansa i okazja do samodoskonalenia.

Więc nigdy nie zrobić „debriefiengu” w obecności osób nieupoważnionych. W tym przypadku należy wyraźnie wskazać błąd, bez uciekania się do poniżenia i zniewaga psychicznych lub fizycznych cech szkoły. Nie można po prostu powiedzieć, że nie był to przypadek, ale również pomóc zrozumieć, co należy zrobić w danej sytuacji.

Ukryty Lider: kto nadzoruje wszystko

Dziecko – najbardziej cichy i spokojny w klasie? On nie lubi hałaśliwych firm i nie angażują się w argumentacji i dyskusji, nie uczestniczą w życiu społecznym? Myślisz, że on nigdy by stać się an_2em? Ale kierownictwo nie zawsze jest oczywiste. Istnieje pewna kategoria ludzi, co sprawia, że ​​„taniec na ich melodii,” każdy, kto jest w pobliżu. Jednocześnie nikt nie wierzy, że najważniejszą rzeczą. Robi wszystko, cicho, spokojnie, osiągnięcie tego celu. Nawiasem mówiąc, to, co jest najbardziej interesujące, często ta osoba ma wpływ nawet na najsilniejszych i najbardziej aktywną osobą w grupie, jak nikt nie podejrzewa.

Jako nieformalny an_2 przejawia się w klasie? Jest to człowiek, który trzyma wszystkich na dystans. Zbliża go zapytać o radę, dowiedzieć się czegoś ciekawego. W przeciwieństwie do wyraźnego, to nie będzie proste, aby narzucić swój punkt widzenia. On wyrazić opinię, ale słuchać, czy nie, resztę materii. Z czasem koledzy zaczynają rozumieć, że człowiek nigdy nie popełni błąd.

Drugą cechą – indywidualny styl. Prawie wszyscy uczniowie czczą jakiś idol: Piosenkarz, aktor, i innych znanych osobistości. Ukryty an_2 nie jest pod wpływem mody, to będzie to klasyczna fryzura, czysty wygląd. Nawet w pokoju na takie dziecko byłoby w porządku. Brak zabawki na łóżku, komiksy na półce.

Tak więc, po zapoznaniu się z tym, jak stać się an_2em w klasie, można pomóc dziecku odnieść sukces w życiu. Ujawniać swój potencjał, aby wyodrębnić z powłoki, w którym większość dzisiejszych studentów siedzącej. Oderwij dzieci od monitora komputera, pisać na różne sekcje i kubki. Zrobić wszystko tak, że mówił o tym samym wieku i osób starszych.

load...