Jak przywrócić szkliwa kąpieli? Drugie życie hydraulicznego

Jak wiecie, nic nie trwa wiecznie. Prędzej czy później, każdy starzeje, staje się bezużyteczna i należy je wymienić lub zaktualizowane. Tak więc, bez względu na to jak dobra gospodyni jesteś, bez względu na to jak oglądanie czystości i porządku w domu, ale przychodzi czas, kiedy kąpiel staje się solą w oku. Traci swój pierwotny dziewiczy wygląd i nie ma sztuczki na swojej części nie jest w stanie powrócić do swojej dawnej łaźni urody. To jest, gdy trzeba zakupić nowy zaskakujący kanalizacji lub szukać odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić szkliwa kąpieli.

load...

I jak to zrobić? Kupić nowe lub przywrócić stary? Twoja łazienka wymaga wymiany w przypadku, gdy nie podlega przywróceniu. Mianowicie, jej zdeformowane ciało, wgniecenia i pęknięcia pojawiły się w miejscu zrzutu (lub gdzie indziej) oderwała się szkliwo. Innym rozwiązaniem, gdy nie jest to konieczne, aby przywrócić kąpiel – to po prostu „chce nową łazienkę.” Cóż, jak, więc kupić. Ale należy pamiętać, że ta procedura (wymiana wanny) będzie wymagało nie tylko wannę na swoje wydatki, ale najprawdopodobniej również na rurach i płytek, które na pewno cierpią w procesie wymiany. Tak, podjąwszy wymienić wannę, dostroić się do pełnego remontu całej przestrzeni w łazience.

Ale jeśli rodzaju „wieku” kąpieli tylko obraża swój estetyczny smak, a ona kąpiel, a jednocześnie na tyle silna, można po prostu przywrócić zaciemnione i stracił swój blask i gładkość emalii. Jak to zrobić? Opcja druga: zaprosić ekspertów lub dostać się do pracy na własną rękę. Tak, nie ma innej opcji – aby użyć wkładki akrylowej, która jest wkładana bezpośrednio do kąpieli. Jest to dość duży wpływ na pokrycie różnych kolorach i kształtach. Jednak, aby wdrożyć taki sam setup jest praktycznie niemożliwe, tak i będzie drogo kosztować. Więc patrzymy na pierwszych wersjach kąpieli odzysku szkliwa.

Specjaliści zatrudnienia

Przywrócenie specjalistów kąpieli szkliwa, oczywiście, wygodnym rozwiązaniem. Po pierwsze, koszt prac remontowych na mistrza nie przekracza koszt nowej instalacji kąpieli. Po drugie, można zaoszczędzić od siebie więcej pracy fizycznej i zaoszczędzić czas. Po trzecie, jeśli na własne siły nie jest szczególnie liczyć, a następnie za usługi profesjonalnego pieniędzy nie jest przykro. Więc szukać współrzędnych specjalistów, zadzwoń, zadzwoń i cieszyć się wynikami.

Jednak do tej radości było pełne, a doskonała jakość pracy, posłuchać rad.

 1. Nie odwracaj się do pierwszej organizacji do Ciebie. Zadzwonić co najmniej kilka firm i porównać ich ceny i warunki.
 2. Pamiętaj, aby zapytać, w jaki sposób eksperci odtłuszczona powierzchni kąpieli.
 3. Zapytać, jak długo firma jest zaangażowana w podobnych usług i ktoś może dać im rekomendacji.

Jeśli uważasz, że zapraszając mistrzów niekoniecznie i niezależnie przywrócić szkliwa kąpieli można sobie pozwolić, aby wybrać odpowiedni czas i dostać się do pracy.

load...

Przywracanie uszkodzenie płuc szkliwa

Jeśli szkliwo w kąpieli utrzymuje kolor, połysk i gładkość, ale są małe frytki, można spróbować przywrócić tylko uszkodzone obszary.

Aby to zrobić, należy proszek porcelanowe (na przykład tarcie porcelanowy kubek lub naczynie), miesza się z żywicą epoksydową i delikatnie w celu pokrycia przecięty. Po wysuszeniu ograniczonej przestrzeni polskiego zera ścierny. Zamiast proszku porcelany mogą być stosowane małe kawałki porcelany lub dwutlenku tytanu. Muszą być wcześniej zmieszane z żywicą epoksydową „” (bez utwardzacza) i pozostawić na kilka dni, aż masa będzie gładka. Następnie miesza się z masą środka utwardzającego do pokrycia rozdrabniania, z żywicą do wyschnięcia i wygładzić „łaty” z powierzchni żyletki. Wierny całkowicie utwardzić mieszanina będzie potrzeba około tygodnia czasu, podczas którego będzie można korzystać z łazienki.

Na odbudowę małych żetonów na łaźni żeliwnego jest konieczne, aby oczyścić uszkodzonej powierzchni papierem ściernym, odtłuścić benzyną i zamalować wybielić zmieszanej z klejem na sucho „BF”. Mieszanina ta musi być stosowana w szeregu warstw, z przerwą na jedną godzinę. Liczba warstw zależy od grubości szkliwa: osadzanie ich dopóki klej równa warstwę szkliwa.

Inny sposób – użyć białych Emalie nitrocelulozowa i kleju „Supercement”. Mieszać równą ilość (w gramach) ze składników, odtłuszczone benzynę i przywrócenie celu pokrycia mieszaniny. Do suszenia mieszaniny wymaganych godzin i powtórzenie tej procedury będą tylko dwadzieścia cztery godziny w razie potrzeby.

Cóż, jeśli nie mają chipów, ale szkliwo stał się szorstki i gąbczasty (zdarza wanien żeliwnych), a następnie odnowienie jej biały nitroemalyu. Aby to zrobić, wszystko odtłuścić kąpieli aceton, wlać do niego trochę farby i dokładnie wcierać w Emalie nitrocelulozowa powierzchniowych: więc wypełnić wszystkie szczeliny i pory na „wieku” szkliwa. Powtarzać tę procedurę kilka razy, do usuwania nadmiaru farby zanurzona w rozpuszczalniku aceton. Na wszelki wypadek, ostatnia warstwa barwienia najlepiej jest użyć farby w sprayu.

Odbudowa szkliwa w domu

Praca wydaje się trudne tylko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, jest to dość proste, choć czasochłonne i wymaga dużo czasu (około pięciu godzin). Aby całkowicie przywrócić szkliwa kąpieli na własnej potrzebie:

 • Dobrze oczyścić całą wewnętrzną powierzchnię kąpieli starego szkliwa jakikolwiek proszek alkalicznej bez wybielaczy i kamień ścierny: zastosowanie proszku ściernego spłukać wodą kruszy szkliwo;
 • Wygładzić wszelkie nierówności i rdzę;
 • Odtłuścić całą powierzchnię kąpieli z acetonu, benzen lub innego rozpuszczalnika;
 • Przemyć rozpuszczalnikiem poprzez wypełnienie łaźni z gorącą wodą na dziesięć minut;
 • Wytrzeć suchą wszystko z każdej chłonnej niestrzępiącą szmatką lub osuszyć;
 • Emalia mieszanka utwardzacza;
 • Pierwsza warstwa szkliwa (lub podkładu) i pozostawiono je do całkowitego wysuszenia;
 • Druga osłona kąpiel „parada” warstwa szkliwa, upewniając się, że nie powstają pęcherzyki i smugi.

Tutaj, rzeczywiście, to wszystko. Na ogół, emalia jest nakładana na każdą instrukcją stosowania określający proporcje mieszania składników, wymaganej liczby warstw, czas suszenia i żywotności. Ale przywrócony do szkliwa trwa tak długo, jak to możliwe, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad.

Obchodzi odnowioną łazienką

Jeśli zastosujemy się do zasad pielęgnacji łazienki z przywróconej szkliwa, będzie ci służyć przez co najmniej pięć lat. W celu uniknięcia zmniejszenia tego okresu, w żadnym wypadku nie mogą być stosowane do mycia kosmetyki zawierające wybielacz lub proszków ściernych. Nie jest to zalecane, gdyż nasączone bieliznę i wlać wodę z pralki, jeśli używasz wybielacza pranie. Czyste i umyć przywrócone kąpieli najlepszych urządzeń do mycia, za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki.

W skrócie, po przywróceniu kąpieli szkliwa mogłeś (na własną rękę lub z pomocą kreatora), nie należy używać do opieki nad nią żadnych środków żrących. Jeśli jest ciekły środek powinien być wolny od kwasu i wybielacza, jeżeli proszek, bez ścierniwa. A potem jeszcze co najmniej pięciu latach swojej estetyce i ideałów ekonomicznych nie będzie cierpieć z powodu nieestetycznych stanu wannie i kąpać się w nim będzie „prawdziwa przyjemność”.

load...