Jak rozwijać cyklamen z nasion?

Zawartość:

Cyklamen – oszałamiająco piękny Houseplant, które w zimnych porach roku. Dlaczego istnieje jedna poważną wadę w cyklamenu: każdy z nowych kolorów na sezon staje się coraz mniej. Ale plantatorzy-fani znaleźli sposób, aby utrzymać trwałość cyklamenu. Aby to zrobić, po prostu trzeba być propagowane do wszystkich cech transferów matka roślinnych do nowej instancji. Namnażanie można przeprowadzić przez podzielenie bulwy lub cyklamen rośnie z nasienia.

load...

Należy zauważyć, że mnożenie przez podzielenie kłącza cyklamen przeniesione dość bolesne. Ale z nasion produkowany niezwykłe „klonów”, które pozwala nie tylko przeszkadzać rośliny macierzystej, ale także rozwijać nowe elementy wysokiej klasy. Cyklamen rosną z nasion – zatrudnienie kłopotliwe, ale warto. Powielanie nasion Cyclamen wymaga nie tylko czasu i cierpliwości, ale również pewną hodowlę wiedzy. Ale w jaki sposób pielęgnować cyklamen nasion, a my postaramy się dowiedzieć.

Wytwarzanie nasion i pojemności

Nasiona do uprawy cyklamen można kupić w sklepie lub zbierać z roślin deflorate. Zauważ, że w krajowym całości własnością kiełkowania nasion. Ale Cyclamen zakupione nasiona takie nie posiadają godności. Nasiona są utworzone w torebki nasiennej, wytwarza się in situ cyklamenu plodik. Samo pudełko jest bardzo mały – mniejszy od paznokcia na kciuku, a nasiona są jak ziarna gryki.

Nasiona zebrane z już suchych strąków nasiennych, tylko potrząsając je na ręce lub na spodek. Przed siewem nasiona powinny być namoczone cyklamen. Można użyć specjalnych środków, które stymulują kiełkowanie, lub normalny przegotowanej wody. Wacikiem lub złożone w kilka warstw marlechku dobrze nawilżać, rozprzestrzenianie nasion na wierzchu i pozostawić na jeden dzień.

load...

Pojemnik i ziemia do sadzenia jest również konieczne, aby przygotować z wyprzedzeniem. Gdy pojemnik powinien być drobne małe doniczki do sadzonek lub plastikowych pojemnikach. Pojemność jest wymagane, aby otwory odpływowe do odprowadzania wody. Co więcej, na dnie pojemników trzeba położyć warstwę odwadniania kawałków pianki, konsystencji drobnoziarnistego iłu lub spienione kawałków gliny. Grubość warstwy drenażowej – połowa do dwóch centymetrów. Jednak w celu przygotowania pojemnika do sadzenia należy wypełnić mieszanin gruntu światła.

Siew

Przygotuj się, że nasiona kiełkują cyklamen przez długi czas, a sadzonki rosną bardzo powoli. Więc trzeba być cierpliwym. Sianie jest bardzo prosta. Wlać do warstwy doniczkach ziemnych dobrze nawilżoną i rozprzestrzenił się na to tylko nasiona w odstępie dwóch lub trzech centymetrów. Powyższe zmielone nasiona posypane grubość warstwy nie więcej niż dwa centymetry.

Teraz Doniczki z nasionami należy umieścić w chłodnym miejscu, w którym temperatura nie spadnie poniżej 10 lub przekroczyła 20 ° C. Uważa się, że w tej temperaturze nasiona cyklamenu rosną wystarczająco szybko. Hodowcy amatorskie zauważyć, że w danym kiełkowania temperatury następuje w ciągu czterech tygodni, ale w temperaturze wyższej niż 20 °, termin ten może być podwojona. Średni okres kiełkowania nasion cyklamen waha się od 1 do 3 miesięcy.

Niektóre korzyści z ogrodnictwa jest zalecana w celu zapewnienia nasion ciemności, a to ich pokrycie z nieprzezroczystego spodek. W zasadzie w czasie kiełkowania, środek ten nie ma żadnego wpływu. Ale jeśli jeszcze nasiona Nakrycia spodek, takich jak koce, zraniony przez to, że nie.

Teraz trzeba tylko poczekać, okresowo zwilżyć glebę w doniczce z nasion. Gleba w naczyniu powinno być nieznacznie wilgotny. Niedopuszczalne jest pereuvlazhnyat lub overdry. Podlewania nasion najlepsze z pipety. Będzie dokładnie obliczyć stopień wilgotności gleby. A jeśli masz pokryte nasion spodek, musi od czasu do czasu podnieść i napowietrzać pochvosmesi powierzchni.

Pielęgnacja sadzonek

W odpowiednim czasie kiełkowania nasion wydają się rzadkie jasno fioletowy. Na tym etapie, wielu ogrodników mylić obecność górnego arkusza sadzonek Skórka z nasion. Nie martw się o niego i nie próbować samodzielnego uwolnienia liście z tej niewoli – istnieje ryzyko uszkodzenia owoców. Trzeba tylko czekać na rośliny, aby pozbyć się tego samodzielnej ingerencji. Jeśli chcesz pomóc, wystarczy spryskać pędy często obierać złagodniał. Ale w tym samym czasie nie próbować pereuvlazhnyat gleby w doniczce.

Na tym etapie konieczne jest, aby upewnić się, że utworzony w ziemi mały guzek pojawił się nad ziemią. Jeśli siewem nasiona były zbyt wpuszczone, a potem po prostu trzeba bardzo ostrożnie zdjąć górną warstwę gleby, odsłaniając małe guzki. Nawiasem mówiąc, dorośli cyklamen bulwa musi wznieść się ponad ziemię o około jedną trzecią.

Pierwsze trzy miesiące po kiełkowania może czujesz, że sadzonki nie rosną. Jednak to wrażenie jest mylące. W rzeczywistości w tym okresie gwałtownie rozwija system korzeniowy roślin. Poeta z nowymi liśćmi na sadzonki nie są tam wystarczająco długo. Najważniejszą rzeczą w tym czasie – aby upewnić się, że gleba w doniczce z sadzonek nie wysycha. Jednak równie ważne jest nie pereuvlazhnyat go, inaczej guzki zaczynają gnić. Gleba w naczyniu powinno być nieznacznie wilgotny, ale nie na mokro! Podlewanie bardzo ostrożnie i najlepiej jest używać tej samej pipety lub podlewania kropelkowego wylewki.

Ale jak temperatura, a następnie przenosi się doskonale fajne dzieciaki do 5 stopni Celsjusza. Optymalna temperatura mieści się w zakresie 15-18 stopni. Przechowywać siewki chroniony przed przeciągami, jak i od gorących strumieni powietrza. Dlatego nie należy umieszczać ich w pobliżu gorących baterii i grzejników.

Po pojawieniu się na sadzonki dwóch lub trzech z tych liści przychodzi czas kompletacji – przeszczep do indywidualnych doniczkach. Zwykle pojawia się po trzech do czterech miesięcy po wysiewie. Gdy sadzonki SZERMIERCE są starannie usuwane z pojemnika razem z grudki ziemi i sadzonek przeszczepia się nowych pól lub w małych doniczkach kwiatów. Było po aktywnie zbieranie zaczyna się rozwijać anteny część młodych roślin. I sześć miesięcy po zaszczepieniu cyklamen rośnie bardzo dużo, stopniowo przejmująca cechy dojrzałej rośliny.

Do tego momentu nie zaleca się karmić sadzonki, a już pół roku roślina może zacząć nawozić słabym roztworem złożonych lub specjalnych preparatów. Najlepiej jest użyć nawóz dla cyklamenu lub uniwersalnego żywienia dla kwitnienia roślin doniczkowych.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy od młodych osobników różnią się od swoich odpowiedników dorosłych tylko od wielkości i gęstości listowia. Jednak zwykle nie kwitną wcześniej niż w ciągu roku. Należy je przechowywać w chłodnym pomieszczeniu. Należy zauważyć, że wysokie temperatury cyklamen również tolerować dobrze, ale w tym przypadku tworzą one bardzo luźną rozetę liści.

Ważne jest, aby podlać młodych cyclamens. Jeżeli w trakcie nawadniania wody spadnie na punkcie wzrostu, który jest u wystawały z guzka ziemi, zacznie gnić i umiera roślin. Dlatego też, muszą one być nawadniano tylko na krawędzi doniczki w każdym przypadku bez zwilżania sobie bulw wody.

W rok po zasianiu roślin mogą być brane pod uwagę dorosłych. Zaczyna kwitnąć aktywnie prawdziwe kolory nie pojawia się tak dużo. By the way, cyklamen perski prawie stracił potrzebę okresu odpoczynku, więc prawie cały rok mogą kwitnąć. Jednakże, jeśli po po roślina kwitnąca zaczyna spadać liście, a następnie zapewnić mu pełne zaplecze rekreacyjne.

Jak widać, proces uprawy cyklamen z nasion nie jest tak skomplikowane. Jedyną wadą – namacalny Czas trwania tego procesu, który wymaga cierpliwości. Ale znając teorię, jak rozwijać cyklamen, to na pewno, aby móc wykorzystać je w praktyce. Oczywiście, z odpowiednim zapasem cierpliwości. Powodzenia!

load...