Jak radzić sobie z zgaga i zarzucanie

Zawartość:

Zgagi, odbijania – jest to być może dwa najbardziej powszechne problemy związane z przewodu pokarmowego. Prawie każdy ma pojęcie o tych sprawach, a co drugi, co najmniej raz w życiu do czynienia z tymi dolegliwościami.

load...

W rzeczywistości, zgaga dość na swoją nazwę i jest to pieczenie, zwykle w klatkę piersiową. Zgaga pomimo przypadków występuje w ogóle nie jest i objawia się w różny sposób. Niektóre z tych problemów pojawia się po spożyciu produktu o niskiej jakości i przechowywane przez kilka minut. Dla innych może to nastąpić dopiero po ciężkiej libacji. Niektóre cierpią zgaga częściej, na przykład po każdym posiłkiem, i wydaje się znacznie silniejszy.
Powrót do spisu treści

Dlaczego zgaga

Dla zgaga odpowiedzialna żywności pulpy, jeżeli jest dostatecznie osłabiony, to istnieje zagrożenie na problem edukacji. Ale jest jeszcze jeden czynnik, który wpływa na jej wygląd. Fakt, że w przypadku, gdy zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, jest zgagi. Biorąc pod uwagę tych dwóch czynników, kwaśny płyn zawarty w żołądku zaczyna wprowadzić przełyku. W związku z tym zjawiskiem zgaga doświadczył różnie, w zależności od tego, jak wysokie ciecz kwaśna wzrosła do jej ujścia emisji. Czasami, kiedy zgaga jest zatrzymywany tylko w obszarze piersi z niezbyt mocnymi krokami i jest pieczenie.

Często przyczynami, które powodują pojawienie się zgagi – jest przewlekłą chorobą, która występuje w żołądku, takich jak wrzody, etc. Ten problem występuje często w czasie ciąży lub po operacji, itd Nie wspominając już o oczywistych czynników, takich jak pogorszenia stanu ogólnego pacjenta i jego zdolność do życia, zgaga może być niebezpieczne dla jej powikłań. Jeśli leczenie jest stale odroczona, a następnie, w konsekwencji, nie może być owrzodzenie, krwawienie, erozja, itp

Problemy z zgaga w przyszłości są globalne problemy z trawieniem.

Jak już wspomniano, ze względów związanych rzucania płynu żołądkowego do przełyku może być osłabiony zwieracza, które w przypadku normalnego funkcjonowania jej torów (lub raczej zapobiega) refluksu. Zgaga mogą również wystąpić u zdrowej osoby mającej żadnych nieprawidłowości w układzie pokarmowym, nie jest podatna na dowolnej choroby. Istnieją przypadki zgagi – odpowiedź na czynniki terapeutyczne często zawierać środki przeciwzapalne, takie jak aspiryna.

load...


Powrót do spisu treści

Przyczyny zgagi w ciąży

Podczas ciąży zgaga pojawia się u zdrowych kobiet. Jaki jest powód? Przyczyny zgagi w czasie ciąży jest bardzo prosta. Fakt, że wszystkie kobiety w tym stanie towarzyszy zatrucie krwi, podczas którego mieli nudności i wymioty. W wyniku tego, że występują regularnie nudności występuje podrażnienie śluzówki żołądka, a w konsekwencji nie ma zgaga. Być może kolejny powód czasie ciąży.

Zwieracz może blokuje się wystarczająco mocno w drugiej połowie ciąży, ze względu na fakt, że istnieje dodatkowy ruch w jamie brzusznej, macicy z powodu powiększenia. Wszystko ciąży zgaga pojawia się na różnych etapach. Niektóre z nich wydaje się mieć dwudziesty tydzień, a potem większość z toksycznością i tam był problem związany z jedzeniem i jego wpływ na organizm. Od trzydziestego tygodniu ciąży jest już jedna trzecia kobiet skarżą zgaga do trzydziestego ósmego prawie każdy cierpi na nią. Ponadto, u kobiet w okresie ciąży zgaga może wystąpić w odpowiedzi na pewnych określonych rodzajów żywności, na przykład, po przyjęciu skrobiowych, słodyczy lub galaretki.

Po ciąży i po przywróceniu normalnych sposób spożywania większości zgaga sama zanika.

Jeśli zgaga jest stały i intensywny, należy skonsultować się z lekarzem. Zgaga Leczenie jest często związane z prawidłowego odżywiania. Dieta wyklucza te dania, które często wywołują zgagę. Są ostre, tłuste, słodkie potrawy, a oznacza odbieranie jedzenie w małych porcjach. Ponieważ bardzo często przyczynia się do przejadania się zgaga. Jest to konieczne, aby wykluczyć leczenie na własne. Tak więc, na przykład, soda, która zachęca do tradycyjnej medycyny, nie zwalnia zgaga. Jedyną rzeczą, która zaleca, aby ją leczyć – to Szungit woda alkaliczna. Wszystko inne może być przepisywany wyłącznie przez lekarza.

Aby ustalić, czy pacjent jest zgaga, może to być na skutek przyjmowania niektórych leków. Na przykład, po wykonaniu leki zobojętniające kwas i piekący ból zniknie, to właśnie zgaga. Często u pacjentów Gastroenterology zgaga, występuje w połączeniu z beknięciem.


Powrót do spisu treści

Dlaczego odbijanie

Każdy wie, że odbijanie – jest to dość nieprzyjemne zjawisko. Oznacza to pod wylotem gazu. Przechodzą z żołądka i przełyku, wraz z charakterystycznym zapachu i nieprzyjemnego dźwięku. Przyczyny niedomykalności mogą być bardzo zróżnicowane. Od banalnego spożyciu dużych ilości powietrza podczas jedzenia i częstego spożywania napojów gazowanych, rzeczywistej choroby żołądka i jelit.

Wypluć, zwykle ma miejsce po posiłku i może pojawić się u zdrowych osób, w takich przypadkach nie jest konieczne do leczenia. Naturalnie, jeżeli osoba jest zdrowa, to odbijanie – zjawisko jest okresowa, zdarza się, od czasu do czasu, i jest oparta na najdrobniejszych powodów. Tak więc, w celu uniknięcia jego wystąpieniu, jest konieczne w celu ograniczenia zużycia napojów gazowanych i poświęcić więcej czasu przyjęcia żywności, a nie do przechwytywania dużej ilości powietrza podczas podawania.

Trudniejsze bekać baz, które muszą je leczyć różne choroby żołądka i jelit. Jak oni manifestować? Odbijanie może być kwasowy, to oznacza występowanie dużego stężenia kwasu w żołądku. Jest to prawdopodobnie z powodu różnego rodzaju chorób i zaburzeń przewodu pokarmowego. Jest odbijanie smaku kwasu charakteryzuje się słabą funkcji masie żywności, jak również zwiększone wydzielanie soku żołądkowego. W sercu tych dwóch dolegliwości są wrzody żołądka.

Czasami odbijanie o gorzkim smaku, ma negatywny podstawy. W takich przypadkach nie jest wnikanie żółci do jamy ustnej. Takie schorzenia wynikające z choroby gruczołu, jak i trzustki, choroby wątroby. Gorzki odbijanie jest często objawem zapalenia pęcherzyka żółciowego. Odbijanie, ma nieprzyjemny zapach wskazuje na zastój pokarmu w organizmie i zmniejsza funkcję wyjścia żołądka. Leczenie tych typów beknięciem konieczne.

Oprócz chorób żołądka, warto zauważyć, że czkawka występuje, gdy zaburzenia nerwowe. Gdy nie ma napięcia, zmniejsza aktywność membrany, a zatem trudny proces wlotu powietrza do obudowy. W rezultacie, może to spowodować odbijanie. Ponadto odbijanie bardziej powszechne u osób, które palą, i dość długi czas. A dla tych, którzy często jeść pokarmy spójność powietrza, takich jak sufletów, koktajle mleczne, itp Niektóre pokarmy pogorszyć odbijanie, są jaja, mleko, orzechy, czekolada, itp, mają wpływ takie jak alergeny.
Powrót do spisu treści

Jakie rodzaje otryzhek

Odbijanie są dwojakiego rodzaju: okresowych lub epizodycznych, powiedziała, że ​​cały człowiek, z którym wydaje się, nie ma żadnych problemów z żołądkiem. I drugi typ – stała odbijanie, co oznacza, że ​​rzeczywiste problemy z układem trawiennym. W tym ostatnim przypadku, leczonej choroby. W niektórych przypadkach, z powodu zarzucania treści mogą wystąpić nudności. Co może wskazywać na bardzo zaawansowanym choroby żołądka. Nudności z odbijanie może dodatkowo prowokować zgaga.

Podobnie jak prawie wszystkie inne dolegliwości tego typu, konieczne jest przede wszystkim zwrócić uwagę na przyczyny, które wywołały odbijanie. W celu określenia ich zawsze zasięgnąć porady lekarza. Tylko on może prawidłowo zdiagnozować przyczyny niedomykalności i przypisać do nich opiera się na właściwej terapii. Lekarz ma obowiązek przepisać różne leki, które eliminują chorobę. Własna nie powinna angażować się w doborze właściwego leku. Ale oprócz leczenia, lekarz zwykle powołuje i zaleceń ogólnych własności.


Powrót do spisu treści

Leczenie zgagi i zarzucania

Innymi słowy, oprócz przyjmowania leków, przepisane specjalną dietę. Żywność przyjmując powołany w małych porcjach i często. Dieta oznacza eliminację wielu produktów, które dodatkowo prowokować odbijanie. Należą do nich sodę, orzechy, produkty mleczne, jaja, czekolada, itp Palacze palenia zakaz. Dokładne żucie pokarmu jest ważnym atrybutem leczenia. Dieta oznacza usunięcie tłuszczowej, pikantne i słodkie. Po posiłku, przepisane spacery w wolnym tempie.

Ważne jest, aby dbać o ich trawienia. A w przypadku niedomykalności zgaga, aw przypadku warto pamiętać, że są to pierwsze sygnały, że ciało nie powiodło się. Ujawniają one naruszenie funkcji przewodu pokarmowego. Przed podjęciem jakichkolwiek leków siebie powinny dbać o dietę. I rzeczywiście, jeśli racjonalne i prawidłowe odżywianie się nie poprawi kondycję, powinien natychmiast w celu uniknięcia bardziej znaczące powikłania skonsultować się z lekarzem.

load...