Jak rozpoznać kamicy moczowej?

Zawartość:

Kamienie we wszystkich narządach wewnętrznych u ludzi – zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne, bolesne i niebezpieczne dla zdrowia. Ci, którzy sami doświadczyli tej choroby, dokładnie zgadzają się z tym stwierdzeniem. Jest niezmierzoną dyskomfort, który, między innymi, wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem dla życia.

load...

Na przykład, kamienie pęcherza moczowego. Objawy tej choroby jest mało znany tym, którzy ich nie doświadczył. Jak laika do zrozumienia, że zgromadzone w pęcherzu ciał obcych? Jakie są podstawowe cechy można zrozumieć, że ma kamienie pęcherza moczowego?
Powrót do spisu treści

Objawy choroby

Każda choroba ma swoje charakterystyczne cechy, funkcje, które są tak zwane „zastrzeżenia,” aby zobaczyć się z lekarzem, zaczynają się martwić o jego zdrowie. Oczywiście, lepiej jest, aby nie doprowadzić do sytuacji ekstremalnych. Ale wszyscy wiemy, że nie zawsze jest to możliwe.

Więc jak można jeszcze zrozumieć, że zgromadzone w pęcherzu są znienawidzony i niechcianych kamieni? Należy zauważyć, że na bardzo wczesnym etapie (i późniejsze) kamica rzadko udaje się pewne jasne lub oczywistych oznak. Mimo to, niektóre sygnały mogą być poznane.

Dlatego szczególną uwagę należy koniecznie zwrócić na sposób i jakie cechy występuje tak ważnego procesu jak oddawanie moczu. Jest dużo można mówić o stanie zdrowia pacjenta.

load...

W obecności kamieni w pęcherzu doznają szereg objawów. Na przykład, mogą to być takie właściwości jak przerywanie strumienia. Człowiek nie może kontynuować proces pozbycie moczu jak długo bez zmiany pozycji. Ponadto, strumień może zerwać się nagle, i nadal będzie, albo bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Krew w moczu – jest kolejnym poważnym i niepokojącym objawem. Może to wskazywać na wiele chorób. I kamicy włącznie.

Inną oznaką kamienie pęcherza moczowego – to dość aktywny bóle brzucha. Wszystko to może towarzyszyć nieprzyjemne doznania i bolesnych erekcji u mężczyzn. W niektórych przypadkach ból może być częściowo unieważniony w biodrach, plecach, w pasie.

W najpoważniejszych przypadkach, oddawanie moczu staje się niemożliwe. Jedyną opcją, a dokładniej, stanowią, w którym można „zwolnić” – pozycji leżącej. Mimo to, nie jest konieczne, aby doprowadzić siebie i swoje ciało do takich skrajności.

Tak więc, jeśli istnieje co najmniej jeden z wyżej wymienionych objawów, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą w celu zbadania.

Jeśli istnieją dwie lub więcej znaków, sytuacja staje się niebezpieczne w ogóle. Co do lekarza, trzeba stosować się do takiego specjalisty, jako urologa.

Jednak historia byłaby niepełna bez wzmianki o innych aspektach związanych z tą chorobą.


Powrót do spisu treści

Kamienie lub piasek w pęcherzu

Należy zauważyć, że pęcherz może mieć całe kamieni i piasku. Jednakże mogą one być utworzone bezpośrednio na miejscu oraz mogą „wędrować” z nerki. W przyszłości będzie to zależało od zabiegu. Jest wybrany lub leczonych wycięcie lub kruszenia za pomocą terapii. Ale wszystko po kolei.

Wiele z nich jest zaniepokojony przyczyn tej choroby. Tak więc, występuje często z powodu obecności soli w organizmie, które nie są zdolne do rozpuszczenia. Z biegiem czasu, gromadzą i zgłosić się.

Innym ważnym czynnikiem – to wiek. To jest właśnie sytuacja, kiedy osoba z niewiele zależy. Może to również obejmować czynnik dziedziczności. Jeżeli jedno z rodziców w tym czasie był kamica nerkowa, to jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko odziedziczy przyszłość tej choroby. Ale nie możemy powiedzieć jednoznacznie.

Procesy zapalne i odchylenia układu moczowego może również wywołać wrażenie kamienie pęcherza – i metody leczenia, lecz nie zmienia się przez to.

Głównym badania, które pomogą zidentyfikować obecność choroby opisanej – jest cystoscopy. To badanie pęcherza moczowego z użyciem specjalistycznego sprzętu. Ponadto będzie musiał podjąć ogólne moczu i krwi.

Jeśli chodzi o leczenie, wszystko w zależności od stopnia nasilenia choroby. Na tej podstawie lekarz przepisuje niezbędną terapię. Na przykład, w przypadku jest nawet tak małe kamienie z komory pęcherza poprzez aktywny wlotu cieczy i diety. Ale to jest bardzo rzadkie. Ale co do zasady, operacja jest powołany.

Poza tym i może zastosować kilka metod tradycyjnych. Dobrze używać soku z buraków, seler, ogórek, cebulę i sok z brzozy. Ale w żadnym wypadku nie powinna być jedyną metodą leczenia, nie należy polegać wyłącznie na ziołowych herbat i soków.


Powrót do spisu treści

Zapobieganie kamicy

Nic dziwnego, że uważa się, że profilaktyka – to najlepsze leczenie. Zawsze jest dużo łatwiej i rozsądniej zapobiegać chorobom, niż długo i ciężko sobie z tym poradzić, cierpieć niewygody. Nawiasem mówiąc, gdy osoba kiedyś kamienie, istnieje ryzyko, że występują one raz, a nawet jeśli operacja została przeprowadzona. Dlatego też, aby chronić się, aby podjąć pewne środki w celu zapobiegania kamieni w pęcherzu moczowym.

Dlatego eksperci radzą, aby całkowicie zrezygnować złych nawyków, takich jak spożywanie alkoholu, palenie tytoniu i innych rzeczy.

I powinien stosować się do diety. Nie ma potrzeby, aby dać się ponieść smażone, wędzone, tłuszczów i innych „szkodliwy” produktów. Jest to konieczne w celu normalizacji i sposób zużycie wody. W dniu trzeba pić około 1-2 litrów płynów. I tak powinno być regularne wody pitnej.

Ponadto, od czasu do czasu muszą przejść badania zapobiegawczego przez wyszkolonego urologa, nie zapomnij przekazać próbki moczu i krwi.

Dzięki zapobieganiu jest możliwe, aby uniknąć dalszych chorób lub nawrotu. A jeśli to się nie powiedzie, to nie będzie się tak ciężkie, jak byłoby bez profilaktyki.

Pozostaje tylko życzyć dobrego zdrowia i brak jakichkolwiek problemów w pęcherzu, jej leczenie w odpowiednim czasie i zapobiegania – jest kluczem do dobrego zdrowia fizycznego, a wraz z nim nastrój.

load...