Jak rozpoznać objawy zapalenia sutka

Zawartość:

Mastopatia staje się wszechobecne choroby kobiece. Chorobą dysplazji sutka – szeroki zakres łagodnych zmian chorobowych w tkance sutka u kobiet. Mała foka, obrzęk gruczołów sutkowych, w towarzystwie zespołu bólowego, okresowo pojawiają się w niemal każdej kobiety. Te zjawiska fizjologiczne są często związane z aktywacją procesy hormonalne raka piersi, i nie ma potrzeby ich leczenia. Pomimo przykrych objawów, większość form zapalenia sutka (pojawiających lub mukowiscydoza) nie są niebezpieczne. Ale piersi, zwłaszcza w postaci sferoidalnego, może skomplikować rozpoznanie guzów złośliwych, a czasami przyczynia się do ich rozwoju.

load...

Rozpoznawać oznaki fibrocystic mastopatia możliwym od samego początku, ale objawy te często pozostają niezauważone przez długi czas ze względu na podobieństwo z okresowymi objawami mastalgii.

Nie jest uważane za odchylenie od normy, ale może prowadzić do stać się na stałym poziomie, niezależnie od częstotliwości cyklu miesiączkowego i piersi może pojawić się zmiany trwałego cyst lub rodzaju włókien.

Gdy mastitis obrzęki, wzdęcia i ból piersi zintensyfikowane, a od cyklicznych może być trwałe. Charakter i intensywność bólu może być różne: matowa, bóle, kłucie, pieczenie. Wpływają one na obu lub jednej piersi, zlokalizowane w jednym miejscu i obejmujące całe ciało. Nie może być bolesne sutki, zmieniać ich kształt, a czasem – wybór tych płynów.

W tkankach sutkowych sondowanych bolesne szczególnie ograniczony obszar uszczelnienia, które nie rozpuszczają się po zakończeniu cyklu miesiączkowego. Aby zmienić powierzchnię skóry i kształt piersi. Gdy uszczelki typu węzła mastitis w porównaniu z uszczelkami charakterystyczne rozproszone tworzy gęstsze i bardziej określonych granicach. Dysplazję chorób piersi może towarzyszyć wzrost pachowej lub nadobojczykowych węzłów chłonnych. Przypadki, gdy pojawia się w fibrocystic charakterze uszczelnienia piersi nie powodują kłopotów.

load...


Powrót do spisu treści

Metody diagnozy

Wczesne rozpoznanie zapalenia sutka nie jest trudne. Nowotwory znajdują się już na kontroli zewnętrznej i palpacyjnie (badanie palpacyjne). Najbardziej pouczające i dokładny sposób diagnozowania elementów patologicznych – specjalna metoda analizy X-ray, czyli mammografii. Naprawia nowotworów, poczynając od 2-3 mm. Jeśli są obecne wydzielina z sutków, przytrzymaj duktograficheskoe egzaminu (rodzaj mammografii).

W przypadku wykrycia lub podejrzenia węzłowego mastopatia złośliwości odbioru nakłucia cytologii. Niektóre przypadki wymagają pomiarów hormonalne (określający poziom estrogenów, progesteronu, prolaktyny) i biopsję tkanki piersi.
Powrót do spisu treści

To może prowadzić do rozwoju zapalenia sutka

Mastopatia jako choroba znana od ponad stu lat, ale zrozumienia mechanizmu jej występowania to głównie probabilistyczny. Istnieje wiele przyczyn i czynników, które powodują kistozno- lub fibro-zmienione tkanki w gruczołach mlekowych.

Główną przyczyną choroby jest uważane za naruszenie tle hormonalnej organizmu. Aktywność gruczołów dokrewnych – tak delikatny i złożony mechanizm, który może złamać wszelkie procesy zachodzące z odchyleniem od normy. Szczególnie silny wpływ patologiczne zaburzenia tarczycy, choroby narządów płciowych i wątroby. Inne piersi zapewnia 15 różnych hormonów. Gruczoły sutkowe są wrażliwe na wszelkie odchylenia od równowagi hormonalnej w organizmie. Fatty tkanka piersi jest w stanie aktywnie rejestrować i przechowywać substancje hormonalne.

Zwiększa ryzyko choroby fibrocystic charakteru choroby tarczycy spowodowanych brakiem równowagi w podwzgórzu i przysadce mózgowej, a związanych z zaburzeniami metabolizmu, cukrzycy i otyłości. Niebezpieczne choroby wątroby i dróg żółciowych, które towarzyszą zaburzenia metabolizmu lipidów, hormonalne i prowadzi do zaburzeń hormonalnych. Dysplazję chorób piersi występuje na tle obniżonej odporności, przewlekły stres, zwiększona psychicznego i fizycznego przeciążenia, hipotermia, niezdrowa dieta, palenie papierosów.

Szczególnie piersi często rozwija się w obecności przewlekłych i ostrych chorób ginekologicznych związanych z zaburzeniami produkcji hormonów. Często choroba w piersiach obserwowane po przerwaniu ciąży, poród później niekontrolowanego stosowania środków antykoncepcyjnych, niektórych leków, zwłaszcza leków przeciwdepresyjnych i hormonalnych. Sprowokować początek choroby może mieć predyspozycje genetyczne, nerwice, depresje, stwardnienie lub pojedyncze szkody, zwłaszcza głębokich zmian.


Powrót do spisu treści

Albo, pasożyty są winni?

Często sugeruje, że piersi wynika z pasożytniczego charakteru zmian, np włośni. Na poparcie tej teorii jest fakt, że istnieje wiele przypadków mastitis i dzieci. Gruczoły sutkowe – gruczoły potowe pochodne, pod wpływem pewnych czynników organizm zaczyna korzystać z piersi dla rozmieszczenia niepotrzebnych, szkodliwych organizmów patologicznie: bakterie, grzyby, robaki. Kołowo-podłużne włókna mięśniowe skóry sutka i wokół niego nie guzowatość – dowody larw Trichinella. Może wyjść płynnych w tym ropnych.

Breast gęsto przeniknąć limfokapillyarov zamkniętej sieci za pośrednictwem którego larwy Trichinella swobodnie przenikać do organizmu i mogą żyć w układach krwionośnych i limfatycznych, swobodnie migrować do dowolnego organizmu. W zamkniętej sieci limfokapillyarov im wysiąść w gęstych formacji – konglomeratów. Organizm, próbując je izolować, otacza je z tkanki włóknistej – więc jest gruczolakowłókniak. Trichinella mogą zatkać naczynia krwionośne, a płynna część krwi przedostaje się do otaczającej tkanki i organizm buduje ochronę przed błonie włóknistej – pojawi się torbiel. Procesy te mogą odbywać się oddzielnie lub w tym samym czasie i powodują rozwój dysplazji sutka.

Powrót do spisu treści

Mastopatia: self-wykluczeni

Leczenie zapalenia sutka jest prowadzone dokładniej za pomocą różnych metod, z których połączenia zależy od wielu czynników.  Oprócz wyników badań, są ważne, wiek pacjenta, choroby współistniejące, w szczególności rozwoju fizjologicznego i więcej.

Podstawą skutecznego leczenia – eliminacja przyczyn, które doprowadziły do ​​choroby. Ta normalizacja aktywności gruczołów dokrewnych, przywracając poziom hormonów i metabolizm, leczyć istniejące choroby, ulgę powstawania nowych uszczelnień, zmniejszając ból. We wczesnych stadiach mastitis kistozno- i włóknisto-rozproszone typu, nie obciążone ginekologicznych i chorób endokrynologicznych, terapia głównie objawowe.

Z powodzeniem stosowane w leczeniu homeopatycznych praktycznie żadnych przeciwwskazań lub ograniczeń użycia wyrażeń. Spowalniają powstawanie nowych i rozbudowy istniejących centrów mastitis i zmniejszyć ból i obrzęk gruczołów sutkowych. Do najczęściej przepisywane leki z roślin, fitosbory i ziołowych herbat, normalizuje przemianę materii, przyspiesza wydalanie toksyn i ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Łagodzeniu bólu pomoc do stosowania zewnętrznego w postaci aplikacji lub okładów.

Hormonalne, leki stosowane w leczeniu fibrocystic mastopatii stosunkowo niedawno, ale okazały się skuteczne hamowanie patologicznych zmian tkanek gruczołów sutkowych. Leki te są skuteczne w późniejszych etapach rozproszonego mastopatii. Zgodnie z wynikami badań krwi wybranych środków o różnych mechanizmach działania i kierunku estrogeny hamują syntezę hormonów opóźniania prolaktyny przysadki i inne.

Okazało się, że działania medyczne i profilaktyka mają hormonalne środki antykoncepcyjne. Zawierają one progestyn i estrogenów w stosunku, który zapewnia sprawne hormonalnej niestabilność cyklu miesiączkowego. Guzkowe mastopatia we wczesnych etapach można leczyć metodami konserwatywnych. W zaawansowanych przypadkach wymaga wycięcia dotkniętych tkanek. Jednakże w tym przypadku konieczne jest dalsze środki lecznicze.

load...