Jak rozwijać charyzmat: tajemnice uroku

Prawdopodobnie należy zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy ludzie z łatwością stać się duszą firmy, słuchają, są one podziwiane. I cała ta sympatia nie można wyjaśnić tylko dobry wygląd – mają jakąś magiczną i wyjątkową jakość, która sprawia, że ​​ich liderów. Jakość ta została nazwana charyzma. Ona stała się symbolem i źródłem sukcesu, więc wiele osób tłoczenie pytanie: „jak rozwijać charyzmę?”

load...

Cieszę się, że charyzma – jakość nie jest wrodzona, ale nabyte. Ale chęć rozwijania charyzmy nie powinien łamać osobę. Wręcz przeciwnie, może stać się podstawą osobistego rozwoju i samodoskonalenia. Dlatego też, nie zmieniają się, i starają się poprawić i udoskonalić to, co masz.

Charyzmatyczny osobowości – kto to jest?

Charyzmatyczny człowiek nie jest tylko zbiór pewnych cech – jest to dojrzała i zintegrowana osobowość. Wszystkie rodzaje ludzi może rozwinąć swoją charyzmą: grube i cienkie, przemyślany i impulsywne. Ale wszyscy ci ludzie mają wspólny rdzeń, składający się z następujących cech:

 • Zaufanie do siebie

To, być może, jest fundamentem, na którym zbudowana jest z charyzmą. Pewność powstaje, gdy wierzysz w swoje siły i zdolności, aby osiągnąć swój cel. Pojawienie się tego przekonania może zapobiec awarii w różnych systemach wewnętrznych przeszłości, lęku i niepokoju, oraz.

Wcześniejsze porażki wpływają na postrzeganie obecnej, w każdym razie jednak zaczną ingerować tylko wtedy, gdy dotychczasowe doświadczenie jest zawyżona, a nie ma granicy między przeszłością i przyszłością. Będziesz wyraźne uznanie, że obecna sytuacja jest inna od wszystkich poprzednich, a masz szansę na sukces.

load...

W przypadku intensywnego strachu i niepokoju, należy zdawać sobie sprawę przed końcem przedmiotu tego lęku. W większości przypadków, dojdziesz do dość absurdalnych wniosków – na przykład, boją się mówić o tym, że ktoś może nie lubić to, co mówisz. Ale czy naprawdę jak absolutnie wszystko?

Z kompleksów wewnętrznych jest bardziej skomplikowana, ponieważ jest ugruntowane wykształcenie prywatnego, co jest przyczyną braku zaufania do swoich możliwości, są często trudne do zmiany. Można spróbować zrozumieć przyczyny swojej niepewności, ale w przypadku głębokich problemów osobistych jest lepiej zwrócić się do psychologa.

 • Optymizm i pozytywne podejście do życia

Jest to drugi najważniejszy osobiste jakości. Na podstawie prognoz na przyszłość, oceny obecnych i przeszłych zdarzeń, samoocena i wielu ustawień osobistych. Optymizm – to cecha, która wymaga ciągłego szkolenia. Myśląc o przyszłości, staramy się przedstawić wszystkie szczegóły dotyczące różnych pozytywnych scenariuszy. Ujemne różnice nie muszą odrzucić – po prostu nie je zaakcentować.

 • Świadomość osobistej odpowiedzialności za wszystko, co dzieje się z Tobą

Zgadzam się, że jest to szkoda patrzeć ludziom, którzy dla wszystkich niepowodzeń, które występują z nimi, winią okoliczności innych ludzi – w skrócie, cały szeroki świat. Charyzmatyczny człowiek rozumie, że każdy człowiek jest godny życia żyje, i jest to konsekwencją jego wyboru. Podczas tworzenia własnego życia, przyciąga innych ludzi

Są to doskonałe ćwiczenie umysłowe świadomości odpowiedzialności. Nazywa się: „I – autor jego życia.” Jej istota sprowadza się do tego – gdy zdarzy ci kakoe-to ważne wydarzenie, i odpowiedzieć sobie na pytanie: „jak mam to zrobić?” Na początku trudno będzie opór wewnętrzny Iz-za, ale w końcu zniknie on i twoje myślenie zrekonstruowane.

Najważniejszą rzeczą do brania odpowiedzialności za swoje życie nie rozwijać się w odpowiedzialność za cały świat. To może być pożywką dla powstania nerwicy. Na przykład, osoba uważa, że ​​jeśli to jest w temperaturze 39 stopni, nie przychodzą do pracy, to cała praca spadnie.

 • Odwaga i niezależność

Czasami charyzmatycznym liderem jest zobowiązana do podjęcia ryzykownego i odpowiedzialną decyzję, i powinien mieć kilka własnych środków, aby to zrobić. Ludzie mogą być zmuszani do kłócić i nie zgadzać się z takiej decyzji, ale charyzmatycznym liderem w stanie wstać z nimi, a czasami nawet w pojedynkę.

Rozwój tych cech, można rozpocząć z okresowym zastąpienia słowa „my” z napisem „I”. Na przykład, zamiast „nie przygotowali prezentację” – „Ja nie przygotowali prezentację.” Podczas pracy nad projektem (i we wszystkich sytuacjach) spróbować swoich sił jako lider, decydent i odpowiedzialność za wynik.

 • Rozwój ich talentów

Charyzmatyczny człowiek zna siebie, swoje mocne i słabe strony. Wady on próbuje zrekompensować lub zapłacić do zalet i mocnych stron – aby podkreślić i zapewnić ich używać. Dlatego rozwój charyzmatu staje się ważne, aby znaleźć swoje powołanie i być realizowane w tym kierunku.

Każda osoba ma swój talent, jednak czasami występują trudności w jego poszukiwaniach. Ale, ale tutaj wszystko jest bardzo proste – Skupiamy się tylko na sobie i spróbować różne działania – prędzej czy później to samo. Nie staraj się stać dyrektorem zakładu, jeśli odkryte na wyraźną tendencją muzyki – wszystko to samo prawdopodobieństwo sukcesu jest niska.

 • Szacunek dla siebie i innych

Charyzmatyczny człowiek w każdej chwili może stać się liderem, prowadząc innych. Ale to jest niemożliwe, jeśli człowiek przytłoczony gniewu, irytacji lub niechęć do niego. Ludzie są przyciągane do przeciwnie – dobroci, wewnętrznej harmonii i poczucia własnej wartości.

Szacunek dla siebie i innych – to dwie strony tej samej jakości. Kiedy pozwolić sobie i innym pokazać odwrotny jakości – na przykład, okresowo być mądry i głupi, wesoły i smutny – Twój gniew i irytacja odejść od siebie, aw panuje harmonia. Należy zwrócić uwagę na ścisłych ograniczeń, które stawiają sobie i próbują wcisnąć je szerzej.

Sekrety charyzmatyczna osobowość

Te wysokiej jakości i instalacja są strategiczne punkty wzrostu – że razem tworzą koncepcję „charyzmy”. Ale są też taktyka – konkretne kroki i działania, które w istocie jest odpowiedzią na pytanie: „jak rozwijać charyzmę?”

 1. Zgłasza się ujemny. Negatywne emocje, takie jak gniew, strach i niechęć przyjść do każdego człowieka, tylko kogoś, gromadzą w sobie i stają się cechy charakteru. Osoba z charyzmą, też, ona je przeżywa, ale on stara się tak szybko, jak to możliwe, aby rzucić je jako nagromadzonego napięcia. Można to zrobić za pomocą sportu, teatru lub po prostu krzyk. Można również napisać list do przestępców lub pokonać każdą lalkę lub wypchane zabawki.
 2. Jest prawidłowe ustalenie celów. Pierwsze miejsce w przedniej części globalnych celów, a następnie rozbić je na pośrednie i ich – w jeszcze mniejszy. Realizacja każdego znaku mały cel coś pozytywnego. W ten sposób można doprowadzić do osiągnięcia głównych celów.
 3. Naucz się mówić. Elokwencja – jedna z głównych cech charyzmatycznego lidera. Można spróbować znaleźć szkolenia oratorium. Naucz się zarządzać swoim głosem, należy rozważyć cechy publiczności podczas prezentacji, korzystać z różnych technik programowania NLP, aby Państwa mowy wyraziste, a ty – przekonuje.
 4. Podkreślić swoją indywidualność. Charyzmatyczna osobowość, zwykle mają silną osobowość. Aby podkreślić to, stworzyć swój styl ubierania się, można zakupić sposób mówienia, gesty próby jego znaków towarowych – wszystko to może stać się wizytówką i odróżnić go od tłumu.
 5. Zostań ekspertem w swojej dziedzinie. Po zdefiniowaniu powołanie, spróbuj jak najwięcej, żeby dowiedzieć się o okolicy – czytać książki, oglądać filmy, rozmawiać z ustalonymi w tej dziedzinie, a ludzie, oczywiście, próby uzyskania praktycznego doświadczenia.
 6. Poprawa umiejętności komunikacyjnych. Komunikowania się, nauczyć się słuchać innych, wyznacza cele, które motywują nie tylko ciebie, ale również innych. W przypadku robienia czegoś w miejscach publicznych, stworzenie strony internetowej – to pomoże zainteresowanym ludziom szybko uzyskać potrzebne informacje na temat użytkownika.

Wszystkie powyższe można streścić w trzech głównych punktach: autonomii i odpowiedzialności, autoprezentacji oraz umiejętność motywowania i wpływania na innych. Jest to kluczowy punkt wzrostu, uzależnienie, które pomogą Ci rozwinąć charyzmę. Użyj powyższe ćwiczenia psychologiczne i szkolenia w sposób regularny, a wynik nie potrwa długo.

load...