Jak radzić sobie z lenistwa?

Zawartość:

Och, leniwy – i jak z nim walczyć? Być może żaden człowiek na świecie, który raz w życiu nie cierpią z powodu tej choroby. Nie mówimy o tymczasowym zmęczenia, gdy cokolwiek nie jest to możliwe, ale stan umysłu, w którym wszystkie cele zanikać pokusę dla innej godziny spać w ciepłym łóżku, a nawet być nieobecny w pracy, skłamał wyimaginowanej choroby.

load...

Mimo, że nie są tak dalekie od prawdy, gdy odnosi się do choroby przełożonych w nadziei, że puścić do szpitala. Naukowcy wykazały, że lenistwo – jest to choroba. Ale to nie jest fizjologiczne i natury psychologicznej. Mówiąc najprościej, lenistwo – to choroba duszy. A w celu ustalenia jak radzić sobie z lenistwem, konieczne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego nie ma niefortunne niechęć do niczego.

Mokasyny klasyfikacyjne

 • Lenistwo fizyczna

To dolegliwość chorych okresowo, prawie wszyscy mieszkańcy naszej planety. Zwłaszcza późną zimą, kiedy nie ma wystarczającej witaminy i niezbędne potencjał organizmu jest obniżona. Osoba staje się ospały, senny i brak inicjatywy. Nie dziwi wydajności pracy w przemyśle i ogólne postępy uczniów w szkole spadają wraz z nadejściem chłodów.

load...

Jednak choroba ta jest łatwo wyleczyć biorąc witaminy lub standardowego filiżankę mocnej kawy z rana, to pomoże rozweselić.

 • Chaotyczna lenistwo

Tego typu osoba cierpi na choroby, a wstręt do góry przenosić, a do osiągnięcia sukcesu. Ale on nie wie, jak to zrobić. Człowiek strzela gola, po prostu nie widzi, jak to osiągnąć. Albo widać zbyt wiele możliwości i sitowie z boku na bok, ale bez osiągnięcia pożądanego. W związku z tym celem i celem jest, wysiłki są niedoceniane, a człowiek sam markowych próżniak.

Tymczasem, aby przezwyciężyć lenistwo prostu niezorganizowany. Aby to zrobić, należy wybrać pozycję, w której wszystkie obowiązki są jasno wyszczególnione i nie trzeba będzie wymyślić własnego planu działania. I, oczywiście, trzeba opracować samorganizovannost: zapisać się na dziennik, w którym codziennie rano zanotować plany dnia, należy wykonać wszystkie obietnice i ukarania siebie, jeśli coś przeoczyć ze względu na ich własnym lenistwem.

 • Lenistwo nudów

Zdarza się w momencie, gdy dana osoba nie jest już zainteresowany otaczającym nas świecie. Wszystko wydaje się mdłe, nudne i banalne. W tym przypadku, niektóre zazwyczaj działa w kręgach (praca – dom – dom – praca), a ktoś spada ręce i pogrążyła się w otchłani lenistwo. Ten człowiek nie widzi sensu w osiągnięciu pewnych celów. On po prostu nie jest interesująca żyć.

Jak walczyć lenistwo nudę? Diversity. Jeśli jesteś pragnienie przezwyciężył – wziąć urlop, kupić bilet do jakiegoś egzotycznego kraju i zostawić z ich zwykłym otoczeniem na chwilę. Zmiana sytuacja jest zwykle korzystny wpływ na ludzi. Nie można zostawić? Istnieje wiele innych sposobów, aby wstrząsnąć rzeczy. Spadochroniarstwo, ekstremalne jazdy, remonty w mieszkaniu (tych, którzy przeszli ten etap w życiu zgodzi się, że naprawa jest odpowiednikiem trzęsienia ziemi. Nie może być lenistwo!).

 • Strach przed odpowiedzialnością

Najbardziej destrukcyjne leniwe – kiedy człowiek boi się niczego. Strach przed porażką jest znacznie silniejszy niż radość z osiągnięcia. Zwykle choroba ta może „pochwalić” ludzie w dzieciństwie znacznie patronuje rodziców. Mama i tata po prostu nie pozwalają dziecku działać niezależnie. A kiedy syn lub córka jest nadal postanowił w pewnym działaniu, rodzice skrytykował wyniki. Dlaczego taki opiekuńczy? Wystarczy podświadomie matka i ojciec nie chce mieć ich dziecko wzrosła. Oni instynktownie rozumieją, że im dłużej dziecko będzie zależeć od nich, tym dłużej żyć w ojcowskim domu.

Zniszcz nieodpowiedzialne lenistwo jest dość trudne. Aby to zrobić, trzeba pozbyć się kompleksów dzieci i nadmiernej opieki rodzicielskiej. A jeśli akapit pierwszy może sobie dobrze dobrego psychologa, kochającą matką wykazują odporność mogły powstać na prośbę dziecka stać się osobą niezależną. Dlatego zalecamy cierpliwość i determinację.

 • Strach przed trudnościami

To lenistwo jest nieco podobny do poprzedniego, ale ma łagodniejszą formę. Człowiek jest zdolny do czynów, ale nie może wziąć na duży projekt w każdy sposób opóźnia rozpoczęcie prac. To sprawia, że ​​tysiące małych rzeczy, które mogłyby spowodować inne osoby, a najważniejsze jest to realne. A problem nie leży w naturze ludzkiej lenistwo, aw podstawowej obawy przed możliwymi trudnościami. Co więcej, im większy projekt, tym trudniej jest mu podjąć.

Jak walczyć z lenistwem, która rośnie ze strachu? Przerwa duży cel na mniejsze. Musimy pisać pracę magisterską? Podzielić je psychicznie do głowy i przekonać się, aby napisać prolog na tydzień. Potem następne dzieło i następny. Wierz mi, krok po kroku, aby poradzić sobie z dużym projektem jest znacznie łatwiejsze.

 • Miłość bezczynności

To lenistwo jest najbardziej głębokie i bezwstydny. Człowiek szczęśliwy zanurzony w oglądając ulubione programy telewizyjne, wiedząc, że pieniądze na jedzenie przynieść męża i dziecko ze szkoły będzie moja babcia. Idle życia czasami tak wciągająca, że ​​ludzie przestają robić nawet najbardziej elementarne. Na przykład, opóźniając mycie naczyń czy prasowanie.

To ulubione przysłowie o próżniak staje się „pracy. – Nie wilk w lesie nie będzie ucieczki” Ona naprawdę nie ucieknie, ale patrzy tęsknie w postaci brudnych naroży i brudnych okien. Jeśli mówimy o lenistwo damskiej, często łapie bezbronną ofiarę na urlopie macierzyńskim. Dziecko wyrosło w pracy nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Można poświęcić czas dla siebie. Ale w końcu dzień latać i kompletnym bezruchu, przypominając sobie nawzajem.

Jeśli pokonał fiat leniwy i nie wiem jak z nim walczyć, pokażemy wam, co robić. Umów się do pracy. Szefie, nie znaczy, że zasługują na odpoczynek, ponieważ trzy lata szukali dziecka. I nie można przekupić bladą twarz. Choć dzięki sile, ale trzeba wstać wcześnie rano. Zobaczysz, może upłynąć tydzień lub dwa, a zbyt leniwy, aby podnieść rękę.

Uniwersalne sposoby radzenia sobie z lenistwem

„Co to jest leniwy i jak z nim walczyć?” – Myślisz, kiedy zdajesz sobie sprawę, że pewnego dnia mijał. A jeśli pierwsza część pytania jesteśmy dość dobrze poznane, ten ostatni wciąż wymaga odpowiedzi. Istnieje wiele opcji, które powinny wyglądać walka z lenistwem, a każdy z nas prawdopodobnie będzie musiał wybrać swój własny najbardziej efektywne. Spróbujmy?

 1. Wynagrodzenie

  Zachęć sobie coś nieprzyjemnego dla wykonywanej pracy. Dla niektórych, nagroda może być czekolada. Dla kogoś – chodzić do kina. Można zmienić sposoby wynagradzania w celu, aby nie stać się nudne. Zwłaszcza, gdy chodzi o czekoladę. Im większa ilość wykonanej pracy, tym lepsza będzie nagroda. A potem stopniowo tworzy w komunikacji „pracy mózgu – wzmocnienia”, i to jest możliwe, że czekolada nie trzeba będzie w przyszłości.

 2. Zawsze zaczynaj od najbardziej trudnych i nieprzyjemnych rzeczy

  W godzinach porannych, kiedy wiele siły i energii, to najlepiej, aby „zniszczyć” największą ilość pracy, że nie chcesz. Tylko nie daj się nabrać, namawianie: Będę teraz to ułatwić, nastrój i after’ll wziąć kompleks. Chwyć naraz, inaczej dzień odbędzie się dla małych firm, a ty nie masz czasu znowu nic.

 3. Plan

  Bardzo skuteczną metodą. I to nie tylko pomaga leniwy, ale także ludzi ciężko pracujących, zaśmiecone pracy. Bardziej dokładnie Ci rasplaniruete dzień, tym więcej przypadków będzie miał czasu, aby zrobić. Napisz zaplanować z wyprzedzeniem, od wieczora do rutynowych rano był gotowy. Po pierwsze, w godzinach wieczornych masz czas do zapamiętania wszystkich planowanej działalności. A po drugie, rano będzie z pewnością znajdzie dla siebie żadnego usprawiedliwienia i nie zawierają kilka punktów w codziennej rutyny. Przy planowaniu, nie należy zapominać, że lekarze powinni alternatywnej psychicznej i fizycznej pracy. Aha, i nie zapomnij o małych pięciominutowe przerwy dla „leniwych”.

 4. Zorganizować konkurs

  Nic nie jest w stanie walczyć z lenistwem, ducha konkurencji. Polemizować z jej przyjaciela, który był pierwszym, który napisze dyplom. Lub które z was dostanie doskonały wynik na egzaminie. W każdym innym przypadku, aby wykładać chcesz być leniwy. Ale przed jego dziewczyną jest niewygodne! A większość chce udowodnić, że jesteś, jeśli nie lepsze, to przynajmniej nie gorzej niż druga kłótliwy.

 5. Weźmy na stole

  Bardzo często zebrać myśli przeszkadzają pali „konieczne” papiery na stole. Trochę czyszczenia. W tym samym czasie, oraz czynności regulacji. Nawiasem mówiąc, dotyczy to nie tylko stół, ale także cały obszar roboczy jako całości. Tak, a pojawienie się zlecenia jest w stanie dodać energii i tonu.

Czasem myśli, że jest dość leniwy, energiczny i człowiekiem sukcesu. Znowu i znowu ładuje się z pracy, skarżąc się, że nic nie udaje. W tej sytuacji nie chodzi o lenistwo, ale pracoholizmu. Ci ludzie zmagają się z „lenistwa”, podczas gdy oni muszą walczyć ze sobą, zmuszając się przynajmniej od czasu do czasu odrywać od pracy.

Ponadto, lenistwo jest często bardzo użyteczne. Nic dziwnego, że nazywany jest motorem postępu. Ktoś zmęczony ręcznie myte bielizny? Coined pralka. Zmęczony chodzenia? Przyjdź w samochodzie. W związku z tym zwraca się do kwestii walki z lenistwem, pomyśl: czy musimy się go pozbyć? Czy jest życie po prostu popycha cię do kolejnego wielkiego odkrycia?

load...