Jak są pokolenia hemoroidy?

Hemoroidy – nieprzyjemna dolegliwość dla których kobiety mogą narzekać zarówno w okresie ciąży oraz w okresie poporodowym. Rodzaje hemoroidy nie są przeciwwskazane, chociaż żylaki odbytu może znacznie skomplikować proces.

load...

Hemoroidy po udzieleniu przyczyny wrodzone piekący ból i swędzenie w okolicy odbytu. Naturalny poród – najczęstszą przyczyną żylaków odbytu. Kompleks hemoroidy się po porodzie, w przypadku długotrwałego nacisku na odbytnicy.

W leczeniu hemoroidów podczas ciąży są stosowane przede wszystkim środki do stosowania miejscowego (maści), czopki doodbytnicze.

Charakterystyczna patologia

Hemoroidy – wolem struktura, znajduje się w obszarze odbytnicy. Żylaków ruch anus chorób. Ciśnienie wywierane na jelito rosnącej macicy i zwiększony przepływ krwi w obszarze miednicy przyczyniają się do tego, że żyły znajduje się w obszarze otworu odbytowego, zwiększa się i stan zapalny. Hemoroidy mogą wystąpić w okresie poporodowym powodu silnego nacisku na żyłach odbytu podczas porodu.

load...

W zależności od wielkości, hemoroidy mogą swędzieć kolidować z posiedzeniem i pieszego, powodują silny ból po oddaniu stolca. Pęknięcia występują w żyłach spowodować pojawienie się jasnoczerwony krew w stolcu.

Krew może pojawić się jako skutek szczeliny odbytu (bolesne zmiany śluzówki spowodowane ciężkimi zaparcia). Jeśli wystąpi krwawienie z odbytnicy, należy poinformować lekarza. Niemal zawsze przyczyną takiego stanu są szczeliny odbytu lub hemoroidy. Żylaki odbytu sama w sobie nie jest niebezpieczny, ale jest związane z objawami przykrych i bolesnych.

W czasie ciąży i po porodzie

Hemoroidy podczas ciąży rozwija się z kilku powodów:

  1. Macicy kobiety w ciąży wywiera presję na jelitach, które mogą zakłócić prawidłowe działanie tego ostatniego, a to sprzyja powstawaniu zaparć.
  2. Zaburzenia przewlekłe krzesła – jeden z powodów, dlaczego nie ma hemoroidy w czasie ciąży. Podczas rodzenia spowalnia perystaltykę w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Masy, którzy są w jelitach, poruszać się powoli, a organ pracuje mniej wydajnie.
  3. Przyczyną hemoroidów w czasie ciąży może być pewne leki i preparaty zawierające minerały. Pomimo faktu, że istnieją wyraźne wskazania do ich przyjmowania (np żelaza w anemii w czasie ciąży), ich spożycie może powodować zaparcia, co z kolei przyczynia się do wystąpienia hemoroidów.
  4. Przyczyną guzków hemoroidalnej w czasie ciąży może być zastój krwi żylnej.

Hemoroidy i poród – kombinacja bardzo nieprzyjemne. Większość kobiet z rozpoznaniem choroby po porodzie, rodzić naturalnie. Zarówno w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka, zwiększając prawdopodobieństwo zakrzepicy hemoroidów. Przyczyną patologii może być skomplikowane naturalny poród, które towarzyszyły uszkodzenia krocza, a także dużą masą urodzeniową.

Leczenie i profilaktyka

Hemoroidy są pogarszające się wskutek zaparcia. Najlepszym sposobem, aby uniknąć choroby – jest przede wszystkim zapobieganie łamaniu krześle.

Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec zaparciom. Oto najważniejsze z nich:

  1. Korzystanie z dostateczną ilością włókien. Kobieta potrzebuje około 25-35 gramów tej substancji dziennie. Pokarmy bogate w błonnik są świeże owoce i warzywa, pełnoziarniste płatki śniadaniowe, chleb razowy, rośliny strączkowe (fasola, groch), suszone owoce. Jeśli włączenie tych produktów w diecie jest niewystarczająca w leczeniu zaparć, to trzeba dodać błonnika do menu w postaci płatków pszennych i tabletki (dostępne w aptekach bez recepty).
  2. Unikaj rafinowanych pokarmów: są one trudne wypróżnienia. Unikaj spożywania białego pieczywa (w tym innych wyrobów piekarniczych z mąki 1 stopnia) i biały ryż.
  3. Wystarczająca ilość cieczy. Woda, owoce i soki warzywne skutecznie przenieść żywności w przewodzie pokarmowym.

Stan na czczo nie należy spożywać ciepłej wody z cytryny, ponieważ stymuluje ruchliwość przewodu żołądkowo-jelitowego, to jest wzmacnia jego ruchów, które zapewniają ruch stolca w jelitach. Kiedy ciężkie zaparcia pomaga napar z suszonych śliwek, a także korzystania z tego suszonych owoców w ciągu dnia.

Unikaj przejadania: duże porcje jedzenia spożywanego przeciążenia układu trawiennego, co może prowadzić do zaparć. Lepiej jest jeść regularne małych posiłków dziennie zamiast 3 dużych.

Korzystne probiotyczne bakterie – – uzupełnienie flory bakteryjnej, która znajduje się w jelitach, przyczyniają się do lepszej absorpcji składników odżywczych, pomaga w przewodzie jelitowym w przepływie kale. Można je znaleźć w jogurcie i fermentowane napoje mleczne zawierające żywe kultury bakterii. Może być zawarte w diecie probiotycznych produktów dostępnych w aptekach.

Aktywność fizyczna pobudza jelita. Powinien on być zawarte w planie dnia spacerem pół godziny i dodać do niego dowolne ćwiczenie. Będzie przydatny lekcje, ćwiczyć mięśnie Kegla, które poprawiają krążenie krwi w organizmie. Rozwijać ćwiczenia mięśni dna miednicy, wzmacniają tkankę, co hemoroidy powrócić na swoje miejsce.

Leczenie w czasie ciąży

Aby ułatwić dolegliwości związane z hemoroidami, będą bardzo użyteczne dodatki z leszczyny lub kory dębu, które łagodzą pieczenie w okolicach odbytu. Jeśli hemoroidy po porodzie znacznie zapalny i wzrost wielkości, możliwe jest zmniejszenie regularne stosowanie okładów z wywar z kory dębu (surowce można kupić bez recepty bez recepty). Innym sposobem ułatwienia bólowych ciepłą kąpiel z dodatkiem tej samej bulionu. Pomoc może się odbytnicy żel aloe vera, miód lub nagietka. Jeśli kobieta odczuwa ból podczas siedzenia, można użyć specjalnych poduszek ortopedycznych.

Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie leków na hemoroidy. Gama narzędzi dostępnych w aptece jest bardzo szeroki, począwszy od kremów, maści, czopki doodbytnicze, a kończąc pigułki, które łagodzą ból, pieczenie i swędzenie w odbycie.

Leki na hemoroidy po porodzie

Leczenie hemoroidy, które występuje podczas ciąży, powinny być pod nadzorem lekarza. Leki w tej pozycji, stosowane zarówno doustnie, jak i miejscowo, może mieć wpływ na płód. Po porodzie, hemoroidy leczenie należy rozpocząć od stosowania preparatów miejscowych. One złagodzić ból i swędzenie. Podczas karmienia piersią przed ich użyciem należy również skonsultować się z lekarzem.

Skuteczne leki w postaci kremów i żeli. Działają lokalnie, zmniejszyć swędzenie w okolicy odbytu. Dobry krem ​​w swoim składzie zawiera lidokainę – środek znieczulający, który łagodzi ból i pieczenie. Maść lecznicza zmniejszenia stanu zapalnego i nie dopuścić do uszkodzenia delikatnej struktury śluzówki.

W walce z hemoroidy czopki są skuteczne. Zmniejszają dyskomfort, ból, pieczenie i swędzenie. Proces obróbki musi być utrzymywana przy użyciu specjalnego żelu do mycia okolicy odbytu. Lek ściągające i regenerująco. To zapobiega podrażnieniom skóry.

load...