Jak radzić sobie z PMS: pozbyć się bólu i negatywnych emocji

PMS – skrót od zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Są kobiety, którzy słyszeli tylko nazwę, a nie wiedzą o problemach związanych z tą chorobą. Wiele kobiet interesuje się pytanie, jak radzić sobie z PMS jako stan ciała jest poważnym problemem. Od PMS, nawiasem mówiąc, dotyczy nie tylko kobiet, ale mężczyźni i ich rodziny, dzieci i innych członków rodziny.

load...

Zawartość:

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat stanu kobiet podczas PMS

Jakie są objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Każda kobieta PMS może objawiać się na różne sposoby. Lekarzy nie więcej niż 150 objawy tej choroby. Na szczęście, nie występują one razem, są one ustawione w każdym przypadku inna. Najczęstszym – ból głowy i ból w jamie brzusznej, odciągając ból (zwłaszcza w dolnej części pleców), omdlenia, mdłości i wymioty, niewytłumaczalne wahania nastroju, senność lub bezsenność, obrzęki kończyn, zaburzenia czynności jelit, zahamowania reakcji, gorączka, nerwowość i rozdrażnienie, Również dla zespołu napięcia przedmiesiączkowego charakteryzuje się ogólnym osłabieniem obronne organizmu, więc w tym okresie nie jest zaostrzenie istniejących chorób przewlekłych (np hemoroidy, alergie, astma).

load...

Jakie są przyczyny za negatywne przejawy

Naukowcy jeszcze nie ustalono dokładnej przyczyny PMS. Nauka termin ten jest stosunkowo nowy, pojawił się w 1931 roku, kiedy po raz pierwszy opisał chorobę. Oczywiście, kobiety w przedrewolucyjnej Polsce nie myśli o PMS. A kiedy o tym myślę – wówczas w ciąży, w okresie karmienia piersią. Powszechnie wiadomo, że w tamtych czasach kobiety są większość swojego życia poświęcił na dzieci, rodziny wielodzietne zostały uznane za normę, gdzie było 10 lub więcej dzieci. Dzieci są piersią, miesiączka i może być się od dłuższego czasu, co tutaj, zespół napięcia przedmiesiączkowego. Ale współczesne kobiety są bardziej lub mniej znane z tego warunku. Nie wiedząc, jak radzić sobie z PMS, wiele spędzić kilka dni w łóżku – tak nieznośny ból brzucha.

Naukowcy przedstawili kilka hipotez na temat przyczyn syndromu napięcia przedmiesiączkowego. Pierwszy powód – zmiany hormonalne (w tym okresie zmniejszył poziom hormonów żeńskich). Drugim powodem tego kłopotu leży w stan umysłu. Naukowcy zauważyli, że objawy PMS pojawiają się częściej u kobiet, które cierpią z powodu neuropatii, histerii i innych zaburzeń psychicznych.

Jak najlepiej radzić sobie z PMS

Wiele kobiet zaakceptować ten stan, a nie starać się coś zrobić, aby ułatwić im życie. Niestety, ta postawa współczesnych ludzi nie tylko ICP, ale także do każdej dolegliwości. Nie nadzieję na najlepsze, lepiej wybrać najbliższy porady na temat sposobów radzenia sobie z PMS.

Nie ograniczaj się do jedzenia. Ciało kobiety podczas PMS i tak napięta, nie uciskają swoją dietę. Pozwól sobie na kawałek ciasta lub czekolady, nerwowość i spadek drażliwość. Ale alkohol i kawa to lepiej nie nadużywać. Spróbuj zmniejszyć ich zużycie do minimum, a jeśli to możliwe, zrezygnować całkowicie.

Zapewniamy wysoką jakość wypoczynku. Spacery na świeżym powietrzu, dobry sen – to jest to, czego potrzebujesz podczas PMS. Staraj się nie przeciążać się z pracy.

Minimalizacja nerwowość i drażliwość. Pomagają herbatę z melisy, dziurawca, mięty, waleriany. I pomyśl o tym: nie zamykać winę za to, że czujesz się źle z powodu PMS. Jeśli zepsuł, przeprosić męża lub dziecka. Byłoby lepiej dla ciebie i dla nich. Czyścić swoje sumienie, a oni pozbyć się urazy. Negatywne emocje nie ma i nikt nie przynosi zdrowie i radość, to również nie są potrzebne.

Niektóre kobiety mają tendencję do odpisać ich śledziony na miesięcznych fizjologicznych zmian w organizmie. W rzeczywistości, PMS – warunek, który może i musi być zwalczane. A jeśli objawy PMS w Twoim przypadku nie jest fizyczne, ale psychologiczne więcej pracy nad sobą. Pozbądź drażliwość w twojej mocy! Istnieje wiele sposobów, aby rozweselić siebie i swojej rodziny, a to jest o wiele lepsze niż psuć. Pomyśl o tym.

Jeśli zauważysz, że jeśli chodzi o PMS wzdęcia, wyeliminować pokarmy z ich menu, które mogą powodować zwiększone wzdęcia i wzdęcia. Ta fasola, kwaśne owoce, rodzynki, suszone morele i śliwki. Niektóre warzywa również spowodować fermentację, na przykład wszystkie rodzaje kapusty.

Wiele masaż pomaga PMS. Cóż, jeśli się specjalny olejek do masażu. Pobrać 50 ml oleju z pestek winogron, dodać do niej olejki eteryczne: 4 krople cytrusów i lawendy, 6 kropli olejku jałowca.

Bezsenność PMS – jak radzić sobie z nim

Torba z suszonych kwiatów lawendy i olejku z tej rośliny daje dobry sen w nocy. Gdy bezsenność pomaga herbat ziołowych z dodatkiem ziela dziurawca, melisy, kozłka lekarskiego.

Przed pójściem do łóżka, wziąć ciepły prysznic lub kąpiel, przewietrzyć pokój dobrze, pić uspokajający herbatę. Wszystko to pomoże szybko zasnąć.

Jak radzić sobie z bólem podczas PMS?

Ból w dolnej części brzucha i dolnej części pleców ból kąpieli usuwa porządku. To powinno być ciepłe, ale nie gorące. Dodać kilka kropli olejku z kopru włoskiego, lawendy lub rozmarynu.

Usuń ból w jamie brzusznej pomoże gorący kompres. Dodać roztwór ciepłej wody i kilka kropel majeranku i szałwii. Zmocz ręcznik w roztworze, wyciśnij, oddany do żołądka przez 10-15 minut. Pokrywa górna z celofanu i koc, aby się ogrzać.

Pozbyć się obrzęk stóp i dłoni pomoże herbata z mięty, oregano lub dzikiej róży. Doskonałe wyświetlacze nadmiar płynu z sokiem żurawinowym ciała. Podczas PMS nie jest zalecany w celu zmniejszenia ilości zużytego płynu. Może to doprowadzić do odwodnienia. Ale w tym samym czasie, staram się nie pić dużo w nocy.

Niektóre z nich są zaniepokojeni ból podczas oddawania moczu. Są dobre na pomoc kąpiel biodrowego. Wlać do miski z ciepłą wodą, dodać do niego 3-4 kropli olejku jałowca, siedzieć kilka minut.

Lekarze mówią, że około 10% kobiet cierpiących na PMS, potrzebują pomocy lekarskiej. Jeśli uważasz, że wprowadzenie tego numeru, należy skontaktować się z lekarzem. Może być konieczne leczenie lub dodatkowych badań. Jeśli chodzi o silny ból przed miesiączką, konieczne jest, aby wykluczyć obecność chorób współistniejących kobiet.

load...