Jak stać się człowiekiem sukcesu?

Zawartość:

Znajdź odpowiedź na pytanie, jak stać się człowiekiem sukcesu, to pewnie każdy. W rzeczywistości to nie jest tak trudny, zwłaszcza jeśli pożądane jest wystarczająco mocne. Pierwszym krokiem, jaki zrobili, skoro czytasz ten tekst, prawda? Staraliśmy się zebrać w jednym z najbardziej praktycznych i skutecznych zasad, które pomogą Ci odnieść sukces i pozostać człowiekiem sukcesu kiedykolwiek.

load...

Ale być przygotowany na to, że trzeba ciężko pracować, bo rolling stone gromadzi żadnych mech. Wystarczy przeczytać kilka sprytnych wskazówek i oczekiwać, że sukces spadnie na ciebie znikąd – co najmniej bardzo głupie. Wszystkie propozycje muszą być realizowane. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka, niektóre z nich wydają się dziwne. Po tym wszystkim, życie – rzecz bardzo trudna, a czasami prezentuje dość nieoczekiwane niespodzianki.

Czy wiesz, że sukces i porażka – prawie bliźniaki? Dwie przeciwstawne koncepcje sensownie tak ściśle ze sobą powiązane, że czasami nie rozumiem, niech cię w dół, albo los przygotował kolejną miłą niespodziankę. Wielu czytelników są obecnie zaskoczony wzruszają ramionami i zacząć powiedzieć, że awaria jest bardzo łatwe do odróżnienia od szczęścia, ale jesteśmy po prostu głowa głupców. W istocie, wszystko, co jest bardzo proste.

Uszkodzenie lub sukces? Znajdź różnice 10

Chcesz przykład, gdy różnica między sukcesem a porażką tylko kilka metrów? Wyobraźmy sobie klasę w szkole. Jest to lekcja. Ogłaszanie wyników pracy kontrolnej. A dwa studenci cztery. Siedzą w jednej postaci, są one oddzielone tylko dwa biurka i całą otchłań emocji. Troechnikov nie może pomóc radości. Ten kwartet uratował go od niezadowalającej oceny w tym kwartale. Doskonałe milczenie szokiem. Dla niego cztery punkty – to tylko awaria. Niepowodzenie. Ale kontrolować sam. I zaznaczyć, too. Ale to wszystko zależy od nastawienia do wyniku kontroli zarówno uczniów. Od kogoś, kto wiele oczekuje się, że otrzyma na początku lekcji.

load...

Albo inny przykład. W pociągu dwie kobiety pięćdziesiąt lat pracy. Obaj zostali wychowani w nienaruszonym rodziny ze średniego dochodu, dobre w szkole, ukończył studia. Wiele wspólnego, prawda? Ale myśl kobiet różnią się zasadniczo. Jeden z nich, podsumowując wstępne wyniki życia mieszkał, lamentuje: „Mój mąż nie docenia rybackiego na głowie dzieci nie mają córkę urodziła troje dzieci siedzi na syna domu żonaty rozwódką, ma pasierba, pracuje w fabryce Nawet samochodem -….. I że pimped „.

Innym, uśmiechnięty, oferuje: „A mój mąż jest wspaniały, nie pije, nie pali tyle lat razem, a nawet łowić razem idziemy, a dzieci mają wspaniałą córkę i jej mąż mieli szczęście, że dla niego – niczym dzieci kamiennej ……. Kształci, placki piec. Gospodynią. I synem kolegi. Dobry, ludzki. Dziewczynka została wniesiona do dziecka. I moja żona kocha i pasierba nie urazić (był już ojcem nazwy stał mój syn). Oni żyją w doskonałej harmonii. I nie jesteśmy w nędzy. Samochód kupił. Niech nie jest nowy, ale jest dobrym gospodarzem. Poszedł za nią jak matka patrzyła na. Więc teraz jesteśmy na ryby ku, a może pójść na grzyby „.

Bardzo oczywistym przykładem, prawda? Wszystko zależy od tego, jak my sami postrzegamy rzeczywistość. Chcesz zobaczyć na całym awarii? A ty go zobaczyć! Nic dziwnego, że mówią, że dla kogoś koraliki duże, ale dla kogoś nasion perły. Oczywiście, nie oznacza to, że powinniśmy doceniać pasek do potrzeb życia i zawsze być zadowolony z mało – nikt z was tego nie wymaga. Jednak spojrzeć na wszystkich pozytywnych aspektów jest konieczne, jeśli chcemy, aby stać się człowiekiem sukcesu. Ptak szczęścia – lady kapryśna. A jak pesymiści pasji nie lubi!

Jeżeli stopy rosną?

Teraz zobaczmy: Czy sukces i niepowodzenie w tworzeniu odpowiedniej samooceny główną rolę? Nie i nie ponownie. Samoocena zależy od wykształcenia. Nauczeni mama i tata cieszyć się życiem? Nie zniechęcaj się, jeśli coś nie działa? Stąd ludzie powstaną odpowiednie, gotowe do eksploatacji zamieszanie.

A jeśli mama powtarza się do dziecka: „Jesteś hańbą dla mnie”, że będzie on nadal kojarzy się z powodu wstydu innych. Jego dzieciństwo dało instalację, do której przylega. Dlatego droga mamo, chwalą ich dzieci. Nie skąpić na słowa wsparcia, miłości i uznania zdolności dzieci. Po tym wszystkim, to zależy od tego, dziecko będzie rozwijać się człowiekiem sukcesu, czy też nie.

Jesteś wyrośli i wchłaniane śmiertelny jad frazy „masz bardzo podsumowane”? Nie spiesz się umieścić na krzyżu. Oczywiście, po raz pierwszy będzie bardzo trudne. Ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, prawda? Ale nie rozpaczaj – na pewno skonsultować. Stała i wytrwałej pracy nad sobą niekoniecznie przyniesie pożądanego rezultatu. I w większości przypadków do czynienia z kompleksem dzieci będzie w stanie na własną rękę, bez pomocy z zewnątrz.

Przekonfigurować swój umysł, które nie są gorsze niż ktokolwiek inny. I w pewnym sensie, a może nawet lepiej. Pamiętaj wszystkie pozytywne cechy. Pielęgnować je. Najlepszym lekarstwem – jest ocenić swoje mocne i słabe strony. Wystarczy ocenić obiektywnie, zamiast polegać na czyjejś opinii.

Weź kartkę papieru, należy podzielić go na dwie części. Z jednej strony opisują swoje negatywne cechy, az drugiej – pozytywne. I negatywne podjąć tylko ich najbardziej poważne braki. Ale pozytywne – nawet najmniejszych niuansów. Ty doskonale upiec naleśniki? I, być może, można powiesić na własnej półce w łazience? Wszystkie te zalety – stałe. I uwaga – to są twoje atuty!

A co najważniejsze – kochać siebie. Bez tego prostego braku reguł będzie kosić korzenia do końca swoich dni. Ty coś pecha? Lub, w niektórych sytuacjach, nie zachowują się w sposób optymalny? Zatrzymać samo wykonanie sprawia, że ​​złe rzeczy każdego człowieka. Ludzie różnią się tylko człowiek może naprawić rzeczy i iść dalej, czy też nie.

Głównym wrogiem zaufania

Dlaczego my skaczemy z sukcesów i niepowodzeń w pewności siebie? Ponieważ jest to niemożliwe, aby odnieść sukces i nie wierzą w siebie. Ponadto, bardzo ważne jest, aby określić przyczynę i efekt. Luck (w przeciwieństwie do opinii publicznej) – nie jest przyczyną, lecz skutkiem. Człowiek najpierw uwierzyć w siebie, a następnie przenosi je. I nic więcej.

Przyjrzyj się dokładnie tak zwane „szczęście”. Wyglądają jak są one niebezpieczne? Lub po prostu promieniuje spokój i pewność siebie? Najprawdopodobniej po drugie, prawda? Dlatego należy szukać własnej wyjątkowości i oryginalności – i wtedy sukces będzie w przygotowaniu. Jednak rada „być jak oni” byłoby błędem. Nie musi być ktoś podobny. Tylko dla siebie. Z jego zaletami i wadami.

Oczywiście, ta wyjątkowość powinna być w granicach rozsądku – całkowicie bezużyteczne farbowania włosy jasny kolor pomarańczowy w pana vdevat kolczyk i wysłany do Red Square śpiewania „Harry Krishna”. Ale czytać zupełnie nieciekawe do ciebie Murakami lub słuchać Beethovena tylko dlatego, że sprawia, że ​​niemal wszystko – co najmniej głupie.

Awaria – droga do sukcesu

Zastanawiacie się, dlaczego ludzie tak bardzo boją o możliwości wystąpienia awarii? Oni boją się wyglądać źle w oczach innych, być gorsze od innych, być dalekie od doskonałości. Tutaj jest to, że słowo – przyczyna depresji, zwątpienia i niezadowolenia z innymi. Ktoś kiedyś wymyślił pewnych standardów, do których wszystkie muszą być zgodne. Jak zgodność z ich ludzi oświadczył mniej lub bardziej doskonały. Idealne umysł. Idealne ciało. Idealne przegrany.

  • Nie bój się porażki.

Awaria – rzecz absolutnie subiektywna. Ale cokolwiek to było, coś się dzieje w życiu, denerwować i narzekać, że nie byliśmy szczęście. Edytor nie przyjął książkę, nie dać kredytu bankowego, nie dostać dobrą ocenę. Każda awaria wyglądać inaczej, ale wszystkie są zdenerwowany i przestraszony.

Ludzie przestać robić rzeczy w obawie, aby ponownie nie powiedzie się. Pisarz, przestraszony pierwokupu, stawiając rękopis na stole i przestaje pisać. Student rezygnują ze szkoły w obawie, że nie przechodzi sesji i hańba dla całej grupy. Rodzina nadal wynająć mieszkanie zamiast wziąć kredyt i przenieść się do ich własnych domach.

Ale szczęście było tak blisko! Uczeń miał tylko tydzień, aby odświeżyć ten temat. Pisarz może dostarczyć rękopis do innego wydawcy i uzyskać znacznie wyższą opłatę. Rodzina czekała w pobliskim kredytu bankowego, do których nigdy nie dotarł. A los darów jest marnowana. I właśnie dlatego, że ludzie boją się porażki.

Dlatego też, najbardziej błędne, co można zrobić – to bój awarii. Im bardziej boisz się nimi, tym częściej występuje. A największym przegranym czujesz. Okazuje się, rodzaj błędne koło, które jest bardzo trudne do rozbicia. Ale nadal jest to możliwe, dlatego w żadnym wypadku nie rozpaczaj, nawet jeśli już dostał. A teraz powiemy Ci, jak to zrobić poprawnie.

  • Prawidłowe zrozumienie awarii

Aby przestać się bać i wreszcie stać się szczęśliwym człowiekiem, musimy jedną małą rzecz. Rozumiem, że brak – nie jest to porażka, a kolejnym krokiem do sukcesu. Musisz być przekonany, że osiągnie swój cel. I żadnych ograniczeń czasowych Ci w tym nie przeszkodzi. Mocno zrozumieć tę prawdę, a wszystkie problemy w tym życiu będziesz na ramieniu.

Zapamiętaj swoje dzieciństwo. Tutaj nauczysz się rolki. Zostań, upadek, rolki i znów upaść. Jednak pomimo upadku, nawet nie przyszło do głowy przestają się uczyć. I prędzej czy później będzie łatwo i naturalnie rozwijane wzdłuż ulicy na rolkach, nawet nie myśląc o wczorajszych siniaki i uderzeniami. Oto ona – przykład jak awaria, aby pomóc osiągnąć swoje cele w życiu.

A jak jesteś inny od dziecka w kasku w łokciu? Tylko brak zaufania. Po tym wszystkim, jeśli wiedział na pewno, że będzie w rolkach. I absolutnie nic obawiać, prawda? Dziecko i nie występuje na pomysł, że jest coś nie będzie działać. Ale czas mija, dzieci dorastają. I nie jesteś już beztroski i całkowicie pewny siebie dzieckiem – jesteś dorosły. Dziś każde działanie kwestionują i krytyka. Stąd wszystkie swoje niepowodzenia.

Inny godny uwagi jest teoria istnienia awarii. Według niektórych filozofów, tym więcej przeszkód na swojej drodze tam, im bliżej dojdziesz do końca. Tak więc nie obracają się w tym samym kierunku, w kierunku przeciwnym. Nie upuszczać bramkowej połowy do niej. Kto wie, może raz wyruszył na ścieżce ścianie ukrywa swój cel? A ty, łamiąc 100 ścianę, zdesperowani, aby zdecydowali, że jesteś nieudacznikiem i zagubieni wszystko jedno, nie zostanie zatrzymany po ostatniej re, 101 ścienne?

W jaki sposób motywacji?

Teraz, kiedy wszystkie awarie Lowdown ujawnił, uczymy się, jak pozbyć się dawnych lęków, uprzedzeń i stereotypów. Czego potrzebuję? Motywacja, aby osiągnąć sukces i uniknąć porażki. Spójrzmy na punkty, które trzeba zrobić:

  • Nadzieję na najlepsze, ale zawsze przygotować się na najgorsze.

To stare przysłowie odnosi się do dnia dzisiejszego. Przeboleć pomysł, że błędy były, są i będą. Na początku zmniejszenie mas? Być psychicznie przygotowany, aby być wśród tych, którzy przygotowali odcinek wypłaty. Ale nie wpaść w depresję, użalać się nad sobą – osoba niskiej razneschastnogo która nie jest doceniana.

Lepiej jest myśleć o tym, co szef stale wolno się podnieść głos, koledzy lubili plotkować, a wynagrodzenie było niewielkie. A jeśli to naprawdę było sytuacji, więc dlaczego nie wykorzystać go dla własnej korzyści? Zacznij wysyłać CV i wkrótce będziesz zaskoczony tym, że istnieje wiele firm, które chcą ocenić swoje zdolności rozumienia.

Jeśli budować swoje życie tak, będziesz gotowy do kłopotów i zawsze uważają, że jest w pełni uzbrojony. Oczywiście, nie oznacza to, że w ogóle, a zawsze trzeba szukać i oczekiwać od negatywnej życiu tylko zaskakuje – życie jest czymś zasadniczo idealne! Ale chronić siebie wystarczy, aby nie być w nieprzyjemnej sytuacji.

  • Zmień swoje nastawienie do okoliczności.

Ponadto, tak szybko jak to możliwe do zmiany stosunku do niepożądanych skutków. W życiu wszystko może się zdarzyć i za każdym razem zdenerwowany – bez nerwów nie wystarczą. Zwolniony z pracy, a ty jeszcze nie znaleźli nowe miejsce? Więc można wreszcie odpocząć i spać. Plus, można wreszcie ubrać jak chcesz, a nie jako wymaganego ubioru. A praca jest związana być – byłoby szyi, i jarzmo będzie. Surowe realia życia.

  • Daj spokój, nie wiem co.

Wypoczęty? Spać? A teraz do przodu – w poszukiwaniu nowej pracy, nowych przyjaciół, a nawet nowego domu nowego męża! Jeśli nie da się, to jesteś pewien, aby odnieść sukces, i prędzej czy później będzie pan słusznie nosi dumne miano udanego osoby! A co więcej – będzie już w stanie udzielić porady na temat jak stać się człowiekiem sukcesu.

load...