Jak radzić sobie z alergią wysypki na twarzy?

Zawartość:

Alergia na twarz – jest przejawem reakcji organizmu na różne bodźce. Objawy alergii mogą się różnić, od wysypki, a kończąc na niebezpieczną obrzęk i wstrząsu septycznego. Leczenie alergii mogą obejmować leków, wielu agentów są tak zwani ludzie – maska, maści, nalewki.
Powrót do spisu treści

load...

Czym jest alergia?

Wszystkie wysypki alergiczne na skórze mogą być spowodowane kilkoma przyczynami. Wynika to z faktu, że alergia – reakcję na bodźce zewnętrzne lub wewnętrzne środowiska. W konsekwencji nie enanthesises – pokrzywka, zapalenie skóry, obrzęk i tak dalej. Reakcja w postaci wysypki i obrzęk może być natychmiastowe lub pojawiają się stopniowo przybiera na sile.

Głównymi przyczynami alergii:

 • Rośliny domowe, sierść zwierząt, topola kłaczków;
 • Produkty chemiczne domowego (proszki, środki owadobójcze, oleje, farby, rozpuszczalniki);
 • Przyczyny leżą w żywności, wysypka może wystąpić z miodem, jajka, truskawki, kawa, czekolada i inne rzeczy. Często poprawnie identyfikować, z którego okazało się, krosty na skórze jest bardzo trudne, ale to wpływa na leczenie;
 • Esencje (środki smakowo-zapachowe, środki zapachowe i inne substancje, które są zawarte w szampony, mydła, kosmetyki);
 • Trądzik często występują po to została napisana, aby zaakceptować różne leki (antybiotyki, preparaty jodu, leki przeciwbólowe, bromki). Gdy nie są wysypka, lekarze natychmiast zaleca się kontroli bezpieczeństwa w celu określenia, które leki mają taki wpływ;
 • Wiele kremów i leków, które zawierają część witamin A, aloesu, chmielu, miodu.

Gdy występuje alergia na twarzy, że trzeba podjąć decyzję na podstawie jej przyczyn. Jednakże, reakcje alergiczne są różne, sposób ich skutecznego leczenia może także różnić się.


Powrót do spisu treści

Objawy alergii

Przejawem reakcji alergicznych może być bardzo różne:

 • Astma;
 • Alergiczny nieżyt nosa;
 • Alergiczne zapalenie spojówek;
 • Wysypka (trądzik, wysypka, itd.);
 • Obrzęk (obrzęk naczynioruchowy zatem uważane za niebezpieczne);
 • Atopowe zapalenie skóry (swędzenie występowanie wysypki, która objawia się w różny sposób, ale nie tak jak pokrzywy oparzenia, często zmienionych zapalnie krosty, małe wypryski, etc.);
 • Kontaktowe zapalenie skóry, przy czym widoczny jest alergia na powierzchni stykającej się z alergenem;
 • Wstrząs anafilaktyczny. Jest to najbardziej niebezpieczny stan, w którym dochodzi do utraty świadomości, a więc spadek ciśnienia. W tym przypadku wymaga specjalnych zabiegów, pilnej hospitalizacji.

Powrót do spisu treści

load...

Praktyczne porady od specjalistów: leczenie

Krosty i wysypki na twarzy szczególnie kłopotliwe, ponieważ są one bardzo widoczne. Dla wielu, zaczerwienienie i zapalenie plamki dostarczyć wielki dyskomfort, objawy te nie umniejsza nie tylko z wyglądu, ale również powodować swędzenie. Ale opuchlizna i inne niebezpieczne – mogą być surowe ostrzeżenie, co może wystąpić obrzęk naczynioruchowy – najbardziej niebezpieczny zespół, który wymaga natychmiastowej hospitalizacji, odpowiednie leczenie.

Lekarze zalecają tego leczenia jak domięśniowe i dożylne środki przeciwhistaminowe: Claritin, difenhydramina suprastin i innych. Ale takie metody, które można usunąć alergii, powszechnie stosowany w ostrych zaostrzeń. Wszystkie leki są podawane doustnie, czyli wystarczy umieścić tabletkę pod język oznacza złagodzić objawy. Ale jeśli nie ma obrzęk twarzy, powiek, to najlepiej do tego rodzaju traktowanie jako podskórne wstrzyknięcie roztworu adrenaliny lub hydrokortyzon hemibursztynianu. To pomaga jeśli pryszcze i zaczerwienienia, prosty krem z rumianku azulen, który ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne działanie.

Wysypka, trądzik można leczyć nie tylko leki, ale także zioła. Ale musimy pamiętać, że leczenie alergii – proces długi i bardzo trudny, aby wyeliminować tylko jeden dość wysypka, często w celu całkowitego usunięcia wszystkich manifestacji, można spędzić kilka lat.


Powrót do spisu treści

Jak radzić sobie z wysypki alergiczne?

Leczenie alergii może służyć do gaszenia wszystkich objawów takiego technika nazywa się odczulanie, składa się z dużego kompleksu środków terapeutycznych ukierunkowanych na zmniejszenie reakcji organizmu pacjenta istnieć w jego substancji obcych, w tym toksyn, które są przyczyną tego, co pojawia się wysypka skórna, obrzęk, świąd, zapalenie, i tak dalej.

Takie leczenie często wymaga wprowadzenia drobnych dawki alergenu. Organizm spędzając część substancji przeznaczonych do walki z alergenem, który jest następnie reakcja staje się słabszy, ilość takich substancji wraca do normy, wysypka skórna, obrzęk i inne objawy alergii, a objawy stopniowo ustępują i nie przeszkadza.

Ale oprócz leków, leczenie jest możliwe, a inne metody. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą usunąć drobne wysypki skórne, obrzęk, zaczerwienienie oczu, wysypki skórne i trądzik:

 • Skóra powinna być oczyszczona z kwaśnego mleka, które jest zwilżone waciki bawełniane;
 • Następnie należy przemyć wodą, korzystnie przesączono. Mydła i innych środków czyszczących do wykorzystania, gdy nie jest to konieczne;
 • Teraz skóry i wszystkich obszarach, gdzie istnieje na wysypkę, że konieczne jest oczyszczenie otrzymanego roztworu kwasu borowego z małym stężeniem raczej słabą infuzji spadkowego, szałwi i rumianku. Zwilżonej gazy przez 15 minut jest stosowana do miejsca, gdzie nie było miejsca.

Powrót do spisu treści

środki folk w leczeniu

Leczyć alergii mogą być różne metody, często stosowany zamiast leczenia medycznego popularnych sposobów, aby pozbyć się choroby i jej objawów. Jednym z najbardziej skutecznych narzędzi uznaje się za wykonane ręcznie z mięty, chrzan, smoły i siarki. Oto kilka bardzo skuteczne recepty, które pomagają pozbyć się alergii na twarzy za pomocą dostępnych narzędzi (przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem!).

 1. Jak leczyć alergie pomocą smoły i siarki. Aby dokonać efektywnego maści, które powodują objawy alergii na odwrót, trwa od 3 gramów konwencjonalnej siarki, która jest niezbędna do mielenia na proszek 100 gramów łoju, które powinny topi się w łaźni wodnej. Teraz, dwie łyżki stołowe smoły (można kupić w brzozy drogerii) wlewa się do kubka, dodać stopiony tłuszcz, proszek siarki i umieścić kubek na ogień (dlatego najlepiej jest zarabiać w misce metalowej lub kubek). Mieszaninę gotuje się w ciągu około 3 minut, po czym ochłodzić. Miejsca, w których wysypka, smaruje przechodzi do nocy, rano skóra na twarzy jest dokładnie umyć czystą wodą i mydłem. Kontynuować leczenie jest zalecane przez około 3 miesiące.
 2. Traktować alergiczną wysypkę i można użyć chrzanu. Aby uzyskać narzędzie, zmiękczanie zmian skórnych na twarzy, trzeć chrzan tarty, wycisnąć sok łyżkę łyżka, wymieszać z łyżką śmietany. Musimy nalegać otrzymał oznacza dzień lub dwa, po którym można zacząć być stosowane do wstępnego umyte twarzy na noc. Powtórz ta procedura powinna być 2-3 razy, po czym ustępują objawy alergii. To samo narzędzie jest idealne do leczenia ciężkim trądziku w domu.
 3. Jeśli objawy alergii mogą używać masek z mięty pieprzowej, do których dwie łyżki suche mięta niezbędne do wypełnienia tej samej ilości podgrzanej wody. Otrzymujemy zawiesinę, które muszą być podgrzane przed użyciem. Zastosuj pastę na obszarach, na których występują objawy alergii, pozostawionych przez 20 minut, przykryte ściereczką lub gazą.

Podczas korzystania z popularnych metod alergii na twarzy należy pamiętać, że to tylko jeden traktowany środków zewnętrznych nie może zrobić, bo usunąć zewnętrzne objawy, bez dotykania wewnętrznych przyczyn porażki. Często alergii – reakcja z nagromadzonych substancji toksycznych w ciele, aby w tym samym czasie kompresji i maski należy stosować określone przez lekarza prowadzącego oznacza chelatujące, stosować się do nich, jeśli to konieczne, hipoalergiczny diety.

Pojawił się alergia może być konsekwencją dziedzicznej predyspozycji akumulacji w organizmie substancji toksycznych w reakcji na jakiekolwiek bodźce zewnętrzne. Przejawia się ona w różnych objawów, ale najczęściej jest to wysypka, zaczerwienienie i obrzęk powiek oczu, katar, chociaż w ciężkich przypadkach może być ciężkie i objawy: obrzęk, wymagające interwencji medycznej, hospitalizacji. Leczyć alergii mogą być różne metody, w tym leków i folku (balsamy, maski, itp), ale ważne jest, aby nie tylko usunąć wysypkę na twarzy, ale również powody, dla których nie było wysypki na skórze.

load...