Jak przeżyć rozwód i rozpocząć nowe życie?

Zawartość:

Rozwód – drugi nasileniu po śmierci straty, które wielu ludzi twarz w ich życiu. Jest to także rodzaj śmierci – umiera miłość, małżeństwo jest zniszczona, tracimy kogoś bliskiego, który często nie przestają kochać i po rozwodzie. I, jak po śmierci, po rozdzieleniu w pamięci często pojawiają się tylko najlepsze momenty swojego życia razem. Te wspomnienia są bardziej nas boli, pieczenie żal utraconej szczęśliwości i niemożliwość jego powrotu. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, kiedy rozwód może być jedynym sposobem na powrót do normalnego życia, w tym przypadku, mąż opieką rodziny może być nawet mile widziany rozwój. Ale nie mówimy o tym. Najtrudniej przejść przez rozwód, który jest spowodowane odejściem męża do innej kobiety, którą kochał.

load...

Psychologowie Holmes i Raheem z powrotem w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku wynosiła skala oceny narażenia ludzi na stresujące wydarzenia. Skala ta jest istotna dla każdej nowoczesnej psychologa. Tak, po śmierci partnera życiowego, której wpływ na skalę Holmesa i Rahim szacuje się na sto punktów, drugie miejsce jest warte rozwód. Rozwód z jego siedemdziesiąt trzy punkty wyprzedza więzienie, śmierć członka rodziny lub poważnej choroby. Jak przeżyć rozwód, jeśli stres z nim tak wielkie? Jak znaleźć w sobie siłę, aby powrócić do normalnego życia, która trwa po rozwodzie?

Każdy z nas kiedykolwiek doświadczył zerwanie z partnerem, ponieważ doświadczyli podobnych emocji nie tylko na rozwód, ale także za wszelkie rozstanie byłych kochanków. Ktoś przeżywa separacji bez większych emocji, a ktoś (zwykle ten, kto trwa nadal kochać) przeżywa silny stres, pogrąża się w rozpaczy i poczuciu bezsensu w późniejszym życiu. Oczywiście, w wielu aspektach moc emocji zależy od tego, jak długo i jak silna była więź między partnerami.

Rozwód nigdy nie jest uzasadniona

Rozwód może być nie tylko wszystko zrozumiała reakcja na zdradę. Faktem jest, że nawet najbardziej zamożnych partnerstwo zmienia. Większość z nas po pierwszej euforii i entuzjazmu ze sobą w rozwoju partnerstwa osiągnąć etap plateau, kiedy stępione emocje, relacje są ustabilizowane i nie starają się rozwijać swoje stosunki bardziej. Początek tego etapu w stosunkach mówi o sile wiązania, ale to nie znaczy, że można odpocząć i niczego, co mogłoby uniemożliwić ewentualne pęknięcie nie. Prace na szczęście w małżeństwie jest stale konieczne, inaczej grom uderzy – i po rozwodzie trzeba myśleć o tym, co poszło źle, a kiedy źle.

load...

Być może początkowo ze swoim partnerem nie są kompatybilne – w charakterze, temperamencie, wychowania, ale nigdy nie wiadomo, może to nawet uniemożliwić Ci osiągnąć doskonałą harmonię. Ale może ty sam zaniedbali coś nie dołożyć starań, aby upewnić się, że każdy z was były wygodne ze sobą, a rozwód po prostu stał się naturalną konsekwencją swojej aktywności.

Jak przetrwać okres po rozwodzie?

Ze względu na to, co stało się z każdym rozwodu, głównym zadaniem jest odzyskanie od incydentu i wrócić do codziennego życia. Jest to szczególnie trudne dla pierwszego miesiąca po rozwodzie, gdy emocje są szczególnie silne. Stale powstają w umyśle tę samą myśl – dlaczego tak się stało? Co można zmienić? Kto z nas są bardziej źle? Czy to możliwe, aby w jakiś sposób uratować związek i uniknąć rozwodu?

Prawdopodobnie jesteś w tym czasie nawet nie mogę sobie wyobrazić, jak przeżyć rozwód z mężem, jak przetrwać kolejną minutę, następną godzinę … uczucie znane wielu, którzy przeszli przez rozwód; i jeszcze wszyscy przeżyli. Dlatego dostać się razem, uspokoić i planować nowe życie. Najlepszym narzędziem w tym okresie będą porady psychologiczne. Lekarze zalecają męskie dusze planować swoje działania dla całego pierwszego miesiąca życia po rozwodzie.

W pierwszym tygodniu

Pierwsze dni po rozwodzie, trzeba dać sobie wypłakać, wyrzucić szalejące emocje. Najlepszy ze wszystkich, jeśli obok nas w tej chwili jest jednym z bliskich przyjaciół, którzy mogą narzekać, narzekać, narzekać … To niemożliwe, aby szukać samotności, lub uczucia samotności może wydawać się po prostu nie do zniesienia!

Tak, dzwonił do kogoś, kto jest nam szczególnie bliski, proszę przyjść. A następnie pochowano w przyjaznej kamizelki, otwórz bramy swojego żalu i zaczynają płakać! Trzeba płakać jak najwięcej, to naprawdę pomaga! Krzyczeć, przeklinać, żal dla siebie – vyplesnite wszystkie emocje, które spalają się wewnątrz ciebie. Kiedy vyplachetes – zacząć mówić. Dyskutować, analizować swoje relacje z mężem, spróbuj zrozumieć, co skłoniło go do cudzołożył. Dyskusja o tym, jak można żyć.

Jeśli ty i twój przyjaciel ma siły, to będzie dobrze rozmawialiśmy całą noc. Oczywiście, trzeba spać, ale dzisiaj lepiej nie spać w ogóle. Ponieważ najtrudniejszym momencie – przebudzenie pierwszego ranka po rozwodzie. Dlatego lepiej jest powiedzieć niezawodnym przyjacielem aż do rana, będzie to zaoszczędzić od straszliwej samotności.

Bardzo miło byłoby natychmiast po rozwodzie spędzać z przyjacielem kilka dni z rzędu. Jeśli to nie zadziała (nie zawsze te same przyjaciele mają szansę na długi czas na opuszczenie rodziny bez nadzoru), spróbuj najpierw być stale blisko tych, których kochasz i zrozumieć. To może być twoje dzieci, rodzice, pies … Nawet mądry stary sąsiad, który będzie starał się wspierać Cię z dobrym słowem, może stać się kroplę balsamu do ran w swojej duszy.

Dlaczego nie w pierwszym tygodniu po rozwodzie być sama z siebie? Ponieważ sam, będzie stale mieć pokusę, aby napisać SMS do jego pierwszego, albo nawet nazwać. I to nie powinien robić. Wszystko zostało wyjaśnione, wszystko zostało zdecydował, nic się nie zmieni, ale sama dusza rastravite.

Drugi tydzień

Jeśli w ciągu tygodnia, w dni powszednie, jeszcze jakoś można uciec od gorzkich myśli, urazy weekend i samotność ułożone z nową energią. Tylko jedno wyjście – podnosi słuchawkę i zadzwonić do znajomych. Wytłumacz im, że trzeba zmienić scenerię i uciec z domu, pożądane jest, aby cały weekend i dać im szansę, aby pomóc. Razem tworzą plan, jak spędzić weekend z korzyścią dla wszystkich. Może to być sortie od charakteru z noclegiem w namiotach, a może nawet szokować kogoś do pracy w kraju. Najważniejsze jest to, że nasze myśli były na czymś daleko od obaw o rozwód.

W drugim tygodniu, należy dokonać bardzo ważny krok, który pomoże Ci szybko zrezygnować z niewidzialnej obecności byłego męża w domu – trzeba pozbyć się wszystkich obiektów w jakikolwiek sposób z nim związane. Płyty CD i CD z jego ulubionych filmów, stare litery razy swoją miłość, swoją szczoteczkę zapomniana, jego fotografie – wszystko, co przypomina o nim. Umieścić to wszystko w torbie i wyjąć z kosza na. Usuń swój adres e-mail, należy go usunąć z telefonu wszystkie SMS. Zabierz swoje kontakty, że nie widzi, gdy jesteś online. Nie idź tam, gdzie można spotkać byłego męża. W skrócie, wszystkie kontakty z byłym zakazane!

Dlaczego? Ponieważ – czyta swoje stare listy miłosne lub słuchać swoich ulubionych piosenek, powrót miłości nie można. A w konfrontacji z nim przez przypadek, znów zaczynają poukładać i usłyszał wiele nieprzyjemnych rzeczy dla siebie. Wszystko to tylko zwiększy ból; Ale zanim masz inny cel – ustatkować i zacząć nowe życie. Im wcześniej zaczniesz wierzyć, że jest to dobra rzecz, on odszedł (nawet jeśli tak nie jest!), Więc dla ciebie lepiej. Jeśli dasz mu do zrozumienia, że ​​chcesz, że nie był w swoim życiu – będziesz zwycięzcą. Jeśli zamierzasz cierpieć, i starać się o spotkanie z nim – zostaniesz pokonany stroną.

Trzeci tydzień

Zrobić wiosenne porządki (nawet zimą, jesienią lub latem – nie ma znaczenia). I czyszczenie nie tylko w domu, ale również w twojej głowie! Jeśli to możliwe, pozwolić, uczynię domowi jakąkolwiek istotną zmianę – wymienić dywan, kupić nowe łóżko, zmienić zasłony. Wszelkie zmiany wizualne przyniesie Ci same korzyści.

Podobnie peretryahnite i „Brush” myśl w mojej głowie. Znajdź sobie tysiąc argumentów w opiece męża dla was wiele dobrego. Po tym wszystkim, rozwód stał się bodźcem do tych samych pozytywnych zmian w swoim nowym życiu! To, co w tym przypadku, doradztwa psychologicznego. Weź kartkę papieru i podzielić ją na dwie części. Po lewej stronie napisać wszystkie złe rzeczy, które były w swoim życiu razem. Na prawo pisać co dobre rzeczy stało i nadal się z tobą po rozwodzie. Podczas zapisu, co przychodzi do głowy – powiesić arkusz na lustrze w łazience.

Niech każdy dzień będzie napisane na naszych oczach. A prawa i lewa strona arkusza będzie aktualizowana o nowe rekordy. Czytając codziennie jest napisane na papierze, można jasno zdać sobie sprawę, że miłość minęło, mój mąż nie wróci, i trzeba w końcu, tak wiele wspaniałych szans, że nie powinniśmy spojrzeć wstecz i smucić przeszłość!

Czwarty tydzień

Przychodzi taki czas, gdy trzeba przerwać przeszłość niewidzialnych nici, które wiążą cię do przeszłości. Tutaj znowu być bardzo przydatna pomoc swoją wierną i pacjenta (!) Przyjaciół. Musisz zrozumieć, same w sobie, bez widoku z boku po prostu nie może zrobić. Nadszedł czas, aby zmierzyć się z prawdą! Zwłaszcza, jeśli to się stało, że nie był to pierwszy separacji w swoim życiu. Zapytaj znajomych, aby porozmawiać o tym, co myślą o swoim związku z byłym mężem.

Być może winę za rozwód ciebie? Jaka jest twoja wina? Co było nie tak? Masz tendencję do poszukiwania niewłaściwym partnerem? Można „wziąć” pierwszym, który spadł, bo boisz się samotności? A może nie zrozumieć męską psychikę lub przekazany do człowieka nadmiernych żądań? Niech twoi przyjaciele, aby być uczciwym, a nie będzie obrażony przez nich prawdy. Ten widok z boku pomoże zrozumieć rozwód się i pomagają uniknąć błędów w przyszłości.

Jeśli w tym okresie nadal zachodzi potrzeba jakoś skontaktować z byłym mężem, lepiej napisać do niego list. Ale nie wysyłaj go bezpośrednio po piśmie – zostawić nas na przez jakiś czas. Może chcesz coś poprawić literę, pisz w drugą stronę. Albo, czy zmienić zdanie i ją wysłać. Żyć gdzieś bez ukochanej stało się łatwiejsze!

Miesiąc później,

Teraz trzeba było dojść do porozumienia – nie ma odwrotu. Nawet jeśli były małżonek wróci, to nie może być pewien, że jego szczere pragnienie, a nie z powodu wyrzutów sumienia. I nie ma gwarancji, że pewnego dnia nie będzie chciał ponownie opuścić. Jak mówią, raz skłamał … Lepiej zostawić rzeczy takimi, jakimi są.

Zacząć żyć normalnie i nie trzeba żadnych bardziej stałego wsparcia i opieki ze strony przyjaciół i krewnych. Nawet sama noc jest teraz postrzegany dość spokojnie. Nie możemy powiedzieć, że w końcu osiadł, ale sam czuje się o wiele lepiej. Chociaż, szczerze mówiąc, to jest wciąż smutny i często znaleźć się myśli: „Zastanawiam się, co robi teraz?” A jednak – to nie jest tak ważne dla ciebie, jak miesiąc temu!

Nie żywić urazę w jego sercu

Można zrozumieć żal i rozpacz, że doświadczył, dowiedział się o zdradzie ukochanej. Po tym wszystkim, był zawsze być tuż obok ciebie! To jest twój ukochany mąż, twoje bliskie i rodzime ludzie, bez których nie można sobie wyobrazić moje życie! Ale, niestety, nie jest to prawdą. Nikt nie może należeć do nikogo. Nie masz prawo oczekiwać od tych wokół ciebie, że nigdy cię nie opuści. Życie jest nieprzewidywalne i może się zdarzyć każdemu z nas.

Twój były mąż, co było dla niego, on zerwał z tobą, bo chciał iść własną drogą. Jeśli już nie kocha cię, że nawet dobrze zrobił, co daje szansę na znalezienie partnera, z którym można żyć w harmonii. On sam nie mógł stworzyć dla ciebie taki harmonii, tak że cię opuścił.

Życie toczy się dalej!

Co uważa Pan teraz najważniejsze? Przede wszystkim trochę czasu, aby zbudować nowy związek tylko dlatego, że chcą coś udowodnić byłego małżonka. Lub że są zbyt niewygodne w zimnym łóżku. Uwierzcie mi – przypadkowi partnerzy czy nie będzie ciepłe łóżko, nie ma duszy. Ale to nie znaczy, że trzeba położyć kres jego życiu osobistym. Bądź przygotowany na to, że nowy związek i nową miłość przyjdzie w swoim życiu. A nawet jeśli są bardzo lubiący żony i po raz pierwszy nawet nie mogę sobie wyobrazić, jak przeżyć rozwód z mężem, nie sądzę, że życie zostało zatrzymane z jego odejściem.

Wiele osób po rozwodzie często czują, że nie mają i nikt inny nie będzie w stanie kochać. Nawet najlepsza rada psycholog może pomóc. Po tym wszystkim, boi ponownie wpaść w podobnej sytuacji i nie chce po raz kolejny znosić taki ból. Pozycja ta może być porównywana z pozycji sportowca, który jest łatwy do odmowy udziału w olimpiadzie tylko dlatego, że nie może być mistrzem w poprzednich grach. Ale nie z powodu awarii jednego stracić całe swoje życie, zamykając drogę do radości i szczęścia możliwego. Obawa przed nowym miłość nie zrobi ci nic prócz szkody. A potem – dlaczego twój nowy partner, uczucia, które boją się zaufać powinien cierpieć za błędy swojego poprzednika? To nie fair, i trzeba dać szansę niego i siebie.

Oczywiście, każdy człowiek jest niepowtarzalny, a to, jak swoim byłym mężem, nie znajdziesz. Ale czy warto cierpieć z tego powodu? Po tym wszystkim, nowy wybór będzie wyjątkowy, a równie dobrze może się zdarzyć, że będzie jeszcze lepiej niż kiedyś kochał, ale jej były mąż! I jest prawdopodobne, będzie można go kochać jeszcze bardziej niż już kiedyś kochał. Zwłaszcza teraz, jakiś czas po rozwodzie, w swoich wspomnieniach, masz tendencję do idealizowania trochę byłej żony.

Teraz pamiętam wszystkie dobre rzeczy. Ta właściwość ludzkiej pamięci – zła jest zapomniane, nawet jeśli to było, i pamiętać tylko dobre, powodując żal faktu, że nie jest już dostępny. Tutaj przychodzi poczucie, że nikt nie może być porównywana z osobą zmarłego. Jest to duży błąd, a jeśli można to zrozumieć, można zrozumieć, w jaki sposób bezbolesny i przejść przez rozwód z bliskimi i znów poczuć smak życia i radość z poznawania nowych ludzi.

Jeden mądry orientalne przysłowie mówi, kiedy jedne drzwi zamykają szczęście, życie otwiera inne drzwi; ale tak często wyglądają na długo zamknięte drzwi, że nie zauważyć, że inna droga do szczęścia otwarte dla nas. Nawet jeśli myślisz, że po odejściu z całego męża świat zawalił, że nie można przetrwać zdradę, nie masz już miejsce wśród szczęśliwych ludzi, jeśli czujesz tylko pustkę i rozpacz – to jest bardzo ważne, aby zrozumieć, że ten stan natychmiast po rozwodzie jest zupełnie normalne , To nie jest do końca życia, ale tylko koniec jednego rozdziału, a następnie na początku następnego.

Może i płakać i krzyczeć, ale ważne jest, potem myśleć o tym, jak przetrwać rozwód z mniejszą stratą psychicznego, i zaczynają się poruszać do przodu. Gdzieś można znaleźć nową miłość. Prawdziwa miłość. Tylko musisz zrozumieć, że droga do tego nie zawsze jest usłana pachnące płatki róż, a nie każdy spotyka prawdziwą miłość od pierwszej chwili. A co się stało było tylko lekcją. Najważniejsze, że należy uczyć się od tej lekcji – życie toczy się dalej, a miłość – piękna!

load...