Jak się golić nóg: instrukcje i zasady za pomocą maszynki do golenia

Nogi kobiety – jedna z najbardziej atrakcyjnych części jej ciała. Wielu mężczyzn najpierw zwrócić uwagę wszystkich na nogi. Jeśli skóra jest gładka i aksamitna, schludny pedicure na nogach, nie pozostawi nikogo obojętnym człowiekiem. Każda kobieta powinna mieć dla siebie dobrej kosmetyczki. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć, jak się golić nóg, wyrywanie brwi, rysować strzałki na oczach i ma wiele innych sztuczek.

load...

Zawartość:

Amerykańska wersja przewodnika wideo

Jak nauczyć się golić nogi

Golenie – najprostszy sposób na usunięcie niechcianych włosów. Ponadto, jest również najtańsze. Wadą jest tylko, że procedura musi być powtarzana dość często. Ale jest więcej niż objęte licznymi zaletami. Najważniejsze zalety – jest łatwy i bezbolesny sposób. Wpadliśmy z wielu luksusowych brzytwy – z dwoma lub trzema ostrzami, polosochkoj z ekstraktem z aloesu, jednorazowego i wielokrotnego użytku, z chłodzeniem lub środkiem dezynfekującym. Wiele narzędzi i do golenia, które są tworzone specjalnie dla kobiet – to ładne butelki z szalonych projektowania i dobrze zapachu zawartość – pianki i żele do golenia, a także płyny, kremy i olejki po goleniu. Jak to się mówi, na każdy gust.

load...

Pomimo prostoty procedury i obfitości kosmetyków do depilacji należy podchodzić z całą odpowiedzialnością. Jest to konieczne, w celu zminimalizowania prawdopodobieństwa wystąpienia podrażnienia i zaczerwienienie. Nie zaniedbuj jeden z etapów procedury.

Krok pierwszy: przygotowanie skóry

Jednym z najważniejszych etapów jest przygotowanie skóry podczas golenia. Skóra powinna być dobrze do pary, to będzie elastyczna i włosy – miękka. Lepiej jest rozpocząć procedurę golenia po gorącym prysznicem lub wanną. To ma sens, aby skorzystać z pre-peeling ciała, aby usunąć martwe komórki skóry oraz odblokowują pory.

Krok drugi: oznacza zastosowanie do golenia

Można użyć odpowiednich środków – pianki, żelu lub pianki do golenia. Jeśli żadna z kobiet nie jest, należy użyć środka męską. Ale w żadnym wypadku nie należy używać do tego celu mydłem – to wysusza skórę. Nie uchwycić tuż za brzytwa. Aby zaradzić wchłania, trzeba poczekać 2-3 minuty.

Krok trzeci: golenie

Okazuje się, że nie każdy wie, jak się golić nogi. Wiele golenia w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, jest wykonywane przez jedno i to samo miejsce kilka razy. Nie jest to możliwe, ponieważ taka manipulacja szkodliwego wpływu na skórę. Jeśli maszynka nie usuwa włosy z ich dwoma lub trzema łopatkami przy pierwszej próbie, nadszedł czas, aby wymienić kasetę. Ale jeśli trzeba ponownie uruchomić maszynkę na dowolnym obszarze skóry jest wciąż tam, zrób to ze szczególną ostrożnością. Nie naciskać na ostrzu noża lub maszynki do gwałtownych ruchów. Niech dotykowy będzie gładka i miękka.

Golenia nóg powinny odbywać się w kierunku wzrostu włosów. Pojawia się pewna droga do golenia „pod prąd”, aby być bardziej skuteczne, ale to tylko na pierwszy rzut oka. Wierz mi, wrastających włosków – jest to nieprzyjemne, a nie piękne. A jeśli mają charakter twardego włosa, niewłaściwe golenie może dać o wiele bardziej poważny problem. Na przykład, w miejscu zapalenia wrastania, z którymi trzeba będzie skonsultować się z lekarzem.

Krok czwarty: skóra przetwarzania

Po zakończeniu golenia, nie spiesz się, aby wytrzeć ręcznikiem. Leczenie stóp krem ​​lub balsam po goleniu jest konieczne, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. Jeśli nie masz specjalnego płynu po goleniu, można użyć dowolnego balsam do ciała. Nawilża skórę i łagodzą ją, łagodzi podrażnienia i swędzenie.

Jednorazowe lub wielokrotnego użytku maszyna?

Wiele dziewcząt preferują narzędzi jednorazowych. I nawet uda się je wykorzystać więcej niż jeden raz, ponieważ widzą, że taśma lub dezynfekujący środek zmiękczający, położone nad łopatkami, nadal bezpieczne i zdrowe. W rzeczywistości, ponieważ takie maszyny są nazywane, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Najczęściej są one drugi golenia zaczynają uszkodzić górną warstwę skóry. Prowadzi to do jej zaczerwienienie, suchość, podrażnienie i mimo stosowania po goleniu nawilżające. Każda maszyna lub ostrze zawsze musi być wymieniana po raz trzeci lub czwarty. Jednorazowe narzędzia przydatne na wakacjach lub w podróży, jeśli jest taka potrzeba. Teraz kobiety są przeznaczone nie tylko maszyny, ale także maszynki do golenia. Wybierz najlepszą opcję dla siebie, można tylko z własnego doświadczenia.

Najczęstsze błędy podczas golenia

  • Błąd 1: szybko ogolić nogi. Ponieważ wiesz już, jak się golić nogi. Przyspieszenie nie jest tu konieczna. Czy chcesz uzyskać dobry wynik, i utrzymać ją przez dłuższy czas? Golić nogi powoli.
  • Błąd 2: golić nogi, jeśli skóra jest już podrażniona i stan zapalny. Jeśli to zrobisz, możesz usunąć tylko warstwę ochronną skóry, a jedynie wzmocnić podrażnienie. Ból, pieczenie, masz gwarancję, a istnieje możliwość zakażenia skóry. W tym przypadku jest lepiej zrezygnować z goleniem, aż przechodzi podrażnienie. Nosić spodnie kilka dni, po wszystkim. Nie ma takiej możliwości? Użyj golarkę elektryczną.
  • Błąd 3: wziąć kąpiel lub prysznic po goleniu, a następnie natychmiast wytrzeć i ubrać. Mówiliśmy już o tym, że prysznic jest najlepiej przyjmować przed zabiegiem, ale środkiem goleniu stosowany do wilgotną skórę. Tak będzie zachowują więcej wilgoci.
  • Błąd 4: użyj tępy maszynkę. Więc jesteś po prostu tracić czasu, wysiłku i nerwów. Niektórzy radzą, aby zmienić maszynkę raz w tygodniu, ale nie tak często golić – tempo wzrostu włosów w ogóle inna. Zmień ostrzy do golenia 3-4.
  • Błąd 5: golenie przed pójściem na plażę. Wiele z nich próbuje golić nogi tuż przed wyjazdem do opalania, biorąc pod uwagę, że tak, że skóra będzie bardziej gładka. Przed udaniem się na słońcu dać skórze odpocząć przez co najmniej 12 godzin. A jeśli masz zamiar nie tylko opalać się i pływać w morzu, golenie nóg wynosi nie mniej niż jeden dzień na plaży. Słona woda spada na skórę, może powodować uczucie pieczenia.
  • Błąd 6: golić wieczorem. Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni golić rano. W tym czasie, skóra jest bardziej elastyczna niż w jakimkolwiek innym momencie dnia. To ułatwia poślizg maszynki.
  • Błąd 7: golić „na sucho”. Niektóre dziewczyny, kiedy nie masz czasu, ćwiczyć szybkie golenie na suchą skórę. Następnie umyć włosy zimną wodą i uruchomić w interesach. Nie bądźcie podobni do nich. Nawet jeśli pilnie golić nogi, ale pod ręką nie ma golenia, włosy powinny chłonąć wodę, przez co najmniej trzy minuty. Jeśli włosy są suche, są bardzo trudne do golenia, maszynki do golenia tępe, a skóra staje się stan zapalny.
  • Błąd 8: używać mydła zamiast pianki do golenia. Jeśli jest pianka pod ręką, gdy można użyć mydła i wody. Ale jeśli robisz to konsekwentnie, wkrótce zrozumieć, dlaczego kosmetyczka nie zaleca się używać mydła i wody przed goleniem. Mydło bardzo suchej skóry, a nawet maszynki usuwa wierzchnią warstwę. Konsekwencje – podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie.

Cal kwadratowy ciała ludzkiego umieszczony około 3-4 tysiące mieszków włosowych. Nic więc dziwnego, że zwykłe golenie staje się prawdziwą torturą dla wielu kobiet. Skorzystaj z naszych wskazówek, i starają się uniknąć błędów, to twoje nogi będą gładkie i uwodzicielski.

load...