Jak rozpoznać udar mózgu przez symptomów: rodzaje i powoduje niebezpieczne choroby

Udar mózgu – jest dość naruszenia zagrażające życiu krążenia krwi w mózgu, powodując śmierć swoich tkanek w wyniku braku zasilania w mózgu. Jest zablokowania lub pękanie naczyń mózgowych. Udar – jedną z najbardziej powszechnych chorób neurologicznych. Tylko 10% osób po chorobie może wrócić do normalnego życia, tak samo jak to, co było przed udarem, 60% stanowią znaczną niepełnosprawnością i 30% pacjentów ma objawy resztkowe trwałe. Dziś, udar mózgu, jej objawy i skutki dość dobrze poznane. Lekarze słusznie twierdzą, że aby ostrzec choroba jest znacznie łatwiejsze niż leczyć.

load...

Zawartość:

Wideo z pierwszych objawów udaru

Tło rozwoju choroby

Zakrzepica mózgowa – jedna z najczęstszych przyczyn udaru. Skrzep (skrzepy krwi), która występuje najczęściej w miażdżycy tętnic, zatykają tętnicy, która dostarcza krew do mózgu.

load...

Drugi powód, dla częstotliwości udaru – krwotok mózgowy (wewnętrzna krwawienia w mózgu). Jeżeli tętnica jest naruszone, może wybuchnąć i zalać pobliskie tkanki mózgowej z krwią. W związku z tym, komórki, które są dostarczane przez tę tętnicę nie jest w stanie wchłonąć krew i tlen. Krwotok mózgowy najczęściej występuje u pacjentów cierpiących na nadciśnienie i miażdżyca tętnic.

Zatem przyczyną udaru – komórek nerwowych uszkodzenia mózgu. Kontrolują wszystkie funkcje organizmu. Gdy krew nie przepływa przez naczynia, zabijając komórki mózgowe, więc mięśnie nie otrzymują odpowiednich poleceń. Są takie następstwa udaru mózgu, paraliż i związanych z nią zaburzeń neurologicznych – mowy, wzroku, słuchu.

U niektórych osób może to być udar

Czynniki ryzyka udaru mózgu są wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, nadużywanie alkoholu i paleniem tytoniu. Większość udarów występuje u osób chorych na cukrzycę i inne choroby krwi. Jeśli prowadzą siedzący tryb życia i ma nadwagę, również należą do grupy na ryzyko udaru mózgu. Monitorowanie stanu zdrowia, jeśli masz w rodzinie (ktoś z najbliższej rodziny ponieśli nadciśnienie tętnicze, udar mózgu lub zawał serca).

Rodzaje mózgowe krążenie

Istnieją dwa rodzaje udarów: udar krwotoczny i niedokrwienny. Udar krwotoczny – pęknięcie naczynia i krwotok w mózgu. Niedokrwienny – zatkanie naczynia. Oba typy skoku występują na tle chorób serca (arytmia, tachykardia, zastoinowej niewydolności serca), nadciśnienia, miażdżycy tętnic mózgowych.

Objawy udaru krwotocznego

Czasami wysokie ciśnienie krwi, ponieważ ściana tętnicy rozrzedza się nierównomiernie w miażdżycy tętnic. Krew w udarze krwotocznym popycha tkanki mózgu i wypełnia wnękę. Istnieje krwiak śródmózgowy lub nowotwór krwi.

Jeśli udar krwotoczny wystąpił w pniu mózgu, pacjent nie przeżyje więcej niż 48 godzin, umrze nie odzyskawszy przytomności.

W udarze krwotocznym może nastąpić pęknięcie tworzenia workowaty na ścianie zbiornika (tętniak). Ten krwotok często występuje u osób w wieku poniżej 40 lat w wyściółki mózgu. Nazywa subarhanoidalnym krwotok (SAH). Jest nagłe uczucie uderzenie w głowę. Wielu ludzi, którzy mieli ten warunek, to jest w porównaniu z ciosem sztyletu w głowę. Nie jest tak poważne i nagłe bóle głowy, że ludzie krzyczą i omdlenia. Po przejechaniu mdłości hamował i senny, trzymał ręce za głowę i jęczał z bólu, nudności i wymioty. Paraliż u tych pacjentów nie jest w przeciwieństwie do tych z krwotokiem mózgowym i powstawanie krwiaka z powodu udaru mózgu.

Udar krwotoczny może prowadzić do śmierci, ponieważ występuje nagle. Czasem chodzi po doznaniu stres, ale czasami to jest poprzedzone zawroty głowy, uczucie ciężkości w głowie, bóle głowy.

Udar niedokrwienny mózgu, a jej objawy

Jest o wiele bardziej podstępna udar krwotoczny, co wpływa na mózg stopniowo. Na początku może to być chora głowa, ale człowiek myśli ból znośny, normalna firma będzie kontynuować. Stopniowo ból wzrośnie, ludzie mogą stracić przytomność. Jego twarz zmienia kolor na czerwony, a jego oddech chrapliwy, pacjent zaczyna się trząść, zaprzeczył ręce i nogi. Ale to jest straszne, że po pewnym czasie (kilka minut) pacjent odzyskuje przytomność. Niektórzy mówią, że to jest normalne na przyjazd lekarzy. Krewni jest ważne, aby opisać to, co się stało z pacjentem przed przybyciem lekarzy, i to jest bezwzględnym wskazaniem do hospitalizacji. Ale zdarza się, że pacjent na przyjazd lekarzy mówić państwo czuje się znośnie uspokaja krewnych i lekarzy. Jeśli nikt nie widział początek, wszystko jest możliwe, a ustatkować. Ale warunek ten można powtarzać kilka razy w ciągu wieczoru i pół porannej części ciała w wyniku paraliżu i niemożność mówienia (całkowita afazja).

Jak rozpoznać udar niezależnie

Krwotocznych Objawy udaru są dość gwałtowne:

  • Zintensyfikowane bóle głowy, które są często zlokalizowane w jednej połowie głowy;
  • Pacjent traci przytomność;
  • Osoba nabywa niebieskawy odcień;
  • Oddech staje się zachrypnięty;
  • Jest często powtarzany wymioty;
  • Po pewnym czasie jest drgawek, drgawki, gdy przeważają na jednej stronie ciała;
  • Jednego z uczniów jest znacznie szerszy od drugiego (jest to uczeń w jednej połowie, gdzie przebył udar mózgu);
  • Jeśli pacjent odzyskuje przytomność, znajduje się odchyleń (może zapomnieć o twoje imię, nie wiem, ile ma lat, nie rozpoznaje krewnych i przyjaciół).

Jeśli wystąpił udar niedokrwienny mózgu, objawy są następujące:

  • Pacjenta nie może zginać głowę tak, że jego broda dotknęła jego piersi (silnie napięte mięśnie szyi);
  • Napięte mięśnie nóg (jeśli dana osoba jest, że nie będzie w stanie podnieść prostą nogę na pięcie).

W Internecie, rozprowadzane metodę rozpoznawania udar, zwany PSM. Jeżeli dana osoba wygląda dziwnie, powinien być poproszony o uśmiechu (V) mówi (B), aby podnieść swoje ręce (P). Jeżeli dana osoba ma udar mózgu, że nie będzie w stanie się uśmiechnąć, jest niejasne i uniósł ręce być na innym poziomie. Są to klasyczne objawy udaru niedokrwiennego. Natychmiast wezwać medyków, jeśli dana osoba ma problem z co najmniej jednym z tych miejsc pracy.

Pierwsza pomoc na udar

Jeśli podejrzewasz, że udar na kogoś, natychmiast wezwać karetkę. Przed jej przyjazdem, nie przeszkadzać pacjenta i poprosić o usunięcie wszystkich przyjaciół i krewnych, którzy mogą pomóc.

Umieść potrzebę pacjenta tak, aby głowa i górna część tułowia zostały podniesione. Kołnierz trzeba cofnąć, aby ułatwić oddychanie. Wyjść na świeże powietrze, jeśli w pomieszczeniu, na przykład, otworzyć okno.

Jeśli pacjent wymiotuje, obróć głowę w bok i usta jasną wymiocin z gazą lub chusteczką.

Ataki padaczki – jeden z objawów ostrych objawów udaru. U ludzi, po utracie świadomości drgawek, które trwają przez kilka minut. Czasami powtarza się jeden po drugim. Skręć pacjenta na bok, położyć poduszkę pod głowę lub zwinięty w rolkę ubrania. Zawsze oczyścić usta wymiocinach, więc nie przedostała się do dróg oddechowych pacjenta i nie gryzie się w język między zęby, włóż łyżki uchwytem, ​​grzebienie, lub kij, owiniętą chustką.

Co jest zabronione

W żadnym wypadku nie należy próbować zachować swoje ręce i nogi i siłę, nie starają się podważyć palcami ciasno. Nie gromadzą się na całym ciele pacjenta. Może to prowadzić do zwiększenia napadów padaczki, przypadkowych złamań lub zwichnięć. Delikatnie trzymać dłonie i stopy pacjenta, tak, że nie boli siebie i ludzi wokół niego.

Użyj amoniak w celu doprowadzenia pacjenta w pewnym sensie, jest surowo zabronione! Może to spowodować oddech, aby zatrzymać, a jeśli przypadkowo rozlać alkoholu, ciężkie oparzenia.

Stroke Leczenie

Pamiętaj, że najbardziej skuteczne leczenie udaru mózgu – co dzieje się w ciągu pierwszych trzech godzin (maksymalnie sześć godzin)! Lekarze nazywają ten okres okno terapeutyczne. Jeśli masz czas, aby umieścić pacjenta w szpitalu, w rzeczywistości zapobiec nieodwracalne zmiany w mózgu. Zadzwoń do lekarza, jeśli istnieje podejrzenie udaru mózgu u osoby w swoim otoczeniu. Leczenie udaru domu niemożliwe. Pacjent powinien być w szpitalu z wyposażeniem do przeprowadzenia MRI (obrazowanie rezonansu magnetycznego) lub tomografię komputerową. Tylko z pomocą tego urządzenia może wyjaśnić diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Filmy o odzyskiwanie z udar

load...