Jak rozweselić przyjaciela w trudnych czasach?

Zawartość:

Nastrój osoby – kawałek zmienne. W pewnym momencie, można cieszyć się życiem, bawić się i rosną, a drugi – smutek, niepokój i miss. Oczywiście, gdy wahania nastroju występują zbyt często i gwałtownie, może to być okazją do odnoszą się do terapeuty. Ale to może czasami wystąpić w każdym z nas, i przyjaciele – nie jest wyjątkiem. Jak chcesz, żeby zawsze były śmieszne twarz! To, niestety, nie jest możliwe; ale my powiemy Ci, jak rozweselić przyjaciela w trudnym momencie dla niego.

load...

Jaki nastrój rozwija?

Aby zrozumieć, jak się zachować w danej sytuacji, należy zrozumieć, że w ogóle wpływa na nasze samopoczucie. Można to opisać jako emocjonalnego tła naszego życia, które odbywają się różnego rodzaju procesów. To determinuje ogólny ton istnienie zależy od aktywności w sferach życia z nim. Powodem nastroju nie zawsze jest rozumiane przez ludzi, ale to jest zawsze. Jakie rzeczy mają decydujący wpływ?

 • Kula hormonalne

  Nastrój osoby jest bardzo zależna od równowagi hormonów w ciele. Serotonina, endorfiny, oksytocyna, estrogen, testosteron – wszystkie te cząsteczki poruszające się za pośrednictwem krwioobiegu tworząc radość i smutek, niepokój i spokój, aktywne i pasywne. Jeśli obszar ludzkiego hormonu, który nie jest w porządku, a potem konsekwentnie zaczyna doświadczać problemów z własnej emocjonalnej tle. Na przykład, w tym choroby tarczycy, niedoczynność tarczycy, istnieje znaczne obniżenie nastroju – do depresji.

  load...
 • Sezon

  Psychofizjologia dawno udowodniono, że jesienią i wiosną, wiele osób nie ma wahania nastroju, a często są „zablokowane” na biegunie ujemnym, że jest smutny. Wynika to z braku światła słonecznego (szczególnie w naszych szerokościach geograficznych), witaminy, warunków klimatycznych. Istnieje nawet coś takiego jak depresja sezonowa – to dotyka około dziesięć procent ludzi na całym świecie.

 • Rodzinna atmosfera

  Rodzina – jest z tyłu, który zawsze polegać. Klimat, który panuje w nim, pod wieloma względami zależy od tego, jak czujemy się pewni w innych dziedzinach życia. Zgadzam się, to jest bardzo trudne do pracy, jeśli jesteś w przeddzień dużo kłótni z mężem.

 • Sytuacja w pracy

  Wszystko to samo odnosi się do sfery zawodowej. Praca dla wielu z nas działa jako źródło pieniędzy i środków samorealizacji. Dlatego też, gdy mamy do czynienia z trudnościami na tym froncie, cierpią jeszcze raz podstawowe potrzeby – potrzeby postępu i komfortu. Jest bardzo trudno być miły i delikatny z ludźmi, gdy jesteś w pracy „spalić” projekt.

 • Aktywność fizyczna

  Zajęcia sportowe przyczyniają się do produkcji endorfin, jeśli ktoś jest daleko od sportu, jak każdej innej aktywności fizycznej, to jest prawdopodobne, że jest bardziej prawdopodobne, aby mieć do czynienia z uczuciem smutku. Po części jest to spowodowane wzrostem liczby depresji wśród mieszkańców dużych miast, które są głównie siedzący tryb życia.

 • żywność

  Regularne spożywanie niezdrowej żywności prowadzi do zachwiania równowagi składników odżywczych w organizmie, co z kolei nieuchronnie prowadzi do różnych chorób. Trudno cieszyć się życiem, gdy masz ból brzucha, „niegrzeczny” serce i wątroba wysyła sygnały o jego niewypłacalności. Choć dla wielu osób jedzenie jest oddzielny sposób dopingować się w górę.

 • Komunikowanie się z innymi

  Bez względu na to, co introwertycy, ludzie – istotą społeczną. Eksperymenty „zło” psychologów wykazały, że jeśli dana osoba umieszczona w celi, gdzie nie ma komunikacji ze światem zewnętrznym, jest ona bardzo szybko oszaleje. Dlatego ludzie, którzy są mniej lub bardziej wyizolowany, więc dziwne zachowywać się i tracą zdolność do nawiązania kontaktu z innymi.

 • Problemy osobiste

  Czynnik ten w zasadzie nie powoduje problemów nikogo. Nie do pomyślenia, że ​​jeśli stoją pewne problemy w życiu, będziesz mieć zły nastrój, tak długo, jak nie masz go pokonać. Czasami człowiek ma w zasadzie żadnych osobistych problemów, które uniemożliwiają mu żyć i cieszyć się życiem, na przykład, jest zbyt egocentryczny, lub, wręcz przeciwnie, pomocny. Chociaż istnieje taka klasa ludzi, którzy czują się w dobrej kondycji, ale będąc w sytuacji z udziałem wszystkich rąk, ale też wiele mówi.

Przyjaciel gej

Tak więc, wszystkie te czynniki wpływają zarówno na nastrój i samopoczucie swojego przyjaciela. Jeśli to jest smutne, to znaczy, że nie jest to problem na jednym z tych poziomów. Oczywiście, nie można zorganizować dla życia swojego przyjaciela i powodują dobre siłą. Ale zrobić coś zupełnie w twojej mocy.

Po pierwsze, poproś, aby porozmawiać. Mężczyźni rzadko dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi i ze swymi dziewczynami, bo nie chce wyglądać słaby i pecha. Ale dziewczyna może być całkowicie otwarty. Jest możliwe, że twój przyjaciel będzie na tyle, by mówić – dla mężczyzn, czasem jest to skuteczne, ponieważ wszystkie są utrzymane w sobie, a to stwarza dodatkowy stres. Dla kogoś to ważny fakt, że to tylko liczba, słuchać, zrozumieć go i wszelkiego rodzaju wyrazić poparcie i sympatię. Jeśli jest źle i ciężko, Ty też musi być źle i ciężko. Jeśli chce złamać i zniszczyć wszystko, wtedy też będzie musiał złamać i zniszczyć. Można użyć czegoś podobnego terapii szokowej i dramatycznie zmieniać ostrość na inny to siebie, zapytać o radę w każdej sprawie.

Ale to wszystko – przyjaciół mówienia w sensie kobiecego wyrazu. Mężczyźni mówią o problemach w celu znalezienia rozwiązania. I że też mogą być przydatne: kobieta spojrzenie na sytuację zasadniczo różni się od mężczyzn, więc nawet jeśli jest już z dziesięć razy omawiane swój żal z przyjaciółmi, można jeszcze dodać coś nowego. Niestandardowe wizja, żeński intuicja, wrażliwość na emocje, mądrości i równowagi – wszystkie te rzeczy sprawiają nam jakiś dobry doradca w szeregu kwestii, zwłaszcza w sprawach sercowych.

Ale sama rozmowa nie będzie pełna. Jeśli nie możesz pomóc swojemu przyjacielowi, aby rozwiązać ten problem, należy zmienić jego stosunek do niej. Czasami można to zrobić poprzez wzmocnienie pozytywne aspekty sytuacji i znaleźć jego sens. Na przykład, po tych próbach życia, będzie jeszcze silniejsza osobowość. Lub, aby zakończyć projekt, dostanie dużo pieniędzy. W każdym problemem zawsze jest momenty zasobów – co najważniejsze widzą. I za to właśnie potrzebuję cię, ponieważ twój przyjaciel jest w sytuacji bardzo przygnębiony i po prostu nie może zobaczyć swoje zalety.

Będzie to przydatne dla pewnego czasu „pull” ją od całkowitej nudy. Aby to zrobić, trzeba uciec od bólu psychicznego. Jakie jest Twoje ulubione zajęcie? Tu i gotowe! Bezceremonialny może zaoferować klub nocny, bar, restauracja, kawiarnie gier, paintball czy laser tag, kino, zajęcia jogi – we współczesnym świecie istnieje wiele opcji dla każdego smaku i koloru, jak oni bawić i odciągnąć od jednocześnie smutnych myśli. Twój przyjaciel będzie w stanie odzyskać i zregenerować, a w kręgu ludzi, aby zrobić to najprostszy sposób.

Jeden wyjazd do instytucji przyjemność w trudnych sytuacjach nie wystarczy. Następnie można dać mu niespodziankę i zaoferować coś, czego nigdy przedtem. Na przykład, skok ze spadochronem lub taniec klasa, balonem lub cyrk – wybierz, co dostatecznie go uścisnąć, ale nie zmusi się szary przedwcześnie. Jeśli nagle chce siedzieć w domu i angażować się w smutnych myślach, można oszukać. Powiedz mu, że stracił bilety. Albo, że trzeba mu pomóc – człowiek jest trudno odmówić kobiecie w takiej sytuacji, bez względu na to, jak źle może być. Tylko nie przesadzaj – chyba, że ​​teraz jest właśnie czas, kiedy musi być sam i strawić to, co się dzieje.

I czy w otoczeniu „człowieka-pozitivchik”? To jest taki szczególny klasa ludzi, których obecność jest fizycznie niemożliwe, aby być smutny. Ponieważ istnieją wampiry energetyczne, a są tacy, którzy leje swoją energię wszystkie żyjące rzeczy wokół niego. Są zawsze aktywny i wesoły, zostawili mnóstwo fascynujących opowieści i ciekawych zajęć – w ogóle nie nudzić i nie nudzić się z nimi. Znaleźć przynajmniej jedną taką osobę i zorganizować wspólny wieczór. Zabawa i dobre samopoczucie jest gwarantowane!

Nie jest tajemnicą, że wiele jest zawsze składa się z małych rzeczy. Nawet jeśli przez cały okres swojego znajomego wisiała ogromna czarna chmura, to nie jest powód, aby wycofać się do siebie. Starają się zwrócić uwagę na siebie za wszelkie dobro, które posiada. Jeśli masz problemy w pracy, w rodzinie powinno być wszystko w porządku. Jeśli źle i tam i tam – dobrze, że ma dobrych przyjaciół. I ustalić wynik, traktować go z wszelkiego rodzaju udogodnieniami. Potraktowano pyszny obiad – ludzie po prostu uwielbiam to! Znajdź jakąś niewiarygodnie zabawną komedię i obejrzeć go razem z nim. Kupić mu jakiś przyjemny i słodki drobiazg, o którym marzył od dawna, ale nie miał czasu, aby kupić wszystko. Wysłać w ciągu dwudziestu dni zachęcających sms. Jeśli jest on sam, wysłać go do erotyki, lub po prostu relaksujący masaż – to usunąć nadmiar stresu.

Będąc blisko w trudnym momencie – to jest dokładnie to, dlaczego potrzebujemy przyjaciół. Jako przyjaciel bojowej, po prostu trzeba podnieść drugiej nastroju i zastąpić ciepłe ramię w chwilach kryzysu. W tym przypadku, spróbuj poczuć, gdzie jest naprawdę potrzebna pomoc, a kiedy – jest zbędny. I nie zapomnij: będziesz smutny, gdy twój przyjaciel jest tak dobrze tam być.

load...