Jak przyjmować gości? Kilka prostych porad na udane wakacje

Każda kobieta, zapraszając do swego domu dla przyjaciół i krewnych, którzy chcą wyglądać lepiej w świecie gospodyni. I przeżywa emocje związane z czekaniem i odbioru, możemy toczyć w głowie wiele niuansów o nadchodzące wakacje: jakie dania do pliku, co napoje służyć jako stół, a może warto ozdoby do dekoracji mieszkania na temat nadchodzącego spotkania? I tak w nieskończoność. Z pewnością każda kobieta tutaj znał ich myśli i uczucia.

load...

I że te kwestie nie torturowali was, spróbujmy zrozumieć, że wszystko nadal jest kluczem do gospodyni i jak przyjmować gości w swoim domu, tak aby wszyscy byli zadowoleni?

Stworzyć świąteczną atmosferę

Najtrudniejszym i kłopotliwa część wakacji – to jest początek. Dlatego powinniśmy starać się zakończyć wszystkie przygotowania co najmniej czterdzieści minut przed przyjeździe goście. Więc będziesz mieć czas, aby trochę odpocząć i uciec, na przykład, posłuchać dobrej muzyki. Jednym z nich będzie rozweselić, bo festiwal sukces zależy bezpośrednio od właściciela. Twoja postawa zostaną przekazane natychmiast gości, a jeśli jesteś ospały i drażliwy, nawet najbardziej pyszne jedzenie nie uratuje wieczorem nudy i depresji. Nawiasem mówiąc, po przybyciu gości nie jest konieczne, aby wyłączyć muzykę, niech cicho brzmi jak łatwo i przyjemnie „w tle”.

W oczekiwaniu na gości Pamiętaj, aby przewietrzyć pomieszczenie, aby pozbyć się wszystkich zapachów i trochę chłodnego powietrza. Można zapalić świece zapachowe na długo, ponieważ świeże powietrze wypełnione przyjemny i dyskretny zapach dużo ładniejszy niż smakami kuchni, unoszące się po przygotowaniu potraw świątecznych.

Jeśli to wilgotna pogoda, właściciel może się mylić – i czy oferują gościom pereobutsya w kapciach? Odpowiedź może być tylko jedna – nie. To jest po prostu sprzeczne z etykietą. W tym przypadku najlepiej jest usunąć wykładzinę podłogową. Po wszystkich gości przyjdzie do was w eleganckim domu i pantofle tylko zepsuć urok świąteczny nastrój i gości, a zwłaszcza żeńską połowę.

load...

Służymy tabelę

Najczęściej obarczona recepcji sensownego do Ciebie lub Twojej imprezy rodzinnej. Dlatego środowisko musi koniecznie zgodne z wakacji i zadowolić oczach wszystkich obecnych. I tutaj główną rolę układania i toaletkę. Z tej okazji, istnieje kilka obecne przepisy, których stosowanie pomoże Ci być na szczycie w organizacji dowolnej wakacje:

  • Nakryć do stołu w najbardziej dogodnym miejscu w pomieszczeniu, że nic nie zapobiega gości przybywających do niego.
  • Również trzeba poważnie przyjść do wyboru krzesła. Powinny one być tak proste w użyciu. Najlepszym rozwiązaniem uważane krzesła, które nadają każdej osoby przy stole około sześćdziesięciu centymetrów przestrzeni osobistej.
  • Do ważnych wydarzeń najlepiej nadaje białym obrusem, dobrze prasować i nakrochmalony.
  • Wybór potraw w tym samym stylu, i nigdy nie używać wyszczerbiony talerz. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania – cała sytuacja wyglądała powinny być harmonijnie dopasować do pokoju.
  • Aby obchody wyrafinowania, może być używany do dekoracji sali i stołu świeżych kwiatów i świec. Kwiaty są umieszczane w niskim wazonie z szeroką szyjką, a po rassyadutsya gości na swoim miejscu – zapalone świece.
  • Nie zapomnij serwetki, powinny one być w harmonii z obrusem. Bardzo dobrze będzie wyglądać serwetki złożone w kształcie kwiatu. Mogą być one umieszczone bezpośrednio na płycie lub nieznacznie powyżej.

Pomimo faktu, że zaproszenie zostało ustalonym przez pewien czas, niektórzy goście są opóźnione o co najmniej piętnaście minut. Dlatego należy pamiętać, jak zawsze podjęcia gości przybyłych w czasie wakacji i nie pozwolić im się nudzić. Nie można łatwo wprowadzić przystawkę i przekąski. Na przykład, dobrze będzie wyglądać trzywarstwowej miskę z różnych odmian sera, wszystkich rodzajów orzechów i owoców.

Nie trzeba być podawane jako aperitif duchów. Kilka rodzajów dobrego wina będzie mało. Tworząc tym samym łatwą i zrelaksowana atmosfera, będziesz mieć pewność, aby przyjść przed wszystkich gości będzie czekać na spóźnialskich swobodną rozmowę, utrzymując pozytywne nastawienie.

Przy stole

Jeśli wszystko odbywa się zgodnie z zasadami etykiety, należy zauważyć, że najbardziej zaszczytne miejsce w środku tabeli, a nie na końcu, jak wielu sądzi. A jeśli stół jest w przedniej części drzwi, miejsce, że patrzył na nią, i będzie głównym. Oczywiście, w domu nie muszą stosować się do zasad lądowania, która została przyjęta w najważniejszych wydarzeń dyplomatycznych.

Należy jednak pamiętać, że chłopiec urodziny zawsze zajmuje miejsce honorowe. Obok niego siedzi blisko niego. A jeśli niektórzy z zaproszonych gości są osoby starsze, muszą usiąść jak najdalej od krawędzi stołu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że kobieta nie siedzieć obok kobiety i mężczyzny do mężczyzny. Mąż i żona też trzeba usiąść ze sobą.

Każdy właściciel prawdopodobnie zastanawiasz się, jak przyjmować gości, tak aby nie nudzić? Jak zachowywać się przy stole, nic o tym mówić, kogo się zwrócić uwagę? Jeśli znasz dobrze zaproszonych osób, spróbuj posadzić je w zależności od cech temperamentu. Ci, którzy lubią słuchać, rośliny obok tych, którzy lubią rozmawiać i może być zainteresowany w rozmowie.

Pani nigdy nie powinien pokazać swoje złe samopoczucie. Cokolwiek dotyczyły – przesunięcie problemu w tle. Kto jest dla ciebie najważniejsze, nastrój ludzi zebrało się w domu. To zależy od Ciebie, jak będzie rozwijać rozmowę, gdyby okazało się to konieczne, skierować rozmowę na właściwe tory. Nie pozwól odwiedzającym rozmawiać nudnych wątków podłączyć do rozmowy o tych wszystkich, którzy w swojej opinii, był znudzony i nie wiem co robić.

Nigdy nie przestawaj swoją uwagę na jednym z gości. Jesteś kochanką, co oznacza, że ​​trzeba zwrócić uwagę na równe wszyscy obecni. A jeśli zauważysz, że jeden z gości zainteresował i znudzony reszta nieodpowiednie rozmowy, taktownie i grzecznie starają się zmienić temat rozmowy.

Jeśli przyjdzie do was z dziećmi …

Jak zabrać dzieci? Pytanie nie jest łatwym zadaniem. W tym przypadku trzeba zachować ostrożność, takt i, oczywiście, uprzejmością. Rzeczywiście, wiele dzieci są zawstydzeni w oczach wielkiego towarzystwie dorosłych nie wie, jak się zachować w danej sytuacji. W tym przypadku będzie to łatwiejsze, jeżeli co najmniej troje dzieci. Wystarczy podać je na „łaskę” osobnym pomieszczeniu, znajduje się niewielki stół ustawiony z jedzeniem i napojami. Dbać o rozrywkę dla dzieci, ale jeśli wiesz z góry, że oczekuje się odwiedzić pokój dziecięcy dla nich może być ozdobione balonami, zaopatrzyć się w ciekawych kolorowych książek, bajek i baśni.

Ale nie zapominaj, że trzeba pójść i zobaczyć do dzieci – w celu sprawdzenia, czy są spełnione w związku, jeśli są znudzeni. Jeśli twoja rodzina ma swoje własne dziecko, on jest właścicielem, może wziąć odpowiedzialności za siebie swoich gości. O dzień lub dwa przed świętami Zebranie rady rodziny, w której słowo i pozwól dziecku. Niech dowiedzieć się, jak bawić znajomych, powiedz mu kilka zabawnych konkursów, przewidzieć bezpretensjonalne nagrody.

Wykorzystując wszystkich wskazówek podanych powyżej i pokazano trochę wyobraźni, zawsze będziesz wyglądać w oczach gości najbardziej gościnni gospodarze. I pytanie, jak wziąć w swoim domu gości będzie w stanie odpowiedzieć odważnie – szczęśliwie, całym sercem i entuzjazmem!

load...