Jak rozpoznać i leczyć wrzody żarówki 12 wrzód dwunastnicy

„Żarówki” zwane Dział 12 wrzód dwunastnicy, która przylega do żołądka i ma zaokrąglony kształt. To jest w kontakcie z sokiem żołądkowym, a zakłócenie funkcją wydzielniczą żołądka cierpi pierwszego. W 94 przypadkach na sto owrzodzeń powstałych na żarówki i tylko sześć – w innych częściach ciała. Dlaczego nie jest choroba, jakie objawy różnią i jakie diety zaleca się wrzodów żarówki 12 wrzód dwunastnicy, powiedz to statya.Oglavlenie:

load...

Przyczyny wrzód trawienny

Uszkodzenie błony śluzowej początkowym odcinku jelita może występować jednocześnie z żołądka lub niezależnie od niego. Żołądek jednocześnie cierpią z powodu zapalenia żołądka widoczne i w jelicie rozwija się stan zapalny lub dwunastnicy. W obu tych przypadkach wymagane jest leczenie.

Choroba wrzodowa jest spowodowana kilkoma przyczynami:

 • Obecność zakaźnego patogenu Helicobacter pylori (stwierdzono u 70% pacjentów).
 • Niedożywienie (fastfoods hobby, tłustych i smażonych potraw, utrata masy ciała poprzez dietę głodu, częste spożywanie napojów gazowanych i alkoholu).
 • Zakłócenie funkcji wydzielniczych żołądka spowodowane długotrwałym stresem;
 • Predyspozycje do tej choroby jest dziedziczona.
 • Zatrucie nikotyną, co prowadzi do niewydolności wydzielniczej funkcji błony śluzowej.

Diagnoza

load...

Objawy i diagnoza choroby wrzodowej

Objawy przewlekłych owrzodzeń żarówki 12 wrzód dwunastnicy są typowe dla tej choroby, a objawia się w następujący:

 • Powstania „głodnych” ból, który jest zlokalizowany w nadbrzuszu i może dać w prawym górnym kwadrancie, dolnej części pleców, a prawe ramię. Zwykle jest odczuwalne na czczo lub pojawia się po 1,5 – 3 godzin dziedzinie żywności.
 • Wymioty żywności jeść, po czym przychodzi oczywistą ulgę.
 • Zgaga, czasem zamienia się w palącym bólem.

Należy zwrócić uwagę! Zaostrzenie choroby ma charakter sezonowy i występuje wiosną i jesienią.

Radiogramy

Wrzodów 12 wrzód dwunastnicy. Aby zdiagnozować wrzód dotyczy prześwietlenia żołądka i jelit. Bardziej szczegółowe informacje uzyskuje się poprzez fibroezofagogastroduodenoskopii. Za pomocą techniki endoskopowej określona przez wielkość, lokalizację i stanu brzegów rany.

Leczenie choroby

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy żarówki obejmuje kilka czynności.

Przestrzeganie

Podczas zaostrzenia ciągu pierwszych 10 dni, pacjent jest zobowiązany do zastosowania się do leżenia w łóżku, a następnie pozostawiono do krótkich wycieczek. W tym czasie, zaleca się, aby uniknąć poważnych aktywności fizycznej i ćwiczeń.

Chory, pożądane jest, aby stworzyć spokojne otoczenie. Aby zapobiec nawrotowi choroby, muszą nauczyć się unikania kolizji, w celu ochrony układu nerwowego i mniej bolesne dla odpowiedzi na stres.

Uwaga! Aby nie podrażniać przewód pokarmowy, a czasami nie dostać się do szpitala, nigdy nie zapomni o paleniu.

Rzucenie palenia z owrzodzeniami

Specjalne posiłki

W ostrych wrzodów dwunastnicy pacjent może być wystawiona na dietę szereg ograniczeń. Podczas leczonego „lady finger” jest zobowiązany stosować się do następujących wytycznych:

 • Jeść mało i często, a jednocześnie do gryzienia jedzenia.
 • Wyłącz z diety, która stymuluje produkcję soku żołądkowego – mięso, ryby bogatej bulionu i zup warzywnych.
 • W pierwszych dniach jedzenia tylko puree dania, które nie podrażniają żołądka i jelit.
 • Unikaj zimnej i ciepłej żywności.

0. Na zaostrzenia choroby wymaga ścisłej diecie

Konserwatywna

Leczenie zachowawcze obejmuje następujące punkty:

 1. Leki przeciwbólowo, zmniejszają nadmierną produkcję kwasu, utworzoną w celu ochrony rany i procesów aktywacyjnych, które przywrócą śluzowe mieszków.

Ważne! Leki mogą wywoływać skutki uboczne, a więc podnosi gastroenterologa. On także wyznacza przebieg leczenia osobnika.

 1. Wraz z leków przepisanych fizjoterapii – elektroforezy z novotel, galwanizacja, ultradźwięki, ozokeryt, terapia mikrofalowa, aplikacje borowinowe, sinusoidalne prądy.
 1. Działanie takich wrzodów odbywa się w nagłych wypadkach, po otwarciu wewnętrznego krwawienia, perforacja lub występuje przenikanie wrzodów w instytucję sąsiedniej. Jeżeli odkształcenie blizna żarówki na jelita nie jest już w porządku, aby przesunąć jedzenia, organizm działa w zaplanowany sposób.

5. Choroba jest traktowana

Metody tradycyjnej medycyny

Takie sposoby są stosowane w celu zapobiegania nawrotom i w leczeniu stwardnienia rozsianego. Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy żarówki wykorzystaniem środków ludowej należą recepty wagi. Oto niektóre z nich.

 • świeże obrane ziemniaki ruszt i wycisnąć sok (pojedyncza dawka jest wystarczająca 1/3 szklanki). Go wypić 15 minut przed każdym posiłkiem. Przebieg leczenia wynosi 2 tygodnie. Odbiór produktu utrzymuje się przez kilka dni po ustąpieniu objawów.
 • Ciągu dwóch tygodni, pić rano na czczo jest „domowej roboty” jajko, a następnie zjeść łyżkę miodu. Jedzenie i ciecz zaczyna się po 2 godzinach. Wlać
 • Propolis 70% alkoholu w stosunku 1:1, i pozostawić do zaparzenia na trzy dni. Jedz oznacza 1 łyżka. łyżka przed posiłkami.

Przestrzeganie i stosowanie takich zaleceń pomogłoby przezwyciężyć choroby i zmniejszyć prawdopodobieństwo nawrotu w przyszłości. Zadbaj o swoje zdrowie!

load...