Jak rosną drzewa kawy z nasion?

Obecnie drzewo kawy w domu – to nie jest egzotyczne. Wielu, wielu hodowców odważą się rozwija tę wspaniałą roślinę o niezwykłych pachnących kwiatów. Nie tylko jest po prostu magicznie kawowca kwitnie, ale również rodzi, dając choć niewielki, ale prawdziwe żniwa kawy. Jednak nie wszystkie odmiany kawy i nie wszystkie rodzaje kawowca mogą być uprawiane w pomieszczeniach. Tak, że drzewo nie wzrosła olbrzyma, biorąc połowę mieszkań (i wyrzucić szkoda!), Przekonajmy się, jak rosną drzewa kawy, i jak wiele wysiłku i wiedzy ze strony wymagałoby eksperyment botanicznej.

load...

Drzewo cud

W dzikich drzew kawowych – duży krzew lub drzewo, sięgające wysokości do ośmiu metrów i zatrudnia prawie sto rodzajów. Dzika kawa mieszka w tropikalnej Afryce, na Maskareny i Madagaskarze. Jej kwiaty są bardzo podobne do kwiatów jaśminu (ale znacznie większy) i posiadać co najmniej przyjemny zapach. Kawa owoce dekoracyjne nie mniej niż jej kwiaty, wyglądają jak czerwone lub niebiesko-czarny wiśniowy lekko wydłużonym kształcie. Roślina ta jest uprawiana (w celu uzyskania ziarna) w tropikach Ameryki, Afryki i Azji.

W warunkach pokojowych drzewo kawa jest w stanie dorosnąć do 4-5 metrów (o ile wysokość sufitu). Jednak jest tak szybki wzrost może być regulowana przez cięcie do pożądanej wielkości i powstrzymując nienasycone pragnienie nieba. Ponadto, na kwiat krytym wyhodował specjalny karłowatych odmian kawowca. Znanym i występujących rodzajów drzewa dom kawy pasuje kawę arabską (Arabica), brazylijski i Liberii.

W trosce o starych drzew nie jest trudne, ale rozwija się pewne trudności. Proces ten jest, że tak powiem, nie jest najłatwiejsze. Zwykle drzewo kawa jest uprawiana z nasion lub z sadzonek. Jak to zrobić?

Kawowca z sadzonek

Ta metoda uprawy nowy zakład gałązkę wybrany ze środka korony drzew owocowych dorosłych. Lepiej, jeśli zyska poprzedniego oddziału (są one tworzone nerki) z dwoma parami liści. Jeśli umieścisz taki właśnie cięcie, drzewa, które rosły z nim rozpocznie się wczesną rozkwit i owocować.

load...

Drzewko do nasadzania wytworzono jak następuje:

  1. Łodygi są cięte, zrobienie wcięcia z dolną parę liści jest około dwa do trzech centymetrów.
  2. Na koniec igły do ​​szycia tnącego wykonać kilka wzdłużną zera, która przyczynia się do szybkiego tworzenia korzeni.
  3. Uchwyt (tylko mniejsza ich część) umieszcza się co godzinę przez trzy godziny do roztworu piętnaście litrów wody i jednej czwartej tabletki IAA (stymulator wzrostu roślin, hormon roślinny). Lub pół litra ciepłej wody, 25 mg kwasu IBA. W takim rozwiązaniu łodygi umieszczano na około 15 godzin.

Do ukorzenienia sadzonek będzie pasować do żadnej gleby, ale to musi być przewiewna i zatrzymuje wilgoć dobrze. Najbardziej odpowiednie podłoże dla korzeniach drzewa sadzonki kawy jest uważany za mieszaninę jednej części torfu (lub Sphagnum torfowiska) i jednej części perlitu (rozbudowany budynek piasek). Wlać do podłoża Pojemnik pozostaje w stanie płukania i przelał słaby roztwór nadmanganianu potasu.

Łodygi zanurzone pionowo na ziemi, dwa, dwa i pół centymetra, a dolna para pozostawia wykopane również do gleby. Z można spodziewać się ta metoda lądowania prawie całkowicie kibicowania bo dodatkowe korzenie tworzą się w miejscu wzrostu liści. Następnie ponownie sadzone drzewko wlać nadmanganian potasu, przykryć torbie z tworzywa sztucznego lub butelki z tworzywa sztucznego, dzięki czemu w sobie otwory do wentylacji.

Takie mini parnichok będzie utrzymać odpowiednią temperaturę w celu ukorzenienia, która idealnie powinna osiągnąć 25-27 stopni. Im wyższa temperatura, te korzenie da przeszczepu, ale w temperaturze wyższej niż 32 stopni, skutkiem będzie odwrotnie. Okres ukorzeniania trwa około 37-40 dni, podczas których przyszłość drzewa konieczne jest spryskać i chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Jak tylko pojawi się pierwszy uchwyt do górnej rostovaja nerkę – Dał korzenie. I po raz pierwszy z nowej pary liści już sadzonki mogą być przeszczepione do stałego miejsca. Jednak należy to robić bardzo ostrożnie, ponieważ system korzeniowy drzewa, dziecko jest nadal bardzo słaby. W przypadku przeszczepu odpowiednią mieszaniną czterech części SOD torf dwóch części i jednej części piasku i doniczce o średnicy 10-12 cm.

Na dnie doniczki układa odpływ (około 1 cm) i wylano przygotowaną glebę. Drzewo zasadzone drzewko kawy bardzo ostrożnie, stawiając korzenie na niewielkim kopcu walcowane, ich rozprowadzania i pokryte ziemią. Po tym drzewie obficie podlać.

Zalety sadzonki drzewa kawowego hodowlane są:

  • Zapisać wszystkie właściwości drzewa macierzystego;
  • Wcześnie kwitnące (nawet podczas kibicowania);
  • Wczesne pełna realizacja (już na dorocznym drzewa).

Wadą tej metody można uznać tylko to, co uprawia z sadzonek kawy pielęgnacji drzew wymaga skomplikowanych koniecznością tworzą koronę.

Kawa z nasion drzewa

Do uprawy nasion kawowca nadają się tylko w pełni dojrzałe owoce kawy (można zgrać bezpośrednio z drzewa). Uważa się, że dwie jagody Bobkov kiełkują lepiej. Ziarna kawy są bardzo kapryśne i szybko tracą żywotność, więc przygotować je do sadzenia musi natychmiast. Dla tych nasion oczyszczono z „skórki” (powłoka zewnętrzna) i przemyto najpierw zwykłej wody w ciągu pół godziny i następnie moczy w słabym roztworze nadmanganianu potasu.

Nawiasem mówiąc, gleby do sadzenia ziaren kawy też należy przygotować z wyprzedzeniem. Powinno być luźne, lekko kwaśne i mają czas do regulowania (albo napar) przed sadzeniem przez dwa tygodnie. Do sadzenia ziarna jest uważana za najbardziej optymalne połączenie gleby z dwóch części humus jednej części piasku i jednej części torfu. Doświadczeni hodowcy zalecają przygotował grunt na parze lub zapalić w piecu.

Każde ziarno kawy sadzone w oddzielnym naczyniu na głębokość jednego centymetra. Ziarno jest wprowadzane do ziemi z wypukłą stroną do góry: tak są one łatwiejsze w uprawie. Pasazhennoe nasion (jak ma to miejsce w przypadku sadzonek) podlewa i pokryta puszki lub butelki z tworzywa sztucznego.

Do kiełkowania nasion potrzeba temperatury nie mniejszej niż dziewiętnaście lat i nie więcej niż dwudziestu czterech stopni. W takich okolicznościach, około półtora miesiąca, pojawią się pierwsze liście chronione płaszcz nasion. Przed ich pozbyć tej powłoki, sadzonki powinny być przechowywane w wilgotnej (bardzo mokro) środowiskach. Ale po ich pełnym wydaniu mogą (i powinny) zaczynają się uczyć tej delikatnej kawy zalążek do normalnego powietrza w pomieszczeniu. Aby to zrobić, należy usunąć słoik z pierwszej puli na minutę, a następnie stopniowo zwiększać czas wietrzenia.

Młody zielony główką koniecznie rozpocząć drevesnet, stając się trochę więcej, ale teraz kawowca. Proces ten może być przytłaczający początkujących „plantatorów kawy”, więc wygląda na to jakiejś choroby. Pierwszy na zielonej łodydze pojawiają się nieestetyczne brązowe plamy, a sama łodyga wygląda zacznie wyschnięcia. Jednocześnie może on faktycznie wysycha prawie połowę. Potem plamy stopniowo powiększać i zlewają, stając się „skorupa” z pnia drzewa kawowego.

W pierwszym roku uprawy tylko bagażnik rośnie, a korona drzewa nie powstaje. A w drugim roku zaczną rosnąć szkieletowe gałęzie korony. Aby blask drzewa te gałęzie muszą być przycięte nieznacznie. A w przyszłości nie ma takiej formacji korona drzewa nie jest wymagane. Nawiasem mówiąc, nie ma problemów z tworzeniem korony można przypisać do jednej z głównych zalet drzewa uprawiane z nasion. I to jest dość proste i tanie. Brak rozmnażania od nasion – to później owocowania.

Dlatego wiedząc, jak rosną drzewa kawy z nasion lub sadzonek, wybrać sposób, w jaki najbardziej lubisz. I niech ta rośnie doświadczenie będzie udany i owocny (w sensie dosłownym). A tam, patrząc, i jego własna grown kawa będzie parzona. Dobrze, aby zaskoczyć gości, ale bawić własnego ego.

load...