Jak stać się liderem i dowiedzieć się, jak zarządzać ludźmi

Ogromna liczba kobiet w naszych absolwentów czasowych. Ale podczas gdy kobiety wśród szefów firm i przedsiębiorstw można znaleźć bardzo niewiele. To ma różne przyczyny, a może najważniejszą z nich jest związana z ciążą i macierzyństwem, są nierozerwalnie związane z istotą kobiety.

load...

A mężczyźni chcą być nie tylko „źródło finansowe” dla rodziny, i mają tendencję do rozwoju zawodowego. W czasie, gdy kobieta nosi, a następnie rodzi dziecko (i często wkrótce po urodzeniu pierwszego i drugiego dziecka), człowiek zaangażowany w ich rozwoju zawodowym. W rezultacie, ludzie są znacznie bardziej skłonni do podjęcia wysokie stanowisko niż kobiet.

Nawet jeśli kobieta jest całkowicie zaangażowana w jego karierze, stereotypy związane z płcią w społeczeństwie, jego rola staje się przeszkodą w osiągnięciu pozycji lidera w wielu zawodach. Jednak matka kobiety ma potencjał, aby stać się dobrym liderem – edukacja dzieci jest doskonałym „poligon” dla nabycia umiejętności przywódczych.

Dlatego kobieta jest łatwy do zrozumienia sposób, aby stać się liderem w zespole, bo już wie, jak negocjować, przekonywać, angażować się we współpracę. Te cechy to może być z powodzeniem stosowany w miejscu pracy. I pokażemy kilka sposobów pielęgnować cechy przywódcze. Tak więc, w jaki sposób stać się liderem?

10 sposobów, aby stać się liderem

Więc zdecydowałem, że rola drugiego planu – nie dla ciebie. No, śmiało – stać się liderem jest realistyczna, to życzyć. Oczywiście, uniwersalna recepta na sukces nie istnieje, ale kilka zasad trzeba przestrzegać – bez nich, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, aby osiągnąć swój cel. Oczywiście, korekta może być wykonane od sytuacji, ale istotą tych metod pozostaje niezmieniona:

load...
  • Odpowiedzialność

Weź odpowiedzialność za swoje rozwoju zawodowego. Te liderów – to „Autorzy” w ich własnym życiu. Nie można sobie pozwolić na bierny i grać przypisaną swoją rolę kogoś. Trzeba dokładnie, co chcesz wiedzieć. I, oczywiście, dokłada wszelkich starań, aby tak się stało.

I nie nadzieję, że ktoś robi coś dla ciebie, aby zdecydować – wszystkie decyzje musisz podjąć tylko ciebie. Jak, przy okazji, i wziąć za nie odpowiedzialność – w przypadku awarii, będzie nikogo obwiniać, ale samodzielnie. I jeśli się powiedzie, będziesz wiedzieć dokładnie, co to jest – tylko twoja zasługa. Odpowiedzialność – ciężar nie jest lekki, więc po raz pierwszy będzie trudne czasy. Ale czy można to zrobić – wszystko zostanie spłacona wraz z odsetkami.

  • Obiektywność

Bez celu, aby stać się liderem jest po prostu niemożliwe – czego można żądać od innych, nawet jeśli sami nie mogą ocenić właściwie? Niestety, bardzo często ludzie uniknąć obiektywizm, ponieważ boją się przyznać do siebie, że nie są one idealne. Ale jak wiesz, doskonałe ludzie nie istnieją, to byłoby głupie, aby pochować głowy w piasek – trzeba nauczyć się włączyć wady w zalety.

Ale nie mamy do czynienia wyłącznie z samobiczowania – szukać swoich atutów. Oni po prostu nie może być! Przywództwo – w znacznym stopniu, to jest siła charakteru. Znając swoje mocne strony pozwoli Ci znaleźć sposoby, aby wybrać warunki działania, które pozwalają wyrazić i rozwijać swoje najlepsze cechy.

  • Wyznacz cel

Vidte jasno swój cel. Lider jest w stanie stworzyć atrakcyjne cele Wizja, że ​​jest zaangażowana w ten cel i inspirowanie innych do działania. Wiedząc, że jesteś na najlepszej drodze do osiągnięcia swoich celów, będzie w stanie planować ich rozwój zawodowy, a będzie bardziej odporny na pojawiające się przeszkody. Bez jasnej i wyraźnie widocznym celem jest łatwo przejść na temat oczekiwań innych ludzi. Nie ma nic gorszego niż patrząc z żalem na jego życie, który udało się osiągnąć pożądany.

  • Stwórz swoją grupę

Tworzenie prywatnego grupę doradczą. Jest to jedna z najważniejszych wskazówek na temat jak stać się liderem zespołu. Wszelkie pewny siebie lider potrzebuje wsparcia. Stworzenie grupy doradczej będzie można skorzystać z pomocy kilku osób. Każdy z nich jest w stanie uczynić swój niepowtarzalny wkład do udanej kariery, dzieląc się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Będziesz miał doradców, którzy będą wykonywać różne funkcje, a to pozwala uzyskać niezbędną pomoc bez nadmiernego obciążania jednej osoby.

W przypadku obecności takiej grupy jest dodatnia, a druga strona. Każdy członek będzie czuć jego znaczenie i konieczność. Jest to bardzo ważne dla każdego człowieka – bez względu na to, czy jest on liderem lub życia odgrywa drugorzędną rolę. A jeśli dać ludziom poczucie własnej wartości, swoją wiarygodność w oczach, wzrośnie wielokrotnie.

  • Dążyć do doskonałości

Nadal się uczyć i doskonalić. Dążyć do rozwoju zawodowego. Nie czekaj do firmy lub organizacji poprosi Cię do wzięcia udziału w seminarium – sami szukają okazji do zbadania. Trudno sobie wyobrazić, w miejsce ludzkiej lidera, który absolutnie nic ciekawego, prawda?

Dodatkowo, zdobyta wiedza i umiejętności będą otwierać nowe drzwi i pomaga poruszać się w górę po szczeblach kariery daleko. I to jest prawdziwe dla absolutnie wszystkich – zarówno dla zwykłego pracownika biurowego, a na czele tej organizacji. Nic dziwnego, że nasi przodkowie twierdził, że człowiek zaczyna się pogorszyć w momencie, kiedy przestaje się uczyć czegoś nowego.

  • Podjąć inicjatywę

Tak często jak to możliwe podjąć inicjatywę – oczywiście w granicach tego, co jest dozwolone. Inicjatywa ta jest jedną z głównych cech cechy przywódcze. Opracowanie planu kariery. Definiować konkretne, wymierne cele i sposoby ich osiągnięcia. Aktywnie wpływać na sytuację, w której pracujesz, a nie tylko reagować na sytuację stworzonej przez innych. Lider jest w stanie opracować plany strategiczne, które doprowadzą do celu.

Jeśli siedzieć i czekać na inicjatywa wyszła od kogoś innego, nie zdziw się, jeśli ten sam ktoś inny i zająć pozycję lidera. Często wiele osób boi się podjąć inicjatywę – ktoś obawia się, że będzie się mylić, ktoś się boi, że inicjatywa będzie obrócić się przeciwko inicjatora. Ale to wszystko – pierwotnie błędne ustawienia, które nic dobrego nie doprowadzi.

  • Nie bój się do podejmowania ryzyka

Ryzyko – szlachetna sprawa, więc nauczyć się podejmować ryzyko. Dla rozwoju umiejętności przywódczych trzeba wyjść z własnej strefy komfortu. W celu przełamania stereotypów, które uniemożliwiają kobietom stanowisk kierowniczych, konieczne jest wykazanie ich zaufanie. Powinieneś być w stanie uczyć się w tym procesie, a nie opóźniając go aż do momentu, gdy dostaniesz niezbędną wiedzę. (Tutaj można wiele skorzystać grupę doradczą osobistego!)

Chociaż, oczywiście, zapominać, że każdy musi być uzasadnione ryzyko, że nie jest to konieczne. Nie ma sensu ryzykować mln kontrakt na trosce o kilka procent zniżki. Jednak zaryzykować i wprowadzony do produkcji nowych technologii, które pomogą zwiększyć produktywność wiele razy – to nie tylko możliwe, ale konieczne.

  • Być optymistą

Lider musiałby być optymistą. W obliczu porażki, optymiści nie może być poczucie bezradności. Trzymają uwagę na cel, znalezienie alternatywnych sposobów ich osiągnięcia. Optymiści zobaczyć błąd nie upaść, ale okazją do nauki. Jak to często bywa w praktyce? Skarcić władze? Wszystko to katastrofa, szef stwierdzi zarzucić mi, niepowodzenie w ogóle – życie nie jest szczęście. Typowa reakcja, niestety.

Ale człowiek z zadatki na lidera reaguje na takie sytuacje bardzo różnie. Skarcił szefa? Cóż, to było na nic. Tak więc, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, trzeba dokładnie przeanalizować swoje błędy i zrobić wszystko, aby ich nie powtarzać. Brak błędów? Bosses naprawdę starał się znaleźć usterkę? Dobrze, lider zawsze jest w stanie agresywnie, ale argumenty do obrony swojego stanowiska. Ale wpaść w rozpacz, on nigdy nie będzie!

  • Stać się „gwiazdą”

Znajdź niszę w organizacji pracy, która byłaby najbardziej interesujące dla Ciebie. I zaczynają się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Zostań najlepszym wśród nielicznych specjalistów w tym kierunku, a zyskasz bezcenne dla Twojej firmy. Zwiększy to szanse na objęcie prowadzenia. A jeśli jesteś 100000-sze nieistotne specjalista, z trudem możemy mieć nadzieję na błyskotliwej karierze.

  • Uspołecznić

Socjalizacja – to naturalny proces, który rozpoczyna się wraz z pojawieniem się człowieka na ziemi. Jednak nie zawsze jest miejsce na poprawę – nierzadko nawet dorośli są absolutnie bezradny w społeczeństwie. Jeśli chcesz stać się liderem – bez umiejętności komunikacji będzie po prostu nie być w stanie to zrobić. Skuteczne przywództwo jest możliwość, aby znaleźć kontakt z ludźmi.

Inteligencja społeczna składa się z kilku elementów: samokontroli, obecności społecznej „radar” – lider może ocenić stan emocjonalny innej osoby i jest w stanie odczytać niewerbalne sygnały. Twoja zdolność do wpływania na ludzi zależy od zdolności sonda ich reakcje i odpowiednio dostosować swoje podejście do niego. Poczucie sprawiedliwości. Bądź otwarty na różne punkty widzenia i wykazać swoją gotowość do zrozumienia ich perspektywy. Wzmocnienie możliwości przywódcze zespół ekspansji pozycja, stworzyć atmosferę współpracy i otwartości.

I jeszcze jedno, jak chciałbym wreszcie wspomnieć w naszej rozmowy o tym, jak stać się liderem i zarządzać ludźmi. Badania przeprowadzone przez psychologów z różnych krajów pokazują, że jedną z najważniejszych cech skutecznego lidera jest … współczucie! Współczucie, opiekuńczy, szczodrość, altruizm i empatia.

Kobiety powinny mieć to na uwadze. Zbyt często kobiety przywódcy zalecamy zachowywać sztywno, jak mężczyzna. Z wielką satysfakcją mogli dowiedzieć się, że najskuteczniejsze cechy przywódcy wykazują najczęściej jest ono właściwe dla kobiet! Więc śmiało – nic nie jest niemożliwe. Twój sukces jest całkowicie w Twoich rękach!

load...