Jak radzić sobie z chrapaniem i pokonać go?

Zawartość:

Jak radzić sobie z chrapaniem? Nie masz pojęcia, jak wiele osób chciałoby znać odpowiedź na to pytanie! I w większości przypadków, a problem ten nie jest bardzo zaniepokojony chrapania i jego bliskich. To jest jednak łatwo wytłumaczyć – spróbuj zasnąć gdy chrapanie ucha, a czasem bardzo.

load...

Niestety, tym bardziej bezczynny biznesu procentowych zwykle nie idzie – nikt nie próbuje pozbyć się chrapania, woli po prostu się z tym pogodzić. Szkoda – w większości przypadków, z odpowiednim podejściem, aby wyeliminować chrapanie jest bardzo realne. Więc dlaczego nie spróbować? Tym bardziej, że w niektórych przypadkach chrapanie może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Czym jest chrapanie?

Co większość ludzi wie o chrapanie, chyba że koliduje z ludźmi wokół snu? Tak, prawie nic. Ale jeśli zdecydujesz się uporać się z chrapania, trzeba dowiedzieć się wszystkiego o tym. Więc chrapanie – głośny gardłowy dźwięk pochodzący z śpiącego. Znajduje się dźwięku ze względu na fakt, że istnieje silne wibracje, gdy powietrze przechodzi przez zbyt powietrznej zwiotczających mięśnie gardła i języka.

Indywidualne chrapanie podczas snu – to całkowicie normalne zjawisko i jest wspólna dla wszystkich, bez wyjątku – mężczyźni, kobiety, dzieci, dorośli, osoby starsze. W tym przypadku, chrapanie nie jest nawet warta uwagi, nie wspominając żadnego leczenia. Ale stała i bardzo mocne chrapanie – to inna sprawa.

load...

Że chrapanie może zakłócać sen, nie tylko dla innych, ale większość chrapanie – marzenie mężczyzna lub powierzchowne, a nawet stale przerwany. Stały brak snu prędzej czy później doprowadzić do rozwoju syndromu chronicznego zmęczenia i problemów z normalnym funkcjonowaniem układu nerwowego. Aby temu zapobiec, należy podjąć szereg działań, aby pomóc zredukować chrapanie – normalizuje tryb dnia, porzucić złe nawyki, udać się do lekarza. Ale niech nas wszystko w porządku.

Przyczyny chrapania

Teraz już wiesz, że chrapanie – a mięśnie drgań języka, podniebienia, gardła, powstaje ze względu na ich wypoczynku. Zazwyczaj następuje drastyczne parzystych prześwitu zwężenie dróg oddechowych. Ale z jakiegoś powodu tak się nie stanie u wszystkich ludzi? Oczywiście, istnieje kilka powodów, dla prowokowania? Oczywiście!

 • Odbiegający przegrody

Zwykle, przegroda nosa osoby znajduje się w położeniu środkowym lub, po prostu, w środku nosa. Jeżeli występuje odchylenie przegrody nosowej w jednym lub drugim kierunku, powietrze przepływa z większą odpornością. W rezultacie – pojawienie chrapania, których nasilenie zależy od stopnia krzywizny przegrody nosowej. W niektórych przypadkach ten zniekształcenia tkwi – co do zasady, że dziecko zaczyna chrapać niemal nieprzerwanie od urodzenia. W niektórych przypadkach, skrzywienie przegrody nosa jest wynikiem urazu nosa.

 • Polipy w nosie

Czasami przyczyną chrapania w ogóle jest prosta – tworzą w błonie śluzowej polipów nosa. Przez siebie, polipy nie są niebezpieczne, gdyż stanowią one tylko nadmiernego wzrostu tego większość z błony śluzowej nosa. W efekcie zwykłe nozdrza klirensu zwężone kilka razy, co również wywołuje powstanie silnego chrapania.

 • Adenoidy

Migdałki – jest powiększony migdałki, które również sprzyjają rozwojowi ciężką chrapania. Jednakże, migdałki są bardzo rzadkie u dorosłych – często chrapać z tego powodu występuje u dzieci 4-10 lat.

 • Wrodzone anomalie

Bardzo często osoba cierpiąca na ciężką chrapania, nie zdaje sobie sprawy, że ma pewne wrodzone anomalie struktury układu oddechowego i nosogardzieli. Zewnętrznie, anomalie te nie mogą w żaden sposób nie mają wpływu, jak długo dana osoba nie jest badane przez lekarza laryngologa. Patologie te obejmują: zmniejszone dolną szczękę, język zbyt duże, wydłużone podniebienie miękkie, zwężenie przewodów nosowych.

 • Nowotwory

Boi bynajmniej niemożliwe, ale też nie należy zapominać – chrapanie może pojawić się w przypadku, gdy pojawi się w nosogardzieli nowotworów. Jak ich wzrost chrapanie tylko wzrośnie. I to bardzo długi czas, żadne inne objawy ucisku, z wyjątkiem chrapanie, człowiek po prostu nie zauważy.

 • Leki

Jeśli masz chrapania po rozpoczęciu przyjmowania jakichkolwiek leków, należy natychmiast poinformować o tym lekarza. Najczęściej chrapanie zauważyć po zażyciu tabletek nasennych.

 • Czynniki zewnętrzne

Wiele osób zauważyła, że ​​najmocniejszy w chrapanie jeśli pójdziesz do łóżka po wypiciu alkoholu lub zbyt zmęczony. W przypadku, gdy wszystkie inne noce nie chrapać i nie należy się martwić.

Chrapanie jako sygnał zagrożenia

Wspominaliśmy już, że rzadko chrapanie nie zasługuje na szczególną uwagę. Jeśli chrapanie jest ciągły, istnieje możliwość, że dana osoba jest poważną chorobą, takich jak zespół obturacyjnego bezdechu sennego. Gdy choroba jest zakłócony oddychania w czasie snu, aż zatrzyma się – od kilku sekund do kilku minut.

Najczęściej chory w tym czasie nie obudzić śpiącego człowieka. Dlatego problemy z oddychaniem pozostają niewykryte przez bardzo długi czas. I to nie jest dobre, ponieważ zawsze istnieje ryzyko – choć niewielkie – pełnego zatrzymania oddechu, po którym nigdy nie odzyskuje. Zespół obturacyjnego bezdechu sennego ma następujące objawy:

 • Chrapanie

Ściśle rzecz biorąc, głośno i długo, chrapanie jest najważniejszym i oczywistym objawem tej choroby.

 • Zatrzymanie oddychania

Kompletna zatrzymanie oddechu, po czym wznawia po wstrząsów i / lub szlochem. Częstotliwość takich ataków mogą być bardzo różne – od kilku razy na tydzień do kilku razy w ciągu nocy.

 • Brak snu

Pomimo faktu, że w większości przypadków ludzie przestać oddychać podczas obudzi, wypełnij ten sen nie można nazwać. Dlatego osoba wstaje rano „złamane” w ciągu dnia doświadcza senność, bóle głowy.

Najczęstszym bezdechu sennego u osób z nadwagą i skłonnością do nadciśnienia. Jeśli należysz do tej kategorii, zaraz po przebudzeniu, pomiaru ciśnienia krwi. Co do zasady, jeśli przestał oddychać podczas snu, ciśnienie będzie nieco wyższa niż zwykle.

Zespół obturacyjnego bezdechu sennego wiąże się wiele problemów zdrowotnych. W związku z zakłóceniami oddychania w korpusie nie jest podawana ilość tlenu – rozwija się tak zwaną niedotlenienie. Niedotlenienie, co z kolei może powodować rozwój chorób, takich jak nadciśnienie, choroby wieńcowej serca, arytmia, udar mózgu, a czasem nagłej śmierci podczas snu.

Diagnostyka chrapania

Ściśle mówiąc, chrapanie zdiagnozowana nie ma potrzeby – wystarczy, aby spędzić noc w tym samym pokoju z mężczyzną. I tu przyczyny, które prowadzą do rozwoju chrapania, konieczne jest ustalenie, tak szybko jak to możliwe. Niezależnie sprawiają, że prawie niemożliwe, więc trzeba iść do lekarza laryngologa.

Lekarz zbada cię, przeprowadzenie niezbędnych badań, a następnie być w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego. Na początek lekarz zrobi oględziny, które będą identyfikować problemy, takie jak każdy nowotwór nosogardzieli – łagodnych i złośliwych powiększonych migdałków, polipów, odbiegający przegrody. Takich jak tomografia komputerowa, X-ray – jeśli jest to niewystarczające, można zastosować inne metody badania.

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​chrapanie – to jest tylko jednoczesne obturacyjny zespół bezdechu sennego zjawiskiem, będzie produkować specjalne badania – polisomnografii. Metoda badania jest prosta – w nocy z ludzkiego ciała jest przymocowany szereg specjalnych czujników, które są ściśle ustalonej liczby wskaźników: sygnał dolnych mięśni szczęki, natężenie chrapania, nasycenia tlenem krwi, serca i innych działań.

Leczenie i zapobieganie chrapania

Po lekarz zrobi egzamin i ustalić przyczynę chrapania, to wybrać najlepszą kurację. Twoje zadanie – zaufanie do lekarza i ściśle stosować się do jego zaleceń. Najczęstszym sposobem leczenia chrapania jest następujący:

 • Polipy

W takim przypadku, jeśli okaże się, polipy w nosie, lekarz może zdecydować, aby usunąć je chirurgicznie. Zwykle, usuwanie prowadzi się w tym przypadku, gdy wiele polipów i / lub są bardzo duże. W innych przypadkach, lekarze wolą leków i fizjoterapii. Ale jeśli okazałoby się nieskuteczne, lekarz może również zadecydować o konieczności operacji.

 • Adenoidy

Jeżeli lekarz uzna osobę chrapanie migdałki, to metoda leczenia dobiera się indywidualnie, w zależności od tego, jak znacznie powiększone migdałki, jaki jest wiek chorego, czy istnieją jakieś choroby współistniejące. Leczenie może być zachowawcze lub chirurgiczne.

 • Odbiegający przegrody

Jeśli przyczyną silnego chrapania jest wypaczone przegrody, lekarz bardzo dokładnie zbadać chorego. W takim przypadku, jeśli krzywizna nie jest bardzo znacząca, lekarz może zalecić, aby zrezygnować z operacji. Ale jeśli krzywizna jest tak silny, że zakłóca normalnego oddychania, wykonywane Septoplastyka – sztuczne prostowania przegrody nosowej.

 zalecenia ogólne

W przypadku braku nieprawidłowości lekarz nie ujawniły żadnego specjalnego traktowania, a nie powołania, czym martwić – Twoje zdrowie nie jest zagrożone. Ale znosić jakieś chrapanie och, jak ja nie ma? Co robić? Oczywiście, walczyć! Oferujemy porady, zgodność z którymi jest w większości przypadków pozwala na skrócenie czasów chrapanie.

 • Nadwaga

Najczęściej chrapanie drażnić ludzi z nadwagą. Dlatego też, z dodatkowym obiciem powinni starać się pozbyć. Użyj oczywiste – po pierwsze, będziesz chrapać znacznie mniej. Po drugie, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych chorób układu krążenia – na przykład zawału serca, nadciśnienia tętniczego. I po trzecie, piękna figura, który podałeś.

 • Pozbądź się złych nawyków

Alkohol wywołuje zwężenie górnych dróg oddechowych, palenie – prowadzi do przewlekłego zapalenia gardła (zapalenie gardła). A wszystko to z kolei, w sposób nieunikniony prowadzi do ciężkiego chrapania. Jak to jasno wynika te nawyki są najbardziej opuszczonych. No, a przynajmniej ograniczenia palenia i spożywania alkoholu do minimum. A już na pewno nie warto palenia na kilka godzin przed snem.

 • Czas trwania snu

Jeśli chcesz spać spokojnie i bez chrapania, starają się dobrze wyspać. Trzeba spać przynajmniej 8 godzin dziennie w wygodnym łóżku w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

 • Postawa

Najczęściej osoba zaczyna chrapać, gdy odwrócony. Powód jest raczej prosty – język opada głęboko do gardła, co utrudniony przepływ powietrza przez drogi oddechowe, a w konsekwencji zakłócenie normalnego oddychania. W związku z tym, chrapanie ludzie powinni unikać pozycji leżącej.

Ale jak we śnie możliwe sprawdzenie swojego stanowiska, będzie musiał uciekać się do oszustwa. W tylnej części koszuli nocnej lub koszulek Sew piłki tenisowej – nie będzie można się przewrócić na plecy. Oczywiście, niektóre noce będzie stale się obudzić i poczuć dzień pozostawi wiele do życzenia. Ale najbardziej w ciągu tygodnia można się przyzwyczaić do spania na brzuchu lub na boku, i położyć się na plecach, nawet próba nie będzie.

Innym sposobem na zmniejszenie chrapania – ma podnieść zagłówek. Najłatwiej to zrobić za pomocą koce, walcowane wałek – umieścić go pod materacem. Druga opcja – bardziej efektywne, ale także bardziej czasochłonne – kliny z drewna lub starych książek, posadzone pod nogi łóżka.

 • Ćwiczenia dla języka i gardła

Najlepszym sposobem, aby zatrzymać chrapanie – podniesienie tonu mięśni języka i gardła. Dwa razy dziennie, rano i wieczorem, wykonywać proste ćwiczenia: silne trzymać się swojego języka, a najsilniej dokręcić mu trzymać w tej pozycji tak długo, jak to możliwe – aby pięć takich podejść. Innym dobrym ćwiczeniem: Trzymaj usta wykałaczki i przytrzymaj przez dwie minuty.

Urządzenia wyeliminować chrapanie

Obecnie istnieje wiele urządzeń mechanicznych, które obiecują, aby pozbyć się chrapania. Ale jeśli trzeba uciekać się do któregokolwiek z nich, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem. I zacząć z nich korzystać dopiero po zatwierdzeniu. Najszerzej stosowane są następujące:

 • Naklejki na nosie

Najbardziej nieszkodliwe środki – specjalne naklejki, które są dołączone do skrzydeł nosa, tak aby nosowych były maksymalnie rozszerzone. Środek ten ułatwia oddychanie w czasie spania, a tym samym zmniejszyć chrapanie.

 • Urządzenie polimerowe do leczenia chrapania

To urządzenie jest zamocowane w jamie ustnej osoby śpiącej w taki sposób, że jest on wspierany mięśni doustnych. Zadanie jest to samo – aby ułatwić oddychanie i wyeliminować chrapanie. Istnieje wiele wersji urządzenia – zwrócić się do lekarza, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że wiele osób kupuje takie urządzenie, ale wtedy odmówić jego stosowania – niezbyt wygodne do spania z ciałem obcym w jamie ustnej.

 • Kompresor

Sprężarka – Jest to urządzenie, które umożliwia ciągłe dostarczanie powietrza do dróg oddechowych, pod niewielkim ciśnieniem. Ściśle mówiąc, nazywają to urządzenie nie może być środkiem do leczenia chrapania. Ale ludzie cierpiący na ciężką obturacyjny bezdech senny, urządzenie może być bardzo przydatna. W tego typu leczenia zwanego CPAP.

Leki na chrapanie

Ah, taka tabletka byłaby do picia – i nie chrapanie …, ale jeszcze nie ma takich tabletek. Jednakże, wiele leków, które mogą zmniejszyć chrapaniu, jeśli nie wyeliminować go tam. Należy jednak pamiętać, i stosuje je dopiero po konsultacji z lekarzem, tak aby nie zaszkodzić zdrowiu, a nawet więcej, aby nie pogorszyć sytuacji.

 • Wpływy z przeziębieniem

Jeśli jesteś ciągle zatkany nos, pozbyć się chrapania byłoby praktycznie niemożliwe. Dlatego konieczne jest, aby dowiedzieć się o naturze przeziębienia i znaleźć odpowiednie lekarstwo na przeziębienia. Najczęściej lekarze przepisują te krople obkurczające naczynia jak Naphthyzinum lub Otrivin. Jednak nie jest możliwe do odliczenia, alergiczny nieżyt nosa – w tym przypadku, dodatkowo do kropli w nosie, trzeba innych leków.

 • Krople dobranoc

Krople, którego nazwa mówi sama za siebie, często pozwalają osoba całkowicie zapomnieć o chrapaniu. Krople te są przeznaczone do płukania – to nawilżanie śluzówki nosa, rozszerzenie górnych dróg oddechowych.

 • Spray Silence

Jeśli płukania nie lubisz, możesz spróbować aerozolu. Jego struktura, co jest bardzo skutecznie zwiększyć górnych dróg wjazdu roślinnych i olejków oddechowych. Najważniejsze – przelewanie sprayu przed pójściem do łóżka, a potem nie coś, co nie istnieje i nawet nie picia.

Jak widać, metody, jak radzić sobie z chrapaniem, całkiem sporo – przede wszystkim wybrać odpowiedni. Dlatego też, jeśli nie chcą pogodzić się z chrapania przez resztę życia, zaczynają działać tak szybko, jak to możliwe. Ciche noce ty!

load...