Jak są woda i utrata masy ciała?

Każdy z nas od dawna, jeszcze w szkole, to wiadomo, że ciało ludzkie jest 80% wody. A dzięki utrzymaniu optymalnej równowagi wody w organizmie, nasza skóra pozostaje świeża i stonowanych, wzmocnić układ odpornościowy, normalizuje przemianę materii, reguluje temperaturę ciała poprzez pocenie „smarowane” stawy i więcej. Również godne miejsce została podjęta przez wodę, aby schudnąć, jako lojalny asystent w walce z toksynami.

load...

Woda i utrata masy ciała są ściśle powiązane. Po tym wszystkim, z utratą wagi, czy diety lub ćwiczeń w pierwszej kolejności „pozostawia” wodę. Brak wody w organizmie jest obarczona powikłaniami zdrowotnymi. Na przykład, tylko 5% strat wody w organizmie może doprowadzić do wzrostu temperatury ciała i zwiększonej częstości akcji serca.

Jaka jest dieta woda?

Podstawową zasadą tej diety jest bardzo prosta: my często mylić głodu z pragnienia. I zamiast kanapki lub batonika, trzeba wypić szklankę wody. Dlatego dietetycy zalecane, aby zawsze mieć przy sobie butelkę wody na pulpicie, na stoliku nocnym, w torebce, i, oczywiście, w pobliżu lodówki. Dość często nasze pragnienie, aby coś zjeść łatwo zneutralizowany przez szkła przezroczystego zimną wodą. To cały sekret. Aby schudnąć po prostu nie mylić pragnienie głodu.

Oto jak to dieta wygląda w praktyce, opracowany na podstawie opinii dietetyków

Rano, zaraz po przebudzeniu, należy uruchomić ze szklanką wody, picie na pusty żołądek. Nie tylko wypełnić żołądek, ale również rozpocząć pracę całego organizmu. Plus, to być spożywane w mniejszych porcji śniadania. Pomocne jest również, aby wypić szklankę wody przed pójściem spać, umożliwiając prawidłowe funkcjonowanie nerek w czasie snu. A w ciągu dnia pracy, chęć do jedzenia coś szkodliwego, po prostu wypić szklankę wody, a jeśli było to pragnienie, chęć do jedzenia zniknie. Ale jeśli po 30 minutach uczucie głodu pojawia się ponownie, to nie jest potrzebne do przedstawienia ciała i wzywa ich nakarmić.

Badania potwierdziły, że redukcja wody w organizmie prowadzi do wzrostu tkanki tłuszczowej. Gdy nie ma wystarczającej ilości wody w organizmie nerki zaczynają działać źle, a ze względu na obciążenie, z którym nie może sobie poradzić „przejąć” inne narządy. W tym przypadku, wątroba. Głównym zadaniem wątroby do metabolizowania tłuszczu w energię, która jest wykorzystywana przez organizm. Ale jeśli wątroba przejmuje część obciążeń nerek, odpowiednio, nie może poradzić sobie z jego pierwotnego zadania, a jak wynika z tłuszczu jest przechowywana, a to prowadzi do nadwagi. Tak więc, jeśli ciało jest ciągle brakuje wody, zaczyna się „odstawić” w rezerwie, trzymając płyn w komórkach, powodując nogi, ramiona, twarz opuchnięta. Woda jest niezbędna dla utrzymania mięśni, dzięki czemu mięśnie są w stanie kurczyć, co zapobiega zwiotczenie skóry z utratą wagi.

load...

Woda w diecie powinny być:

 • Zimno albo temperatura pokojowa;
 • Nie gazowane;
 • Picia, albo slabomineralizirovannoy;

Slabomineralizirovannaya woda, być może dla każdego. Wapń zawarty w takiej wodzie, bardzo dobra dla kości i zębów, magnez jest niezbędny dla prawidłowego krążenia krwi i funkcji serca, a także przyczynia się do wchłaniania wapnia. Innym użytecznym elementem zawarte w wodzie są siarczany. Pomagają w trawieniu białek i witamin, a także pozytywny wpływ na równowagę hormonalną organizmu. Ale zbyt dużo siarczanu może prowadzić do powstawania zakrzepów. Co należy unikać w diecie, więc nadmiar sodu, który zatrzymuje wodę w organizmie, który nie przyczynia się do utraty wagi. Neutralizator sodu potasu, który jest również zaangażowanych w równowagę pomiędzy wodą i zapobiegają wzrostowi ciśnienia. Oto skład mineralny użyteczne do akwenu.

Ale bądźmy też patrzeć na innych napojów, które są spożywane często wystarczy, aby ugasić pragnienie. Jak byłby smutny i paradoksalne, jak się może wydawać, soki, kawa, herbata, napoje gazowane, napoje owocowe, alkohol, wręcz przeciwnie, prowadzi do odwodnienia, głównie ze względu na fakt, że mają działanie moczopędne.

Również sok tyle kalorii, takie jak szklanki soku pomarańczowego zawiera 100 kcal, co jest porównywalne z jednego zjedzonego banana lub jajka. Napoje gazowane powodują wzdęcia i cellulitu. Ale oczywiście w codziennym życiu trudno jest natychmiast porzucić wszystko. Jak, na przykład, zrobić bez filiżanki kawy rano lub świeżego soku, jeśli ten zwyczaj opracowany przez całe życie? W tym przypadku zaleca żywienia soki rozcieńcza się o połowę czystą wodą, a także w przypadku kawy, która powoduje odwodnienie, napój przed lub po pół szklanki wody. Ale jeśli zdecydujesz się schudnąć, trzeba zrezygnować z witamin soków i użyteczne, aby uzyskać ich świeże owoce i warzywa.

Nie zapominaj, że wszystko powinno być z umiarem. Odnosi się to również do wody. Jeśli nie przesadzić, tym więcej wody może spowodować efekt odwrotny niż oczekiwany. Po pierwsze, nadmierne spożycie wody może prowadzić do pęcznienia, to nerki nie mają czasu zawracaniu wody, będzie gromadzić się promować zwiększenie masy ciała. Po drugie, duża ilość zużytej wody można rozciągnąć ścianę żołądka, i większy rozmiar żołądka, tym większe zapotrzebowanie na żywność za „napełniania”, co z kolei prowadzi do nadwagi. Po trzecie, w żadnym wypadku nie mogą pić wody z lodem, to jest wręcz przeciwnie, spowolnić procesy metaboliczne w organizmie i ich eliminacji, które po prostu nie sprzyja utracie wagi. Po czwarte, nadmierne spożycie wody może prowadzić do wypłukania kopalin z organizmu, co może prowadzić do zatrucia i zwiększenia ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

Jak i ile zużywają wody, aby schudnąć?

 • Należy pić nie więcej niż 1,5-2 litrów wody dziennie, ale jeśli niniejszego ćwiczenia, ilość wody powinna zostać zwiększona;
 • Picia potrzebne małe dawki, nie więcej niż 250 ml na jeden raz;
 • Konieczne jest, aby wypić szklankę wody zaraz po przebudzeniu, który pomaga oczyścić organizm;
 • Wypicie szklanki wody przed jedzeniem, pozwoli to stały pokarm jest trawiony całkowicie;
 • Nie powinno się pić podczas jedzenia, co prowadzi do gazu i zwiększenie objętości żołądka;
 • Po jedzeniu, wodzie pitnej może być nie wcześniej niż jedną godzinę;
 • Wypicie szklanki wody przed snem może być zastąpiony przez herbata ziołowa;
 • Jeśli masz nadwagę, trzeba zwiększyć spożycie wody: 1 szklankę na każde 8 kg nadwagi.

Woda do utraty wagi jest bardzo ważne, ponieważ jeśli otworzyć dowolną dietę, to zawsze w podstawowym będzie wystarczająca podaż płynów, czyli czysta woda. Dlatego pić tyle wody, ciało będzie nagradzać was z lśniące włosy, świecące skóry i dopasowanie ciała!

load...