Jak schudnąć po porodzie – Proste wskazówki

Tutaj wreszcie stało się! Ta mała kula skrzypienie – Twoje szczęście, twoja ukochana! – w twoich rękach. Życie jest piękne … jeśli nie trochę „ale” … odbicie w lustrze nie jest szczęśliwy. Absolutnie. A w mojej głowie ciągle drapie obsesyjną myśl: „Chcę schudnąć …”. Niestety – jest to problem tak wielu matek w dniach ostatnich. Tylko nielicznym udaje się nie przybrać na wadze w ciągu długich dziewięciu miesięcy ciąży. Ale ty marzyłeś, że po urodzeniu będzie ponownie umieścić na swojej ulubionej sukience, wysokich obcasach i będzie to łatwe, szczupły i piękny. Nie jesteś jednym z tych szczęśliwców kobiet, które właśnie skończył trick? Dobrze, to znaczy, dowiemy się, jak schudnąć po porodzie.

load...

Jednak aby „poprawny”, aby schudnąć, trzeba najpierw zrozumieć powody, dla których przybierały na wadze. Wydawałoby się, że wszystko jest jasne – w czasie ciąży do swojej własnej masy dodaje wagi dziecka, łożysku i płynu owodniowego. I wciąż rośnie macicy i gruczołów sutkowych. Ale dzieciak z jego „domu” wyszedł – nie jest on w łóżeczku! Królowa powinna powrócić do normalnego rozmiaru po sześciu tygodniach. Więc dlaczego nie zwraca zwykle – Prenatal – na wadze?

Przyczyny otyłości

Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, „niedźwiedzią przysługę” ma powszechne przekonanie, że kobieta w ciąży powinna „jeść za dwoje”. Jaki rodzaj diety! Przyszła mama zapomni o dowolnej umiaru w jedzeniu i pozwala się do różnych „bajerów”, uzasadniając je z myślą o potrzebach dziecka. Po drugie, w trakcie ciąży kobieta, z reguły znacznie mniej ruchu.

W rezultacie, rekrutowanych dodatkowych kilogramów, które nie mają żadnego związku z dzieckiem – są własne. Oczywiście, ścisłą dietę w czasie ciąży jest szkodliwe i nie może być, ale zapomnieć o zbilansowanej diecie i aby go odłożyć „na później” nadal nie warto. I trzeci – genetyka. Ponieważ natura nie może twierdzić. I jeśli twoja matka odzyskane w czasie ciąży o 25 kilogramów, jest prawdopodobne, i nie można uniknąć tego losu.

Nie tak dawno temu, „zadowolony”, a jednak naukowcy … Zrobili nowe odkrycie, co wyjaśnia, dlaczego trudno jest schudnąć po porodzie. Wcześniej sądzono, że powstawanie nowych komórek tłuszczowych występuje tylko w okresie niemowlęcym i okresie dojrzewania. Jednak okazało się, że jest to – błąd. Najnowsze badania wykazały, że komórki tłuszczowe mogą pojawić się już w jednym okresie życia kobiety – w trakcie ciąży w trzecim trymestrze ciąży. I pojawiają się one już nie zniknie i pozostanie z tobą na zawsze. Nawet po urodzeniu. Oczywiście, regularne ćwiczenia i dieta pomoże te komórki do „wysychają”. Ale pozostaną one „na straży”, którzy są gotowi w każdej chwili zacząć gromadzić energię. W ten sposób natura – że broniła matki i dziecka z głodu.

load...

Prostych wskazówek

Cóż, powodów zrozumiałe. Teraz musimy zrozumieć, czy jest możliwe, aby schudnąć po porodzie i że konieczne jest, aby to zrobić. Oczywiście, aby pozbyć się „Stuck” kilogramów nie będzie łatwe. Ale jest to możliwe.

Rada pierwsza – postawa psychologiczna

  Nie jest tajemnicą, że ciąża i poród późniejsze – ogromne obciążenie dla kobiecego ciała. Bardzo często młode matki wpadają w postrodovuyu depresji – ciągle w złym nastroju, chroniczne zmęczenie, użalanie się nad sobą, bezprzyczynowemu łez. I w tych momentach bardzo wielka pokusa, aby „przejąć” wszystkie swoje smutki. Aby naprawdę schudnąć, trzeba wyznaczyć sobie cel. Wystarczy powiedzieć sobie: „Chcę schudnąć po porodzie i może to zrobić.”

  Wskazówka dwa

   Zadawanie lekarzowi pytanie o jak schudnąć po porodzie, to na pewno usłyszeć odpowiedź, która może cię zaskoczyć. Najprawdopodobniej będzie doradzał jak karmić piersią dłużej. I słusznie. W pierwszej kolejności, więc będziesz śledzić i diety – ty nie myśl Twoje dziecko użytecznych ciasta, torty i smażone ziemniaki, prawda? Warzywa, owoce, zioła, gotowane mięso, ryby, produkty mleczne i zboża, dziecko potrzebuje, i pomóc zrównoważyć dietę.

   I, oczywiście, nie przejadać. Nie przejmuj się, że jeśli masz wystarczająco dużo, wtedy dziecko głodować – dieta mu nie zagraża. Nie ma dodatkowych kalorii i niektórych witamin i minerałów. A jeśli nagle coś nie wystarczy, że dziecko „dostaje” to tylko z twojej „od ręki”. Po tym wszystkim, w tym natury i „przyznany” Ci nowych komórek tłuszczowych. Karmienie piersią może spalić 500-600 kalorii dziennie. W związku z tym, im dłużej karmić piersią, tym bardziej szybko schudnąć.

   Wskazówka trzy

    On też dojdzie do władzy. Staraj się jeść 5-6 razy dziennie, ale po trochu. Oczywiste jest, że wraz z pojawieniem się dziecka jesteś „nie własne”, a często trudno znaleźć kilka minut, aby zakończyć żywienia. Jednak jest to obowiązkowe. Rozpocząć liczenie kalorii. Uważa się, że średni wskaźnik dla kobiet karmiących – 2200-2400 kcal dziennie. Ale nie zapominaj, że to wszystko indywidualnie i co jest słuszne i dobre dla jednej kobiety mogą nie być odpowiednie dla innej. Dlatego lepiej jest, oczywiście, należy skonsultować się z lekarzem. I pić co najmniej dwa litry płynów dziennie. Perfect, na przykład, herbata ziołowa z rumianku i pokrzywy. To może zacząć pić niemal natychmiast po urodzeniu. Ta herbata jest nie tylko poprawa laktacji, ale również pomaga pozbyć się nadmiaru płynów w organizmie stagnacja.

    Jaki rodzaj diety pasuje karmiącej matki? Oczywiście, wszystko jest bardzo indywidualne, a przed tym try dla siebie, należy skonsultować się z lekarzem. Jesteś teraz odpowiedzialny za dwóch! Ale jeśli nie ma żadnych problemów zdrowotnych, wówczas dieta powinna wyglądać następująco:

    Rano – to samo herbata ziołowa. Około pół godziny później – trochę owsianki z gotowane mięso lub ryba ciasta, parzona. Na deser – jabłko. W porze lunchu – szklanka kefiru. Na obiad – zupa z kurczaka bez zazharki i gulaszu warzywnego. Ponownie herbata. Około czwartej – Sałatka jarzynowa z olejem roślinnym i omlet. Na obiad – trochę zboża i jajko na twardo. Taka dieta całkowicie zaspokoić Ciebie i Twojego dziecka.

    Wskazówka cztery

     Aby schudnąć, spróbuj zorganizować swój tryb poprawnie. Trzeba być na czasie i normalnego snu i odpoczynku. Nie tak dawno temu ciekawy badania zostały przeprowadzone. Śledzi dynamikę zmian masy po porodzie w dwóch grupach kobiet. Pierwszy snu, średnio, 5 godzin dziennie, ten ostatni – przez 7-8. Więc tak – ci, którzy konsekwentnie nie wyspać, nadal przybierać na wadze. I inni – szybko wróciła do swojej dawnej formy. Oczywiście, wszystkie te subtelności dziecko nie rozumie … ale może być w stanie wyjaśnić to wszystko jego tata? Niech często daje możliwość spania. Być może więc, i nie trzeba do diety.

     Wskazówka pięć

      I, oczywiście, jak szybko schudnąć po porodzie bez wysiłku? Po tym wszystkim, tylko ruch pomoże spalić nadmiar tłuszczu. Jednak pęd do niektórych złożonych ćwiczeń nie jest konieczne. Najważniejsze – nie zranić. Po tym wszystkim, naprawdę trzeba dziecko bezpieczne i zdrowe. Nawet jeśli poród poszło dobrze i bez powikłań, lekarze nie zalecają zajęcia fitness rozpocząć wcześniej niż w ciągu miesiąca. A jeśli miał cesarskiego cięcia – aby rozpocząć zajęcia dopiero po trzech miesiącach i dopiero po konsultacji z ginekologiem.

      Ale w tym „cichym” okresu jest konieczne, aby dać ciału lekką aktywność fizyczną. Obciążenie to może stać się spacer z dzieckiem. Będzie to pomocne dla Ciebie i Twojego dziecka. Wykorzystaj ten czas z prawidłowo. Poprawnie odebrać buty – powinny to być wygodne – i zacząć od krótkich spacerów. Stopniowo zwiększać tempo i „czas podróży”. W celu kontrolowania siebie, można kupić krokomierz. Należy starać się przyjmować co najmniej 4500 kroków dziennie. Nie bądź leniwy – nie „nie mogę”, „nie chcę” i „nie ma czasu”! Chodzenie pomocne dla Ciebie i Twojego dziecka.

      Być może najbardziej „zadowalający” dla młodych matek w okresie poporodowym jest brzuch. Jest szczególnie zaniepokojony problemem kobiet po drugim porodzie. Czasami wydaje się, że powrót do dawnej postaci po prostu nie uda. A dieta nie pomoże – zamiast stonowanych płaski brzuch trzeba „dostać” coś wiotki i maloestetichnoe. Jak schudnąć i usunąć tłuszcz z brzucha po porodzie? Odpowiedź jest bardzo prosta – aby mięśnie pracują, i wprowadzają je w tonie. Aby to zrobić, są bardzo proste i skuteczne ćwiczenia. Jeśli pojawienie się dziecka na świat już nie ma dużo czasu, może również być w stanie przeznaczyć kilka minut dziennie dla tych działań.

      1. Położyć się na podłodze i umieścić swoje stopy pod krzesło lub kanapa, tak że nie są podnoszone w trakcie ćwiczeń. Połóż ręce za głowę i unieś tułów powoli. Powtórz kilka razy.
      2. Pozycja wyjściowa – leżąc. Powoli podnieść nogę do góry, a następnie również powoli wróć do pozycji wyjściowej. Zrobić kilka razy. To ćwiczenie wzmacnia dolną prasę dobrze.
      3. Stań prosto i umieść stopy na ramię szerokości od siebie. Lean, na przemian w jednym kierunku, a następnie z drugiej strony, starając się dotrzeć do podłogi.
      4. Połóż się na podłodze, ugnij kolana. Wydech i spróbuj w tym miejscu sięgnąć prawą ręką do prawej nogi. Wdychać i powrócić do pozycji wyjściowej. Powtórz to samo, wyciągając lewą ręką do lewej stopy.

      Wskazówka szósty

       Nie jest konieczne, aby dostosować się do szybkich i łatwych wyników. Najprawdopodobniej ta postawa nie przyniesie nic prócz rozczarowania i załamania nerwowe. Bardzo często młode matki w ciągu 2-3 miesięcy po urodzeniu zaczynają myśleć: „Nie mogę schudnąć, i, oczywiście, nie może nigdy …”. Oczywiście, to nie poprawi nastrój. Ale otrzymałem te kilogramy dziewięć miesięcy – dlaczego uważasz, że można pozbyć się ich przez dwa lub trzy tygodnie? Najprawdopodobniej potrwa znacznie dłużej. Ale nie martw się. Wystarczy często mówią do siebie: „Chcę schudnąć i odzyskać kształt, a więc mogę to zrobić.” Niech to nie będzie tak szybko, jak chcesz, ale na pewno osiągnąć swój cel.

       Zrównoważona dieta i ćwiczenia będą rade. A potem, największe szczęście już masz – spokojnie wciągać w łóżeczku. A jeśli nie poradził sobie z tym zadaniem, aby schudnąć po porodzie, w razie potrzeby, zostanie zdemontowana łatwo. Jest to – bagatela. A jednak. Często wspominam starożytnego greckiego rzeźbiarzy – to naprawdę kto wiedział wiele o kobiecej urody! Tak, stwierdzili oni, że: „Bogini, można rzeźbić kobietę, która urodziła tylko dwa razy formy nimfa z dziewczyną.”. Więc czuć się jak bogini!

       load...