Jak przybliżyć zapach moczu kota? Improwizowany i specjalne środki

Zawartość:

Popularność w Internecie trafi zapis zabawna Demotivators: pokój na tylnych łapach maszerujących kotka i napis na dole: „Idę po pokoju jak chumachechy bo shat w trampkach ludzki”. Zabawne … A co najważniejsze – prawda. Wiele, wiele umiłowany nasze koty i uszczelnienia zdolny do takiej bluźnierczą niewdzięczności i jak zrobić gówno w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Co porusza się w tych samych chuliganów – na pytanie drugie. I pierwsze pytanie, że mamy w tym przypadku jest zastanawiające – jak uzyskać zapach kociego moczu.

load...

Nawet jeśli od razu „wymiata” wszystkie ślady tego oburzenia, zapach może nadal. A jeśli tylko kałuża nie zauważy i nie usuwają, zapach to miejsce byłoby absolutnie. I porządku nawet siusiu w linoleum lub płytki kotek … Ale jeśli ona poplamione dywan, sofa, parkiet lub podłogę drewnianą, a następnie – w błoto! Każda powierzchnia chłonna może długości i pewne utrzymywanie zapachu moczu kota. Aby doprowadzić ten zapach jest trudne, ale w wielu przypadkach jest to nadal możliwe. Nauczmy się, jak to zrobić.

Dlaczego jest to zapach jest trudny do wycofania?

Pytanie nie jest bezczynny. Jeśli znasz składu moczu kota, a następnie pozbyć się zapachu pozostawionego przez kota, będzie łatwiej. W każdym razie będzie to możliwe, aby zrozumieć, w jaki sposób to zrobić. Aby rozpocząć, należy zauważyć, że to śmierdzi nie tylko dla nas. Koty „obcy” nie podoba mi się zapach, i od niej nie byli zadowoleni. Na przykład, większość kotów waha się użyć zasobnika z innych kotów żyjących w domu, i nie lubi, gdy jej osobisty taca zapachów. Nawiasem mówiąc, może to być jeden z powodów, dla poszukiwania nowego miejsca dla kota WC.

Główną przyczyną utrzymującego się zapachu moczu kota – jego zdolność do łatwej krystalizacji. Tworzące kryształy nie rozpuszczają się w wodzie, a z reguły nie są usuwane z detergentami. A zawiera następujące główne części w kompozycji kota moczu:

Mocznik – co mocz lepki w stanie suchym, ale łatwo rozpuszcza się w wodzie;
Urochrome – nadaje moczu kolor pochodzący z żółci barwiących;
Moczowego (Urinova) kwasu – Bezbarwna krystaliczna substancja, praktycznie nierozpuszczalny w wodzie.
To sprawia, że ten ostatni i oddawanie moczu trudno. Kiedy wyprać kota oznaczonego miejsca w mieszkaniu lub egzemplarze (pościel, ubrania, buty), wody i detergentu (ług) jest dobrze rozpuszcza i usuwa przez pierwszego składnika. Słabo rozpuszczalne kryształy kwasu moczowego pozostają suche. Wilgoć i kolor tego znacznika nie występuje, a kryształy są niezauważalne. Nawiasem mówiąc, zapach początkowo też brakujący lub po prostu maskowany przez silny zapach detergentu. Jednak, gdy wystawione na działanie kwasu moczowego żadnych Pojawi się ponownie wilgoci (pot wody, moczu) zapachu. Dlatego ubrania i buty, zabrudzone kota po praniu nie pachnie, ale po pierwsze skarpetki zaczynają znowu śmierdzi.

load...

Intensywność zapachu zależy również od tego, co powierzchnia ma mocz i jak długo tam. W przypadku bardzo twardych i nierównych porowatych materiałów, a także powierzchnie są chłonne wycofać cat moczu zapach. Czasami to pomaga tylko profesjonalnej pralni chemicznej. Ale jeśli basen jest świeże, i masz czas, aby szybko ją zmoknąć, a następnie pozostały zapach usunąć nadal możliwe. I starają się doprowadzić zapach z bardziej problematycznych obszarach jest również możliwe, przy użyciu domowych lub specjalnych narzędzi.

Oznacza dostępny

Na pierwszy rzut oka, najbardziej skuteczny środek domu wydaje się wybielać. Rzeczywiście, to pomaga szybko, ale nie na długo, aby pozbyć się zapachu moczu kota. środki zawierające chlor się bardzo silny zapach, który po prostu topi się moczu zapach kota. Jednakże kryształy kwasu moczowego, nie rozpuszcza się i erozję, jak tylko chlor, zapachów pochodzących z miejsca, jest wznawiane. Ponadto, chloru – nawet bardzo agresywne i toksyczną. W związku z tym, te narzędzia mogą uszkodzić tkaninę i pozostawić ślady białawe na dowolnej innej powierzchni.

Nie eliminuje nieprzyjemny zapach i jest szeroko reklamowana na amoniak forach internetowych oraz wszelkich perfum. Chociaż należy zauważyć, że perfumy i wody kolońskie na bazie alkoholu są naprawdę zdolne do rozpuszczania kryształów kwasu moczowego, ale sobie wyobrazić, ile powinny one być stosowane, aby całkowicie usunąć wszelkie ślady brzydoty kota.

Jest o wiele bardziej skuteczne w tym przypadku będzie „pracować” wszystkie rodzaje utleniaczy. Improwizowany domu środków, które pomogą uporać się z zapachem moczu kota, na przykład:

 • Nadmanganian potasu (nadmanganian potasu), wodne roztwory, które działają jako czynniki utleniające i dezodorantów.
 • Wodny roztwór octu, zdolną do utleniania kryształów kwasu moczowego i neutralizują zapach.
 • Sok z cytryny (działa jak ocet);
 • Nadtlenek wodoru (utleniających i ma własności bakteriobójcze);
 • Wodny roztwór jodu (15 kropli na litr wody).

W rzeczywistości wiele improwizowanych środków zdolnych do neutralizacji działania bakterii, które rozmnażają się w moczu, które w rzeczywistości nazywają to nieprzyjemny zapach. Dlatego też, takie elementy mogą być dowolny alkohol, naparu z herbaty, płyny do płukania ust i wodny roztwór sody kaustycznej. Jednak zauważmy, że wszystkie te narzędzia są dobre tylko jako pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych i są skuteczne tylko dla świeżych śladów pozostawionych przez kota. Mydło posiada właściwości bakteriobójcze i zawiera glicerynę, która rozszczepia Urinova kryształów kwasu. Przez analogię z mydłem, można użyć mydła lub mydło glicerynowe z efektu bakteriobójczego.

Ale wszelkiego rodzaju środków aromatyzujących (Balsam „gwiazda”, olejków aromatycznych i sole do kąpieli, kawa mielona, ​​suszone zioła) nie są w stanie usunąć zapach moczu kota. Przez chwilę nie zagłuszyć, ale po wietrzenie smak (a nawet wcześniej) Etykiety kot zapach ponownie.

Za pomocą środków domu, to najlepiej aby połączyć kilka elementów, z których jedno będzie działać jako absorbent, a druga będzie utlenione albo cięte kryształy kwasu moczowego, a trzeci neutralizuje zapach. Na przykład, w przypadku świeżych miejscu moczu stosuje się wodny roztwór octu (jeden do czterech), osuszyć ręcznikiem papierowym i posypać sodę. Następnie wytworzenia nadtlenku wodoru w roztworze mydła, a natrzeć na plamy. Następnie odkurzyć zabrudzoną powierzchnię. I nie zapomnij o agresywnych właściwości wielu z tych zasobów i ich zdolność do „jeść” farbę. Dlatego przed użyciem należy sprawdzić ich działanie na małych (niewidoczny) stron.

Fundusze specjalne

Współczesny rynek oferuje nam tylko niesamowitą ilość zasobów, aby zneutralizować zapachy zwierząt domowych. Ale, niestety, nie wszyscy producenci wytwarzają naprawdę wysokiej jakości produktów oraz zapewnienie skuteczności środków można tylko w praktyce. Dlatego też, pobieranie tego typu produktów, z badaniem ich skład, który obejmuje nie tylko alkalicznych i środki utleniające, ale również specjalnych enzymów, zdolnych do rozszczepiania kwasu moczowego i neutralizacji zapachów.

Oto tylko krótka lista środków, za pomocą których można spróbować usunąć zapach moczu kota:

 • Zoosan – Pielęgnacja, zapachy Niszczarki biologiczne;
 • Mocz Off (Wył Urin) – bezpieczny odkurzacz biologiczna;
 • Tylko dla kotów Stain Remover i zapach – zapach kocich drukuje etykiety;
 • Wypełnij Pet Stain Remover i zapachu – środki plamy i zapachy;
 • Pet Stain Remover i zapachu – Spray, niszcząc nawet uporczywy plamy i zapach moczu;
 • DezoSan – oznacza zniszczenie wszelkich zapachów,
 • Zabić zapach i usuwania plam – ciecz i środki natryskowe, służące do neutralizacji zapachów;
 • Bio-G – odpowietrzający zapachów.

Za pomocą dowolnego środka zawodową, przeczytaj uważnie: Nie wszystkie z nich nadają się do tapicerki i dywanów, niektóre mogą powodować podrażnienia i alergie. Absolutnie nie istnieje bezpieczne środki produkcji przemysłowej, jak byś nie przekonał do odwrócenia producentów i sprzedawców tych funduszy.

Niestety, czasami to nie pomaga w ogóle żadnych pieniędzy. Następnie możesz szukać pomocy u specjalistów i dostarczyć rzeczy do pralni chemicznej, lub zaprosić ekspertów do domu. Tylko pamiętaj ozvuchte Twój problem na profesjonalną pomoc była ukierunkowana i był skuteczny.

I że te problemy nie pojawiają się, wykonaj czystości tacy kot i wygody (dla kotów) do jego lokalizacji. Czasami jednak choroba, stres i instynkty mogą wywołać kota zostawić po sobie ślad na dywanie, sofie lub buty. Ale co zrobić, taka jest natura tych zwierząt, a wraz z nią, jak wiemy, nie kłócić. I nawet jeśli mieszka w moim domu jest „chumachechee” bewhiskered paski szczęście, to być przygotowanym na wszystko, w tym walce z zapachem moczu kota. A jak mogłoby być inaczej? Jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswojone.

load...