Jak radzić sobie z depresją sam

Zawartość:

Zdarza się, że zaczynamy czuć się całkowicie wyczerpany, a życie traci swoją farbę w naszych oczach. Dzieje się tak najczęściej, gdy ktoś nam przynosi, coś pójdzie nie tak, tracimy osoby, które kochał, czy rozpadające się marzenia, które były tak ważne dla nas. Prawdopodobnie nie na gruncie jednej osoby, która przynajmniej raz w życiu nie doświadczył takiego stanu.

load...

Czasami nasz smutek staje się problemem do czynienia z dość trudne. Jeśli smutek trzyma cię w ciągu kilku tygodni, jeśli to silnie wpływa na zdolność do komunikowania się z ludźmi i cieszyć się życiem, to jest prawdopodobne, że czujesz się przygnębiony. Kiedy czujesz, że depresja bierze ciężką postać, to nie powinien opóźnić, należy skonsultować się z lekarzem. Ale jeśli jesteś przekonany, że można poradzić sobie z problemem na własną rękę, a potem zacznij to robić tuż dzisiaj. A my daje szereg strategii, które mówią nam, jak radzić sobie z depresją sam.

Na jakiej podstawie można dowiedzieć się depresji

Ważne jest, aby ustalić, czy są naprawdę przygnębiony. Oczywiście, dobrze byłoby to zrobić z pomocą lekarza, ponieważ objawy wielu chorób mogą być podobne do objawów depresji, a to jest bardzo ważne w tym przypadku, aby nie tracić czasu i zidentyfikować choroby w czasie. Ale jeśli uważasz, że zdrowie jest w porządku, można określić, że masz depresję może znajdować się na następujących podstawach:

 • Utrata zdolności do funkcjonowania w życiu codziennym;
 • Senność, zmęczenie, uczucie, że nawet najprostsze rzeczy zajmują zbyt dużo swojej energii;
 • Stały smutek, ataki płaczliwość, niepokój lub pustka;
 • Poczucie niższości, aby uporać się z tym staje się coraz cięższy, samobiczowanie i brak poczucia własnej wartości;
 • Zaczynasz śpi dużo więcej lub mniej niż zwykle, aż do bezsenności;
 • Niezwykły przyrost masy ciała lub straty, a także z ciągłego objadania się lub całkowita utrata apetytu;
 • Trudności z koncentracją, „mgławicę” myślenia, zapomnienia lub niemożności podejmowania jasnych decyzji;
 • Pesymizm, poczucie bycia beznadziejnie zagubiony sens życia, wszystkie próby coś zrobić – po prostu bezużyteczne;
 • Drażliwość, niepokój bezmyślne długo;
 • Na poziomie fizjologicznym – bóle mięśni, skurcze, problemy trawienne, bóle głowy i inne bóle, które nie chodzą bez pomocy leków;
 • Myśli samobójcze – myśli o śmierci lub samobójstwie próbie.

Muszę powiedzieć, kiedy przyszedł do ciemnych myśli o śmierci, to najlepiej, aby nie polegać na własnych siłach, i szukać pomocy u specjalisty.


Jak wyjść z depresji?

Rozpocznij swoją podróż do zdrowia, nie odkładać. Depresja nie jest jak niekończący letarg jakby zanurzone w całkowitym otępieniu, a każde działanie wydaje się zbyt skomplikowane. To z tego powodu ważne jest, aby zrozumieć, jakie kroki należy podjąć, aby leczyć się stopniowo, a nie oczekiwać natychmiastowych uzdrowień. Będziesz miał minutę „oświecenia”, a chwile rozpaczy; ale wtedy nie trzeba się wycofać, i dołożyć wszelkich starań w celu uniknięcia powrotu do głębi depresji. Oto, co trzeba zrobić, aby rozpocząć:

load...
 • Znajdź wzór do naśladowania

  Zdarza się, że zaczynamy czuć się całkowicie wyczerpany, a życie traci swoją farbę w naszych oczach. Dzieje się tak najczęściej, gdy ktoś nam przynosi, coś pójdzie nie tak, tracimy osoby, które kochał, czy rozpadające się marzenia, które były tak ważne dla nas. Prawdopodobnie nie na gruncie jednej osoby, która przynajmniej raz w życiu nie doświadczył takich sostoyanie.Vy myśleć, że tylko Ci przyjdzie na taki stan? Spróbuj przejść do biblioteki i wyciągnąć losowo pięć książek z różnych biografiach sławnych ludzi.

  Możemy zagwarantować, że co najmniej jeden z nich prawdopodobnie cierpiał na depresję. Czy jakieś badania, aby znaleźć historię sławnych ludzi, którym udało się przezwyciężyć stan dekadenckie. Przeczytaj, jak mówią o ich „walki” z tą chorobą, zapoznaje się z ich metod walki z depresją. Niech ośmielić fakt, że istnieją ludzie, którzy byli w stanie przezwyciężyć ten stan; ale również fakt, że masz przewagę: szukali ich własny sposób, aby uzdrawiać i można korzystać z ich doświadczenia.

 • Naucz się kochać siebie

  Życie – to nie jest wyścig, a nie powód do stałej konkurencji. Rzeczywistość jest taka, że ​​każdy ma wielką wartość jako osoby, a samobiczowanie znacząco obniża wartość swoich własnych oczach, a to prowadzi do rozpaczy. Zatrzymaj wykonywanie siebie za to, co niezależnie od błędów i pomyłek, i staramy się stworzyć dla siebie własną przestrzeń, w której można poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

 • Zrób listę rzeczy, które powodują największe obawy, co może prowadzić do depresji

  To może być niezapłacone rachunki, brak wypoczynku lub pracy zbyt trudne. W innej kolumnie obok każdej pozycji zanotować jakie praktyczne kroki, które można podjąć, aby rozwiązać ten problem: na przykład, aby znaleźć sposoby, aby zapłacić rachunki, plan wakacjami, lub dowiedzieć się, jak dostać innej pracy. I zacząć działać! Po prostu nie myśleć o tym, że masz problem i zacząć je rozwiązywać, od razu poczuć się jak masz entuzjazm wydaje się pomóc uporać się z depresją.

 • Prowadź dziennik, w którym będzie on opisać swoją „podróż” na drodze do uzdrowienia z depresji

  Spisywać myśli, że przyjdzie do głowy. Blog jest miejscem, które będzie na bieżąco wścibskich oczu twoich najskrytszych myśli i nie trzeba się martwić, że ktoś będzie cię sądzić za nimi. Blog może być twój pomocnik w walce z depresją, bo to w końcu stać się wskazówką, że można się radować, poprawiają nastrój, lub odwrotnie, jest w stanie podważyć. Innymi słowy, wracając do swoich notatek i ich czytanie, można lepiej zrozumieć siebie.

Pielęgnacja ciała

Zadbać nie tylko o ich stan umysłu, ale również ciała. Organizm może pozostać zdrowe tylko wtedy, gdy dbać o siebie: dobrze zjeść, aby w pełni zrelaksować, utrzymać napięcie mięśni. Jeśli zaniedbamy traktować potrzeby swojego ciała, to bardzo szybko doprowadzić do wyczerpania i otwartości na depresyjne myśli. Teraz skupimy się na tym, co ma duże znaczenie w walce z depresją.

Spokojny sen

Sen jest bardzo ważne dla utrzymania zdrowia. Brak snu może potęgować negatywne myślenie i łatwo wyciągnąć cię do błędnego koła, w którym twój umysł nie pozwoli Ci spać i wyeliminować możliwość snu, a to z kolei spowoduje jeszcze większe zanurzenie w negatywny. Przerywany, płytki sen i ciągłe zmęczenie – to najbardziej typowe skargi osób cierpiących na depresję.

Aby pozbyć się zaburzeń snu, wymaga ścisłego przestrzegania odpoczynku i czuwania, a zasada ta jest obowiązkowa dla każdego dnia. Unikaj kofeiny lub alkoholu jest nie mniejsza niż trzy godziny przed snem. Sypialnia musi być nagłaśniane, i bardzo przydatne spacer przed snem.

ćwiczenia fizyczne

Ostatnie badania naukowe wykazały, że ćwiczenia nie jest mniej skuteczne niż leki stosowane w leczeniu depresji. Sport uwalnia ładunek substancji w mózgu, który jest naturalny antydepresyjne, więc aktywny tryb życia pomogą Ci odzyskać zdrowie i spokój.

Start małe, z prostą spacer do najbliższego sklepu, czy nawet spacer wokół własnego domu. Stopniowo zwiększać obciążenie, jest współmierny do ich możliwości i potrzeb. Zgadzam się na spacery razem ze swoimi przyjaciółmi lub zapisać się na zajęcia grupowe, jak również obecności partnerów dodatkowo motywować. Przy okazji, można zrobić takie sporty, które pomogą złagodzić stłumiony emocje. Na przykład zapisać się na kursy samoobrony.

Zdrowe odżywianie

Ograniczyć spożycie cukru, skrobi, fast foodów i żywności przetworzonej. Jeść jak najwięcej owoców, warzyw i całej żywności. Pij dużo czystej wody. Dobrym, zbilansowana dieta może pokonać depresję lepiej niż jakikolwiek lek. I rzeczywiście, wiele objawów depresji może być połączony z niedożywienia i braku witamin i minerałów. Nie mniej ważne dla organizmu błonnika, tłuszczów omega i aminokwasy są niezbędne dla układu nerwowego.

Warto wspomnieć, że tego rodzaju produkty spożywcze jak kakao i orzechów brazylijskich (charakteryzuje się wysoką zawartością selenu) są doskonałe do poprawy funkcji mózgu i eliminując depresji.

Idealny wygląd

Może nie być łatwo zmusić się do zwrócenia uwagi na ich wygląd i ubrania. Ale każda kobieta, nawet na poziomie podświadomości, problemem jest, jak to wygląda! Jeśli prowadzisz siebie, to będzie tylko dodać do swojej nowej partii smutku i niezadowolenia z siebie, nawet jeśli nie są tego świadomi. Ale wysiłek można zrobić, aby utrzymać zadbany wygląd, może pomóc poprawić swój nastrój i dają poczucie dobrego samopoczucia. Zrobić nową fryzurę lub kupić piękne nowe ubrania, a to będzie znakiem twojej miłości do siebie. Koncentrować swoją uwagę na tym, co lubisz w siebie, zamiast ją sobie na coś, co nie podoba.


Wskazówki

I wreszcie, chcemy dać Ci kilka wskazówek, aby wiedzieć, jak radzić sobie z depresją:

 • Usuń oka są rzeczy, które mogą cię zdenerwować lub pogrążyć się w rozpaczy

  Starają się otaczać się pięknem. To może być bardzo proste (na przykład tylko w celu wyeliminowania pomyłek), ale może – i trudniejsze (aby dokonać napraw kosmetycznych, na przykład). Ale w każdym razie, że warto. Dobry nastrój będzie jeszcze silniejszy, jeśli są zadowoleni z formy środowiska. I można dostać w zwyczaju częste wyjazdy do podziwiania przepięknych krajobrazów i wspaniałych zachodów słońca. Nawiasem mówiąc, częścią pobytu na świeżym powietrzu i słońcu również przyczynia się do szybkiego uwolnienia od depresji;

 • Tworzenie w sypialni idealne warunki do snu

  Niech będzie, jak to jest możliwe, ciemniejsze i ciszej – w jak największym stopniu. Nawet niewielki hałas lub przyćmione światło jest na tyle często, aby się obudzić albo zasnąć, aby zapobiec Osoba cierpiąca na depresję;

 • Zmniejszyć poziom stresu

  Podkreśla odżywiają depresję zaostrzając skłonność do depresji, i zapewniają ciągłe „paliwo” dla zachowania depresyjne myśli. Zdolność do konstruktywnego radzenia sobie ze stresem, zwiększa swoje szanse na depresję konfrontacji i sprawia, że ​​bardziej odporny na presję;

 • W życiu codziennym, unikać jakiegokolwiek porównania z innymi ludźmi

  Lepiej porównać się ze sobą w najgorszych momentach swojego życia, i myślę, że stałeś się teraz lepiej. Tylko twoje wyobrażenia o życiu, swoich osiągnięć, przyszłych celów i aspiracji mogą być Państwo priorytetem dla Ciebie. Wszystko, co zrobił lub czego inni ludzie, to może być ważne tylko dla siebie i nie muszą być ważne dla Ciebie;

 • Zmień swoje życie

  Często depresja jest wynikiem niezadowolenia i głębokiego pragnienia bycia w innej sytuacji życiowej niż jesteś teraz. Jeśli jesteś dwadzieścia lat, a nie chcesz już żyć z rodzicami – wynająć mieszkanie i żyć w spokoju. Jeśli nie lubisz swoje miasto – mieli okazję przenieść się do drugiej. Jeśli nie kochasz swoją pracę – poszukaj nowego. Psychiczny dyskomfort i nieprzyjemna sytuacja można włączyć swoje życie do zaostrzenia w bajoro niezadowolenia i rozpaczy bagna.

  Podjąć inicjatywę, aby zmienić to, co nie działa. To będzie trudne, ale żyć z depresją będzie jeszcze trudniej. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec występowaniu tego warunku lub radzenia sobie z depresją!

load...