Jak radzić sobie z potu: nadmierna potliwość pach i bezpieczne metody leczenia

Większość kobiet wyborze antyperspirantu chcą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu. Czy wiesz, jak rozwiązać problem z pocenie producentów kosmetyków? Oferują one dwa sposoby: blokują gruczołów łojowych lub stłumić nieprzyjemny zapach potu perfum. Jak radzić sobie z nadmiernego pocenia prawo?

load...

Stopień pocenie każdy organizm ma swój własny, a jeśli ktoś pomaga różne dezodoranty, potem drugi problem jest tylko coraz gorzej. Podczas mieszania perfum i zapach potu „bukiet” okazuje się bardzo nieprzyjemne. Jak dla antyperspirantów, które eliminują zapach potu w czasie od 24 do 48 godzin, naukowcy wciąż nie zgodzili się na ich wykorzystanie, szkody lub szkodliwe dla organizmu. Stopień szkodliwości substancji, które obejmują blokery potu, nie jest zainstalowany.

Zawartość:

Wideo problemu, ponieważ choroba nadmierna potliwość

Dlaczego ludzie pocą?

Pocenie się – to naturalny proces, który odbywa się w całości w każdym organizmie. Od tego czasu pracował w tych samych substancji, które nie są potrzebne przez organizm. Podobnie, organizm pozbywa się niechcianych substancji w opróżnianiem pęcherza i jelit ruchów, ale dlatego, że nikt nie przychodzi do głowy, aby użyć narzędzia, ratuje jedną z konieczności iść do toalety. Więc dlaczego są tak popularne blokery pocić? Po tym wszystkim, skóra – największym organem człowieka, a on też ma własny tryb pracy. Obserwować proces, można w trakcie aktywności fizycznej. Kropelki potu spływały ciała ludzi, którzy pracują fizycznie. Ale z estetycznego punktu widzenia, ludzie są pocenie nie wywołują współczucie, a czasami nawet irytujące, jak latem w zatłoczonej komunikacji miejskiej.

load...

Czy Dezodorant szkodliwy?

Jeśli martwisz się o nadpotliwości pach, konieczne jest czkawki głównej przyczyny, a nie maskować objawy, jak to zrobić, używając dezodorantów i antyperspirantów. To nie oznacza, że ​​wymienione środki do stosowania nie ma potrzeby, jest to kwestia nadużywania. W blokery potu zawiera substancje, które mogą powodować raka piersi, niektórzy naukowcy mówią. Lekarze związane z wykorzystaniem dezodoranty i antyperspiranty często przypadki choroby mukowiscydoza i mastopatii sutka u kobiet w wieku rozrodczym. I te choroby mogą ostatecznie inicjowanie nowotworów złośliwych. Dlaczego?

Pachy, którą tak starannie posypki i cytologiczne, są zbliżone do piersi. Nie bez wspólnej widzenia sensie, że blokowanie gruczołów łojowych w tej dziedzinie, tworzymy problem ciała. On nigdzie nie wyrzucać odpadów szkodliwych substancji, więc pozostają one w organizmie i gromadzą się tam. Zauważamy od razu, że twierdzenie to nie zostało udowodnione, więc uwierzcie lub nie ufam mu – prywatna sprawa.

Jak radzić sobie z pocenie

Tak, jak wspomniano powyżej, w celu radzenia sobie z nadmiernym poceniem się, trzeba znaleźć przyczynę tego stanu. Ludzie z tym problemem do lekarza nie jest natychmiastowe. Po pierwsze, starają się znaleźć najbardziej „własnych” oznacza, że ​​maskować nieprzyjemny zapach potu. To musi być z „wtyczki”, że „shut up” dziury na ciele, z którego pachnie nieprzyjemne.

I te otwory – porów i wdycha przez nie skóry oddziałuje ze środowiskiem. Tak więc, temperatura ciała w wysokiej temperaturze zmniejsza się dzięki porów. I jeśli pocenia zwiększa się, może okazać się nie tylko ze względu na indywidualne cechy organizmu, a także nieprawidłowego działania poszczególnych organów i układów, jak również otyłości, niedożywienia, żużla ciała, brak lub przekraczających hormonów.

Problemem jest to, że w celu określenia przyczyny pocenia trzeba spędzać czasu i pieniędzy na niezbędne kontroli. Wiele osób uważa, że ​​o wiele łatwiej jest kupić za skromne pieniądze szeroko reklamowana antyperspirant. Co robić – to zależy od Ciebie. Pamiętaj tylko jedno: człowiek musi się przejmować, ponieważ przy czym wyjść i niechciany materiał.

Dostępne anty-pocenie

Problem nadmiernej potliwości (nadmierne pocenie się) może być rozwiązany bez specjalnego dezodorantu, korzyści zdrowotne, które jest wysoce wątpliwa. Mówimy o antyperspirantów z chlorku glinu – Certain Dri, Gillette Siła Klinicznej Drysol. Wielu zatrzymuje ryzyko toksyczności glinu i poważnych reakcji alergicznych, nie mają one zastosowania tych antyperspirantów i chyba słusznie. Akceptowalne użycie takich środków, w rzadkich przypadkach, specjalny dzień odpowiedzialności (ślubne, na przykład). Ale najpierw należy upewnić się, że nie są podatne na alergie.

  • Poradzić sobie z nadmierną potliwością pomoc szałwia

Ten ściągające herb – prawdziwym zbawieniem dla osób cierpiących na nadmierne pocenie się. Może być stosowany na różne sposoby (upewniając się, że nie masz alergię Sage). Wywar z szałwii są dodawane do kąpieli, nie pić jak herbatę. Żywność może być dodany do suchej rozdrobnionych liści. Nawiasem mówiąc, mędrcem, ucieczką przed nadmiernym poceniem się, jednocześnie oczyszcza organizm z wolnych rodników, poprawia pamięć, zmniejsza niepokój.

  • Jedz więcej owoców cytrusowych

Znane jest, że zawiera kwas cytrusowych, które promuje wysuszenie. Pomarańcze, cytryny, grejpfruty, mandarynki zwalczać bakterie, które rozprzestrzeniają się nieprzyjemny zapach. Jeśli stosuje się do pachy świeżo wyciskany sok z cytryny przed pójściem do łóżka, pocenie się i zapach jest znacznie zmniejszona.

  • Nosić luźne ubrania

Wybierz ubrania wykonane z naturalnych tkanin, pomaga się pocić mniej, nawet w bardzo gorący dzień. I lepiej jest nosić będzie wolny. Następnie powietrze będzie krążyć wokół ciała i pozostają suche rzeczy.

  • Jedz witaminy B

Witaminy grupa ta pomoże pozbyć się toksyn. Aby zwiększyć ilość witaminy B w diecie, jeść więcej świeżych owoców i warzyw, produktów pełnoziarnistych, ryb, jaj i fasoli. Jeśli zrobimy zbilansowana dieta nie działa, ratunek kompleks witamin, który jest oparty na B witaminy

  • Nie nadużywać przyprawy i słodycze

Wiemy, że pikantne jedzenie zwiększa pocenie. Jeśli lubisz przypraw, spróbuj zastępując pikantne owoce morza żywności i produktów mlecznych, które mają działanie chłodzące. Słodycze w dużych ilościach również przyczyniają się do zwiększonej potliwości. Zalecane jest, aby pić dużo wody. Obniża temperaturę ciała i zmniejsza ilość potu. Ale nie picia wody z lodem, ponieważ jego ciała przetwarzanie wymaga wiele wysiłku, a aktywuje metabolizm, a tym samym zwiększa ilość potu.

Rezerwacyjnym dezodoranty home

Również świeżo wyciśnięty sok z cytryny, to zaleca się stosowanie Ocet jabłkowy i czarną herbatę. Octem wygląda następująco: dwie łyżeczki octu i taką samą ilość miodu. Trzy razy na dobę, po czym nakłada się na obszarach pod pachami. Eliminując zapach i przywraca równowagę pH skóry. Podobnie, są owoce cytrusowe.

Czarna herbata, a także szałwia, ściągające działanie. Świeżo parzona herbata umieścić na zimno pod pachami. Można go dodawać w wannie. A jeśli chcesz, aby doprowadzić organizm z toksyn, pić herbatę w nocy. Ale lepiej niż czarny i zielony.

Talk można używać proszku dla niemowląt, skrobię kukurydzianą lub zwykły sody.

Jeśli są bardzo zaniepokojeni pocenie się, nie jest zbyt leniwy, aby przejść badania lekarskie – może to pomoże Ci uniknąć poważnych problemów zdrowotnych.

load...