Jak również w piecu do suszenia grzybów?

Zawartość:

Grzyby mają unikalne właściwości i chociaż nie jest w stanie wyleczyć wszystkie choroby, jednak mają korzystny wpływ na organizm, a nawet pomóc w walce z rakiem. Grzyby zawierają dużo siarki i polisacharydów.

load...

Albo wysuszone grzyby, zwykle do 30% białka, a ponadto zawarta w włóknie grzyby i węglowodanów substancji podobnych do tłuszczu i aminokwasów.

Ponadto grzyby zawierają znacznie więcej witamin niż warzywa i owoce. Właściwości lecznicze po gotowaniu i smażeniu zagubiony, więc jest przydatny w całej ich zalewie lub suche. Najbardziej wiarygodne profilaktyczne przeciwko rakowi suszy białego grzyba. Jego zastosowanie jest bardzo przydatna do wzmocnienia organizmu, doskonale pobudza zdolności umysłowe.

Dzięki nim można wzmocnić serce, a ponadto jest to środek zapobiegawczy na bóle głowy chorób. Aby zapisać wszystkie właściwości lecznicze, to musi być suszone i mielone na proszek. Proszek codziennie przyjmować 1 łyżeczkę dziennie. Miejsce grzybiarzy wpływa na ich suszenie.

I istnieją różne sposoby suszenia zbyt. Suszenie może być w słońcu; Piec Polski, jeśli takie istnieją; w kuchence mikrofalowej; i, oczywiście, w piekarniku. Nie tak ważne, jaka metoda gotowania wybrać, ponieważ wynik będzie warta. Suszenie w piekarniku – jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najprostszych sposobów zbierania grzybów.  Ponieważ są one dobrze zachowane przez dłuższy czas. Przewyższają grzyby marynowane, zawartość białka najwyższej do puszki na strawności i wartości odżywczej.

load...

Przy suszeniu grzyby zachowują wszystkie zalety odżywcze; Aromat niektórych gatunków, zwłaszcza – biały – jeszcze wzmocniona przez to metody leczenia. Jednak nie wszystkie jadalne rodzina może być suszone. Wiele płytkowe grzyby gorzki smak, a jeśli są one suche, gorycz znika. Grzyby te nie muszą być suszone. Osuszanie powietrza jest możliwe tylko w gorącej i suchej pogody w słońcu. Takie suszenie trwa około tygodnia.


Powrót do spisu treści

Preparat przed suszeniem

Oczywiście, najbardziej naturalnym sposobem suszenia – naturalny, pod otwartym słońcu. Ale jeśli pogoda nie pozwala na to, będzie to najbardziej niezawodny sposób na suszenie w piekarniku lub w piekarniku. Suszenie może być nawet nad kuchenką, ale jest mniej wygodny sposób. Wybrane świeże, zdrowe, mocne, nie uszkodzone przez robaki grzyby. Na obszarach miejskich z nowoczesną kuchnią, w razie konieczności mają piec, grzyb metoda suszenia w niej jest najbardziej popularna i prosta. Suszenia w piecu korzystnych grzybów grzyby sortowania według wielkości.

Temperatura w piecu musi osiągnąć 50 stopni. Jeśli grzyby są suche – znacznie poprawia jakość i proces suszenia je w piekarniku. Jeśli grzyby są mokre, to jest bardzo trudne, aby pozbyć się wilgoci. Dlatego, grzyby, zanim je na blasze, nie powinny być myte. Oni po prostu oczyścić z igliwia, liści, piasku, mchu, ziemię, wytrzeć czystą, lekko wilgotną ściereczką, a następnie wysłać go do wyschnięcia. Jeśli duża grzyby nasadki, grzyb jest lepiej podzielić na segmenty, w celu przyspieszenia procesu schnięcia, stopa jest także pocięte na 2-3 cm od nasadki.

Jeśli suchy cep, Borowik Borowik albo lepiej wyciąć nogi prętów 3 cm długości lub kółka do 2 cm grubości. Podczas suszenia oleje, miód i lisy, Mokhovikov stosować tylko czapki i smardze całkowicie wysuszone. Na ruszcie (jeśli nie, można również użyć do pieczenia) każdy rozprzestrzenianiu grzyby w taki sposób, aby nie dotknąć pobliżu. Taki układ grzyby na blasze pozwoli powietrze dobrze krążyć i jest łatwo dostać się grzyb. Każdy grzyb wysycha osobno, bez przyklejania. Teraz możesz wysłać na patelni w piekarniku. Początkowo vyalyatsya grzyby w temperaturze 45-50 ° C.

Jeśli natychmiastowe dostarczanie wyższej temperatury na powierzchni zostanie przydzielone grzyby i prisyhat substancje białkowe, które w znacznym stopniu pogorszyć dalszego przebiegu suszenia, a ponadto dają ciemno zabarwiony grzyby. W tym przypadku, grzyby są tak miękkie, że następnie użyć do żywności nie mogą. Tylko wtedy, gdy powierzchnia wyschnie grzyby, stają się raczej sucho patrząc, to będzie możliwe, aby podnieść temperaturę do 65-70 stopni.


Powrót do spisu treści

Sposób wytwarzania

W temperaturze 50 ° sushim grzyby 2 godziny. Ważnym wskazówka: przylepność rolki lub ściereczkę do probówki i umieścić ją w piecu drzwi do pomieszczenia z pieca i drzwi pozostały uchylone. Grzyby są zbudowane z 80-90% wilgotności, a to wilgotność podczas suszenia i odparowania gromadzi się w środku pieca. Zatem, w komorze tworzy się podczas gotowania łaźni parowej, co skutkuje niepożądaną kondensatu kropelki pojawiają się grzybów i przerywa się proces suszenia.

Piec jest okresowo wygląd i oddzielona od siatki przylegającej grzyby i od siebie nawzajem. Gdy grzyby nie będzie przyklejony temperaturę pieca zwiększa się do 70 stopni. Grzyby pozostawiono do wyschnięcia przez kolejne 2 godziny w temperaturze 70 stopni w piecu.

Podczas procesu suszenia, trzeba wykonać, okresowo sprawdzając grzyby. Jeśli widzisz, że grzyb suche, temperatura może być nieznacznie zwiększona, jeżeli zauważyłem kropelki, a następnie ponownie zmniejszyć temperaturę i czekać, aż do wyschnięcia na tak długo, jak to konieczne. Jeśli chcesz, aby przyspieszyć proces suszenia, można pokroić je na kawałki. Ponadto, aby przyspieszyć suszenie substancji i ewentualnie w nowoczesnych piecach, w tym trybie wentylacji i klimatyzacji, drzwi powinny być pozostawione uchylone.

Kilka godzin w tym trybie, niektóre grzyby już wyschły. Ready, który suszy nie powinny rozpadać się na kawałki, zachowują one małą elastyczność i jędrność. Każdy suszone grzyby musi być udowodnione na chęci i te, które naszym zdaniem są już gotowe, umieścić w szklanym słoju jest hermetycznie zamknięty.

Grzyby można uznać suszy, gdy są one suche w dotyku, światło, lekko napiętym, z pewnym wysiłkiem crumble. Odpowiednio i dobrze wysuszono ma zapach i smak przypominający świeże.


Powrót do spisu treści

Pomocnych wskazówek

Stosunek masy suchej obróbce świeżą 10-14%. Czyli 10 kg świeżych grzybów nie dostaniesz więcej niż 1-1,4 kg suszy. Grzyby gotowy powinien natychmiast wyjąć z piekarnika i czyste. Konieczne jest ścisłe monitorowanie pozostała, aby nie przegapić momentu suszenia do pożądanego stanu.

W żadnym wypadku nie może być overdry bo stracą swój smak, ich właściwości użytkowe i będzie po prostu stać się niesmaczne. Produkt przesuszone odzyskano przez obróbkę termiczną, nie rozpadać i nie zmiękczone. Ale to nie znaczy, że lepiej jest nie dosushit jak nedosushennye źle utrzymane, oni tworzą formę, zaczynają się szybko pogarszać się przy najlżejszym wilgoci. Czas trwania każdego z tych procesów suszenia i suszenia grzybami nie można dokładnie określić.

To zależy od wielu czynników, i ze wsi, gdzie dorastał i rodzaju grzybów i ich wielkości. Jeżeli kołpak i płytki mają identyczne wymiary, oczywiście, wysuszyć w tym samym czasie.

load...