Jak przygotować hydrofilowe płytek z rękami?

Każda kobieta i dziewczyna chce jak najdłużej zachować młody i atrakcyjny. Jednym z najważniejszych elementów piękny wygląd to doskonały stan skóry. Że szacuje się, panie wiekowych, zauważy, czy jest ona dobra troska o siebie. Zwiotczała, ziemisty, ból i łuszcząca się skóra wskazuje, że kobiety nie zwracają wystarczającej uwagi. I tu jest świeże, czyste, elastyczna i aksamitna skóra – wynik uzyskany przez stałej opieki i troski o nią.

load...

Których jedynym sposobem poprawy stanu skóry nie istnieje w chwili obecnej. Ta różnorodność kremy z kolagenem, serum, maska, preparatów antycellulitowych, zastrzyki kosmetycznych i innych. Ostatnio w kosmetologii przerwał i zaczął zdobywać popularność płytek hydrofilowe. Jakie są, jakie są ich zalety i czy możliwe jest do produkcji takich płytek z rękami?

Kilka słów o niezwykłym makijażu

Popularnym obecnie stałe płytki hydrofilowe w początkowym etapie produkcji jest mieszaniną różnych typów oleje naturalne: ciecz, twardych i miękkich, połączonych ze sobą za pomocą emulgatora.

Ze względu na ostatni składnik wszystkich składników mieszaniny nie oddzielają, ale ściśle ze sobą połączone. Do tego oleju zmieszano w różnych preparatach w zależności od suchych dodatków. Najczęstszym z nich jest kawa lub mleka w proszku, owoce, i kosmetycznych gliny.

Wszystkie elementy, które tworzą mieszaninę ogrzewa się na łaźni wodnej, a następnie miesza się bez zatrzymywania się do ostygnięcia. Następnie ochłodzoną mieszaninę reakcyjną wlano do filiżanek i umieszczone w lodówce do dalszej wyleczenie. Po kilku godzinach wyjąć z formy i uwolnienia ich z mieszaniny, która okazała się w małe cząstki stałe – płytki. Te elementy mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej, a ich kształt nie cierpi żadnych zmian.

load...

Jak korzystać z płytek hydrofilowe?

Takie kosmetyki należy stosować na wilgotną skórę twarzy i ciele. Gdy płytka jest w kontakcie z wodą, zaczyna topić się jak ciecz lub kremu oczyszczającego kremu. Mieszaninę dobrze wchłania się w skórę nie pozostawiając tłustego osadu. Ze względu na dużą liczbę płytek wybitnie korzystnych składników nawilża i odżywia skórę i oczyszcza ją z martwych komórek i zanieczyszczeń.

Najczęściej stosowane płytki hydrofilowe po wzięciu prysznica, rozmazuje makijaż topnienia około mokrego ciała. Powszechne jest stosowanie takich kosmetyków po umyciu rąk z płynnego mydła lub typowego: to zmniejsza ich wpływ i pielęgnuje komórek skóry z wilgocią. Wiele dziewcząt wolą usunąć ich makijaż nie jest łatwy w użyciu Mleczko do demakijażu, ale bardziej delikatna i użyteczne dachówka hydrofilowe.

Jeśli olej jest używany jako kawałki krem ​​po prysznic, są stosowane na powierzchnię wilgotną skórę, a następnie kilka umyć go ciepłą wodą. Obok ciała tylko lekko dotknął ręcznikiem lub założyć szlafrok, zapewniając skórze do wyschnięcia stopniowo i bardziej naturalne.

Przed zastosowaniem płytki hydrofilowe jak demakijażu twarzy wstępne płukanie zimną wodą, a następnie kawałek płytki rozmaz na całą twarz, wmasować ją łatwo. Makijaż usuwa się ze skóry z wacika, ponownie przemyć wodą, i powierzchnię nieco przeniesiono za pomocą papierowego ręcznika.

Użyj takiego środka olejów po wizycie na basen lub morze po wzięciu prysznica. Jest to przydatne, a jesienią i zimą, gdy zimne wiatry wieją silne w tym czasie, niekorzystny wpływ na skórę. W budynkach mieszkalnych i domów prywatnych i biur z centralnym ogrzewaniem powietrze staje się włosów, a to staje się skóry, zwłaszcza jeśli przebywają w zamkniętym obszarze. Dlatego konieczne jest, aby nawilżać, i robią to z łatwością za pomocą produktu hydrofilowej.

Dziewczęta i kobiety powinny mieć świadomość, że nie ma hydrofilowe płytki składają się z wody, więc trzeba je naprzemiennie z innymi nawilżające kosmetycznych.  Właściciele tłustej skóry płytek zaleca 2-3 razy w tygodniu, a panie z normalnej do suchej skóry od 1 do 4 razy na 7 dni.

Głównymi składnikami oleju płytek

Mieszkańcy dużych miast można znaleźć płytek hydrofilowe sklepach kosmetycznych lub wydziałów farmacji naturalnych kosmetyków. Ale kobiety mieszkające w małych miejscowościach mają szczęście w związku z tym mniej. Co zrobić, ponieważ wszystkie kobiety mają to samo pragnienie: by stać się bardziej piękna przy pomocy oleju płytki. Ten produkt może być wytwarzany w domu. Najtrudniejszym etapem dla kobiet jest poszukiwanie i zakup komponentów do płytek, a jej przygotowanie nie jest trudne. Jest to z pewnością warto kupić do produkcji kosmetyków hydrofilowe?

 1. Emulgowania wosku. Bez niego, chcąc uczynić swoje ręce plitochki nic. Główną funkcją tego składnika jest zdolność do łączenia się z wodą, olejem, lub byłyby one podzielone w składzie i nigdy nie może się mieszać, a po nałożeniu na skórę będzie w lewo na jej tłustych śladów. Tak więc, emulsja woskowa musi być zakupiony w pierwszej kolejności, jak to będzie potrzebne dla każdej receptury płytek hydrofilowe.
 2. Masło (olej). Tak zwane oleje stałe pomóc niezwykły „mydło” utwardzenia. Najbardziej powszechne są masło shea, masło kakaowe i masło z ziaren palmowych. Shea inaczej nazywany jest również masło shea, jak to jest wyciąg z owoców o tej samej nazwie drzewa rosnącego w Afryce. Bogate w witaminy C, A, E, masło shea łatwo przywiązuje się do ludzi elastyczności skóry, gładkość i jedwabistość. Leczy oparzeń i ran, zabezpiecza skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, odmrożenie, a niekorzystne skutki zimne wiatry. Przedstawiciele plemion afrykańskich, mimo małej ilości płynów, utrzymać skórę w stan idealny dzięki masła shea.
 3. Masło kakaowe. Ten wyrafinowany produkt to wybawienie dla zmęczonego, starzenia się i suchość skóry. Przy regularnym stosowaniu, to sprawia, że ​​bardziej świeża, elastyczna i różowo, usuwając szare i obieranie, wygładzając zmarszczki. Nie kupić olej nierafinowany, jak jest on stosowany tylko w przemyśle cukierniczym do produkcji czekolad.
 4. Olej z ziaren palmowych. Ten produkt jest w przeciwieństwie do ekstraktu olej palmowy rdzeni owoców palmy, aw nich ukryta jest najwięcej składników odżywczych i minerałów. Olej ten doskonale nawilża tonów ma działanie przeciwzapalne.
 5. Miękkie masło, a także solidne, mają korzystny wpływ na skórę ciała i twarzy. Wśród nich najbardziej znany olej produkowany z nasion śliwki wiśni i moreli. Substancje zawarte w nim, nie tylko w celu zwiększenia elastyczności skóry i nawilżają. Zapobiegają one również wygląd trądzik i doskonale nadają się do opieki dla skóry mieszanej i delikatnej skóry powiek.
 6. Suche dodatki są potrzebne do gęstszych płytek tekstury. Jednym z takich dodatków jest mielona kawa. Element ten powinien być dodany do hydrofilowej „cream”, ponieważ jest ona całkowicie uszczelnia porów i zwalcza cellulitu. On, jako naturalny peeling, czyści stare komórki naskórka, tonizuje skórę i usuwa obrzęki powiek.
 7. Innym dodatkiem jest suchej gliny kosmetycznych. Szczególnie nadaje się dla kobiet, które mają skórę tłustą. Glina drobne pory, usuwa zaczerwienienia skóry i złuszczanie, połysk i ma właściwości bakteriobójcze. Do produkcji hydrofilowej gliniane odpowiedniego różowe i białe kwiaty.
 8. Olejki eteryczne z kwiatów, owoców, ziół. Płytki dać magiczny zapach ma relaksujący, uspokajający wpływ.

Nie jest to pełna lista produktów ujętych w nadzwyczajnym topienia w kontakcie z płytkami wodnymi. Ale muszą być obecne w postaci ciekłych olejów i maseł stałych i suchych dodatków. I, jak już wspomniano, istotnym elementem każdej dachówki kompozycja jest emulgator. Jakie są najlepsze recepty aby spróbować gotować w domu własnymi rękami?

Faza przygotowawcza

Przed przygotowaniem płytek hydrofilowe zdecydowanie powinni zaopatrzyć się w następujące narzędzia i przyrządy:

 • Wagi elektroniczne;
 • Miska ze szkła lub szkła;
 • Krzemu, form plastikowych lub papierowych kręcone;
 • Drewnianej pałeczki z tworzywa sztucznego lub łyżki do mieszania składników;
 • Przesuwania lub głębokie naczynia wykorzystywane w łaźni wodnej.

Musisz być również położyć na stole wcześniej wszystkie niezbędne składniki dla płytek: oleje, dodatki, emulgatorów.

W mierząc ilość każdego składnika należy pamiętać, że jest zwykle obliczana jako procent. Nie przybliżeniu ilość głównych składników mieszaniny. Tak więc, emulgator zwykle 20-25% całkowitej masy masła – 40% ciekłego oleju – 10%, oleje miękkie – 20-25%. Możesz być w stanie zmienić te proporcje, ale w przedziale 5-10% w jednym lub drugim kierunku. Nie trzeba przygotować wiele płytek bezpośrednio, a więc w gramach lub mililitrach będzie liczbę od 10 do 50. Jest to wygodne do pomiaru składników w płynnych łyżki. Na przykład, jedna duża łyżeczki od 16 do 20 ml. Dodatkowo do wyżej wymienionych składników hydrofilowych dodatków płytki są suche, to zwykle podaje się w całkowitej masie w ilości 70-100 g

Kilka recepty dachówka prysznic

Chociaż istnieje wiele receptur hydrofilowe płytki, z których niektóre są bardziej odpowiednie do stosowania na ciało, podczas gdy inni twarz lub do demakijażu. Co kafelki są dobre dla zmiękczający i nawilżający skórę po prysznicem?

Krem z olejem kokosowym. Kompozycja ta składa się z następujących składników:

 • Masło shea (SHI) – 35%;
 • Ciekłego oleju kokosowego (nierafinowanym) – 15%;
 • Pestki moreli miękki – 25% oleju;
 • Emulgator – 25%;
 • Witamina E kapsułki – 1 szt.

Początkowo skala elektroniczny umieszczony szkła i wlano do niej kryształów emulgatora, a następnie dodawać do oleju kokosowego i Shea. Następnie umieścić kubek w kąpieli wodnej i bardzo powoli na małym ogniu zacznie się nagrzewać, aż wszystkie składniki są topione. Mimo to konieczne jest, aby mieszać mieszaninę ogrzewa się do składników w ten sam sposób. Stopiona kompozycja natychmiast usuwany z ciepła i pozostawia do ochłodzenia do 30 ° C Następnie, dodaje się oleju z pestek moreli i ponownie mieszano patykiem lub plastikową łyżeczką.

Końcowy, ale opcjonalnym składnikiem jest witamina E, wytłaczany z kapsułek do szkła. Witamina ta zwiększa trwałość płytek, jeśli ona będzie z nich korzystać 1 raz w tygodniu lub pisania dużej ilości mieszanki. Jeżeli hydrofilowe dachówka dama używa się 3 razy w 7 dni, nie można dodać dużo witaminy B, ponieważ nie ma czasu się pogarszać.

Mieszanina powinna wlać formochkam. To może być kwadratowy płytek z tworzyw sztucznych do pudełek lód Cukierki z wgłębień lub papierowego kubka ze słodyczy, silikonowe formy kosmetyczne, itp Formy są umieszczane w lodówce przez 60-120 minut, następnie usunięte, a oni stają się stałe wytrząsa zawartość na stół i umieszczone piękny puchar lub talerz. Hydrofilowe makijaż gotowy, można wziąć prysznic, a w końcowej fazie jego magii dokonać tarcie cudownego kremu topnienia skóry.

Hydrofilowy krem ​​z masłem kakaowym. W skład jego obejmują:

 • Emulsja woskowa – 25%;
 • Masło kakaowe (stały masło) – 40%;
 • Olej sezamowy – 20%;
 • Masło awokado – 25%;
 • Mleko w proszku i kawy – 0,5 łyżka;
 • Olejki eteryczne z mandarynki i werbeny – 10 kropli.

Na pierwszy wosk z miękkich i twardych maseł topi się w łaźni wodnej, po wyjęciu z temperatury dodaje się do ciekłych olejów. Gdy mieszanina jest lekko ochłodzeniu wprowadza się przy ciągłym mieszaniu olejków eterycznych, kawą i mlekiem w proszku. Dopiero po masa staje się lepki, przestała wymieszać i położyć na kształtującego. Ochłodzony w lodówce gotowe do użytku masy. Możemy tylko usunąć 1 kostkę form i iść z nim do łazienki.

Jak gotować plitochki z gliny?

Kompozycje kosmetyczne z dodatkiem glinki są dobrze dopasowane.

Receptura rozmieszcza hydrofilową do skóry tłustej. Do wytwarzania takich składników będą potrzebne:

 • Masło kakaowe – 45%;
 • Olej kokosowy – 10%;
 • Olej z pestek winogron – 10%;
 • Wnęka olej – 15%;
 • Wosk emulgujący – 20%;
 • Olejek pomarańczowy – 2-3 krople;
 • Kaolin (biała glinka) – 80 g

Wszystkie składniki kolejnych blokach, z wyjątkiem ostatnich 2 składnikami łączy się i topi się w sposób opisany powyżej. Do ochłodzonego do temperatury 35 ° C, po czym dodaje się olejek eteryczny i gliny. Kaolin nie powinny wiązać się z kompozycji w wysokiej temperaturze i dodanie nadwagą, ponieważ z powodu tej mieszaniny mogą być trudne do zestalenia. Wymieszać i schłodzić w lodówce przez przyszłego płytki, musi być usunięty z foremek. I może być stosowany do wilgotną skórę.

W ten sam sposób przygotować płytki hydrofilowy dla skóry suchej, trzeba tylko niektóre elementy na to, aby zastąpić drugą. To będzie:

 • Jądro masła palmowego – 40%;
 • Shea – 20%;
 • Oliwę z oliwek – 10%;
 • Mango masło – 10%;
 • Wosk emulgujący – 20%;
 • Olejek lawendowy – 5 kropli;
 • Różowy glinka – 70-80 g

Taki właściciel plitochki suchej skóry może być stosowany po co 2 dni.

Płytka demakijażu

Aby uczynić ten pachnący produkt będzie potrzebował tych składników:

 • Emulsja woskowa – 24%;
 • Wzrosła wosk – 1%;
 • Masło kakaowe – 25%;
 • Słodki olej migdałowy – 15%;
 • Olejek z drzewa herbacianego – 15%;
 • Masło shea – 20%.

Jest przygotowany przez stopienie usuwania makijażu, jak również wszystkie inne płytki. Olej migdałowy i drzewa herbacianego są dodawane do akcji po lekkim chłodzeniu. Użyj gotowego produktu są często panie do suchej skóry twarzy, co najmniej – z tłuszczem jak masło, zawarte są w nim całkiem pożywne.

Wskazówki dotyczące jakości produkcji płytek

Czasami rzuca gotowych płytek o zaokrąglonych form na stole, dziewczęta i kobiety zauważyć, że otrzymał z wadami. Na przykład, stop był zbyt szybko w temperaturze pokojowej lub jego składniki nie są mieszane poprawnie i podzielona na dwie warstwy: olej i mrożone bzdurny suchej masy domieszek. Wyeliminowanie tych problemów jest niemożliwe, ale następnym razem będzie można im zapobiegać. Wiedząc, dlaczego te problemy występują, możliwe jest w przyszłości ich uniknąć.

Najczęściej topnienie płytek bez wody ze względu na fakt, że składają się one z masłem kakaowym. Jest to komponent daje najwięcej problemów w produkcji płytek. Chodzi o to, że już przed przegrzaniem masło kakaowe 40-45 ° C zaczyna się topić w niższych temperaturach. Aby tego uniknąć, w produkcji płytek w hydrofilowej masła kakaowego masa nie dodaje od razu, ale tylko 2 części. Że ogrzewa się aż do rozpuszczenia wszystkich składników i emulgatora, a następnie usunięto z łaźni wodnej, ochłodzono do 27-30 ° C, przy ciągłym mieszaniu, a następnie mieszaninę wprowadza się na zimno lub nieco ogrzanego oleju resztkowego, ponownie wymieszać, a dopiero potem wlewa się do form.

Nie poszedł ziarna, a nie bezpośrednio do oleju topiony dobrze miesza się z suchymi dodatkami po wyskoczy z lodówki i można postępować w następujący sposób. Po rozpuszczeniu składników w kąpieli wodnej, musi zostać wlana do kubka mieszającego i umieszczono w lodówce na okres 4-6 minut, a następnie kontrolowanie i pokonać przez 1 minutę. Następnie masę ponownie należy chłodzić w chłodziarce i po upływie 5 minut, powtarzając proces ubijania. Za każdym razem, gdy waga będzie wydawać się bardziej jednorodna i gęsta. Ubijania i chłodzenia procedurę powtarzano 2-3 razy, wówczas ciężar olejków eterycznych są dodawane stosownie do receptury i wylano formochkam. Gdy mieszanina utwardza ​​się, będzie miał stałą jednorodną strukturę i nie rozmrożenia w temperaturze pokojowej.

Hydrofilowe płytki – nowe kosmetyki wiekowych. Ze względu na delikatną strukturę topnienia, przyjemny aromat i dużą ilością składników odżywczych lubili wiele dziewcząt i kobiet. Oszałamiający efekt ich stosowanie prowadzi do tego, że coraz więcej przedstawicieli targów połowa ludzkości chce kupić produkt lub zrobić własnymi rękami, tym bardziej, że zrobić płytki i łatwe i przyjemne.

load...