Jak przybliżyć się do anoreksji lub niebezpieczne niż choroby

Zawartość:

Jest cienki, jak chip, nie jeść, aby dostać się do wielkości zerowej – w tym przedsięwzięciu, wielu z płci pięknej. Oni nie mają wystarczająco dużo, aby być szczęśliwym tylko poprowadzi „Jak przybliżyć się do anoreksji” w ciągu dwudziestu dni. Jednak niektóre korzyści dla utraty wagi wyglądać takiej literatury.

load...

Można rozważyć to wszystko śmieszne i głupie? W rzeczywistości, ta tendencja jest przygnębiające. Niestety, z każdym dniem zyskuje coraz większą popularność anoreksji wśród młodych nymphets i żeńskiej stałego wieku. Nowoczesne kobiety wierzą, że wystające żebra i wciągnąć w brzuchu – to jest modne. Co drugi wyczerpaniu sobie różne diety i ćwiczeń, niż doprowadzić organizm do wyczerpania.

Ktoś chce zmienić swój wygląd, aby być jak swojego ulubionego modelu, podczas gdy inni zdecydowali się na desperacki krok z powodu swoich kompleksów. Jednak dążenie do doskonałości, nie powinniśmy zapominać o własnym ciałem i jego potrzebami. Ci, którzy regularnie siedzieć na diecie, często nie może już zatrzymać się i wrócić do normalnego życia i diety. Na tak krótkim czasie, ciało traci nie tylko dodatkowe kg, a także substancji odżywczych. W związku z tym bardzo ważne jest, aby wiedzieć, co anoreksję i jak to jest niebezpieczne.

Rodzaje anoreksji i jej przejawach

Anoreksja jest nazywany zespołem, który charakteryzuje się brakiem apetytu lub odmowy jedzenia świadome. Jednocześnie, jeśli nadal schudnąć w przyszłym żołądek po prostu nie będzie w stanie strawić pokarm. Nawet łyżka zupy nie będzie wchłaniany przez organizm.

load...

Tak więc, istnieje kilka odmian anoreksji:

  • Pierwotne anoreksja

Choroba rozpoczyna się od tego, że po prostu przestaje odczuwać głodu. Przyczyny tego stanu mogą być pokryte i zaburzenia hormonalne i zaburzenia neurologiczne lub nowotwory. Dlatego też, jeśli nie masz apetyt na długi czas, należy pilnie przejść badania lekarskie.

  • Anoreksja psychiczna

W tym przypadku nie jest całkowita utrata poczucia głodu lub umyślnego odmowy jedzenia. Dzieje się tak z powodu gwałtownego tłumienia apetytu z powodu choroby psychicznej, stany depresyjne :. Katatonicznymi itp Niestety, jest to rzadko na czas zwracać uwagę. Kobieta po prostu nie jest w stanie zrozumieć, że ona nie chce jeść.

  • Jadłowstręt psychiczny

Stres, problemy w pracy, w rodzinie, silny stres psycho-emocjonalne – wszystko powyższe może prowadzić do pojawienia się anoreksji. To wymaga interwencji wykwalifikowanego psychologa, by radzić sobie z sytuacją.

  • Drug anoreksja

W niektórych przypadkach taki stan może prowadzić do różnych substancji, które hamują głód anorektyczne. Często stracił apetyt dziewczynki nadużywające leków przeciwdepresyjnych. Ten typ anoreksji jest najbardziej powszechna i może prowadzić do poważnych następstw.

Objawy anoreksji: Diagnoza chorób

Najbardziej oczywistym objawem anoreksji jest znaczna utrata masy ciała, które staje się oczywiste, gdy organizm pacjenta jest bardzo bliski wyczerpania. W celu wykrycia tej patologii we wczesnych etapach może być, ale nie jest to jeszcze zawsze jest możliwe. Powinieneś być powiadamiani, gdy człowiek był często odmawiają jedzenia na tej podstawie, że niedawno jadłem lub miał ból brzucha. Jednocześnie może to być dużo mówi się o różnych diet, produktów kalorycznych. Kobiety często po obfitym obiedzie, specjalnie powodować wymioty, zrób lewatywę, aby oczyścić swoje ciało.

Gdy choroba postępuje, osoba cierpiąca na anoreksję, ciągle doświadcza dyskomfortu, szybko znudzi, a czasem nawet stracić przytomność. Matowe, łamliwe włosy, niebieskawym odcieniem skóry na dłoniach i stopach, zapadnięte oczy – są one również objawy choroby.

Pacjent był ciągle zimno, ponieważ organizm nie ma wystarczającej ilości energii, by ogrzać. Ramiona, plecy, brzuch pokryty warstwą cienkiej sierści, dzięki której organizm stara się ogrzać. Poza tym, bardzo często rozwijają osteoporozę, zaburzenia trawienia, mogą wystąpić nieprawidłowości OUN.

Z reguły, u pacjentów z anoreksją stale doświadcza uczucia strachu przyrost masy ciała. On całkowicie pokrywa wszystkie uczucia i emocje, i nie pozwala osobie, nawet jeśli jest on na skraju śmierci z powodu wyczerpania. Przede wszystkim, powoduje brak łaknienia są niska samoocena, która również działa jako jeden z głównych objawów tej ciężkiej choroby. Ofiarą anoreksji uważa parametry jej masy ciała i kształt mają ścisły związek z samoświadomości i statusu osobistego. Pacjenci często zaprzeczają niebezpieczeństwo własnego państwa i nie mogą być realistyczne o swoją wagę.

Leczenie anoreksji: czy jest możliwe niezależnie poradzić?

W leczeniu zaawansowanych postaci anoreksji czasami trwa dłużej niż jeden rok. Średni okres rekonwalescencji trwa 5 lat. W tym samym czasie, gdy pacjent musi chce i dążyć do pozbycia się tej choroby. W przeciwnym razie, po wyjściu ze szpitala ona zacząć ponownie głodu. Około 60% całkowitej liczby pacjentów rozpocząć tryb leczenia anoreksji, z powrotem do poprzedniego cały okres. Ponad 20% odzyska niemal całkowicie. Jednakże, w celu uniknięcia komplikacji muszą poddać się regularne kontrole i dodatkowej obróbki.

Pierwszym etapem obróbki jest przywrócenie fizycznego stanu zdrowia pacjenta. W niektórych przypadkach pacjenci są hospitalizowani w bardzo ciężkim stanie. A oni potrzebują nie tylko odżywianie pozajelitowe, który obejmuje instalację systemu (kroplówka), ale również leczenie skutków anoreksji są często bardzo niebezpieczne. Gdy pacjent jest stabilizowany, pomaga wrócić do normalnej wagi, stopniowo przyzwyczajony do jedzenia.

Następnie rozpoczyna się psychoterapii, podczas której pacjent i doświadczony fachowiec szuka przyczyn choroby i sposobów jego rozwiązania. Stosowany jest terapia poznawczo-behawioralna w celu pozbycia się z zniekształcony reprezentacji pacjenta ciała. Tak więc, na przykład, w poliklinice dziewcząt zmuszeni nieustannie patrzeć w lustro, aby mogły przyzwyczaić się do swojej figury. Jednocześnie wszystkie magazyny mody w instytucji zostały zakazane.

Czasami może to być przypisane do leków przeciwdepresyjnych, które pomagają przezwyciężyć strach i kilka innych problemów. Jednak długotrwałe stosowanie nich niepożądane. Odbywa się to w skrajnych przypadkach, kiedy kobieta odmawia uznania, że ​​miała problemy.

Konsekwencje anoreksji: the obarczona głodu

Dziś, anoreksja staje się czymś w rodzaju epidemii. Zazwyczaj dotyczy to młodych dziewcząt w wieku od 14 do 18 lat. Oni celowo uciekają się do takich tortur wyglądać tak jak ich idoli. I wielu z płci nie jest uważana za anoreksja choroba. Dla nich, odmowa jedzenia – jeden ze sposobów, aby schudnąć. Ale nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Co to jest niebezpieczne długo szybko? Jeżeli dana osoba ma anoreksję znaczącego obniżenia ciśnienia krwi i powolnym impulsu. Ponadto, istnieje osłabienia mięśnia sercowego – mięśnia serca, co prowadzi do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Często choroba towarzyszy obniżenie poziomu sodu, potasu i magnezu – składników mineralnych, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania naszego ciała.

Z biegiem czasu, jest trwała i znacznego odwodnienia i niedokrwistości. U kobiet, nie jest zaburzeniem cyklu miesiączkowego i obniżające poziom hormonów we krwi. Jeśli czas nie wykrywa tę anomalię i nie posiada odpowiedniego leczenia, to osoby cierpiące na anoreksję może osiągnąć skrajne wyczerpanie – wyniszczenie, co często prowadzi do śmierci.

Skąd wiesz, jeśli masz problemy z ciężarem? Dowiedz się idealną wagę, można użyć prostego wzoru.

Twoja normalna waga = swoją wysokość – 100 cm.

Twoja idealna waga = swoją normalną wagę – 10%.

Na przykład, wysokość 175 cm.

Twoja normalna waga = 175 cm – 100 cm = 75 kg.

Twoja idealna waga = 75 kg – 10% = 67,5 kg.

load...