Jak rozłożyć budżet rodzinny, lub do przychodów i kosztów

Zawartość:

Na początku życia rodzinnego, rzadko myślą o takich podłych rzeczy jak pieniądze. To prawda, ze słodkim, jak wiadomo, w namiocie – raj i genów dekabrystów w nas wściekłość, dając uczucie bezgranicznego szczęścia. Ach, gdyby taki sielankowy obraz życia rodzinnego jest zachowana na zawsze. Niestety! Rzeczywistość puka do drzwi i okien, a nawet w skrzynce pocztowej, w formie rachunków za płatności mieszkalnych, telefonicznych i hipotecznych. I okazuje się, że w drżenie chaty i słodkie nie chce dzielić się zapas, a do pracy na Syberii nic nie będzie go kusić. Więc musimy nauczyć się podstaw gospodarki rodzinnej.

load...

Najsmutniejsze w tej sytuacji jest to, że nikt nie przyjdzie z zewnątrz i nie odpowie na wszelkie pytania, które mamy. Wszyscy musimy uczyć się na własnych doświadczeniach. Jak rozpowszechniać rodzinnego budżetu przychodów i wydatków? Jaki sposób wybrać jego powstawania? Jak zrobić to jest budżet? Ale nie poddawaj się: wszystkie od dawna wiadomo, że bogaci nie jesteś tym, który ma dużo pieniędzy, lecz ten, kto ich brakuje. Więc trzeba się upewnić, że zarobiłeś dość pieniędzy i sprawy finansowe nie dokonały różnice w swoim życiu razem. Spróbujmy zrozumieć siebie.

Modele tworzenia budżetu rodziny

Jak wiecie, budżet składa się z pozycji przychodów i kosztów. Oraz w celu prawidłowego rozprowadzenia rodzinnego budżetu, trzeba najpierw wybrać model swojej formacji, która będzie najbardziej wygodne, skuteczne i bezkonfliktowe dla swojej rodziny. Choć jest to konieczne, aby zarezerwować od razu, że w czystej postaci, żadna z tych an_0 nie działa. I to nie jest zarzut. Jeśli uważasz, że masz do czynienia z jedną z gałęzi ekonomii – ekonomii rodzinnej. Oraz wszelkie modele naukowe są tworzone dla idealnej sytuacji. Niestety, aby osiągnąć idealną jest prawie niemożliwe, ale możemy starać się go w prawdziwym życiu. Tak więc uważamy, pierwszy model par budżetowania.

  • Całkowity dochód rodziny

Model budżetu, gdy cały dochód z małżonków musi być złożony do ogólnego „pot” i już z niego są pomniejszenia funduszy dla potrzeb rodziny. Wydawać by się mogło idealnego modelu, ale każdy z nas ma swoje pasje, słabości i przyzwyczajeń. Okazuje się, że aby móc „siedzieć z przyjaciółmi w kawiarni” trzeba zrobić „skarbonkę”.

Nawet z właściwego planowania całkowitego budżetu jest mało prawdopodobne, aby ten wydatek. Dodaj więcej i fakt, że do prowadzenia ewidencji przychodów i wydatków będą musiały być jeden z małżonków, w związku z tym, drugi znajduje się w sytuacji, gdy trzeba prosić o pieniądze. Zgadzam się, to nie każdy może się podoba. I pamiętaj, że będziesz musiał co miesiąc, aby związać koniec z końcem, a jeśli pieniądze nie wystarczy (a zdarza się dość często, a od tego nikt nie jest bezpieczny), słuchać zgromię wydatków głupiego. Jesteś zadowolony z tej sytuacji? Jeśli tak – to jest idealnym sposobem kształtowania budżetu rodzinnego.

load...
  • Część całkowitego budżetu

Wiele osób nazywa ten model kompromis. Jest ona odpowiednia dla tych, którzy wątpią, wspólny lub oddzielny budżet rodzinny, traktowanych jako podstawa do dalszej pomyślności finansowej. Należy zauważyć, że model jest zbliżony do ideału, szczególnie dla tych, którzy mają średni poziom dochodów. Ale tu też nie jest bez pułapek. Jeden dostaje taki budżet nie jest cała kwota zarobków, jak również, na przykład, od 70-80%. Reszta pozostaje ich osobistych potrzeb. Nieźle. Ale zapominają, że nikt nie bierze pod uwagę w tej sytuacji pracę – matka, kucharka i sprzątaczka w jednym. Ta domyślna to twój obowiązek, i usunąć go z twoich kruchych barkach nikt nie będzie. Ale jaki rodzaj sprawiedliwości mówimy?

I jeszcze jeden szczegół. Jeśli masz męża, inną pensję, Twój 20-30% pozostały po zarabianie pieniędzy w budżecie rodzinnym, będzie zupełnie inny od jego osobistych funduszy. Jakoś niesprawiedliwy. Czyż nie? Tak, a potencjalny problem z brakiem pieniędzy przed końcem miesiąca, też nie został odwołany. Ale czy można znaleźć własną prawda jest gdzieś pośrodku, model ten będzie dobrą okazją, aby utrzymać rękę na pulsie finansów rodzinnych.

  • Oddzielny budżet

Ten model budżetu rodziny nazywa się niemal wyrok śmierci dla małżeństwa. Ale jak pokazuje praktyka, nie jest to prawdą, a raczej nie tak. W Europie, oddzielone rodzinnego budżetu – normę. I sporów finansowych może stać się przyczyną rozwodów w bardzo rzadkich przypadkach. Nawiasem mówiąc, zabezpieczenie finansowe w przypadku rozwodu dla kobiet w Europie jest znacznie wyższa niż u nas. Ale przypomnijmy raz jeszcze osobny budżet nie oznacza oddzielną małżeństwo, daj nam jeszcze oddzielić ziarno od plew.

Cechą wyróżniającą oddzielnego budżetu jest to, że małżonkowie nie zainwestować swoje zarobki we wspólnym funduszu. Ale nie sądzę, że wydatki na potrzeby rodziny w tym budżecie zakłada kogoś jeden. Wcale nie. Trzeba ustalić, kto w twoim domu za co płaci. I to musi być zrobione poprawnie i starannie, jak to możliwe. Na osobnym budżetem można zakładać wielką odpowiedzialność. Nawiasem mówiąc, większość odbyła finansowo dziewczęta preferują ten model budżetu rodzinnego.

Oddzielny budżet nie pasuje do swojej rodziny, jeśli zbyt duża różnica w poziomie płac. Na przykład, jeśli jeden z małżonków – uczeń, jeśli jesteś na urlopie macierzyńskim lub opieki długoterminowej, czy jesteś żonaty i nie będzie już działać. Możliwe i ta opcja, twój mąż nie chce pracować. Jak mówią, smak i kolor … Może tak, Twoja niezależność masz kłopoty.

Ale cokolwiek model formacji wybrać, trzeba jeszcze „zapłacić rachunki”. I konieczne jest zaplanowanie alokacji kosztów z góry, jeżeli dochody z tych artykułów i an_0 tworzenia budżetu rodziny jest mniej lub bardziej jasne.


Artykuły budżet rodzinny

Co do zasady, średnie pozycje wydatków rodzina składa się z otoczenia i stylu życia. Przede wszystkim, wszystkie wydatki są podzielone na potrzeby (bezpośrednie) i opcjonalne (które mogą być zapisane). Po drugie, odpady mogą być planowane i nieprzewidziane. I po trzecie, można wydać pieniądze na obschesemeynye lub dla potrzeb osobistych.

Na przykład, narzędzia są wliczone w kategorii obowiązkowe. Ponadto, nie uniknąć wydatków na żywność. Ale kupowanie ubrań (dla dorosłych) często może być przesadą. W każdym razie, grzeszymy nieodpartą żądzę zdobycia nowych elementów ubrań coraz więcej, nawet jeśli nie jest to absolutnie konieczne.

Jeśli chodzi o planowanie kosztów, na przykład, ten sam wspólny, żywność, odzież i buty, co do zasady, stanowi artykuł planowanych wydatków. Może to również obejmować (to zaplanować z wyprzedzeniem) wydatki na remonty na odpoczynek, na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, ogrodu czy samochodu. Nieplanowane wydatki mogą być wynikiem działania siły wyższej lub niespodziewanych zdarzeń. Po tym wszystkim, nędza, pociągających za sobą wydatki finansowe, niemożliwe jest planowanie. A koszty te można wlać do wszystkiego, począwszy od kar za parkowanie, a kończąc na wypłatę biurze usług pogrzebowych.

Jednak, na szczęście, nie zawsze nieplanowane wydatki związane smutnych wydarzeń. Nieplanowane może być zakup prezent ślubny dla przyjaciół lub krewnych, nabycie „przy okazji” niektórych drogich rzeczy (za pół ceny) lub ostatniej chwili. Dlatego paradoksalnie dźwięki, nieplanowane wydatki również powinny być planowane.


Środki budżetowe

Tylko prawidłowa alokacja środków będzie zapewnienie starannego planowania budżetu rodzinnego. W ogóle (nauki), połowa pieniędzy budżetu powinno być wydane w sprawie niezbędnych wymagań (obowiązkowych płatności i ważnych rzeczy). Trzydzieści procent całkowitego dochodu rodziny może być wydane na niepotrzebne, ale przyjemnych kosztów. To od nich pochodzą pieniądze na odpoczynek nad morzem, aby kupić nowy płaszcz lub wymienić starą lodówkę. Pozostałe dwadzieścia procent może być środkiem do gromadzenia lub stać się rezerwową akcji. To dlatego, że będzie to możliwe, aby zdobyć pieniądze na wydatki nieplanowane, a potem po prostu podać NC.

A co na temat finansów osobistych? To bardzo proste. Ten wydatek musi być zawarte w pierwszej połowie wydatków. Ponieważ fundusze osobiste dla każdego członka rodziny po prostu niezbędna. I ile będzie to artykuł zależy od dochodów i Twojego stylu życia.

Jeśli wybrałeś model osobnego budżetu, ty i twój mąż musiał precyzyjnie i dokładnie wyliczyć wszystkich dochodów i wydatków ogółem rodziny. Następnie określić (jeśli to możliwe, w stosunku do) co kosztuje Ci przejąć, a który trafi do jego żony. I przypomnieć. Poniesienia pewnych wydatków, należy pamiętać, że, między innymi, po ciężkim dniu pracy ponownie, tylko gospodyni. A jeśli obliczyć, ile zapłacisz dzienny pokojówkę, a następnie kwota ta jako część wydatków powinien wziąć współmałżonka. Oczywiście, nikt nie mówi, że musi zapłacić wynagrodzenie, tylko wyrażone w kategoriach pieniężnych kwotę należy odjąć od miesięcznych wydatków rodzinnych.

I wreszcie. Bez względu na to, który model wybrać zachowanie finansowa, wspólne lub oddzielne budżet rodzinny doprowadzi. Najważniejsze – nie Czy Budget jabłko niezgody małżeńskiej. Wszelkie problemy i różnice można przezwyciężyć.

load...