Jak rozwijać własną Kombucha?

Zawartość:

W czasach sowieckich, Kombucha był niemal każdej kuchni – mieszka się na parapecie w szklanym słoiku, ale żal nie wiedział. Ale potem przyszedł wymienić Kombucha Cola, Fanta i inne dobrodziejstwa cywilizacji. Stopniowo wszystkie ulubiony napój herbata grzyba stała zapomniana.

load...

Ale ostatnio zainteresowanie herbatą wraca ponownie. To jednak nie jest to zaskakujące, ponieważ Kombucha posiada szereg bardzo przydatnych funkcji, aw końcu tylko przyjemny smak. Ale do rzeczy – przed, podczas Kombucha był bardzo popularny, nie miał problemów, żeby go znaleźć. A dziś – jest to dość trudne zadanie.

Ale to nie jest łatwe, jeśli tylko nie wiem, jak się rozwijać Kombucha w domu od podstaw. Tak, to jest całkiem możliwe i nic skomplikowanego w uprawie herbaty grzyba tam. Wszystko, co musisz zrobić, nie ma prawie każdej kuchni. Właściwa pielęgnacja – to jest wszystko, co trzeba mieć wszystko działało. I, oczywiście, pewna wiedza, że ​​można uzyskać już teraz.

Rosnące grzyby czarnej herbaty

Jeśli Kombucha wystarczy tylko na smaczny napój, ma wzmacniajace, mogą rosnąć Kombucha tylko czarna herbata. Będziesz potrzebował trzy-litrowy słoik, tkaniny gaza, imbryki, ciepłą wodę, cukier i herbata pozostawia dużego liścia czarnej herbaty. I liści herbaty powinno być zawsze, bez żadnych dodatków – tańszy tym lepiej.

load...

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby dokładnie umyć słoik trzy-litrowy, który będzie siedzibą swojej grzyba. To jest – obowiązkowy wymóg, ponieważ Kombucha bardzo lubi czystości. A inaczej umrze, i nie mając czasu, aby rozwijać. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: w żadnym wypadku nie należy stosować środek piorący banki – raczej zwykłą sodę.

W czajniczek, umieść pięć łyżki czarnej herbaty i wypełnić je pół litra wrzącej wody, pozostawić, aż spawanie całkowicie ostygnie. Następnie dodać liści herbaty 7 łyżek cukru, dokładnie wymieszać i przecedzić szmatą gazą. Wlać słodkie silne fusów w słoiku trzy-litrowy, top je przykryć ściereczką gazą i postawić w ciepłym miejscu na około sześć tygodni.

Gdzieś w półtora tygodnia będzie silny zapach octu – jest to całkowicie normalne, mieć trochę cierpliwości. Po 5-6 dniach zapach jest prawie nie było, ale na powierzchni cieczy tworzy cienką plenochka – to jest Kombucha. Z dnia na dzień będzie grubsze – wzrost grzyba nie zakończyła swego życia.

Uprawa pieczarki bioder róży

Jeśli zadanie Kombucha – nie tylko usunięcie z pragnienia, ale także dbać o swoje zdrowie, to najlepiej, aby dać pierwszeństwo do uprawy róży. Takie Kombucha – prawdziwy unikat w zimnych porach roku, sezon przeziębień i grypy, jak również wiosną, gdy jest aktywowana przez niedobór witaminy. Hodowli, zasada jest taka sama, jak w prosty zgrzewania, lecz nie są odcienie, których teraz mówić.

Aby rozpocząć, trzeba przygotować napar z bioder róży. Można użyć zarówno świeżych i suszonych owoców, które są sprzedawane w dowolnej aptece. Umieścić w termosie cztery łyżki strąków dzikiej róży, wlać pół litra wrzącej wody i przykryć, pozostawić na pięć dni.

Po napar z dzikiej róży jest gotowy, można przystąpić bezpośrednio do uprawy pieczarek. Myć trzy-litrowego słoika, wlać do infuzji róży liści herbaty i gotowane z wyprzedzeniem – w tempie łyżkę liści czarnej herbaty na filiżankę wrzącej wody. Dodać 5 łyżek cukru i dokładnie wymieszać, pozostawić na jeden dzień.

Po szczepu za pomocą szmatki z gazy, spłukać słoika, a następnie wskoczyć infuzji w banku. Przykryć ściereczką słoik z gazą, wstępnie złożony w kilku warstwach i umieścić w ciepłym i ciemnym miejscu. Proces ten będzie rozwijać się w normalny sposób – po około dwóch tygodniach silny zapach octu pojawi, które wkrótce znikną. A grzyb tworzy połowę lub dwa miesiące.

W trosce o Kombucha

Rosnące Kombucha w domu od podstaw – to połowa sukcesu. Drugim, nie mniej ważnym pół – prawo troska o grzyba. W przeciwnym razie istnieje ryzyko się nie smaczny napój, ale coś przypominającego ocet. A nawet gorzej – uprawiane z takiej opieki kombucha prostu umiera.

Nawiasem mówiąc, jest doskonałym wskaźnikiem grzyba zdrowia TEA – powinny zawsze znajdować się na powierzchni wody. Jeśli grzyb opadł na dno, lub top-up po spawaniu odmawia się pojawiać raz – bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że był chory. Jeśli Kombucha chory, pomyłki w opuszczeniu. Tak, powinien być traktowany we wszystkich przypadkach bez wyjątku, jeden zabieg – czystości i odpowiedniej opieki.

  • Objętość płynu

Jak pamiętacie, początkowo w banku znajduje się niewielka ilość płynu – około 0,5 litra. Ale kiedy grzyb rośnie, płyn powinien być znacznie więcej – około trzech litrów. Nie trzeba dodawać, że Kombucha nie są przedmiotem scenerii i można ją pić. Tak więc, nie zapomnij, aby regularnie dodać płyn.

Można używać już śpiących fusów – napełnić go wrzątkiem, ostudzić i dodać cukier, następnie wlać do słoika. Cukier nie powinno być zbyt dużo – nie więcej niż dwie łyżki na litr płynu. Jeśli to konieczne, lepiej dodać cukier w filiżance napoju.

Zbyt wiele osób nie filtrują napar – wystarczy dodać go. Dla grzyb ma nic złego w tym, to po prostu nie będzie bardzo łatwe do picia napoju. Ale nie zaszkodzi i tylko wtedy gdy cukier jest całkowicie rozpuszczony – ziarna cukru w ​​żadnym wypadku nie powinny być w kontakcie z powierzchnią grzyba.

  • Dzień kąpieli

Raz na dwa lub trzy tygodnie, należy zorganizować Kombucha kąpieli dni. Grzyb sam bardzo ostrożnie wyjąć słoiki, umieścić na szerokim talerzu, uważając, aby nie odkształcić. Cieczy, w której grzyb ostrożnie szczepu za pomocą szmatki gazy i wlać do czystego trzech litrów słoika.

Płytka z grzybami umieścić w zlewie i delikatnie spłukać ciepłą (nie gorącą) wodą i pozostawić do powietrza przez kilka minut. Następnie delikatnie przenieś Kombucha w słoiku i przykryć ściereczką z gazy. Wszystkie „dressing down” herbata grzyb na nim drugą. Wydaje się dość prosta procedura, która jest bardzo łatwe do zrobienia, a ze względu na to Twój kombucha będzie zdrowe.

W przeciwnym razie, grzyb zaczyna boleć – najpierw zdobywa brązowy odcień, a następnie zaczęła się rozwarstwia. Zapisz ten grzyb jest bardzo trudne, a w większości przypadków łatwiej jest rozwijać nowe. Napój z tego Kombucha napoju nie jest zalecane, ponieważ nie tylko traci swoją korzyść, ale więcej niż to – jest niebezpieczne dla zdrowia. Należy pamiętać, że napar z herbaty grzyby zawsze powinny być bardzo przejrzyste.

  • Przechowywanie Kombucha

Innym niezbędnym warunkiem zdrowia grzyba herbacianego – jego prawidłowego przechowywania. Po pierwsze, temperatura – na tyle wysoka, musi odbywać się tylko w herbacie grzyba. Wówczas optymalna temperatura nie powinna przekroczyć 18 °. Po drugie – oświetlenie. Dla normalnego życia świetle herbata grzyba jest koniecznością, a godziny letniego powinna wynosić co najmniej 8 godzin. Jednak bezpośrednie działanie promieni słonecznych należy unikać, aby nie powtarzać bardzo częsty błąd – nie umieścić słoik z Kombucha na parapecie.

Korzyści z Kombucha

Nie można przynajmniej na krótko wspomnieć dobroczynne właściwości herbaty grzyb – to nic dziwnego, w końcu jesteś aprowizacji z nim?

  • Metabolizm i układ odpornościowy

Pierwszą rzeczą, którą warto wspomnieć, jest o witaminy. Napój herbata grzyba jest znacznie bardziej użyteczne substancje niż w drogich kompleksu witaminowo-mineralnego. Witaminy, minerały, węgiel, kwas mlekowy i inne kwasy, minerały, enzymy – Nie jest to pełna lista. W związku z tym nie ma nic dziwnego w tym, że napój z herbaty grzyba najbardziej korzystny wpływ na układ immunologiczny i normalizuje metabolizm.

  • Przewód pokarmowy

Ty torturowany żołądka, zapalenie jelita grubego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, dysbakterioza? Tylko jedna szklanka napoju Kombucha, pijany na pusty żołądek jest w stanie poprawić sytuację tylko tydzień. Jego regularne stosowanie przyczynia się do całkowitego wyleczenia. Nawiasem mówiąc, napój doskonale usuwa nawet najbardziej zgagę.

Jak widać, w uprawie i pielęgnacji Kombucha to nic wielkiego. Dlatego też, jeśli określone rosnąć, aby ten cud grzyb – idź do niego, bo korzyść jest oczywista!

load...