Jak radzić sobie z depresją?

Zawartość:

Dziś, coraz częściej słyszy się zdanie: mam depresję. Czy wszyscy wiedzą, co to jest? Spróbujmy dowiedzieć się, jakie zwierzę jest i jak radzić sobie z depresją. Po poznaniu tych funkcji, leczenie depresji będzie przypominać walkę z wiatrakami. Powiemy Ci, jak radzić sobie z depresją na własną rękę. Bo, niestety, nie wszyscy zgadzają się szukać pomocy u specjalisty.

load...

Czym jest depresja?

Depresja jest zaburzeniem psychicznym i ma pewne cechy. Tak więc, zanim szukać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób radzić sobie z depresją, upewnij się, że to jest to. Objawy depresji to:

 • Obniżenie nastroju, który nie jest zależny od warunków i jest utrzymywany przez co najmniej dwa tygodnie;
 • Brak zainteresowania wszelkich zmian;
 • Zwiększone zmęczenie i „zmęczenie”, który trwa niezmiennie przez miesiąc.
 • Bezsenność, lub odwrotnie, nadmierna senność;
 • Myśli samobójcze i śmierci;
 • Niska samoocena;
 • Bezpodstawny lęk i poczucie winy,
 • Zwiększony niepokój;
 • Zwiększony apetyt lub spadek;
 • Niska koncentracja i niezdolność do podejmowania decyzji.
 • Depresja może być odpowiedź na bodźce zewnętrzne – wydarzeń zachodzących w ludzkim życiu. Zazwyczaj te wydarzenia z „minus” – utrata bliskiej osoby, zmiana statusu społecznego, utrata pracy – które prowadzą uczucie smutku i beznadziei. Wszystko staje się ponury, a wiele wydarzeń są po prostu zniekształcone do przesady im smutno.

Są to tak zwane reaktywne depresji. I każdy z nas nieświadomie zaczynają się martwić, jeśli postać leżącą na łóżku, twarzą do ściany droga nam człowieka, który jest prawie wegetatywna egzystencja. I ostro rodzi się pytanie – Jak radzić sobie z depresją?


Co należy zrobić?

Wiele chorób psychosomatycznych uruchomić z powodu emocji były napędzane w środku. W tych warunkach ukochaną osobą, można po prostu być obecny z nim, nawet w ciszy. I to będzie wielkie wsparcie i komfort. Człowiek zobaczy, że jesteś blisko i gotowy do pomocy. Czasami to wystarczy, aby pomóc człowiekowi wyjść z depresji.

load...

Dla osoby w jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa jest ważne krewni i przyjaciele. Czasami ważne jest, aby powiedzieć głośno to, co się stało. A także wyrazić lęki i obawy z tym związane. A w twojej mocy, aby uważnie słuchać osoby.

Jest to obowiązkowe, aby utrzymać kontakt i relacje z osobą, nawet jeśli są one zablokowane w danym czasie. Najczęściej zminimalizowana komunikacja była ze swoją rodziną. W pracy, ludzie wciąż próbują pozostać w kontakcie, siły moralne w domu nie jest po prostu za mało.

To nie jest do końca życia – Cokolwiek się stanie, ważne jest, aby uświadomić, że osoby, utrata pracy czy statusu społecznego jest. Człowiek musi zrozumieć, że utrata pracy nie czyni go mniej cenne i drogie w twoich oczach. Czasami jest to lęk i obawa, że ​​jest bezwartościowy i są bodźcem do rozpoczęcia depresji.

Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na osoby, pozytywnych rzeczy w życiu teraz, ale bez zbytniego patosu. Nadmierne affectedness pewno wpadła mi w oko, ponieważ depresja nie pozbawia zdolności myślenia człowieka. A takie próby wspierające osoby może prowadzić do zupełnie odwrotny skutek. To nie pomoże i symulowane wesołość i radość w obecności pacjenta, opowieść plotek. Musimy pamiętać, że poczucie humoru jest często utracone podczas depresji.

Podczas komunikowania się z osobą, która jest w depresji, to jest bardzo użyteczne motywować i zachęcać do twórczej ekspresji w dowolnej formie. Bardzo dobra pomoc i aktywność fizyczna, która jest prawie zawsze zwiększa i poprawia nastrój i daje dodatkową energię, więc konieczny i brakuje u osób z depresją.

Naukowcy zauważyli, że ludzie, którzy wykonują ćwiczenia aerobowe, przejść ze stanu depresji są znacznie szybciej niż ci, którzy nie stosują żadnych sportów. Wybór aktywności fizycznej są teraz ogromne. Zawsze można znaleźć coś do gustu, czy iść na siłownię do zajęć grupowych lub ćwiczyć w domu sam, tylko wybór należy do Ciebie. Może to być po prostu walking – spacer w dół ulicy.

Co można zrobić?

A teraz spróbujmy dowiedzieć się, co zrobić w każdym razie niemożliwe. Po pierwsze, nie jest konieczne zapewnienie leżeć w łóżku człowieka wokół lub na początku snu, i pozostawić długi. Chociaż często jest chęć do głosu ludzi w depresji „ukryć się gdzieś w kącie, należy zostawić w spokoju.”

Nie ma sensu do odwołania i odwołanie do woli pacjenta, wydając frazesów typu „weź się w garść” i że „weź się w garść Możesz”, ponieważ większość z pacjentem i może zrobić, a ty jesteś, że wystarczy dodać do niej poczucie winy i niewypłacalność. Wyrzuty i uwagi to nie jest coś, co jest właściwe dla danej sytuacji. Człowiek i tak najprawdopodobniej odnosi się do siebie jako nieudacznika.


Dodatkowe metody oczyszczania depresji

Istnieje również następujące skuteczne w leczeniu depresji, które z powodzeniem stosowane przez psychologów. Ale w domu są wykonalne.

 • Terapia światłem

Jednym z tani i prosty sposób leczenia depresji – to jest, kiedy człowiek po prostu wychodzi na światło słoneczne lub patrząc na świcie. Lekarze mówią, że dobrze jest zrobić po przebudzeniu rano.

 • Muzykoterapia

Ta muzyczna leczenie działa. Chory może przyjmować biernej słuchacza lub po prostu bardziej proaktywnego podejścia – śpiewać i brzdąkać na instrumencie, taniec do muzyki, a nawet malować muzykę.

 • Medytacja

Techniki, które pozwalają osobie, aby kontrolować swoje emocje i rozwinąć kontrolę nad swoimi myślami. Medytacja jest zalecany do radzenia sobie ze stresem, aby rozładować napięcie.

 • Aromaterapia

To pomaga zwalczyć zmęczenie psychiczne i pomaga przywrócić sen. Olejów zalecanych olejek różany, rumianku, bazylia i jaśminu.

Więc teraz wiesz, co depresja jest i jak z tym walczyć. Należy jednak pamiętać, że w przypadku gdy tydzień chory nie czuje się lepiej, należy szukać pomocy u psychologa lub psychoterapeuty. Ponieważ depresja – to nie jest tylko zły nastrój. Depresja – jest poważną chorobą, która może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

load...