Jak przeżyć śmierć bliskiej osoby? regulacja psychologiczny

Umarłeś krewnego – Co robić? Śmierć każdego człowieka, nie mówiąc już o śmierć drogiego i kochał jeden blisko – zawsze nieoczekiwane zdarzenie. Nawet wtedy, gdy umiera ciężko chory człowiek, który nie miał szans na przeżycie i śmierci, że lekarze ostrzegają. Śmierć bliskiej osoby, w większości przypadków staje się szokiem dla każdego, kto poniósł taką stratę. Osoba odczuwa utraty więzi emocjonalnych i spadnie wielkie poczucie winy, poczucie niespełnionego obowiązku zmarłego. Nagle wyłaniają się z pamięci dawno zapomniane szczegóły: to kiedy powiedziałem żaden sposób, ale jeśli coś nie jest zrobione, czymś zapomniał, coś nie mam czasu … wszystkie te uczucia i myśli uciskać, powodując poważny stres.

load...

Po odejściu bliskiej osoby uświadamia sobie, że życie nigdy nie będzie taki człowiek nie zrobił. Jest to uczucie bólu i udręki żałoby. Zanurzony w smutku, osoba przestaje odbierać żadnych informacji z zewnątrz i wpada w stan odrętwienia. Jedyną rzeczą, którą on może pomyśleć – jak przeżyć śmierć bliskiej osoby? Wydaje się niewiarygodne – on odszedł, a ja jeszcze żyję!

Psychologowie siedem etapów żalu, przez które żałobnicy ukochanej osoby. I te kroki nie muszą być na przemian w sekwencji – każda osoba indywidualnie wszystko dzieje. Po zakończeniu pierwszego etapu żałoby może być na czwartym, a następnie przejść do drugiego etapu, z powrotem do pierwszego … To wszystko zależy od osoby.

7 etapów żalu

Pierwszy etap – zaprzeczenie: „To nie może być niemożliwe, że to mi się stało!” Powodem odmowy jest strach. Strach, co się stało, strach, że to samo będzie teraz dalej. Oszołomiony smutek umysłu stara się uciec od rzeczywistości, a ludzie starają się przekonać samą siebie, że nic się nie stało i nic się nie zmieniło w jego świecie. On nie jest po prostu w stanie przyjąć stratę. Na zewnątrz, może pojawić się lub zdrętwiałe, jakby zamrożone w smutku, lub, wręcz przeciwnie, aktywna-wybredny – troszczy się o przygotowaniach do pogrzebu, jest on zajęty materiały kupowanie rytualne, zadzwonić do przyjaciół i krewnych, nawet próbując uspokoić innych. To nie znaczy, że w tym drugim przypadku, osoba może łatwo tolerować straty. On po prostu nie może jeszcze sobie z tego sprawy.

Wysiłki, aby przygotować pogrzeb mogłaby wpłynąć zarówno tego, który wpadł w osłupienie – organizację pogrzebów, usług pogrzebowych, które powinny być zamówione w specjalnych agencji, aby ludzie jak coś się poruszać, aby działać, aby rozmawiać z ludźmi. I trzeba dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne do pogrzebu i uzyskać zasiłek pogrzebowy. Zaczynają działać, ludzie chcąc nie chcąc wychodzić z odrętwienia. Dlatego ważne jest, że ludzie mogą zrozumieć – nie jest konieczne, aby chronić bliskich, którzy zginęli od tych wysiłków. Rytuał pielęgnacji potrzebuje bardziej żywy niż późno, ponieważ jest on usuwany z „zamrożone” państwa. Rytuały są jak etap przejściowy do życia bez zmarłego bliskiego.

load...

Czasami zdarza się, że w fazie zaprzeczenia, jeden przestaje postrzegać otaczającą nas rzeczywistość. On nie jest już nawet zrozumieć, kim jest i gdzie jest. To nie znaczy, że oszalał. Jeśli reakcja ta jest krótkoterminowa, będzie pasować do normy. Wskazane jest, aby pomóc człowiekowi wyjść z tego stanu – aby dać mu środek uspokajający, aby porozmawiać z nim przez cały czas, aby zadzwonić po imieniu. Musimy pamiętać, że w tym stanie może spowodować impuls do wycofania się z życia po zmarłych. Dlatego wskazane jest, aby nie pozostawić na cierpienie osób tej samej i próbował go odciągnąć. Komfort i spokój w takiej sytuacji nie jest konieczne, to nie pomoże.

Najczęściej, pogrzeby i pomników nastąpić w momencie, gdy dana osoba przeżywa pierwszego etapu. Bardzo ważne: Jeśli płacze, trzeba dać mu wypłakać, nie przyspieszyć proces pochówku, nie zabrać żal ogarniętych człowieka z grobu. To dobrze, gdyby mógł płakać. W Polsce pogrzebowych obrzędów było zwyczaju zapraszać do żałobników pogrzebowych że pomogli spowodować wołanie od zmarłych krewnych. Łzy na pogrzebie, aby odzyskać od stresu i wskazać początek odnalezienie siebie i zatrzymać ten proces jest niemożliwy. Emocje powinny wylać lub pobytu w, dosłownie zacząć pałaszować na osobę, co powoduje stres i choroby przenoszenia go.

Do czasu, gdy etap zaprzeczenie, zaczyna rozumieć swoje straty, ale jego podświadomość przez pewien czas nadal nie może w pełni zaakceptować. Dlatego osoba w tym czasie ciągle biegnie do rzeczy, które przypominają mu o zmarłych, nawet jeśli nie zostały one zwrócić uwagę na nich. Widzi swoich bliskich w tłumie, aby usłyszeć jego głos. Jest to normalne i pogrążonych w żałobie krewni nie powinni obawiać się jego zachowanie.

W większości przypadków, odmowa nie trwa zbyt długo, ale wydawało się złagodzić uczucie zaskoczenia śmierci i daje człowiekowi możliwość przygotowania się do postrzegania opieki końca. Negacja daje czas, aby w pełni zrozumieć, co się dzieje. To jak bezpiecznik – reakcja ochronna psychikę, która pomaga nie zwariować ze smutku. A gdy dana osoba jest gotowa zaakceptować to, co się stało, byłby w stanie przejść od stanu zaprzeczenia w następnym etapie.

Drugi etap – gniew. „Dlaczego to się stało ze mną? Co ja na to zasłużyłem?” Gniew, wściekłość, niechęć, zazdrość, nawet do tych, którzy uciekli na taki los – te uczucia mają tendencję do przechwytywania osoby całkowicie i rzutowany na wszystko i wszystkich wokół niego. W tym czasie nikt na nim nie być wystarczająco dobre, a każdy, jego zdaniem, zrobi wszystko, co złego. Takie emocje są spowodowane tym, że wszystko, co się dzieje, jest postrzegane jako ogromny niesprawiedliwości. Siła tych emocji zależy od tożsamości danej osoby i jak sobie pozwolić zaszaleć.

Trzeci etap – vsepoglaschayuschee winy. W pamięci zaczynają się pojawiać różne epizody komunikacji ze zmarłymi, a pochodzi z realizacji – nie wystarczy mówić cicho, zbyt mało uwagi poświęca. Osoba zaczyna dręczyć pomysł – i zrobiłem wszystko, by zapobiec tej śmierci? Większość ludzi, którzy zmarli kogoś z rodziny, mówiąc: „Gdybym zrobił to czy tamto, to by nie stało!” Ich straszliwe męki żal ze względu na fakt, że nie zrobił nic w tym czasie. Bardzo często zdarza się, że poczucie winy spoczywa na osobie, nawet po przejściu przez wszystkie etapy żałoby.

Czwarty etap – depresja. „Poddaję się, nie mogę już tego znieść.” Najczęściej depresja wyprzedza ten, który trzymał się w emocje, starając się nie okazywać swoich uczuć do innych podczas przechodzenia przez pierwsze trzy etapy żalu. On uszczuplone energię i witalność, a człowiek traci wszystko nadzieję, że pewnego dnia wszystko wróci do normy. Żałobie głęboko smutny, ale nie chce, aby ktoś z nim sympatyzować. Wpada w ciemnym stanu, w którym nie chce wchodzić w interakcje z innymi ludźmi. Tłumiąc swoje uczucia, nie uwalniają negatywną energię, a tym samym staje się jeszcze bardziej nieszczęśliwy i martwe. Depresja po śmierci osoby bliskie sercu mogą stać się niezwykle trudne doświadczenie życiowe, co ma negatywny wpływ na wszystkie inne aspekty życia.

Piąty etap – ulga w bólu i akceptacja tego, co się stało. Po wystarczającej ilości czasu potrzebnego na przejście z poprzednich etapów żałoby, mężczyzna w końcu osiągnie etap tworzenia śmierci. On jest gotów pogodzić się z tym, co się stało i wziąć odpowiedzialność za ich przyszłego życia. Łzy w okresie stają się mniejsze. Człowiek uczy się żyć w nowym świecie dla siebie – w świecie, w którym człowiek nie jest już drogie. Będzie on przejść do stanu, który nie musi być w depresji lub zły na cały świat, frustracji i poczucia beznadziejności.

Departed bliskich w tym okresie żałoby pamięta już żyje i nie żyje, często mówi o pamiętnych momentów z życia ukochanej osoby. Wspomnienia świetlny przesiąknięte smutkiem. Jeden uważa, że ​​dowiedział się, jak zarządzać jego żal.

Szósty etap – ożywienie. „Jestem zmienia swoje życie i zacząć wszystko od nowa.” Trudno zaakceptować świat, w którym nie ma już bliskiej osoby, ale to musi być zrobione. Gdy dana osoba osiągnie etap przyjmowania, zaczyna poruszać się do ożywienia. To będzie w tym czasie trzeba spędzać dużo czasu z nim sama, będzie cichy i małomówny. Jest to konieczne, aby wsłuchać się w siebie i starają się poznać siebie ponownie. Proces odzyskiwania może potrwać kilka tygodni, miesięcy lub nawet kilka lat.

Siódmy etap – utworzenie nowego życia. Kiedy osoba wychodzi z okresu straty, przeżywszy wszystkie etapy żałoby, rzeczy się zmieniają, a sam w sobie, w swoim życiu. Bardzo często w takiej sytuacji byłoby pożądane, aby znaleźć nowych przyjaciół, aby zmienić środowisko, niektóre nawet przeniósł się do nowej pracy lub zmiany miejsca zamieszkania.

Gdy góra nie odejdzie

Jest to normalne – czuć smutek, dezorientacja lub gniew po stracie. Ale w miarę upływu czasu, te emocje powinny stać się mniej intensywne, a będziesz stopniowo zaakceptować stratę i zacząć iść do przodu. Jeśli nie czujesz się lepiej w miarę upływu czasu, lub smutek staje się głębszy, może to być znak, że twój smutek została przekształcona w bardziej poważny problem – skomplikowane smutek lub stres.

Skomplikowany żal

Smutek z powodu utraty kogoś, kogo nigdy nie kochasz odchodzi całkowicie, ale jeszcze nie zawsze musi być w centrum uwagi. Jeśli ból straty jest tak poważne, że stała i utrzymuje się od wznowienia normalnego życia, to najprawdopodobniej cierpi na zaburzenia znanego jako złożonego (lub skomplikowanego) żalu. Człowiek, ponieważ tkwi w stanie żałoby i intensywnym bólem emocjonalnym. On jest tak długo po zdarzeniu nie może zaakceptować śmierć, jego myśli są tak zajęci zmarłego, jest całkowicie uszkodzony podczas jego życia i łamie wszelkie jego relacje z innymi ludźmi.

Objawy skomplikowanej żalu obejmują:

 • Intensywny smutek i żal za zmarłych;
 • Natrętne myśli lub obrazów bliskiej osoby;
 • Odrzucenie śmierci i sensie niedowierzaniem;
 • Wyobraźnia, że ​​bliska osoba żyje, znalezienie go w znanych miejscach;
 • Unikanie rzeczy, które przypominają nam o zmarłych;
 • Bardzo przesadzone gniew lub gorycz po śmierci;
 • Uczucie pustki i bezsensu życia.

Różnica między żalu i smutku skomplikowanej

Różnica między żalu i smutku skomplikowanej klinicznej nie zawsze jest łatwe do zidentyfikowania, gdyż mają wiele wspólnych objawów. Jednak różnica jest nadal. Oczywiście, góra może być bardzo głębokie i gorzkie. Obejmuje on szeroki wachlarz emocji i kombinacji dobrych i trudnych dni. Ale nawet wtedy, gdy tylko pojawi się na środku procesu żałoby, kontynuując smucić, będzie już pozwolić chwile radości. Z depresją, a wręcz przeciwnie, uczucie pustki i rozpaczy są stałe.

Inne cechy, które pozwalają nam ocenić obecność skomplikowanej żalu:

 • Głębokie, przytłaczające poczucie winy;
 • Myśli samobójcze lub obawy o śmierci;
 • Poczucie beznadziejności i bezwartościowości;
 • Spowolnienie, opóźnienie mowy i ruchów ciała;
 • Utrata zdolności do wykonywania codziennych zadań w domu iw pracy;
 • Słuchowe lub wzrokowe halucynacje.

Kiedy należy szukać profesjonalnej pomocy?

Jeśli okaże się którykolwiek z powyższych objawów skomplikowanej żalu, nie należy opóźnić leczenie do specjalisty. Nieleczona skomplikowane smutek może prowadzić do chorób zagrażających życiu, a nawet do samobójstwa. Ale leczenie może pomóc powrócić do normalnego życia.

Wiedza na temat etapów przechodzą przez smutek i żal może pomóc osobie lepiej zrozumieć siebie i przejść przez każdy etap bez szwanku. Zwłaszcza, że ​​depresja po śmierci bliskiej osoby może prowadzić do długotrwałego stresu, a to jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i dobrego samopoczucia psychicznego. Nie jest ważne, aby stres wpływa na zdrowie! Znając cechy i objawy stresu, możliwe jest, aby przygotować się do tego, co nas czeka. Jest możliwe, aby dowiedzieć się pogodzić ze sobą w nowy etap życia po stracie bliskiej osoby!

Objawy stresu, które mogą wystąpić po żałoby:

 • Brak snu lub sen jest często przerywane. Leżąc w łóżku, jesteś w na kilka godzin nie może spać lub obudzić się nieustannie przez całą noc. Być może obudzić się zbyt wcześnie rano i nie może spaść z powrotem w sen. Nie opróżniania cały dzień, czujesz się zmęczony i ospały.
 • Lęk. Ze względu na trwający kryzys, nie można się zdecydować. Cierpisz z ciągłym poczuciem, że masz coś nie wypełniony, coś nie pomyślał, coś przeoczyć. „Off” lęk nie zostanie uzyskana.
 • Płaczliwość. Można znaleźć tysiąc powodów do płaczu. Wydaje się, że łzy są zawsze gotowi wypłynąć z oka. Na ogół jest to dobry pomysł, jak płacz daje upust emocjom i łagodzi stres. Jednak obfite łzy i żałoba, która idzie w histerię, są zdecydowanie oznaką niekontrolowany stres.
 • Utrata zainteresowania wszystkiego. Nawet te rzeczy, które wcześniej wydawały się bardzo ważne dla ciebie, jesteś teraz zupełnie nie obchodzi.
 • Niezdolność do radzenia sobie ze zwykłymi obowiązkami. Nawet proste i rutynowe codzienne zadania takie jak zakupy spożywcze lub gotowania, wydaje się niewykonalne i pobiera swoje ostatnie siły.
 • Ataki paniki. W momencie, gdy wystąpią straty, to ogarnia tak wiele obcych są jeszcze emocje, które mogą być czasami mylone przeczucie czegoś złego. Zaczynasz myśleć, że tym razem coś złego się stanie do Ciebie lub kogoś z rodziny.
 • Zanurzony w myślach. Jesteś tak zajęty myślami o utracie kogoś bliskiego, można nawet wyraźnie wyobrazić jego głos, czuć jego zapach.
 • Drażliwość. Zaczynają drażnić nawet najbardziej nieistotne rzeczy. Nawet fakt, że zawsze przyniósł tylko radość. Na przykład psa, który wiernie cię kocha, czy dziecko nie ma nic co jest droższe.
 • Dewastacja. Zniszczenia po rozwinięciu się zwieńczeniem wszystkich tych objawów. Zaczynasz czuć, że nie ma siły nawet żyć.

Nie przejmuj się, jeśli zauważy się takich objawów. Pod wpływem stresu z utratą bliskiej osoby jest zupełnie naturalne. Czas, miłość i wsparcie przyjaciół i bliskich będzie wykonać zadanie, w czasie stresu minie. Pomóż sobie z tego stanu: Naucz specjalne ćwiczenia oddechowe dla odprężenia, spróbuj muzykę medytacyjną dla relaksu, każdej nocy pójść na spacer w jakimś parku czy na brzegu – szum liści lub typu zalewaniem również pomaga rozładować napięcie. Ktoś może pomóc serca do serca rozmowy ze znajomymi, a ktoś przyniesie ulgę odwiedzić kościół.

Jak radzić sobie z żalem i strat?

Jedna wskazówka – nie poddawaj się wsparcia innych. Nawet jeśli nie są używane do mówienia o swoich uczuciach głośno, ważne jest, aby sobie na to pozwolić, kiedy jesteś w tarapatach. Najważniejszym czynnikiem w leczeniu po utracie bliskich przyjaciół staje się wsparcie rodziny i przyjaciół. Ich pomoc będzie musiał cię nawet na tym etapie, kiedy tylko krewny zmarł i nie można nawet właścicielem, aby dowiedzieć się, co trzeba zrobić. Oni pomogą sporządzić dokumenty na pogrzeb, zapyta, gdzie można otrzymać zasiłek pogrzebowy. A później, po pogrzebie, nie odwróciła się w sobie. Kiedykolwiek zaoferować pomoc, zaakceptować go, a nie smucić sam. Komunikacja z innymi ludźmi pomagają leczyć swoje rany szybciej duszy.

Odnoszą się do rodziny i przyjaciół. Teraz jest czas, aby oprzeć się na ludzi, którzy dbają o ciebie, nawet jeśli nie zawsze był dumny ze swojej siły i samowystarczalności. Nie skaleczyć się od tych, którzy chcą pomóc. Często ludzie chcą pomóc, ale nie wiem, co jest dla ciebie najlepsze. Niech wiedzą, jakiego rodzaju pomocy oczekujesz od nich – może płakać, chowając ją w ramię, a może potrzebujesz pomocy przy pogrzebie.

Dołącz do grupy wsparcia. Góra może czuć się samotny nawet w kręgu przyjaciół. Komunikacja z tych, którzy doświadczyli podobnych strat, daje okazję do podzielenia się ich żal ze zrozumieniem ludzi ci. Aby znaleźć lokalną grupę wsparcia dla utraty bliskich, skontaktuj się z lokalnym szpitali, hospicjów, domów pogrzebowych lub poradni.

Jeśli nadal czujesz, że twój smutek jest zbyt wysoka i można stracić nad nim kontrolę, należy skonsultować się z psychologiem, który ma doświadczenie ze stresem po spaleniu. Doświadczony lekarz może pomóc zrozumieć siebie i radzenia sobie z emocjami.

Wskazówka druga – Dbaj o siebie. Kiedy smucić, dbać o siebie staje się ważniejsza niż w jakimkolwiek innym momencie. Stres może szybko wyczerpać żałoby swoją energię i rezerwy emocjonalne. Dbanie o swoje potrzeby fizyczne i emocjonalne pomoże Ci w tym trudnym czasie.

Dać upust swoich uczuć. Mówiliśmy już, że supresja żalu może tylko przedłużyć proces żalu i prowadzić do depresji, lęków, problemów zdrowotnych, a często do alkoholizmu.

Wyrazić swoje uczucia w formie materialnej lub poprzez stworzenie. Pisać o straty w swoim pamiętniku internetowym. Zrób album fotograficzny ze zdjęciami z życia zmarłego człowieka, wziąć udział w sprawach, które były dla niego ważne. Napisz list, w którym mówisz drogi człowieku wszystko, co miał do powiedzenia w trakcie jego trwania, lub podzielić się z nimi historię, co nowego w swoim życiu przez jakiś czas po jego odejściu. Będziesz mieć pełny sens tego, co ukochanej słyszałeś.

Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne. Świadomość i ciało są ze sobą połączone. Kiedy czujesz się dobrze fizycznie, emocjonalnie, można również czuć się lepiej. Odporność na stres i zmęczenie będzie bardziej skuteczne, jeśli organizm otrzymuje wystarczającej ilości snu, jedzenia prawo i ćwiczenia. Nie używaj alkoholu uśmierzyć ból, smutek, lub rozweselić sztucznie.

Nie pozwól nikomu określić pewne granice i ramy czasowe dla Twojego żalu i sposobów wyrazu. Twój smutek – to nieruchomość, i nikt nie może powiedzieć, kiedy przychodzi czas na „Move on” lub „wziąć górę nad emocjami.” Pozwól sobie poczuć cokolwiek czujesz bez zażenowania lub nieufności do siebie. Można płakać, być zły na cały świat, krzycząc do nieba, lub odwrotnie, aby powstrzymać łzy, jeśli stosowne. Byłoby miło, jeśli przynajmniej czasami śmiał się. Pomoże to znaleźć jakieś samorodki radości, gdy jesteś gotowy.

Plan i myśleć o sytuacji, w której twój smutek może udarów z nową energią. To pomoże Ci przygotować się emocjonalnie i uniknąć niepotrzebnego stresu. To może być rocznice, święta, etapy związane ze zmarłym, lub dedykowane do niego. Oni przywołują wspomnienia i uczucia, a to jest zupełnie normalne. Jeśli chcesz spędzić wakacje z innymi członkami rodziny, konieczne jest określenie z góry, co chcesz zrobić na cześć człowieka, którego kochała.

Jak zorganizować pogrzeb?

Chcemy także, aby dostarczyć wszelkiej możliwej pomocy ludziom, którzy właśnie dowiedział się o nieszczęściu spotkało je. Zdając sobie sprawę, że tym razem człowiek traci poczucie rzeczywistości i często nie wie, co powinien zrobić, opisujemy procedurę uzgodnień pogrzebowych.

Jeśli tak się stało, że pogrzeby miał do czynienia z wami, że byłoby lepiej, aby zrobić listę niezbędnych działań, niezbędnych dokumentów i rzeczy. Pomoże poruszać najtrudniejsze wczesnych dni.

Jeśli twój ukochany zmarł w domu

Jeśli zmarł w nocy, konieczne jest, aby spowodować „pierwszej pomocy” i policję. Lekarze ustalić śmierć policjantów zbadać ciało oznak gwałtownej śmierci. Następnie raport policji daje wyniki kontroli, „pierwszy” – aktu zgonu. Tylko obecność tych dwóch dokumentów, organ może podjąć w kostnicy.

Po wizycie policji i „awaryjnego” rozmowy w specjalny serwis do przewozu zmarłych. Zabierają ciało i dokumenty otrzymane – akt zgonu i protokołu kontrolnego korpusu. Kiedy nadejdzie dzień, trzeba będzie udać się do adresu, który chcesz zadzwonić pracowników usług transportowych, a do wydania aktu zgonu. Dla jego rejestracji potrzebne będą:

 • Zmarły paszportu;
 • Jego karta pacjenta;
 • Ubezpieczenie zdrowotne;
 • Paszport skarżącego.

Jeśli twój ukochany zmarł po południu, prosimy o kontakt z kliniką District. Lekarz i ciało
Zbada i stwierdzi zgon.

Jeśli twój ukochany zmarł w szpitalu

Jeżeli zgon nastąpił w szpitalu, w momencie nadejścia połączenia stamtąd. Ciało zostanie zabrany do kostnicy, a certyfikat śmierć będzie gotowy.

Co robić dalej?

Po dostać się w ręce aktu zgonu, konieczne będzie zebranie dokumentów niezbędnych do pochówku. Najpierw trzeba uzyskać pieczęć w urzędzie dzielnica świadectwo zgonu. Aby uzyskać certyfikat, trzeba będzie przedstawić zaświadczenie lekarskie o śmierci, jego paszport i paszport zmarłego. Po otrzymaniu certyfikatu, sprawdź pisownię data i miejsce urodzenia swojej względnej, data i miejsce śmierci, obecność okrągłej pieczęci i wszystkich niezbędnych podpisów. Jest to bardzo ważne, ponieważ później w świadectwie skarbowej nie będzie w stanie naprawić wszystko.

W urzędzie, a będziesz sporządzić formularz aktu zgonu 33. W tym pomoże Ci korzyści społeczne dla pochówku. Dodatek ten jest wypłacany osobom, które zorganizowała pogrzeb i zapłacił za nie. Benefit na pogrzeb odbywa się w zakładzie, w którym zmarły pracował lub studiował. Jeżeli emeryt zmarł, konieczne jest zastosowanie do Funduszu Emerytalnego Federacji Rosyjskiej.

Nie zapomnij, aby zapłacić za usługi kostnicy i dać swoim pracownikom niezbędne rzeczy dla zmarłego. Dla mężczyzn będzie wymagane:

 • Bielizna;
 • Skarpetki;
 • Garnitur, koszula, krawat;
 • Buty;
 • Chusteczka;
 • Mydła, ręczniki;
 • Grzebień;
 • Jednorazowe maszynki do golenia;
 • Lotion zawierający alkohol;
 • Protezy.

Dla kobiet:

 • Bielizna;
 • Połączenie lub szlafroczek;
 • Pończochy lub trykoty;
 • Chusty;
 • Buty;
 • Lotion zawierający alkohol;
 • Mydła, ręczniki;
 • Grzebień;
 • Protezy.

Aby nie zapomnieć napisać sobie kompletną listę niezbędnych składników pogrzebie. Najważniejszą rzeczą, którą trzeba przygotować:

 1. Heraldyczny akt zgonu;
 2. Ciało w stroju i makijażu;
 3. Crematory (jeśli korpus ma być spalone);
 4. Miejsce w muzeum lub kolumbarium;
 5. Trumnę (kremacji – Urn) oraz wieńców;
 6. Przewóz ciała;
 7. Procedura pożegnanie.

Ponadto, nie zapomnij poinformować krewnych i przyjaciół i chcesz zamówić i zapłacić band lub Kościół rytualną ceremonię.

Trumna i wieniec

Nawet jeśli zdecydujesz się kremacji ciało, trzeba jeszcze kupić trumnę – to jest wymagane przez normy zdrowotne.

Kryteria, według których trzeba wybrać trumnę – to był jego wygląd i przystępna cena. Trumny, które są pokryte tkaniną, najtańszy – od 2,5 rubli. Drewno i polerowane trumny są droższe – sosna z 12 tysięcy rubli i klon czy buk od 25 tys i powyżej.

Można kupić luksusową trumnę wykonaną z litego dębu lub wiśni. Wewnątrz trumny wyłożonej aksamitem lub krepy. Koszt 100 tysięcy rubli i powyżej.

Wieniec – to jest twój ostatni dar dla zmarłego. Może to być kwiaty lub sztucznych, z podpisanym zespołu, który będzie napisać tekst, który chcesz. Można kupić gotowy wieniec, i można zamówić w zależności od smaku – na przykład z kwiatów, które w czasie trwania drogiego umiłował ludzi. Gotowy wieniec można kupić w usługach pogrzebowych, specjalistycznych sklepach lub na cmentarzu.

Pomoc usługi pogrzebowe agenta

Pogrzeb – procedura ciężki i skomplikowany. Biorąc pod uwagę, że jesteś tak uszkodzony przez spadł na was żal, usługi w organizacji pogrzebu kosztuje porządku w usługach pogrzebowych. Zaprojektowanie i organizację pogrzebu odejmie jego ostatnią siłę, a dla zakładu pogrzebowego jest znane dzieło. On, w przeciwieństwie do ciebie, doskonale zdaje sobie sprawę ze wszystkich szczegółów tej procedury i nie zapominać o jednej pozycji z listy niezbędnych działań.

Środek wezwanie może być wywołanie usługi pogrzebowe. Ważne jest, aby pamiętać: z Biura powinien być status specjalistycznych usług miejskich (czyli sprawdzić ich kwalifikacje i mieć pozwolenie na pracę w zakresie usług pogrzebowych). Środkiem, który przyjdzie na wezwanie, muszą mieć przy sobie dokument tożsamości, plastikową plakietkę ze zdjęciem kolor, cennika i katalogu akcesoriów rytualnych.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć – nawet umiera, człowiek kontynuuje ich potomkowie energii. Ona żyje w duchowym dziedzictwie, która pozostaje po niej. Pamiętaj, że nie żyje, powiedz im, aby ich dzieci i wnuki. Niech zmontowany po trochu „rodzaj opowieści” jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Człowiek, który żył godnego życia po śmierci, nadal żyje w sercach bliskich. Kochający swoją rodzinę muszą zrozumieć, że proces żałoby nie jest skierowana na coś zapomnieć człowieka, który nas w lewo, a następnie nauczyć się żyć bez niego.

load...