Jak stać się liderem w grupie: cele i założenia na głowę

Zawartość:

Dzisiaj chcielibyśmy zaapelować do tych z Państwa, którzy planują budować swoją karierę i chce przejść do menedżerów. Czy uważasz, że można stać się skutecznym przywódcą? Czy masz cechy niezbędne do tego? Rozumiesz, co jest wymagane od ciebie, aby poprowadzić zespół do sukcesu? Czy masz jakiś pomysł, jak stać się liderem w tej grupie?

load...

Będąc skutecznym liderem – to trudne zadanie, i niestety, wiele osób jest w stanie wypełnić swoich obowiązków kierowniczych prawidłowo. Kiedy szef przydziela Cię na stanowiskach kierowniczych, oczekuje się, że będzie w stanie poradzić sobie z organizacją pracy swojego zespołu sprawnie i bez żadnych problemów. Obecny lider zespołu powinien działać w taki sposób, aby zwiększyć wydajność zarówno indywidualnego pracownika i zespołu jako całości.

Niemniej jednak o tym mówić dużo łatwiejsze niż do egzekwowania powyższych. Aby pracować z grupą ludzi, którzy muszą połączyć swoje wysiłki, aby osiągnąć wspólny cel, czasami jest to bardzo trudne. Najczęściej jest on hamowany przez różne konflikty i nieporozumienia, które stale powstają w ramach grupy i lider musi szybko rozwiązać wszystkie problemy, aby w końcu uzyskać pożądany rezultat.

Co musimy nauczyć się być dobrym liderem

Musisz zrozumieć, jakie cechy będą wymagane i jakie zadania trzeba będzie nauczyć się wykonywać. Więc zaczniemy z kilku podstawowych umiejętności, które pomogą Ci stać się skutecznym przywódcą.

load...
 • Możliwość wyeliminowania konkurencji

  Podczas gdy zdrowa konkurencja jest tylko dla sprawy, nadmierna rywalizacja pomiędzy członkami zespołu mogą uszkodzić wydajność całej grupy. Jeśli członkowie zespołu są dosłownie opętany pragnieniem prześcignąć siebie, możesz skończyć w wyścigu mogli uniknąć poważnych błędów, które mogą spowodować problemy dla zespołu jako całości.

  Więc upewnij się wszyscy członkowie zespołu pracują płynnie, a pierwsza z jego przejawów starają się ograniczyć niezdrowe konkurencji. Niech twoi pracownicy wiedzą, że cenisz jakość więcej niż ilość, więc niech zwrócić większą uwagę na samej pracy, zamiast próbować zrobić więcej niż oni naprawdę mógłby zrobić jakościowo.

 • Rozwiązywanie konfliktów

  Konflikty i nieporozumienia są zwykle stłumić ducha zespołu i stworzyć konfrontacji z drużyny. Czasami drobne konflikty, jeśli środki te nie są podejmowane w czasie, może prowadzić do takich konsekwencji, że pracownicy nie chcą pracować razem, co znacznie komplikuje pracę całego zespołu. Nawet jeśli tak, niechętnie będą nadal działać razem – po prostu dlatego, że są zmuszeni to zrobić, – bardzo mała szansa, że ​​będą w stanie pracować do maksymalnego potencjału. W takiej sytuacji, jest to prawdziwy lider będzie wiedział, jak sobie z tym poradzić.

  Postaraj się wstępnie zweryfikować, że żadne poważne konflikty między pracownikami nie występuje, ale jeśli to się stanie, to będzie konieczne, aby natychmiast starają się schłodzić je i rozstrzygnięcia sporu. Trzeba odkryć i zająć się przyczynami tych problemów, dzięki czemu nie powstają konflikty w przyszłości.

 • Prawidłowa delegacja

  Skuteczny lider musi być w stanie delegować pracę i rozłożyć obciążenie. Wymaga dobrej znajomości możliwości i umiejętności wszystkich swoich pracowników. Musi wiedzieć, mocne i słabe strony każdego pracownika i wykorzystać tę wiedzę, aby powierzyć pracę prawidłowo.

  Jeśli, jako lider zespołu, nie mogąc się równomiernie rozłożyć obciążenie i zgodnie ze specjalizacją członków zespołu, niezadowolenie wśród robotników nieuchronnie powstają. Twoi pracownicy mogą czuć, że do pracy dałeś im nadmierne obciążenie, które trudno sobie poradzić, i że – zły przywódca, który nie jest w stanie rozwiązać wyzwaniami, a zatem nie może poradzić sobie z przydzielonych zadań. Taki przywódca jest rzeczywiście przestaje być liderem. Pamiętaj, że członkowie zespołu pod żadnym pozorem nie powinien czuć, że przesuwają swój ładunek na ramionach!

 • Komunikacja

  Komunikacja jest najważniejszym aspektem w każdym środowisku zawodowym. Jako lider zespołu, trzeba być otwartym i zawsze będzie gotowy do komunikowania się z członkami zespołu, i muszą wiedzieć, że zawsze mogą przyjść do ciebie, jeśli będą mieli jakieś pytania. Jeżeli pracownicy czują, że menedżer nie obchodzi, co oni dbają o to, co i napotykane problemy, stracą zainteresowanie pracą, która cierpi na wspólnej sprawy.

  Jeśli jesteś liderem zespołu, upewnij się, że koledzy z drużyny są w stanie komunikować się ze sobą, gdy mają trudności. Posłuchaj, co mówią, a nie ignorować ich problemy. Spróbować znaleźć rozwiązanie jak najszybciej, aby Twoi pracownicy czują swoją wartość w oczach.

 • Zdolność do szybkiego podejmowania decyzji

  Jako lider, powinien być gotowy do podejmowania szybkich i konstruktywnych rozwiązań, aby pracownicy nie tracą motywację do działania. Jeśli masz jakiekolwiek problemy lub trudności zaczniesz się wahać i opóźni decyzję, pracownicy poczują, że nie jesteś osobą, która mogłaby je prowadzić, a więc Twoim zadaniem będzie skazane na niepowodzenie. Ludzie ci nie wierzę, i to zagrozić całą pracę. Dlatego zawsze pozostać skupiony i poważny, i zachowują zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, jeśli to konieczne.

 • Motywowania innych

  Zdolność do utrzymania motywacji zespołu jest jednym z najważniejszych zadań, jakie mają być wykonywane przez kierownika grupy pracowników. Członkowie zespołu powinna być pobierana z entuzjazmem, bo jak tylko tracą motywację, tak szybko jak prace nad przydzielonych zadań traci impet. Motywowanie pracowników, uspokojenia ich, że pracują dobrze, i chwała im za każdym razem jest to, przynajmniej mały okazja.

 • Pewność siebie

  Lider zespołu powinien być celowy. Praca zespołowa jest wyzwaniem, a pracownicy są często tak skupiony na problemu krótkoterminowego, że czasami po prostu tracą orientację i zapomnieć o ostateczny cel. Jako lider grupy, trzeba pamiętać, że twoim obowiązkiem jest to konieczność zapewnienia, że ​​zespół nadal pracuje nad ostatecznym celem, i że każdy w pełni spełnia wszystko co jest wymagane od niego.

  Jako lider zespołu, nie można przegapić terminów, a jeśli to konieczne, to przez większość czasu trzeba być wymagający, aby upewnić się, że to wszystko, czego potrzebujemy. Należy jednak pamiętać, że istnieje duża różnica między wymagający i imperiousness. Musisz być surowe, ale sprawiedliwe, i zawsze być grzeczny i uprzejmy, nawet przyjazny. Tylko takie podejście do ludzi, dadzą oczekiwane efekty.

 • Zdolność do wzięcia odpowiedzialności

  Skuteczny lider musi pamiętać, że jego zadaniem jest nie tylko do kontrolowania ludzi, ale także wziąć na siebie odpowiedzialność, jeśli coś nie jest zgodne z planami i projektu cierpiał niektórych niepowodzeń. Szef zespołu musi działać jak kapitan statku, który nigdy nie opuszcza statek, nawet jeśli jest ona tonie. Pamiętaj, jeśli starają się zrzucić winę za niepowodzenia na kogoś z członków jego zespołu, to nie będzie tylko zrazić do kadry, ale także do swoich przełożonych będzie produkować najgorsze wrażenie. Oczekuje od ciebie, że będziesz zachowywać się jak profesjonalista, a to oznacza, że ​​jest to wziąć na siebie odpowiedzialność w przypadku awarii swojego zespołu.

 • Być graczem zespołowym

  Dobry lider musi zawsze być członkiem jego zespołu. Nie nadużywać władzy działać autorytatywnie iz pomocą poleceń. Doprowadzi to nie tylko z faktu, że często działają niesprawiedliwie, ale również na fakt, że duch zespołu w zespole będzie całkowicie stracony. Upewnij się, że każdy pracownik pracuje zgodnie z przydzielonych obowiązków, a kiedy robi swoją pracę dobrze, dostaje za to w odpowiednim miary co on opiera. To motywuje wszystkich członków zespołu, a każdy będzie dążyć do jeszcze lepszej pracy.

Do zadań, które muszą być skierowane do lidera zbiorowa

Oczywiście, ważne jest, aby wiedzieć nie tylko jak , ale także fakt, Że jest to konieczne, aby lidera. I konieczne jest, aby rozwiązać następujące zadania:

 1. Osiągnąć cel

  Wszystko zaczyna się od wizji bramki. Nie można budować prawdziwą drużynę bez niego, bo ludzie nie będą działać poprawnie bez chęci do ostatecznego celu. Tylko można utworzyć inspirację dla postępu w osiąganiu zamierzonego rezultatu. Załóż inspirującą wizję bramki. Zapewniają żywy obraz i zachować widzenie to dla siebie i dla członków zespołu. Bez tego żaden zespół może osiągnąć swój cel, czy jest to sport, biznes, rodzina, służba wojskowa, lub nawet politykiem.

 2. Skonstruować zespół gwiazd, a nie drużyna gwiazd

  Twój zespół nie osiągnie swój potencjał, jeśli „graczy” nie chcą podporządkować swoje cele osobiste z celami zespołu. Uczyć ludzi do współpracy, tak aby zrozumieć, że pracują w zespole wygraną, dlatego każdy z nich – zwycięzcą. Tworzenie wspólnych wartości, orient ludzi do współtworzenia, otwartej komunikacji i jedności wysiłków całego zespołu. Ułatwienie współpracy rozwiązywania problemów i współpracy.

 3. Rozwijać członków zespołu w pełnym

  Pomóc każdy pracownik rozwijać, aby mogły one określić swoje umiejętności i efektywnie uczestniczyć w pracy zespołowej. Przekaż opinię do siebie i pracowników, w celu lepszego poznania problemów zawodowych każdego z nich.

 4. Wykonać zadanie ciekawy i atrakcyjny

  Stworzyć przyjemne i komfortowe środowisko pracy. Zachęcić inicjatywę i zaangażowanie w ciągłe doskonalenie swoich pracowników. Utrzymać zdrową atmosferę w zespole. Przyczynić się do szybkiego rozwiązania problemów wszystkich członków zespołu.

 5. Pielęgnowanie zespoły samodzielne zarządzanie

  Bądź wierny. Zachęcanie członków zespołu do zapewnienia podjęcia własnych decyzji w przypadkach, w których mogą rozwiązać problem bez praktyczne i sankcji. Jeśli chcesz, aby podjąć decyzję o swoim udziale, nie pozwól bezpośrednie polecenia lub instrukcje, i poprosić wiodące pytania, takie jak: „Co myślisz, jak to powinno być zrobione” Bądź otwarty na pomysły i opierają się na opiniach pracowników. Dać ludziom prawo do decydowania, o ile to możliwe.

 6. Przeprowadzenia kontroli, a nie ściśle monitorowane

  Interweniować tylko w razie potrzeby, aby pomóc zespołowi w rozwiązywaniu problemów.

 7. Zapewnić konstruktywną krytykę

  Nie zapomnij zauważyć nie tylko to, co jest złe, ale co dobre. Ludzie uważają, że jest bardzo trudno usłyszeć krytykę, ale jeśli najpierw powiedzieć o Dobry, zły będzie znacznie łatwiejsza do podjęcia. Ponadto, wskazując na błędy i zaniechania, niech jasne propozycje, w jaki sposób mogą one zostać skorygowane. W tym przypadku, nie powinien dać kolegom rozwiązanie pod klucz; tylko dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Skuteczny lider zespołu – jest ten, kto może poprowadzić swój zespół do sukcesu, przy zachowaniu motywacji ludzi i ich koncentrację na ostateczny cel. Aby być liderem kolektywu – jest to bardzo duża odpowiedzialność, a nie każdy jest w stanie wykonać zadania głowy prawidłowo. Prawdą jest, że niektórzy ludzie rodzą się przywódcami, ale prawdą jest również, że silne zdolności przywódcze mogą być rozwijane dzięki intensywnej i ciężkiej pracy nad sobą i bezinteresownego poświęcenia. A jeśli chcesz stać się liderem – Dokładamy wszelkich starań, aby stać się jednym! Jednym z głównych punktów orientacyjnych po drodze mamy wskazany do ciebie.

load...