Jak rozpoznać i leczyć pokrzywkę?

Zawartość:

Pokrzywka jest chorobą skóry, która jest spowodowane reakcją alergiczną na jakiekolwiek bodźce.

load...

Uważa się, że większość z nich jest pewne produkty spożywcze z podstawowej grupy alergenów, takich jak owoce cytrusowe, truskawki, jajka, owoce morza, czekoladę i inne. Niemniej jednak czynniki, takie jak światło słoneczne, ekspozycji na ciepło lub na zimno, wysiłek fizyczny kontakt z roślin i zwierząt zbyt może być przyczyną choroby.

Większość dotkniętych uli – dzieci, dorośli rzadko chorują. Głównie kobiety.
Powrót do spisu treści

Objawy pokrzywki

Objawy pokrzywki mieć kilka manifestacji. Może to być wysypka, łuszcząca się tablice i pęcherze. To oni – najczęstszym objawem choroby – jest bardzo podobna do Sting: jasny różowy z postrzępionych krawędzi, gęsty, silnie swędzące i gorące w dotyku. Ze względu na wytrącanie, a następnie podnosi się temperaturę do 38 ° C

Funkcja pokrzywki jest nagły początek objawów i tym samym ich zniknięcia, nie pozostawiają śladów. Zazwyczaj pojawiają się bąble na całym ciele i kończynach, co najmniej – na błony śluzowe. Ta sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji, a groźba uduszenia jest spowodowany przez obrzęk krtani i nosogardzieli.

load...

Są ostre i przewlekłe gatunki pokrzywka.

W ostrej postaci choroby, charakterystyczny dla dzieci i młodzieży, atak trwa kilka godzin, a charakteryzuje się szczególnie intensywnie. Wystarczy kilka minut, dziecko pokryte pęcherzami, pokazuje troskę lub staje się ospały, zaczyna działać w górę. W kontekście zwiększania temperatury u dzieci jest brak apetytu, bóle głowy, gorączka lub dreszcze. Za pierwszym razem może to przestraszyć rodziców dziecka, ponieważ proces ten wygląda dość groźnie. Jednak po kilku godzinach uli i wszystkie objawy znikają, więc lekarz dążyć do rzadkości.

Jeśli umiarkowana wysypka występują regularnie, pozostanie przez kilka dni, a zaktualizowane, jest wskazanie, że choroba podjęła przewlekłą formę.


Powrót do spisu treści

Przyczyny choroby

Pokrzywka u dorosłych jest dość rzadko i zazwyczaj w ostrej formie. Towarzyszy temu wzrost temperatury do 39 ° C, uczucie ostrego dyskomfortu w całym organizmie i zwiększonej drażliwości. Państwo jest niezbędne do ścisłego monitorowania pacjenta, ponieważ Objawy pokrzywki może prowadzić do rozwoju poważnych konsekwencji takich jak obrzęk naczynioruchowy lub anafilaksji. Gdy obrzęk twarzy, szyi i oznaki uduszenia potrzebował opieki medycznej.

Rozwój choroby dorosłych związanych z dysfunkcją narządów wewnętrznych (wątroba, nerki, układ pokarmowy), oraz zmniejszenia immunologicznych funkcji systemu.

Przyczyną pokrzywki u dzieci jest najczęściej służy jako alergeny okresowego wpływu czynników, takich jak liczba żywności i właściwości fizycznych. Nie można też wykluczyć autoimmunologiczne charakteru choroby. Wystąpienia objawów, na przykład, po możliwych technik zbyt ciepłej kąpieli, korzystania z produktów spożywczych, wybuchy emocjonalne i spacery na wsi.

Specyfika tych zewnętrznych znaków, aby określić, kiedy pierwsze objawy pokrzywki. Aby ułatwić państwa i Bańki ataku należy podawać pacjentom z płuc leki przeciwhistaminowe, takie jak diazolin, loratadyna (dzieci – 1 tabletka, dorośli – 2), wziąć chłodny prysznic. Na wydalanie alergenów pokarmowych zaleca się pić dużo płynów, środków przeczyszczających lub lewatywy. Jest to szczególnie ważne w postaci ostrej pokrzywki, w celu uniknięcia pęcznienia.

Aby zapobiec przenoszeniu choroby z ostrej do przewlekłej postaci, po usunięciu objawów należy skonsultować się z lekarzem. Do postawienia rozpoznania konieczne jest przeprowadzenie testów skórnych, krwi i izolowanie przeciwciał analiza bilansu hormonów. Tylko wyniki specjalnych procedur alergologa-immunolog zalecić leczenie.


Powrót do spisu treści

Leczenie pokrzywki

Czy jest możliwe, aby pozbyć uli raz na zawsze? Jest mało prawdopodobne, że ktoś miałby zatwierdzać lub odrzucać to jednoznacznie. Bez wątpienia, jedna rzecz pozostaje: w leczeniu choroby trzeba!

Leczone pokrzywka dwie podstawowe metody: medyczny i tak zwany proces eliminacji.

Sposób jest diety pacjenta stale wynikają pewne produkty spożywcze tłumienia kontaktów z możliwych bodźce fizyczne i obserwować reakcję organizmu. Zidentyfikować czynniki-alergen kategorycznie wykluczone z użytku, po której następuje poprawa bardzo szybko. Metoda została z powodzeniem stosowane w leczeniu dzieci w wieku poniżej 6 lat. Ich przestrzeń życiowa jest całkowicie kontrolowany przez starszych, więc błędy w programie leczenia jest mało prawdopodobne. Współistniejące leki – jest zwykle immunomodulatory (np, grupa prednizolon) i lekkie leki przeciwhistaminowe do łagodzenia objawów.

Metoda ta jest stosowana w leczeniu zarówno dzieci, jak i dorosłych. Różnica polega na tym, że bardziej intensywne leczenie odbywa się w połączeniu z badaniem narządów wewnętrznych oraz ogólnej poprawy zdrowia. Szybkość odzyskiwania unikanie szkodliwych nawyków, aktywny tryb życia i unikać sytuacji stresowych.

Wiele rozwiązać problem ze znalezieniem prowokatora produktów, przeprowadzanie testów prowokacyjnych. Po 2-3 dniach głodówki w diecie zarzucanych alergenów wprowadza się po kolei. Dla dzieci, taki system nie ma zastosowania, a kobiety trzymał go łatwo i szybko osiągnąć rezultaty.

Czas trwania leczenia zależy od poszczególnych wskaźników uli. Niektóre tylko jedna zasada dziecka i rygorystyczne wykluczenie zidentyfikowanych czynników-bodźców, inni regularnie przechodzą kurs prewencyjnej przez wiele lat. Eksperci w tej sprawie jednomyślnie deklarują, że leczenie i profilaktyka choroby należy wzmocnić układ odpornościowy i trzymać się diety, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

load...