Jak schudnąć bez szkody dla młodzieży zdrowia fizycznego i psychicznego

Ogromny wybór ciast i ciastek, pokusa fast food – zanim będzie mógł stanąć każdy dorosły, nie mówiąc już nastolatka nawet więcej. Problemy z nadwagą często pogarsza się w przejściu do dorosłości. Jak schudnąć bez szkody dla zdrowia młodzieży? Powinno to mieć świadomość rodziców. Wszakże w życiu dzisiejszych nastolatków tyle stresu i zminimalizowania doświadczeń dodatkowych kilogramów, a rodzice muszą ciężko pracować sami.

load...

Zawartość:

Film o problemie otyłości wśród młodzieży

Dlaczego mam nadwagi w okresie dojrzewania

Myślę, że głównym dietę? Nie! Najważniejsze – odpowiedni nastrój. Rodzice są ważne do analizy, jak dziecko odnosi się do swojego problemu. Rozumie i akceptuje ją? A może to ignorowane? Należy o tym pamiętać podczas rozmowy z dzieckiem o problemie nadwagi. Możesz potrzebować pomocy psychologicznej, jeśli widzisz, że dziecko na podstawie ubytku masy mają problemy w komunikowaniu się z rówieśnikami, zmniejszenie samoocenę, kompleks niższości jest utworzony.

load...

Dieta dla nastolatek powinny być wyważone i na podstawie stanu zdrowia, potrzeb i stylu życia swojego syna lub córki. Tworzenie odpowiedniego menu może dietetycy specjalistów. Rodzice też, z racji tego obiektu, jeśli podejście jest kluczowe.

Wielu facetów w dorosłość zaczynają zauważać, że ich forma nie jest zgodna ze standardami modelu. I natychmiast biec do skrajności. Niektórzy mocno zaangażowany w sport, i to jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Inni po prostu przestać jeść, głodu i szybko dokonać ich problemy zdrowotne. Jeszcze inni biorą leki na odchudzanie, a potem to w tajemnicy przed rodzicami. Może to spowodować poważne choroby. W żadnym wypadku nie należy pozwalać dzieciom, aby te leki ze względu na ich wpływ na organizm nie jest jeszcze w pełni poznany i nie wiadomo jakie problemy pojawią się w przyszłości ze względu na cud pigułki.

Większość lekarzy uważa: nadwagę w okresie dojrzewania – jest to 98% wina rodziców, którzy nie uczą syna lub córkę Podstawy prawidłowego odżywiania. Dlatego powinny one wykazać troskę i uwagę, aby pomóc dziecku schudnąć.

Jako nastolatek schudnąć bez szkody dla zdrowia

Ciało jest wciąż rośnie i rozwija, potrzebuje wystarczająco dużą ilość składników odżywczych. Nastolatka w żadnym wypadku nie powinien siedzieć na sztywnej diety. Aby schudnąć, musi jeść racjonalnie. Ale w obecności nadmiaru wagi nie jest wystarczające. Jest to konieczne, aby dodać dowolną aktywność ruchową – zatrudnienie ładowania w każdym sporcie, turystyka.

Ale uwaga! Niezdrowe kompletność dziecka może być związana z jakąkolwiek chorobę. Dlatego zanim zaczniesz regulować system zasilania, należy skonsultować się z lekarzem. W każdym razie, zdrowej diety zasady są takie same i obowiązkowe dla wszystkich.

Regulacja energii i równowagi

Dla zdrowia psychicznego i fizycznego rozwoju dziecka ma ogromne znaczenie dla zrównoważonej diety w składniki odżywcze. Powinien to być białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje, aby schudnąć, trzeba zrezygnować z niektórych pokarmów.

Ilość tłuszczu zwierzęcego w diecie powinna być zmniejszona, zastępując je z warzyw, które są o wiele łatwiejsze do strawienia. Do gotowania, używać olej słonecznikowy, oliwa z oliwek lub olej kukurydziany. Zaleca się, aby wyeliminować tłustych mięs, boczek, wędzone i smażone. Wybierz chudego mięsa lub ryby, z ich lepiej gotować lub piec zamiast smażyć.

Przyprawy i sosy, spróbować wyeliminować z diety, a także potraw bardzo słony. Wszystko to stymulują apetyt.

Szybko młodzież spożywcze cierpiące na otyłość nie jest. Ogólnie. W związku z tym, nie idź z synem lub córką w miejscach, gdzie sprzedają takie jedzenie. To nie ma absolutnie nic pożytecznego. Słodka i woda gazowana są również zakazane. Dietetycy radzą, aby ograniczyć spożycie kawy i herbaty. Pobudzają one i apetyt oraz układ nerwowy. Od napoje są zalecane napoje owocowe, soki (świeżo wyciśniętego), różne napoje mleczne.

Głównym źródłem nadwagi, zwykle są słodycze. Minimalizacja zużycia słodycze, ciastka, ciasta. Berry, mleko i przetwory mleczne desery, galaretki, słodkie owoce i suszone owoce – to może być częściowo zastąpiony przez słodyczy.

Szkoła nie dać dziecku słodycze i ciastka, owoce i suszone owoce oraz całego ziarna chleba. Już w sprzedaży było całe ciasteczka pszenicy z orzechów, suszonych owoców i miodu. Doskonale spełniają głodu i nie osadzają się w postaci fałdy na bokach. Ale użycie powinno być w rozsądnych ilościach.

W trybie dzień nastolatek

Dla nastolatek odchudzanie bardzo ważne jest prawidłowy tryb dnia. Pomoże to utrzymać ciężar przyszłości terminie po podaniu szczepionki wraca do normy. Ciężar jest wymagane, aby zostać zmniejszona, jeśli nastolatek będzie przestrzegać odstępów między posiłkami, a liczba tych technik. Rodzice również, aby określić, dziennego zapotrzebowania na kalorie i proporcjonalnego rozkładu białek, węglowodanów, tłuszczów. Z wiekiem odpowiednim stosunku młodzieży białka / tłuszcze / węglowodany powinny być 1/1/4. Jeśli ilość tłuszczu i węglowodanów będzie zwiększony metabolizm jest zakłócony i staje się przyczyną nadwagi.

Eating nastolatek musi wynosić co najmniej czterokrotnie. Ilość pokarmu rozprowadzany tak: śniadanie jest 30% dziennej ilości pokarmu, obiad – 40%, w połowie rano snack – 10%, obiad – 20%. Z reguły studenci jedzą śniadanie i obiad w domu, a rodzice mogą sprawdzić. Dobrze, jeśli szkoła może w pełni jedzenia. Jeśli masz zrobić przekąski, objętość procentowo żywności będą miały niewiele do redystrybucji: obiad – 20%, przekąska przedpołudniowa – 30%, obiad – 10%. Pamiętaj, że ostatni posiłek powinien nastąpić nie później niż pół godziny przed snem.

Sport zawsze powinny być włączone do codziennej rutyny. Dobrze, jeśli jest to opłata 15 minut na codzień, a zajęcia w sekcji sportowej trzy razy w tygodniu.

Jak schudnąć bez wyczerpania układu nerwowego

Rodzice, oczywiście, będzie w stanie kontrolować większość jedzenia, że ​​dziecko zużywa. Ale spróbuj z nim rozmawiać tak, że zdał sobie sprawę, jak ważne jest zmniejszenie masy ciała. Najprawdopodobniej on już złożone na ten temat. Bądź sobą listę zakazanych produktów. Można dodawać stopniowo, ale nie zapomnij, aby wyjaśnić, dlaczego do tego czy innego produktu. Wcześniej zdrowa dieta nie było istotne dla nastolatek, trudno będzie się prawidłowo odżywiać, zwłaszcza na początku. W tym celu nagradzać dziecko pod koniec tygodnia: pozwalają jeść w weekendy coś z listy zakazanych. Oczywiście, w małej ilości. A potem zaoferować pospacerować, pojeździć na rowerze lub. Jest to, aby spalić kalorie.

W przypadku nastoletnich cel odchudzania i osobisty przykład najlepiej pracować. Większość dzieci w tym wieku są bardzo trwałe w osiąganiu celu. W miejscu, na przykład w celu: spadek co najmniej 500 g na miesiąc. Chwal syna lub córkę do osiągnięcia, wynagrodzić jakoś, ale na pewno nie ciasto. Lose nastolatek pomoc i osobisty przykład rodziców. Bez względu na to, jaka siła dziecko do uprawiania sportu, zajęcia będą znacznie bardziej skuteczne w mama lub tata firmy. A jeśli dziecko będzie miało użyteczny kasza z warzywami, jeśli rodzice pożera ciastka? Niech cała rodzina się prawidłowo odżywiać. Dzieląc się z trudnościami dziecka na drodze do harmonii, nie tylko pomoże kontrakt z nadwagą syn lub córka, ale także zbudować dobre i silne relacje z dzieckiem.

load...