Jak przygotować ciasto mrowisko? Proste, szybkie, smaczne, imponujące!

Zawartość:

Ciasto Mrowisko – jeden z najbardziej znanych domowych ciast. Wielu nazywa to ciasto z dzieciństwa, co nie jest zaskakujące, bo to ciasto było bardzo popularne w znakomitych czasów legendarnego Związku Radzieckiego, a dla wielu, wielu dziewcząt (obecnie uprawianych w górę), stał się pierwszym gotowanie, a raczej doświadczenie cukierniczego.

load...

Ciasto „Mrowisko” będzie łatwo, najwyraźniej nezateyliv, smak jest przyjemny, jest satysfakcjonujące i wszechstronny w swoim celu. Ponieważ ciasto, można to zrobić tak po prostu, bo smaczne chciał, można gotować go przy okazji każdej uroczystości (również przejść „z hukiem”) lub zgromadzeń znajomość dziewczęce (jak również w celu omówienia obecnych i jak przygotowuje go). To właśnie o tym – jak gotować ciasto „mrowisko” – porozmawiamy.

Nieskomplikowane proces wytwarzania takiej samych placek może być podzielony na etapy, przy czym każdy z tych etapów ukrywa się pewne tajemnice i odcieni. Więc przygotować ciasto, nostalgia, ciasto „dla każdej sprawy”, ciasto w każdym czasie – ciasto mrowisko.

Ciasto gotowanie

Po pierwsze, oczywiście, jak każdy inny ciasto gotować ciasto. Placek Mrowisko zwykle wykonana z ciasta, które wytwarza się w sposób niezależny. Jednak niektóre nie są gorliwi gospodyni nie przeszkadzało do wyrabiania ciasta i pieczenie półfabrykatów torcie „Anthill” i gotowy do podjęcia kruchy herbatnik. To, nawiasem mówiąc, jest jednym z niuansów tym etapie, to znaczy, ciasto nie można gotować w ogóle, i korzystać z produktów cukierniczych.

Jednakże, do tego ciasta „Anthill” (co – „jak dziecko”) jest niezbędne do przygotowania ciasta. A do tego potrzebujemy tych składników:

 • 3,5 szklanki mąki;
 • Pół szklanki cukru;
 • 200 g (kubek) śmietany;
 • 200 g (opakowanie) lub masło, margaryna lub środek do smarowania;
 • Szczyptę soli;
 • Pół łyżeczki proszku do pieczenia.

Przygotowanie:

load...

Biała mąka pszenna przesiano przez sitko. Nawiasem mówiąc, jeśli nie praktykować tę technikę w swoich działaniach kulinarnych, ryzyko zachorowania bez smaku lub niskiej jakości pieczywa. Nie tylko przesianej mąki wzbogaconej tlenem (i fakt ten wpływa również na doskonałą jakość wypieku), więc nadal i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (ziarna, kosmków, bryłek) pozostaje na sicie, a nie wędrował z worka z mąką w cieście.

Tak, przesiać mąkę, a następnie dodać do niej zmiękczonej margarynę, śmietanę, cukier, sól i proszek do pieczenia. Nawiasem mówiąc, nigdy zrezygnować z tego składnika, jak sól do słodkich wypieków. W takich produktach solą własnym teście smaku nie przechodzi, ale „praca” jako wzmacniacz smaku. Oznacza to, na przykład, ciasto można piec bez soli, ale można dodać szczyptę podczas ubijania jaj. W drugim przypadku, herbatniki będzie bardziej intensywny i „jasny” smak.

Więc, dodając do mąki wszystkie pozostałe składniki, zagnieść ciasto. Można, oczywiście, można użyć miksera i dysze z łopatkami spiralnymi, można wymieszać łyżkę ciasta, ale najlepiej jest zrobić to rękami (czysty oczywiście!). Doświadczeni kucharze twierdzą, że ciasto jest w stanie zaabsorbować energię otaczającego go świata, w tym siły rąk ludzkich. Ach, jak ten fakt wpływa na jakość i smak wypieku – nie rozumiemy, ale fakt ten ma miejsce – sprawdź!

Tak, zagnieść ciasto aż do uzyskania jednolitego, gęstą, gładką i przyjemną w dotyku masy, że nie będzie trzymać się za ręce i ściany miski. Jeśli w procesie ugniatania, zdajesz sobie sprawę, że nie jest na tyle mąki, a następnie zasypywać go trochę więcej: ilość mąki może się różnić w zależności od zawartości tłuszczu i gęstości śmietany. Zagnieść ciasto, usuń go w lodówce i rozpocząć przygotowania do naszej tort.

Gotowanie śmietaną

Kremówka „Mrowisko” – to również produkt wyłącznie sowieckiej rzeczywistości. Takie jak delikatność gotowanego mleka skondensowanego, bardzo popularne w tych dniach niedoborów oprócz gotować gotowano mleko skondensowane bardzo proste. Więc to był an_1 ​​olej z mleka skondensowanego i stał się drugim głównym składnikiem ciasta „Anthill”. I musimy te składniki to:

 • 1 może gotowanych mleko skondensowane;
 • 1 paczka masła.

Przygotowanie:

Jeśli masz zamiar gotować prawdziwe ciasto „Mrowisko”, a następnie produkty śmietana muszą brać zbyt realne. Mianowicie, naturalne masło bez ziołowych suplementów i obecnego skondensowanego mleka. Dlatego, kupując te produkty, należy uważnie przeczytać napis oleju powinien zawierać tylko śmietankę z mleka, mleko skondensowane, a bank musi mieć słowo „całość”.

Więc najpierw trzeba gotować mleko skondensowane. Weź pan wysokość większą niż wysokość banków z mleka skondensowanego. Umieścić go w skondensowanego mleka (w zamkniętej metalowej puszki) i napełnić wodą do banku został całkowicie pokryty wodą. Teraz stawiamy garnek na małym ogniu i gotować mleka skondensowanego i pół do dwóch godzin (nie mniej!). Podczas gotowania, należy woda, która, oczywiście, będzie wrzenia i wody w misce okresowo wylana. Po wybranym czasie PAN usunąć z ogrzewania i chłodzenia skondensowanego mleka pod zimną wodą. Jeśli gotować mleko skondensowane z góry, a potem po prostu zostawić słoik do ostygnięcia w temperaturze pokojowej.

Ważne! W żadnym wypadku nie należy próbować otwierać gorącym blaszanym mleka skondensowanego! Mleko skondensowane w nim jest pod ciśnieniem, a ty ryzykujesz poważnie (i bolesne!) Aby uniknąć poparzenia gorącą mleka skondensowanego, które bank dosłownie wypluć jak najszybciej przebić jego otwieracz.
Teraz przygotowujemy an_1 bezpośrednio. Bierzemy masło, które powinny być lekko roztopione i zmiękło i jego mały vzobem miksera na średnich obrotach (dosłownie kilka sekund). A następnie, nadal trzepaczką, dodać kilka sztuczek w oleju całkowicie schłodzonej przegotowanej mleka skondensowanego. Gdy masa jest gładka i będzie uzyskać ładny jasnobrązowy lub beżowy, an_1owy można uznać za gotowy. Wyjąć an_1 w lodówce i przejść do następnego etapu, czyli piasek zacząć przygotowywać ciasto wymieszać ciasto i zebrać się „Ant.”

Piec i montaż placek

Przygotować ciasto mix rozpocznie przygotowania ciasta do pieczenia. Aby to zrobić, będziemy wyjąć z lodówki i przygotować w maszynce do mięsa, które usuwają z łopatkami i dostarczyć kratę z dużymi otworami. Papierze do pieczenia i pieczenia to, pokrycie (lub) smazhem oleju roślinnego lub margaryny. Piec będzie również postęp. Teraz się ciasta i w małych porcjach przez przepuszczenie go przez maszynkę do mięsa, a powstające makaron równomiernie rozproszonych w blasze. Kiedy pominąć wszystkie ciasta przez maszynkę do mięsa, usunąć pieczenia w piekarniku i piec tzw ciasto. Piec przez około dwadzieścia minut, do złotego koloru ciasta. Po tym, my słuchać patelnię z piekarnika i jeszcze ciepłe „tort” z rękami lub tolkushkoy zamienił okruchów. Daj powstałe okruchy ostygnie.

Dalsze an_1 ​​gat z chłodnicy i zaczyna rozprzestrzeniać się w miękiszu piasku do pierwszej połowy, a następnie dwa lub trzy porcje. Dlaczego nie można umieścić wszystkie odpowiedni an_1? I nagle miał na głowie jest zbyt dużo? Często r an_1u, można kontrolować konsystencję ciasta przyszłości „Anthill”. Umieścić an_1 ​​mniej – dostać osuszacz ciasto, nie będzie więcej an_1u – i ciasto wychodzi bardziej soczyste, ale również bardziej pożywne.

Teraz konieczne jest, aby rozłożyć Otrzymaną masę w płaskim, szerokim naczyniu, nadając mu kształt mrowiska i urządzić na własną rękę. Gotowe ciasto najpierw pozostawić na pół godziny w ciepłe miejsce do kruchego ciasta an_1em namoczone, a następnie kolejne godziny, aby oczyścić w lodówce. To cały proces przygotowania ciasta „Anthill”. A teraz – obiecał niuanse i an_3.

Tajemnice i niuanse

 1. Ciasto Ciasto „Mrowisko” mogą być gotowane w jogurcie. Następnie wystarczy umieścić okulary zamiast śmietaną w cieście cztery łyżki jogurtu i trzy jajka.
 2. Ciasto dla „ciasta” nie można szlifować tylko w maszynce do mięsa, ale także, na przykład, przechodzą przez konwencjonalnej tarce (tylko lepiej chłodny przed tym), lub nawet złamać ręce na małe kawałki.
 3. Krem ciasto „Mrowisko”, można dodać i miód, jak również środek zapachowy stosowany brandy, waniliowy lub skórkę z cytryny.
 4. Zmontować placek może mieć nie tylko kształt stożka, a także formowanie z niego inny kształt ring, serce, kwiat. Jednak nawet wtedy, a imię konieczności nim będzie wymyślić więcej.
 5. Dekoracji to ciasto różne. Tradycyjnie, to na ogół nie dekorować, ale dla tych, którzy wolą gotować nie tylko smaczne, ale również piękny tort, należy skorzystać z mak, pokruszone orzechy lub czekoladę na czele ciasto, bita śmietana i polewą czekoladową na rozmazywanie.
 6. Specjalna Zateinitsa może spróbować „ożywić” ciasto „Anthill”. Aby to zrobić, trzeba zrobić (lub kupić) pasty cukrowej i pleśni z jej mrówki, a także grzybów, kwiatów i traw. W tej wersji ciasto będzie spektakularny dekoracji święta dziecięcego.
 7. Na specjalne okazje, staram zamiast wziąć posiłki w ramie lustra i umieścić go w prawo na „Ant.” Nawiasem mówiąc, to lustro danie można również umieścić rosebuds (lub inne świeże kwiaty), lub umieścić kilka małych świec. Efekt będzie magiczne!

Teraz, gdy wiesz, jak gotować ciasto „Mrowisko”. Wyzwaniem jest, szczerze mówiąc, nie najtrudniejsze. Gotować ten deser jest każda gospodyni, nawet niedoświadczony lub dopiero zaczynają uczyć się mądrości krajowego cukierniczej sztuki. Tak, że ciasto może być dobry i udany start: proste, szybkie, smaczne, imponujące! Gotuj z przyjemnością. I smacznego!

load...