Jak radzić sobie ze stresem bez pomocy psychologa?

Fakt, że taki stres, każdy wie. Badania pokazują, że nawet sześciolatek dzieci cierpią z powodu tej choroby XXI wieku. I nic dziwnego. Po tym wszystkim, rytm życia w naszych czasach taka, że ​​czas, aby zrobić wszystko i nie dopuścić błąd z – jest bardzo trudne.

load...

Wyrafinowane ładunki że doświadczamy na co dzień w pracy, zbyt, jest podstawą tego, że zaczynamy doświadczać stresu, radzenia sobie z którego robi się trudniej. Nie tylko dużo pracy samo w sobie czyni nas przepracowanie, jest on również nadal często pozbawia nas dużo czasu, chcielibyśmy poświęcić na rzeczy, które wpływają na jakość naszego życia.

Jeszcze gorsze jest to, że duża liczba rutynowych sprawach, z którymi jesteś już zmaga się w ciągu dnia pracy i podczas prac domowych, nie pozostawia nam bardzo mało czasu, aby rozwiązać niektóre pilne kwestie, co stwarza wrażenie, że sytuacja wymyka się spod naszych kontrola. I to uczucie jeszcze bardziej „zapładnia” grunt dla pojawienia się stresu. Dlatego ważne jest, aby każdy z nas jest, aby zrozumieć, jak radzić sobie ze stresem w pracy i domu, i po raz kolejny stać się spokojny i zrównoważony.

Nic dziwnego, że mówią, że wszystkie choroby – z nerwów. Ludzie spokojny i zrównoważony chorują mniej. A jeśli choroba i dogonił ich, to osoba odzyskuje wystarczająco szybko, ponieważ znajduje się w świetnym nastroju. Aby uzyskać informacje na temat sposobu, aby nauczyć się postrzegać świat w pozytywny, rozmawiać później. Teraz możemy zdefiniować główne objawy stresu:

 • Bezsenność;
 • Drażliwość;
 • Utrata apetytu;
 • Roztargnienie;
 • Stałe uczucie zmęczenia;
 • Zaburzenia pamięci;
 • Utrata poczucia humoru;
 • „Psychosomatyczne” ból brzucha, głowy, pleców.

load...

Sposoby na stres

Bardzo często ludzie są traktowani na zapalenie błony śluzowej żołądka, migreny, bóle krzyża, nie zdając sobie sprawy, że ich choroba nie jest z powodu niedożywienia lub podnoszenie ciężarów, ale z powodu stresu. One złagodzić objawy psychosomatyczne bólu, pić waleriany z nadmierną drażliwość – i wszystko wydaje się normalne. Jednak przyczyną tego problemu pozostaje regularnie przypominając sobie rany i nasilenie depresji. Jak wszystko jedno, aby pozbyć się stresu? Opisujemy kilka sposobów:

 1. Naucz się relaksować

  Stres często nie występuje z powodu problemów, a w wyniku stresu w organizmie. Aby złagodzić ten stres jest przydatna do wykonywania ćwiczeń oddechowych. Weź głęboki oddech i krótki, ostry oddech (oddech powinien być dwa razy dłużej). Powtórz ćwiczenie dziesięć razy. Zmęczenie i podrażnienie powinno pozwolić ci odejść. Istnieje również relaksujące ćwiczenia wszystkich grup mięśniowych: ciało napięte i relaks tak długo jak czujesz całkowite odprężenie ciała. Można po prostu położyć się z zamkniętymi oczami. W skrócie, zrobić wszystko, która pozwoli Ci się zrelaksować.

 2. Nawet pomaga pozbyć się stresu muzyki

  Niekoniecznie cichy. Najważniejsze, że Ci się spodoba. Jak skała? Tak, to jest to pomoże Ci odzyskać. Można śpiewać wraz z ulubionym piosenkarzem jest też cię rozweselić. To nie ma znaczenia, że ​​masz problemy ze słuchem i głosem. Nie jesteś na scenie, jak iw domu! Tak można robić, co chcesz bez obawy o krytykę publiczną. Jest także przydatny do słuchania muzyki przed ważnymi wydarzeniami, wystąpień publicznych i randkę z ukochanym.

 3. Bardzo często pojawia się stres z powodu nieprawidłowego rozkładu obciążenia

  Zanotować na kartce swojego codziennego planu działania. Może wziąć na siebie obciążeń i nadszedł czas, aby przesunąć odpowiedzialność na współpracowników i rodziny? Jeśli jesteś w dostarczeniu raportu kwartalnego, należy zwrócić się do domu, aby pomóc w pracach domowych lub wybrać dania dla menu głównego, które można łatwo i szybko przygotować. Pamiętaj: jeśli nie wytrzymać obciążenia i chory, raport kwartalny będzie musiał zakończyć drugą osobę. I rodzina będą musieli jeść ich własne. Więc nie lepiej byłoby zachować trochę?

 4. Dla następująca metoda na pozbycie się stresu, trzeba będzie notes i długopis. Będziemy nagrywać uwagi na temat dnia

  Psychologowie twierdzą, że księgowanie zmniejsza ryzyko depresji i stresu na poziomie 70%. I nie jest to, że uspokoić kiedy piszesz (choć trochę prawdy w nim nie). Tuż przed pozbyć się stresu, konieczne jest, aby rozwiązać problemy, które prowadzą do załamania. Zwyczaj nagrywania wszystkiego, co dzieje się jeden dzień pozwala na indywidualne analizować własne i innych działań. Spójrz na ich zachowanie z boku. Nie zapomnij przeczytać wszystko, co napisano powyżej, i nie zauważyć, jak twoja postać będzie lepiej.

 5. Wiadomym jest, że mężczyźni są bardziej podatne na stres niż kobiety

  A wszystko dlatego, że dziewczęta są bardziej otwarte z ich najlepszych przyjaciół. Co pomoże pozbyć się stresu lepiej niż szczerej rozmowy? Dlatego przy pierwszych oznakach złego nastroju wziąć opakowanie słodkiej herbaty i pudełko czekoladek i iść odwiedzić przyjaciela. Często ta reguła jest zaniedbane młode matki, które nie mają nikogo do opuszczenia klatki piersiowej dziecka. Ale proszę mi wierzyć: to lepiej na kilka godzin, aby zatrudnić nianię i uspokoić nerwy niż następny tydzień cierpią na depresję i przekazać ich nastroju dziecka. Nie ma możliwości, aby zostawić dziecko w opiekunka? Zorganizować sobie znajomego przyszedł odwiedzić Cię. Punktem kulminacyjnym dla komunikacji cenionych te kilka godzin, gdy dziecko śpi. Widzisz – wynik nie potrwa długo.

 6. Nie poddawaj się słodyczy

  Asystent awaryjnego pod wpływem stresu przez cały czas był to zwykły batonik czekoladowy. Dlatego wiele dziewczyny są tak lubi robić słodkie rezerwy w przypadku złego nastroju. Tylko jest jeden mały warunek: musi być traktowany słodkie płytkę lub filiżankę aromatycznej herbaty lub w dobrym towarzystwie. Krótko mówiąc, trzeba uzyskać jak najwięcej z czekolady. I staram się nie nadużywać tej metody. W przeciwnym razie, po stres trzeba pozbyć się nadwagi.

 7. Dobrze jest też, aby uspokoić i zwierzęta domowe

  Wielu ludzi przychodzi do domu z pracy po ciężkim i nerwowym dniu, znaleźć ujście w komunikacji z jego ukochanego kota lub psa.

 8. A co o dziewczynie, która nie ma zwierzęta? Gorącej łaźni z solą i aromatycznych olejów

  Poddać się do swojego ulubionego umieścić na masce na twarz, pocierać peeling całego ciała – i zobaczyć, że pół godziny aromaterapia domu wszystkie problemy wydają się głupie i wymyślone. Nie mniej (a czasem więcej) są skuteczne przez kilka godzin spędzonych w spa. Miła muzyka, wysokiej jakości masaż i kubek zielonej herbaty spowoduje uczucie każdej kobiety. Nie zauważyła, jak pozbyć się stresu i zostanie ponownie wyważone i powściągliwe.

 9. Diametralnie do poprzedniej metody. Jest to bioenergoterapia

  Nie w nastroju? Zacznij oczyścić mieszkanie, wyrzucić wszystkie śmieci, mycie okien. W skrócie: do rzeczy, które nie trafiają do rąk wcześniej. Po trzech godzinach tego leczenia, masz gwarancję, aby stać się spokojniejsze. I nie dlatego, że są zmęczeni (i nie bez niego). Tylko czyste mieszkanie każda gospodyni uplifting.

 10. Dobry efekt pomaga uczynić oglądania komedii lub psychicznego melodramat

  To umniejsza istniejących problemów i zanurzyć się w nowy, wymyślony przez scenarzystę świecie co najmniej przez kilka godzin.

 11. Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, zrób Dzień Milczenia

  Aby to zrobić, należy wyłączyć telefon i komputer przenośny, zamknij mieszkanie na zamek i cały dzień z nikim rozmawiać. W ciągu 24 godzin trzeba będzie odpocząć, dojść do siebie, pomyśl przez wszystkich rozwiązania problemu, a następnego dnia doprowadzić je do życia. Nawet jeśli nie pojawią się z sytuacją, dobrowolna izolacja nadal pomagają pozbyć się głównych objawów stresu.

 12. Często zdarza się, że samo nie przyniesie długo oczekiwany efekt. Potem trzeba iść do lekarza

  I nie opóźniać wizyty. Bardziej zaawansowane formy stresu, tym trudniej jest leczyć nawet profesjonalnym. Zazwyczaj ludzie zaniedbane pomocy lekarza. I nie bez powodu. Z jakiegoś powodu mamy iść do terapeuty leczyć katar, aby LORu – zimne uszy, i umówić się na pozbycie się stresu – nie odważy. Fakt, że kraje byłego Związku Radzieckiego jest bardzo silny stereotyp, że neurolodzy, psycholodzy i psychiatrzy są traktowane tylko osoby chore psychicznie. A ci – siła. W związku z tym, że większość ludzi jest długotrwały stres, depresja staje się przewlekły. I przez cały czas, i to było konieczne – zasięgnąć porady lekarza w odpowiednim czasie.

Na koniec chcemy życzyć wszystkim czytelnikom w jak najmniejszym stopniu, aby szukać pomocy z naszej porady. Niech wasze życie będzie spokojne i zmierzone, a stres i depresja będzie rzadko gości w swoim domu!

load...