Jak radzić sobie z przebarwienia na twarzy

Zawartość:

Zabarwienie jest zwiększone wytwarzanie i akumulację pigmentu melaniny w skórze. W dermatologii i kosmetologii istnieje jasnej definicji tego pojęcia i jego objawów. Jest to ważne, ponieważ inne kraje mogą towarzyszyć zwiększenie intensywności zabarwienia skóry, przebarwienia, ale nie mają nic do roboty.
Powrót do spisu treści

load...

Jak pigmentację

Płci pięknej jest bardzo ważny czas, aby zwrócić uwagę na problem, aby natychmiast usunąć przyczynę. Z konsekwencjami walki jest znacznie trudniejsze, bardziej kosztowne i drogie, zarówno pod względem finansowym i z upływem czasu. Znaki pigmentacji to:

 • Lokalny ciemniejsze zabarwienie skóry;
 • Różne kształty i kontury obszaru pigmentowym;
 • Jasno określone granice;
 • Gładka powierzchnia obszaru pigmentowym;
 • Kolor może być bardzo zróżnicowane, począwszy od jasnożółtego do ciemnobrązowego;
 • Najczęstsza lokalizacja – to odsłonięte obszary (czoło, kości policzkowe, nos, skórę powyżej górnej wargi).

Poniższe omówienie skupia się na pigmentację górnej wardze, w tym, w jaki sposób pozbyć się tego kosmetycznego wada. Należy jednak pamiętać, że to wszystko jest napisane w celach informacyjnych. W każdym przypadku zaleca się wstępnie odwiedzić dermatologa i kosmetyczki, zanim samoleczenia.


Powrót do spisu treści

Przyczyny pigmentacji górnej wargi

Zwiększona produkcja melaniny w niektórych miejscach jest znakiem odzwierciedla niekorzystny stan całego organizmu człowieka. To prawda, ponieważ ultrafioletowego, które pobudza wytwarzanie melaniny osiągnie powierzchnię całkowicie, a zabarwienie jest utworzone jedynie na górnej wardze.

load...

Najczęstszymi przyczynami tego należy wziąć pod uwagę:

 • Choroby tarczycy, towarzyszą zmiany jego stanu funkcjonalnego – hipo- lub nadczynność tarczycy (choroba Gravesa-Basedowa, zapalenie tarczycy Hashimoto, wole guzkowe, etc.);
 • Choroby nadnerczy (głównie choroba Addisona, która ma drugą nazwę – Choroba brąz);
 • Ciąży (podczas ciąży zwiększa tworzenie się melaniny wynikające z istniejących zmiany hormonalne);
 • Naruszenie cyklu miesiączkowego-jajników;
 • Hormonalne leki antykoncepcyjne lub z celów terapeutycznych;
 • Choroby wątroby, w którym zakłócony metabolizm melaniny i jej neutralizacji;
 • Choroby przysadki, która kontroluje uwalnianie hormonu, który stymuluje syntezę melaniny (który może być zapalnych lub nowotworowych).

Tak więc, czynniki, które mogą prowadzić do powstania zabarwienia na górnej wardze, są różne, a czasami poważne procesów patologicznych. Dlatego należy niezwłocznie szukać profesjonalnej pomocy, a nie słuchać rad „doświadczonych” ludzi.
Powrót do spisu treści

Przebarwienia w lecie

Charakterystyka struktury powierzchni można określić wygląd pigmentacji górnej wargi w lecie, gdy nie jest postrzegane jako patologii opcji. Stopniowo ta pigmentacja lżejsze i znika całkowicie. W tym przypadku nie ma potrzeby się martwić o jej wygląd. Jest to konieczne w celu ochrony tej części twarzy z nadmiernej ilości światła słonecznego. W tym celu zaleca się stosowanie filtrów słonecznych o wysokim stopniu zabezpieczenia, aby być stosowany do twarzy przez 15-20 minut przed wyjściem na zewnątrz.
Powrót do spisu treści

Pigmentacja objaw choroby

Jeśli pigmentacja górnej wargi nie jest związany ze zwiększoną ekspozycją na słońce, a tam jest o każdej porze roku, trzeba szukać pomocy u lekarza, aby zrobić test i zrobić test. Tylko lekarz jest w stanie określić przyczynę, dlaczego nie ma zabarwienie. W tym celu wyznacza on odpowiednie badania, które pomogą ustalić dokładną diagnozę. Zazwyczaj wyszukiwania diagnostyczna obejmuje następujące badania:

 • Określanie poziomu trijodotyroniny, tyroksyna, tarczycy, hormon stymulujący tarczycę, przeciwciała peroksydazy, hormon stymulujący tarczycę;
 • Badać poziom testosteronu;
 • Ocena moczowych 17-ketosteroids, oznaczania siarczan dehydroepiandrosteronu krwi;
 • Określenia poziomu kortyzolu;
 • Ocena poziomu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (pozwala określić diagnozę ciąży);
 • Ocena poziomu hormonów w cyklu menstruacyjnym (oznaczonej przez poziom estradiol, progesteron, FSH i LH);
 • Wyniki testów czynnościowych wątroby przeprowadzono w celu oceny stanu funkcjonalnego wątroby (określenie poziomu ogólnego, bilirubiny bezpośredniej i pośredniej, aminotransferazy alaninowej, aminotransferazy asparaginianowej, białka całkowitego, albumin i globulin, kreatyniny i mocznika);
 • Ocena hormony tropowe, które są uwalniane przez przysadkę mózgową;
 • Przeprowadza ultradźwięków gruczołu tarczycy w wątrobie;
 • Do diagnozowania procesu patologicznego zaleca się przysadki tomografii komputerowej (widoczne ma radiografii siodła, ale jest mniej czułą metodę diagnostyczną).

Tak więc diagnoza przyczyn pigmentacji oznacza przeprowadzenie badania hormonalne i instrumentalną.


Powrót do spisu treści

Leczenie pigmentacji górnej wargi

Oczywiste jest, że leczenie miejscowe przebarwienia powinny opierać się na eliminacji przyczyn, które spowodowały jego wygląd, a także terapii miejscowej, która promuje wydalanie nadmiaru ilości melaniny. Zatem, w leczeniu tej choroby zaangażowane są kilku lekarzy. Przynajmniej 2 specjalistów: dermatolog kosmetolog i terapeuta. Tylko kompleksowe podejście do leczenia przebarwień można oczekiwać dobrego wyniku.
Powrót do spisu treści

Miejscowe leczenie przebarwień na twarzy

Obecnie droga wysoka wydajność usuwania plam starczych jest laserowe usuwanie. Używanie tego celu ultradźwięków mniej wydajnie. I różne rodzaje Peeling (chemiczne, mechaniczne) jest znacznie gorszej wydajności. Ponadto, aby osiągnąć dobry wynik biotatuazh kosmetycznych zalecane. Rozważenie mechanizmu działania wiązki laserowej, możliwe przeciwwskazania dla tej procedury.

Zalety Aleksandryty, laser neodymowy

Aleksandryty, laser neodymowy – to najnowsza technologia i myśli naukowej, która pozwala bezboleśnie pozbyć uciążliwego przebarwienia na twarzy. Wysoka skuteczność tego sposobu pozbywania się w nadmiernej ilości melaniny osiąga się dzięki następującym właściwościom wiązki laserowej:

 • Wybranej długości fali lasera tak, że pigment zniszczy tylko w tych miejscach, gdzie jest to potrzebne, bez wpływu na inne obszary skóry;
 • Ma uraz sąsiednie komórki;
 • Delikatność procedury – nie pozostawia blizn po konferencji.

Mechanizm pigmentu niszczące działanie wiązki laserowej

Komórki pigmentowe mają zwiększoną zdolność do pochłaniania promieniowania laserowego. Pochłaniania energii laserowej, to zniszczenie wiązań między cząsteczkami melaniny. Dlatego też, można łatwo wywnioskować na skórze ze względu na makrofagi i inne komórki układu immunologicznego. W wyniku tego, że skóra staje się lżejszy w oczach. Ważne jest, że zdrowa skóra nie jest wiązką laserową o szkodliwe działanie.

Jak wygląda procedura i jak przechodzi okres rehabilitacji

Laserowe usuwanie pigmentacji górnej wardze – całkowicie bezbolesny zabieg, który nie wymaga znieczulenia. Sesja leczenia skóry trwa średnio od 5 do 10 minut, bez rozpraszania uwagi ludzi od ich tradycyjnego sposobu życia. Po usunięciu laserowego pigmentacji zachowane niewielkie zaczerwienienie skóry w miejscu ekspozycji. To lekkie przekrwienie zwykle odbywa się w ciągu pół godziny.

Zniszczenie i usunięcie pigmentu ze skóry wraz z lekkim złuszczaniem, które znikają same po kilku dniach. Następnie, plamy pigmentowe zniknąć całkowicie. Zazwyczaj tylko jedna sesja pozbyć pigmentacji na górnej wardze.
Powrót do spisu treści

Bezpieczeństwo laserowe usuwanie pigmentacji

Wiązka laserowa jest całkowicie nieszkodliwe, ponieważ można zmieniać różne parametry. Dlatego też całkowicie wykluczyć możliwości poparzenia, blizny i przebarwienia zwiększona odporność na tym tle. Wysoce Specjalista dobierze indywidualny długość fali i natężenie promieniowania laserowego.

Zatem pigmentacja górnej wargi powoduje ogromny dyskomfort człowieka kosmetycznych. Przyczyny jego wygląd może być bardzo zróżnicowana, w tym głównych procesów patologicznych w organizmie. Dlatego też, we wszystkich przypadkach, pigmentacja górnej wargi wymaga konsultacji z wysoko wykwalifikowanego lekarza. Po ustaleniu dokładna przyczyna nie jest możliwe przeprowadzenie leczenia ogólnoustrojowego i miejscowego. Podstawowym lokalne miejsce terapia jest laserowe usuwanie przebarwień.

load...