Jak radzić sobie z kompleksami? Miłość własna – najlepsza broń

My – prawdziwi profesjonaliści w walce z nadwagą, niesfornych dzieci, zdradliwe pracowników, ale nie wie, jak radzić sobie z kompleksami. Ale oni zatruwają nasze życie bardziej niż stare dżinsy, w które nie można dostać. Jest to kompleks w cichym głosem komentując każdy Twój ruch: „Ty – gruby”, „wy – złą matką”, „raport nie zrobi”. A kobiety, które głos głośniej, coraz częściej wymagający. Winić nasze emocje i wrażliwość.

load...

I wiesz, jakie systemy? Jest to odzwierciedleniem twojej osobowości. Ten, trzeba było wiele lat temu. Wszystko niechęć do samego siebie (inaczej złożona i nie można nazwać), zaczynamy uprawiać, jest bardzo młody. Rodzice zwane głupie? Być może mają rację. Nauczyciel powiedział, że ledwo mogę pisać test jako „doskonałe”? To jest dokładnie to, co się stało. Nie walczymy z kompleksów, a nawet świadomi ich istnienia.

Udogodnienia dla dzieci

Ale przede wszystkim siebie biczowany siebie. Pamiętasz, jak cię jeszcze uczennica stojących na bieżni. Konieczne jest, aby wyprzedzić przeciwnika. A obok ciebie, ani więcej, ani mniej, Ritka-chudy. Naturalnie, to cię wyprzedzić. A ty już bardzo zawstydzony przyszłych strat. Niepełną minutę, byłaś na początku, masz bóle głowy, żołądka. Już nie są do maratonu. I można stracić. Rita koledzy z gratulacjami, a ty myślisz, że wszystko jest odwrócił się od ciebie. Nie trzeba dodawać, że od teraz zaczynasz lubić klasy siłownię i … Ritka. Sam, przede wszystkim.

Czy dorastać i rozwijać się razem z tobą i swoimi kompleksami. Spójrzmy na tych największych, a jednocześnie mówić o metodach walki z naszymi wewnętrznymi wrogami. Zatem, sprzęt damska: jak walczyć, niż leczyć i jak zabrać podświadomą próbę przekonania, że ​​jesteś gorszy niż jest w rzeczywistości? Pierwszy niezadowolenie zaczynamy doświadczenia, patrząc w lustro. A włosy nie jest tak, a długi nos i krótkie nogi. I najpiękniejszą kobietą w klasie, niestety, dokładnie naprzeciwko ciebie. To było? A może ten kompleks jest teraz cierpi swoją córkę dorastanie? Co robić, jak jej pomóc? Po pierwsze, znaleźć gwiazdę, która wygląda jak swojej córki. Potem zaczynają go podziwiać, by opisać wszystkie zalety jej charakteru, wyglądu. Powiesić w widocznym miejscu plakat z wizerunkiem gwiazdy i czekać na wyniki. Z pewnością każdy, kto przychodzi do domu, świętować podobieństw sławna z córką. Ty też spróbuj ją podkreślić. A po chwili nastoletnia samooceny nieuchronnie czołgać się. Pewnie! Ona wygląda jak aktorka!

Dorosłych kompleksy

Następnie przejdziemy do tego, co można napotkać w późniejszym życiu. Na przykład kompleks „stara panna”. Jednym z najbardziej podstępnych i destrukcyjnych mechanizmów naszej podświadomości. Wyobraźmy sobie, że wszystkie koleżanki od dawna żonaty, a ty nadal nie masz rodziny. I już nie wyjść za mąż, tym bardziej złożone dłuższy start. „Jestem nie ma sensu nikomu. Jestem najgorszy. „W rzeczywistości, trzeba nieco wyższe standardy dla kandydatów, a nie jej przyjaciół. Pomyśl o tym i będzie można poślubić kogoś z mężami znajomy? W jednym napojów małżonka. Drugi okresowo podnosi rękę. Trzeci nie działa. Dlaczego więc spiesz się ożenić? Do czternastej, aby wyróżniać się w sukni ślubnej, a reszta jego życia chodzenie z siniakami? Nie chcesz taki los dla siebie? Dlatego oderwać się zatrzymać i cieszyć się długo oczekiwana wolność. Nie, nie próbują zniechęcić cię od życia rodzinnego. Po prostu nie spiesz się w ramiona pierwszego przybysza tylko dlatego, że wszyscy twoi znajomi mają czasu, aby spróbować na zasłonę, a ty – nie.

load...

Im starsza jest kobieta, tym bardziej dojrzała staje się skomplikowane. Na przykład, prawie każdy przedstawiciel płci pięknej w 40 lat, mówi, że nawet starzenia. Zjawisko to psychologowie nazywają kompleks „zamkniętymi drzwiami”. Ktoś bierze wiadomości spokojnie. I ktoś zacznie próbuje cofnąć zegar z pomocą chirurgii plastycznej, drogich zabiegów kosmetycznych, młodych kochanków. Jak nauczyć się radzić sobie z kompleksami, jeśli lustro pokazuje uporczywe zmarszczki i siwiejące skronie? Nauczyć się akceptować swój wiek. Zlokalizuj korzyści. Na przykład, dzieci wyrosły, i można bezpiecznie zatrzymać się na noc z przyjacielem. Albo, przez tyle lat, już zrobił karierę, i zasłużenie doceniane w pracy.

Poniższy zestaw przychodzi do kobiety po serii nieudanych prób nawiązania do życia prywatnego. I choć to się nazywa piękny – zestaw „Kleopatra” – zachowanie kobiet w tym okresie nie można nazwać atrakcyjną. Nienawidzi wszystkich ludzi, wierząc, że są one wykonane tylko pić, chodzić i rzucać brudne skarpetki po mieszkaniu. Czy uważasz, że ta kobieta może znaleźć bratnią duszę? Raczej nie. Jednocześnie nie wiedziała, jak radzić sobie z kompleksami muzhenenavistnichestva. Po pierwsze musimy znaleźć przyczynę jego nienawiść do mężczyzn. Być może masz kogoś zranić wiele lat temu? Starają się analizować przyczyny konfliktu. Może byłeś za młody na małżeństwo? Albo twój mąż opuścił cię raz, po prostu popełnił błąd i teraz żałuje, że? Wybacz ich sprawców. I zrobić to szczerze. Wtedy można sobie pozwolić, aby zbudować nowy związek. Ale żeby to zrobić trzeba, nie patrząc w przeszłość. Po tym wszystkim, nowy wybór nie ma nic wspólnego ze starymi grzechami swoich byłych mężczyzn.

Wreszcie otwarty dla Ciebie najważniejsze i uniwersalne broń do zwalczania kompleks: to miłość własna. Jeśli kochasz siebie, bez kompleksów, że nie będą się bać!

load...